علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک اولین و واضح ترین تغییری است که می توان آن را بلافاصله مشاهده کرد. هر چند که عمل لیپوماتیک معمولا با هدف سفت شدن و جمع شدن پوست شکم انجام می گیرد، اما ممکن است در برخی مواقع این اتفاق رخ ندهد! علت سفت شدن شکم بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

نوع پوست، مهارت جراح، سن و وزن متقاضی عمل لیپوماتیک مهم ترین شاخص های تاثیرگذاری در عمل های پیکر تراشی نظیر لیپوماتیک محسوب می شوند. عمل لیپوماتیک هر چند جزو روش های جراحی آسان برای حذف چربی های ناحیه شکم و پهلو است اما مراقبت های بعد از جراحی و فاکتورهای مهم دیگری از جمله سن یا نوع پوست بیمار بر میزان موفقیت آمیز بودن این عمل تاثیرگذار است.

آیا سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک عادی است؟

لیپوماتیک راه حلی کارآمد و موثر برای حذف چربی هایی است که به صورت ناخواسته در نواحی شکم یا پهلوها ایجاد شده است. چربی هایی که امکان حذف آن ها با ورزش یا تغییر رژیم غذایی به سختی امکانپذیر است. شل شدن پوست بعد از انجام لیپوماتیک یک اتفاق غیر معمول بنظر می رسد، این در حالی است که سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک عادی و کاملا طبیعی است.

خاصیت کشسانی پوست تعیین کننده سفت شدن یا شل شدن آن بعد از لیپوماتیک خواهد بود. پزشک متخصص قبل از انجام عمل لیپوماتیک بررسی های خاصی را انجام می دهد که ممکن است شامل بررسی فرم بدن شود. در این بررسی ها مشخص می شود که پوست بدن فرد خاصیت الاستیکی دارد یا خیر. سپس با تشخیص پزشک در صورت وجود خاصیت الاستیک عمل لیپوماتیک برای رفع شل شدگی پوست انجام می شود.

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک؟

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک؟

لیپوماتیک روشی آسان، بدون درد و کم عارضه برای سفت کردن شکم است. اما در صورتی که به هر دلیلی بیمار بعد از لیپوماتیک شاهد شل شدگی پوست شکم و عدم رفع این مشکل باشد، می تواند از روش های جانبی یا سایر عمل‌های جراحی برای سفت کردن شکم استفاده نماید.

1- بادی لیفت

بادی لیفت از جمله عمل های جراحی سفت کردن پوست است که به عنوان لیفت بدن نیز شناخته می شود. این روش برای حذف چروک یا شل شدگی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی بادی لیفت مناسب برای افرادی است که دچار افتادگی، شل شدگی پوست می شوند. این عمل برای خانم هایی که در گذشته بارداری را تجربه کرده اند و اکنون پوست چروک یا شلی دارند نیز مناسب است.

بادی لیفت

2- جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی یکی دیگر از عمل‌های جراحی برای سفت کردن شکم بعد از لیپوماتیک است. در این روش جراحی که پزشک با بیهوشی برای بیمار انجام می دهد، چربی هایی که احتمالا در بدن بعد از عمل لیپوماتیک باقیمانده، خارج می شود. ابدومینوپلاستی نه تنها باعث سفت شدن شکم می شود، بلکه می تواند به تقویت عضلات کمک کند. ابدومینوپلاستی اینگونه انجام می شود:

 • پزشک پوست اضافی را بر می دارد.
 • پیچ خوردگی های عضلات شکم را رفع می کند.
 • بافت چربی قرار گرفته در بالای ناف را نازک می کند.
 • حالت طبیعی ناف را بر می گرداند.

خدمات ابدومینوپلاستی دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو جراح و متخصص زیبایی با بیش از 30 سال سابقه درخشان در انجام عمل های لاغری نظیر اسلیو معده ، پیکر تراشی بای پس معده و ابدومینوپلاستی ، نامی آشنا در عرصه زیبایی و تناسب اندام بشمار می رود. برای آشنایی بیشتر با خدمات ابدومینوپلاستی دکتر ناصر یاهو وارد شوید.

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

ترکیب عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای رفع شل شدن پوست

عمل لیپوماتیک نوعی جراحی غیر تهاجمی برای تراشیدن پیکر و سوزاندن چربی های زائد بدن است. ترکیب عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای کسب نتایج بهتر مستلزم این است که فرد متقاضی عمل حداقل 6 ماه بعد از اولین عمل (لیپوماتیک) برای بازگشت حالت ارتجاعی پوست صبر کند. در حقیقت روش های متعددی برای بهبود نتایج عمل جراحی از جمله ترکیب لیپکتومی شکم با لیپوماتیک (شکم) وجود دارد.

اما در نهایت این پزشک جراح است که با توجه به نوع چربی و وضعیت جسمی یا حالت پوست بیمار تشخیص نهایی را می دهد. در صورتی که پزشک جراح از تخصص و مهارت بالایی برای ترکیب تامی تاک یا ابدومینوپلاستی و عمل لیپوماتیک برخوردار باشد، نتیجه عمل برای بیمار قطعا نتیجه ای خارق العاده خواهد بود.

ترکیب عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای رفع شل شدن پوست

مدت زمان ماندگاری سفتی شکم بعد از عمل لیپوماتیک

تعیین مدت زمان ماندگاری سفتی شکم بعد از عمل لیپوماتیک وابسته به فاکتورهای زیادی است که از مهم ترین آن ها می توان به تغییر عادات روزانه اشاره کرد. سبک زندگی فرد اصلی ترین عامل افزایش یا کاهش مدت زمان سفتی شکم بعد از جراحی است. عمل کردن به توصیه های پزشک به ویژه در دوران نقاهت (بعد از عمل لیپوماتیک) منجر به طولانی تر شدن مدت تاثیرگذاری عمل می شود.

7 نکته موثر برای افزایش مدت ماندگاری سفتی شکم بعد از لیپوماتیک

 • استفاده از میوه ها و انواع سبزیجات در برنامه غذایی
 • نوشیدن آب به میزان مناسب
 • تغییر رژیم غذایی و پرهیز از مصرف غذاهای خیلی چرب
 • انجام ورزش به صورت منظم
 • تغییر عادت های غلط و نادرست روزانه
 • استفاده از گن یا لباس های مخصوص لیپوماتیک
 • توجه به توصیه ها و راهکارهای پزشک در دوران نقاهت بعد از عمل

عوامل تأثیرگذار بر سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

عوامل متعددی بر سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک تاثیرگذارند. استفاده از لباس های فشرده سازی یا گن ها از جمله مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. در صورتی که فرد بعد از عمل لیپوماتیک از لباس های فشرده سازی استفاده کند، احتمال شل شدگی پوست به دلیل فشار وارد آمده توسط گن به پوست از بین می رود. حداقل 4 هفته بعد از عمل لیپوماتیک باید از گن های مخصوص عمل برای پیشگیری از ایجاد چربی بین پوست و عضلات استفاده کرد.

عوامل تأثیرگذار بر سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

5 عامل تاثیرگذار سفت شدن شکم بعد از عمل لیپوماتیک

1- سن متقاضی جراحی لیپوماتیک

سفت شدن شکم یکی از اصلی ترین دلایل انجام لیپوماتیک است. سن فرد متقاضی انجام این جراحی ارتباط مستقیمی با رضایتمندی بعد از عمل دارد. در حقیقت انجام لیپوماتیک در سنین جوانی که پوست خاصیت کشسانی خود را همچنان حفظ کرده، باعث نتایج رضایت بخش تری نسبت به سنین میانسالی یا پیری می شود.

2- وزن متقاضی جراحی لیپوماتیک

پیشگیری از شل شدگی یا افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک تنها در صورتی امکانپذیر است که شاخص وزن فرد متقاضی این عمل زیاد نباشد. در حقیقت عمل لیپوماتیک مناسب افرادی است که از چربی اضافی در نواحی مختلف بدن رنج می برند و نه وزن اضافه. بهترین شاخص توده بدنی برای جراحی لیپوماتیک عدد 30 است.

3- مهارت پزشک جراح لیپوماتیک

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک به مهارت، تجربه و تخصص پزشک بستگی دارد. کاهش عوارض جراحی لیپوماتیک در صورت ماهر بودن پزشک جراح امری کاملا طبیعی است.

مهارت پزشک جراح لیپوماتیک

4تجهیزات و روش عمل لیپوماتیک

استفاده از تجهیزات پیشرفته باعث کاهش طول درمان عمل لیپوماتیک و البته کاهش عوارض معمول این پیکرتراشی می شود. بکار بردن دستگاه های به روز در این عمل از جمله دستگاه ایواماتیک تا حد بسیار زیادی از آسیب دیدگی عضلات بدن و بافت ها جلوگیری می کند.

5- استفاده از لباس ها و گن های مخصوص لیپوماتیک

استفاده از گن ها و لباس های مخصوص لیپوماتیک نه تنها به عنوان یک روش مراقبت بعد از عمل شناخته می شود، بلکه می تواند اثربخشی ویژه ای در کاهش تورم یا پیشگیری از ایجاد عفونت های احتمالی بعد از لیپوماتیک داشته باشد. لباس های مخصوص لیپوماتیک باعث کانتورینگ بیشتر و بهتر اندام می شوند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *