تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن توضیح دهیم. همچنین به روند بهبودی این دو عمل نیز پرداخته و از نظر عوارض احتمالی، ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن را در قالب مقایسه قرار خواهیم داد. لذا پس از آن شما با مطالعه این مقاله به صورت کاملاً دقیق می توانید بفهمید که چه کسانی می توانند از چه روشی استفاده کنند و کدام روش برای آن ها حائز اهمیت می‌باشد.

تمامی اطلاعاتی که به شما داده می شود در راستای کنترل وزن و رسیدن به یک اندام ایده آل است. لذا اگر شما جزو افراد زیبا جو هستید، می توانید با ما همراه باشید و به بهترین ها برسید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

به طور کلی اگر بخواهیم به تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن بپردازیم، ابتدا بایستی هر کدام از آن ها را به صورت کامل شرح دهیم و سپس به یافتن تفاوت ها بین آن ها بپردازیم. به طور کلی افرادی که تمایل دارند به اندامی زیبا برسند و یک شکم صاف برای خود به ارمغان بیاورند، همواره در جستجوی اطلاعات کافی در رابطه با ابدومینوپلاستی و همچنین لیپوساکشن هستند.

لذا برای آن ها بسیار مهم است که بدانند کدام تکنیک بهتر بوده و می تواند آن ها را به خوش فرم ترین فرد تبدیل کند. در گذشته از انواع رژیم های مختلف و ورزش های دشوار برای لاغر شدن و رسیدن به اندام ایده آل استفاده می ‌شد اما این روز ها راه حل های ساده تری به وجود آمده است که باعث می شود فرد بدون هیچگونه سختی و گرسنگی کشیدن به زیبایی اندام برسد.

تعریف ابدومینوپلاستی

حال می خواهیم بدانیم که ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود. جراحی ابدومینوپلاستی یا همان تامی تاک می ‌تواند شامل برداشته شدن پوست های اضافی و زیادی در ناحیه پهلو و شکم باشد. برخی از افراد به دلایل مختلف دچار اضافه وزن بسیار بالایی به یکباره می شوند.

همچنین برخی از عوامل می ‌توانند نظیر: بارداری و یکجانشینی باعث این اضافه وزن باشند. بعد از این اتفاق افراد به فکر راه حلی برای کاهش وزن خود افتاده و با تلاش ‌های بسیار وزن خود را می خواهند پایین آورند. لذا باید بدانید که این کاهش وزن نمی تواند باعث از بین رفتن پوست های اضافه بدن شود.

البته راه حل های دیگری نیز برای از بین بردن پوست های اضافه بدن از جمله پوست اضافه شکم وجود دارد که از مهمترین آن ها می‌توانیم به ورزش کردن اشاره کنیم.باید توجه داشته باشید که ورزش کردن روندی بسیار طولانی و دشوار می باشد که هر کسی توانایی انجام آن را نخواهد داشت و به همین دلیل از جراحی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن پوست های اضافی شکم استفاده خواهد شد.

انواع ابدومینوپلاستی

انواع ابدومینوپلاستی

به طور کلی ما دو نوع جراحی ابدومینوپلاستی داریم که شامل: ابدومینوپلاستی کامل و جزئی می باشد. برای انجام هر دو نوع جراحی فرد باید به صورت کامل بیهوش شود. سپس در حین جراحی تمام پوست های اضافی، افتاده و شل و حتی چربی های اضافه نیز برداشته خواهد شد.

در طی این عمل جراحی عضله های شلی که در ناحیه شکم وجود دارند و باعث بد فرم شدن شکم می شوند، نیز سفت خواهند شد. این جراحی می ‌تواند باعث از بین رفتن اسکار های جدید و قدیمی شود.

تعریف جراحی لیپوساکشن

حال می خواهیم به جراحی لیپوساکشن بپردازیم. این جراحی می‌ تواند باعث افزایش زیبایی ظاهر شکم افراد شود. لیپوساکشن به معنای برداشته شدن چربی های زیادی یا اضافی در ناحیه پهلو و شکم می باشد. گاهی اوقات چربی های شکم آن ‌قدر مقاوم هستند که با هیچ نوع رژیم و ورزشی از بین نخواهند رفت.

به همین دلیل لیپوساکشن می تواند یک راه بسیار مناسب برای از بین بردن این چربی ها باشد. در طی جراحی لیپوساکشن برش هایی با اندازه کوچک بر روی شکم ایجاد خواهد شد. سپس چربی های شکم شکسته شده و توسط لوله هایی که در این سوراخ ها قرار می‌ گیرند، به خارج از شکم مکیده خواهند شد.

توجه داشته باشید از جمله مهم ترین تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در برداشتن پوست اضافه است که در جراحی لیپوساکشن برداشتن پوست اضافه صورت نخواهد گرفت. با این حال لیپوساکشن می ‌تواند باعث کاهش خطوط در ناحیه شکم و همچنین سفت شدن عضلات آن باشد.

همچنین بخوانید: آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

روند بهبودی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

معمولاً انجام جراحی ابدومینوپلاستی زمان ‌بر بوده و می تواند چندین ساعت طول بکشد. به همین خاطر فرد باید این جراحی را در بیمارستان توسط تیم متخصص انجام دهد.

روند بهبودی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

لذا فرد بعد از مدت زمانی که باید در بیمارستان بستری بماند، مرخص شده سپس حدوداً چند هفته با توجه به شرایطی که دارد، باید تحت مراقبت ویژه قرار داشته و فعالیت ‌های روزمره خود را انجام ندهد.

سپس بعد از چند هفته فرد می تواند به روند قبلی خود بازگردد و بعد از گذشت چندین ماه به طور کامل کبودی و تورم های ایجاد شده از بین خواهد رفت. به همین دلیل به جرأت می‌ توان گفت که روند بهبودی جراحی ابدومینوپلاستی بسیار کند بوده و افراد باید در طی این زمان به شدت مراقب خود باشند و از انجام هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزند، تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

در جراحی لیپوساکشن نیز فرد باید به صورت کامل بیهوش شود. البته گاهی اوقات با توجه به شرایط بدنی فرد از بی‌حسی اپیدورال نیز استفاده می شود. در واقع این نوع بیهوشی را جراح مربوطه تشخیص خواهد داد. این جراحی در مدت بسیار کوتاهی انجام می ‌شود.

به طوری که ممکن است گاهی اوقات این جراحی کمتر از یک ساعت به طول بیانجامد. بعد از انجام این جراحی فرد یک شب در بیمارستان بستری خواهد شد. سپس مرخص می گردد. پس از آن باید ۲ تا ۶ هفته بسته به شرایط بدنی فرد تحت مراقبت ویژه قرار بگیرد. پس از آن می ‌تواند به صورت کامل به فعالیت های روزمره خود بپردازد و به روند قبلی باز گردد.

در مقایسه روند بهبودی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن به این موضوع پی می بریم که روند بهبودی لیپوساکشن بسیار کوتاه تر بوده و سرعت بهبودی بعد از جراحی لیپوساکشن به علت وجود برش ‌های کوچک بسیار بالا می باشد. شاید بتوان گفت از مهمترین تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن، روند بهبودی می باشد.

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

به طور کلی هر عمل جراحی دارای عوارض مربوط به خود است که این عوارض می ‌تواند با توجه به شرایط بدنی فرد به وجود بیاید. به طور کلی از آن جایی که جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی جهت صاف کردن شکم ها و خوش اندام شدن می باشد، میتواند با عوارض مختلفی مواجه شود.

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

اگرچه تمامی جراحان سعی می کنند که عوارض احتمالی را به شدت کاهش دهند اما گاهی اوقات به طور صد در صد موفق نشده و عوارض خفیف و گاها شدیدی نیز به وجود خواهد آمد. برخی از عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی می ‌تواند شامل: خونریزی، زخم شدن، عفونت و غیره باشد.

به طور کلی به خاطر این که در این جراحی فرد حتماً باید به بیهوشی کامل برسد، خطرات ناشی از بیهوشی نیز وجود خواهد داشت. گاهی اوقات بروز چربی و نارضایتی از نتیجه زیبایی نیز می تواند در این نوع جراحی وجود داشته باشد.

جراحی لیپوساکشن نیز دارای عوارض و خطرات مخصوص به خود است که می توان به خونریزی و عفونت اشاره نمود. از آنجایی که در این جراحی فرد نیاز صددرصدی به بیهوشی کامل نداشته خطرات ناشی از بیهوش شدن کاهش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی در مقایسه عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن به این مسئله می‌ رسیم که لیپوساکشن به علت وجود برش های بسیار کوچک و عدم نیاز صددرصدی به بیهوش شدن کامل می تواند دارای خطرات و عوارض کمتری باشد. پس یکی دیگر از تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن، می تواند عوارض احتمال باشد.

با توجه به مواردی که ذکر شد باید بگویم که افراد اگر می‌خواهند که خطرات و عوارض احتمالی از این جراحی ها را بکاهند. باید به یک جراح بسیار حاذق مراجعه کنند که در واقع یک تیم حرفه‌ای به انجام این جراحی بپردازد. چرا که نقش اصلی کاهش عوارض برای این جراحی ها می تواند جراح و پزشک مربوطه باشد. استفاده از تکنیک های خاص باعث کاهش عوارض این جراحی ‌ها حتی به صفر خواهد بود.

همچنین بخوانید : شناخت انواع روش های لاغری

چه کسانی مناسب این دو روش هستند؟

یکی از رایج‌ترین سوال هایی که در رابطه با فرق ابدو با لیپو پرسیده می شود این است که هر روش برای چه کسی مناسب خواهد بود و چه افرادی می ‌توانند در یک روش به موفقیت بیشتری برسند که ما در اینجا به بررسی 4 مورد آن می پردازیم.

  1. توجه داشته باشید جراحی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که شکم های بسیار بزرگ و شلی داشته و سطح شکم آن ها گسترده است. این جراحی می‌تواند علاوه بر برداشتن چربی های اضافه به برداشتن پوست اضافی نیز کمک کند. معمولا افراد مسن تر از این روش استفاده می ‌کنند.
  2. لیپوساکشن برای افراد جوان‌تر مناسب است زیرا آن ها عضلات سفت تری داشته و پوست شکم آن ها زیاد افتاده و شل نشده است. پس لیپوساکشن برای کسانی مناسب می باشد که می ‌خواهند تنها چربی های اضافی را خارج کنند و نیاز به برداشتن پوست اضافه ندارند.
  3. همچنین باید بدانید که ابدومینوپلاستی باعث از بین رفتن چروک ها و خط های شکم به مقدار فراوانی خواهد شد. خانم ‌هایی که در حین بارداری دچار خطوط نازیبا در ناحیه شکم خود شدند، می ‌توانند از این جراحی استفاده کنند.
  4. این درحالی است که لیپوساکشن تا حدودی می تواند به از بین بردن این خطوط بپردازد و افرادی که شکم صافی دارند و شکم آن ها تقریباً فاقد خطوط می باشد، بهتر است که از جراحی لیپوساکشن استفاده کنند.

کدام نوع جراحی شکم بهتر است؟

به طور قطعی نمی‌توان گفت که کدام نوع جراحی بهتر است، زیرا هر جراحی می ‌تواند برای دسته ای از افراد مفید تر باشد. شما ابتدا بایستی شرایط بدنی و فیزیکی خود را شناسایی کرده و با توجه به نیاز خود یک روش درست و مفید را انتخاب نمایید.

کنترل وزن بعد از جراحی

پس از مطالعه کامل این دو جراحی و بررسی کامل تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن، باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم که جراحی هایی که در بالا به شرح آن ها پرداختیم، تنها می‌ توانند باعث کاهش وزن و زیبایی اندام شوند، اما هیچ کدام از آن ها تضمینی برای لاغر ماندن افراد نیستند.

لذا افرادی که این جراحی ها را انجام می دهند، بایستی بعد از جراحی یک تغذیه بسیار مناسب داشته و حتی می توانند تحت نظر متخصصین تغذیه قرار بگیرند تا از افزایش وزن خود جلوگیری کنند. همچنین ورزش کردن نیز می ‌تواند به ثابت نگه داشتن وزن آن ها کمک کند.

در پایان شایان ذکر می شویم که بعد از تصمیم گیری درباره نوع جراحی حتما از پزشک متخصص جراحی چاقی و زیبایی در زمینه مشورت بگیرید. دکتر ناصر یاهو به همراه تیم مجرب و حرفه ایی خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.