با کمک جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می توان افتادگی پلک های بالا و پف کردن پلک های پایین را رفع نمود. در جراحی پلک ، جراح چربی و پوست های اضافی اطراف چشم که موجب چروک، پف و افتادگی پلک ها شده است را از بین می برد.

به مرور زمان نشانه هایی از پیری، چین و چروک و افتادگی پوست در همه قسمت های بدن به خصوص صورت دیده می شود. یکی از علامت های پیری که در زیبایی صورت و چشم ها تاثیرگذار است، وضعیت پلک ها می باشد. پلک ها به مرور زمان چروک و افتاده می شوند. افراد می توانند برای رفع این مشکل از جراحی های زیبایی چشم نظیر بلفاروپلاستی استفاده کنند.

بلفاروپلاستی

دکتر ناصر یاهو جراح و متخصص زیبایی و چاقی با سالها سابقه درخشان در عمل جراحی پلک و سایر جراحی های زیبایی محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع جراحی و کسب مشاوره با دکتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

بلفاروپلاستی چیست؟

این عمل جراحی زیبایی چشم ، نوعی عمل جراحی زیبایی و یا درمانی پلک بالا و پایین می باشد. در این عمل جراحی پزشک با استفاده از برش های کوچکی که در پلک ها ایجاد می کند، چربی های اضافی پلک ها را بر می دارد و چین و چروک های آنها را رفع می کند.

بسیاری از افراد از این عمل برای زیبایی چشم ها و برخی برای درمان مشکلات چشمی خود استفاده می کنند. این عمل جراحی نیاز به مهارت خاصی دارد تا افراد مجبور به ترمیم دوباره پلک ها و استفاده از عمل های جراحی پی در پی نباشند.گفتنی است که این عمل جراحی اگر توسط یک متخصص با تجربه انجام گیرد، دارای کمترین عوارض می باشد.

به نقل از وبسایت Mayo Clinic :

بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی است که در آن پوست اضافی پلک ها برداشته می شود. با افزایش سن، پلک ها کشیده شده و عضلات حمایت کننده آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این مسئله باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

عکسهای عمل بلفاروپلاستی

عکس قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی     عکسهای عمل بلفاروپلاستی

عکسهای عمل بلفاروپلاستی

عکس قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی

عکس قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی

این عمل جراحی برای تمامی افراد در سنین مختلف قابل انجام است، اما بیشترین افرادی که از این روش جراحی استقبال می کنند، افراد با سنین بالا می باشند. این افراد با این جراحی افتادگی پلک های خود را برطرف می کنند. ولی برای دریافت بهترین نتیجه، بهتر است که  متقاضیان حدودا سنی بین ۴۰ تا ۴۵ سال داشته باشند.

در این میان بسیاری از افراد 18 سال به بالا برای رفع پف پلک های خود نیز از این روش جراحی برای زیبایی چشم های خود و اطراف آن استفاده می کنند.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی بستگی به عوامل مختلفی دارد و اینکه نتایج آن چقدر طولانی مدت باقی می‌ماند به شرایط هر فرد و نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. اما به‌طور معمول، نتایج این عمل تا 5 تا 10 سال یا بیشتر نگه‌داشته می‌شود.

با گذر زمان و تغییرات طبیعی پوست و عضلات چشم، علائم پیری ممکن است دوباره ظاهر شوند و احتمالاً نیاز به جراحی‌های تکمیلی یا به‌روزرسانی دوباره وجود داشته باشد. همچنین، مراقبت‌های مناسب پس از عمل و رعایت نکات بهداشتی می‌تواند در ماندگاری عمل بلفارو تأثیر مثبتی داشته باشد.

مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا توقعات و پیش‌بینی‌های دقیق‌تری در مورد ماندگاری عمل بلفاروپلاستی با توجه به شرایط و ویژگی های شخصیتان در اختیارتان قرار دهد.

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی از عوارض کم‌رنگ این جراحی ممکن است باشد، اما علت دقیق آن باید توسط پزشک شما بررسی شود. این مسئله ممکن است به عوامل مختلفی برگردهد، از جمله:

 1. تراشیدگی اضافی پوست: در این عمل، پوست اضافی ناحیه پلک‌ها و چشم‌ها برش می‌شود تا ظاهر چشم‌ها را بهتر کند. اگر پوست بیش از حد توسط پزشک ناشی تراشیده شود، ممکن است باعث کوچک‌تر شدن چشم‌ها شود.
 2. تراشیدگی اضافی بافت‌ها: علاوه بر پوست، بافت‌های زیرین نیز در این جراحی تنظیم می‌شوند. اگر این بافت‌ها به اندازه‌ی کافی نگه‌داشته نشوند و یا به‌صورت نامتناسب تنظیم شوند، ممکن است این مسئله ایجاد شود.
 3. تغییر در ساختار استخوانی یا عضلات: بعضی از بیماران ممکن است ساختار استخوانی یا عضلات چشم‌ها طوری باشد که پس از عمل اثر کوچک شدن چشم‌ها ایجاد شود این مورد بسیار نادر بوده و احتمال ایجاد آن خیلی کم است. اگر قبل از جراحی با پزشک مشورت کنید پزشک به شما می گوید که احتمال آن وجود دارد یا خیر.
 4. ترمیم ناصحیح: اگر ترمیم پس از جراحی به‌صورت نامناسب صورت گیرد، ممکن است علائم نامطلوبی شامل کوچک شدن چشم‌ها به وجود آید.
 5. تورم موقت: پس از جراحی، تورم و ورم در ناحیه چشم‌ها ممکن است ایجاد شود که موقتاً باعث کوچک‌تر شدن ظاهر چشم‌ها شود. این تورم معمولاً به مرور زمان بهبود می‌یابد.

چه افرادی مناسب این عمل هستند؟

افرادی که پلک های آنها دارای عضلات ضعیفی هستند و چربی ها در یک نقطه از پلک تجمع یافته اند، نیز می توانند از عمل بلفاروپلاستی استفاده کنند.

تحرک بسیار کم و تمرینات تنفسی که پزشک به او آموزش داده است را به خوبی انجام دهد. بیمار باید قدم های بسیار آرام و کوتاه بردارد.

عمل بلفاروپلاستی مناسب چه کسانی نیست؟

1- افرادی که دچار بیماری های چشمی مانند آب مروارید هستند، نباید از این عمل جراحی استفاده کنند چون مشکل بینایی پیدا می کنند.

2- افرادی که پوست بدنشان سفت است، نیز نمی توانند از این عمل جراحی استفاده کنند.

3- افرادی که زخم های موجود در هر قسمت از بدنشان دیرتر بهبود می یابد نیز نمی توانند از این عمل جراحی کنند، زیرا ممکن است جای زخم های حاصل از برش های ایجاد شده در پلک ها، برای همیشه در پلک های آنها باقی بماند.

4- کسانی که دارای اشک زیادی نیستند و چشم های خشکی دارند نیز نمی توانند از این عمل جراحی استفاده کنند. زیرا در بسیاری از موارد بیماران بعد از انجام این عمل جراحی دچار خشکی چشم می شوند.

5- افرادی که دارای بیماری تیروئید هستند نیز نباید از عمل بلفاروپلاستی استفاده کنند.

اقدامات لازم قبل از عمل جراحی زیبایی چشم

1- افرادی که قصد استفاده از این روش جراحی را دارند در مرحله اول تحت معاینه پزشک قرار بگیرند تا پزشک وضعیت بینایی و اشک چشم آنها را بررسی کند.

2- افراد باید دو ماه قبل از جراحی از مصرف انواع دخانیات مانند سیگار، مواد مخدر و قلیان خودداری کنند تا زخم های ایجاد شده روی پلک ها زودتر بهبود یابند.

3- افراد باید بیماری ها و داروهای مصرفی خود را به پزشک معرفی کنند. زیرا مصرف برخی از داروها ممکن است سبب ایجاد خونریزی در حین عمل و بعد از آن شود.

4- برخی از افراد بعد از انجام این عمل جراحی دچار ریزش اشک می شوند. این افراد نباید نگران باشند، چون این اتفاق امری عادی است و بعد از مدتی بهبود می یابد.

5- افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، حتما باید با پزشک خود مشورت کنند. زیرا مصرف این داروها سبب ایجاد خونریزی در حین عمل و یا بعد از آن می شود.

6-همچنین در بسیاری از موارد پزشک از بیمار می خواهد که در روز جراحی ناشتا باشد.

عمل بلفاروپلاستی پلک چگونه انجام می شود؟

این عمل روند ساده ای دارد و وقت زیادی از پزشک و بیمار نمی گیرد. اما پزشک باید نهایت دقت را در حین عمل به خرج دهد زیرا مهمترین عضو صورت را جراحی می کند.

بعد از اینکه پزشک معاینات و آزمایشات بینایی و جسمانی لازم را روی بیمار انجام داد، شروع به انجام عمل می کند. این عمل نیاز به زمانی بین 20 تا 30 دقیقه دارد.در این عمل جراحی پزشک با توجه به درخواست بیمار، یا پلک را بی حس می کند و یا بیمار را بیهوش می کند.

بلفاروپلاستی دکتر ناصر یاهو

جراحی افتادگی پلک بالا

همانطور که گفتیم عمل جراحی پلک بالا یکی از مرسوم ترین عمل های جراحی زیبایی چشم می باشد. از دلایل مختلف استفاده از این عمل جراحی، افتادگی پلک، تجمع چربی و ایجاد چین و چروک در آن می باشد. پزشکان برای انجام این عمل جراحی، پوست پلک را از قسمت بالا برش می دهند تا چربی ها و پوست اضافی را خارج کنند.

در جراحی پلک بالا عموما ماهیچه ها و عضلات پلک نیز تقویت می شوند تا سفت تر شوند و مجددا دچار افتادگی نشوند.

جراحی رفع پف پلک پایین

این عمل جراحی بیشتر در افرادی که در پلک پایین خود دارای پف هستند، انجام می شود. البته افرادی که دارای سنین بالا هستند برای حذف چین و چروک و چربی های موجود در پلک پایین خود نیز از این عمل جراحی استقبال می کنند.

در عمل بلفاروپلاستی، پزشک فقط یک برش ریز در پشت پلک ایجاد می کند. این برش به مرور زمان به خوبی ترمیم می یابد و اثری از آن مشاهده نمی شود.

بلفاروپلاستی بدون درد

آیا جراحی بلفاروپلاستی بدون درد انجام می گیرد؟

این جراحی معمولا بدون درد است، ولی در صورت بروز درد با اقدامات پزشک مربوطه، ناراحتی و درد در طول عمل و دوره نقاهت به حداقل خواهد رسید.

در طول جراحی، معمولاً به بیمار یک بی‌حسی موضعی داده می‌شود تا ناحیه تحت عمل بی‌حس شود، که هر گونه درد یا ناراحتی را کاهش می دهد. علاوه بر این، جراح ممکن است از آرام بخش استفاده کند تا به بیمار کمک کند در طول عمل احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشد.

پس از جراحی، بیماران ممکن است کمی ناراحتی، تورم و کبودی در اطراف چشم را تجربه کنند، اما این علائم معمولاً با داروهای مسکن و سایر اقدامات مانند استفاده از کمپرس سرد در ناحیه آسیب دیده قابل کنترل است.

به طور کلی، در حالی که ممکن است در حین و بعد از بلفاروپلاستی احساس ناراحتی داشته باشید، می توان اقداماتی را برای به حداقل رساندن آن انجام داد و تا حد امکان این جراحی را برای بیمار راحت کرد.

جای بخیه عمل پلک

در زیر یک عکس بلافاصله  بعد از غمل را مشاهده می کنید که هنوز جای بخیه در آن باقی مانده است.

جای بخیه عمل پلک

زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی

زمان کشیدن بخیه‌های این عمل به عوامل مختلفی مانند نوع جراحی، محل بخیه‌گذاری و روش استفاده شده برای بخیه‌زنی بستگی دارد. در برخی موارد، بخیه‌ها به صورت خودبخود جذب می‌شوند و نیازی به برداشتن آنها نیست. در دیگر موارد، بخیه‌ها باید بعد از چند روز باز شوند.

به طور کلی، برای بلفاروپلاستی بالا و پایین، معمولاً بخیه‌ها باید پس از حدود 5 تا 7 روز برداشته شوند. در صورتی که استفاده از بخیه‌های قابل جذب مجاز باشد، بخیه‌ها معمولاً پس از حدود 10 روز به صورت خودبخود جذب می‌شوند. با این حال، تصمیم نهایی در مورد زمان برداشت بخیه‌ها باید توسط پزشک شما گرفته شود.

لازم به ذکر است که پس از عمل، باید به دقت دستورالعمل‌های پس از عمل را دنبال کرده و به خود استراحت کافی و مراقبت لازم بدهید تا بهبودی بهتر و سریعتری داشته باشید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

عمل زیبایی پلک نوعی عمل جراحی محسوب می شود. به همین دلیل افراد برای بهبودی کامل و کوتاه کردن مدت نقاهت و همچنین گرفتن بهترین نتیجه از عمل جراحی خود، باید به نکات مراقبتی که پزشک به آنها توصیه می کند، به خوبی عمل کنند.

1- افراد بعد از انجام این عمل جراحی نباید نگران کبودی ها و تورم پلک های خود باشند، زیرا این مشکلات ظرف چند روز برطرف می شوند.

2- افراد در دوران نقاهت باید از مواد غذایی سالم که حاوی پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است، استفاده کنند و از مصرف نمک پرهیز کنند تا زودتر بهبود یابند.

3- پزشک برای تسکین دردهای بیمار، داروهایی نیز برای او تجویز می کند، بیمار باید این داروها را به صورت منظم مصرف کند.

4- بیمار جراحی شده در هنگام خواب بهتر است دو بالش در زیر سر خود بگذارد تا پلک ها افتادگی کمتری داشته باشند.

5- افراد برای انجام فعالیت های سنگین نباید عجله کنند و باید اجازه دهند که حدود ده روز از انجام عمل بلفاروپلاستی بگذرد. با این حال از روز های ابتدایی می توانند به آرامی پیاده روی کنند.

6- بیماران بعد از انجام عمل جراحی می توانند با استفاده از کمپرس های آب سرد دردهای خود را تسکین دهند و التهابات را کاهش دهند.

7- پزشک ممکن است قسمت برش خورده پلک را چسب بزند و یا کل چشم را بانداژ کند. افراد باید تا مدت معلومی این بانداژ و یا چسب را از روی پلک خود برندارند.

8- افراد برای کشیدن بخیه ها نباید عجله کنند و باید اجازه دهند که زخم ها بهبود یابند و پوست به خوبی جوش بخورد. در طی جلسات معاینه بعد از عمل، پزشک زمان کشیدن بخیه ها را مشخص می کند.

9- برخی از افراد بعد از انجام این عمل جراحی در بینایی خود دچار مشکل می شوند و همه جا را تار می بینند. این مشکل در روزهای ابتدایی برطرف می شود، اما در صورت طولانی شدن باید به پزشک مراجعه کرد.

10- گفتنی است که افراد باید حتما بعد از عمل جراحی از عینک آفتابی استفاده کنند تا پلک هایشان در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند.

بلفاروپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی چگونه است؟

پس از انجام عمل، رعایت دستورالعمل های جراح از جمله نحوه خوابیدن، بسیار مهم است. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که جراح شما ممکن است توصیه کند:

1. از خوابیدن به پهلو یا شکم خودداری کنید:

خوابیدن به پهلو یا شکم می تواند به چشمان شما فشار وارد کند و ممکن است باعث ناراحتی یا آسیب به ناحیه جراحی شده،شود.

2. از محافظ چشم استفاده کنید:

جراح ممکن است توصیه کند که هنگام خواب از محافظ چشم یا عینک محافظ استفاده کنید تا از مالش یا فشار تصادفی روی چشم ها جلوگیری شود.

3. از کشیدن یا مالیدن پلک ها خودداری کنید:

مهم است که از مالش یا کشیدن پلک ها حتی در هنگام خواب خودداری کنید، زیرا این امر می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.

4. داروهای مسکن را طبق دستور مصرف کنید:

اگر هنگام خواب احساس ناراحتی یا درد کردید، داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح را طبق دستور مصرف کنید.

به یاد داشته باشید، بهبودی هر فرد پس از بلفاروپلاستی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین مهم است که دستورالعمل‌های جراح خود را برای مراقبت‌های بعد از عمل انجام دهید تا بهبودی شما سریع تر انجام بگیرد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی

بعد از عمل بلفاروپلاستی چه بخوریم؟

پس از جراحی، بدن شما به تغذیه مناسب برای کمک به روند بهبودی نیاز دارد. در اینجا چند دستورالعمل کلی برای خوردن بعد از عمل آورده شده است:

1. خوردن مایعات

نوشیدن مایعات فراوان، کمک می کند تا بدن شما هیدراته بماند و هر گونه داروهای بیهوشی از بدن شما دفع شود.

2. مواد غذایی مغذی بخورید

روی خوردن یک رژیم غذایی متعادل تمرکز کنید که شامل مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پروتئین بدون چربی و غلات کامل است تا مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای بهبودی کامل فراهم کند.

3. پرهیز از غذاهای شور و تند

غذاهای شور و تند می توانند باعث احتباس مایعات شوند و ممکن است تورم و ناراحتی اطراف چشم را افزایش دهند.

4. از مصرف الکل و کافئین بپرهیزید

الکل و کافئین می تواند بدن شما را کم آب کند و در روند بهبودی اختلال ایجاد کند، بنابراین بهتر است تا چند روز پس از جراحی از مصرف این مواد خودداری کنید.

5. غذاهای با بلع راحت تر بخورید

در چند روز اول پس از جراحی، ممکن است کمی ناراحتی و مشکل در جویدن داشته باشید، بنابراین بهتر است از غذاهای آبکی و با بلع راحت تر مانند سوپ، ماست، پوره سیب زمینی و اسموتی ها استفاده کنید.

خوردن پوره سیب زمینی بعد از عمل بلفاروپلاستی

دوره بهبودی و طول درمان بلفاروپلاستی

مدت زمان بهبودی کامل و دیدن تاثیرات عمل جراحی حدود دو تا سه ماه طول می کشد. اما دوران نقاهت و بهبودی زخم ها، التهاب ها و کبودی های قسمت جراحی شده حدودا 20 روز می باشد.  در این دوران افراد باید به طور مرتب به پزشک خود مراجعه کنند تا او معاینات لازم را روی آنها انجام دهد و وضعیت پلک ها و بخیه ها را بررسی کند.

گفتنی است که در صورت انجام یک جراحی مناسب و خوب، این عمل تا حدود 15 سال نیاز به ترمیم دوباره ندارد و افراد می توانند دارای پلک هایی شاداب و جوان باشند. حالا که با این عمل جراحی آشنا شدیم باید به این موضوع بپردازیم که این عمل، جزء عمل های زیبایی و درمانی پلک و چشم محسوب می شود.

در این میان وضعیت پلک ها می توانند در بینایی و شکل ظاهری چشم ها تاثیرگذار باشند. به همین دلیل افراد باید قبل از انجام جراحی، بهترین پزشک را انتخاب کنند. آنها باید زمینه عمل زیبایی پلک تحقیقات کاملی را انجام دهند و تصویر عمل های جراحی پزشکان مختلف را با یکدیگر بررسی کنند.

دکتر ناصر یاهو یکی از بهترین متخصصان در زمینه عمل های جراحی زیبایی به خصوص بلفاروپلاستی ، پروتز سینه ، پیکرتراشی و اسلیو معده می باشد. این پزشک با داشتن تجربه کافی و تیمی مجرب به خوبی می تواند مشکلات پلک ها را برطرف کند و سبب زیباتر شدن وضعیت پلک ها و چشم های بیماران شود.

هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک چقدر است؟

کسانی که دوست دارند دارای چهره ای زیبا باشند باید هزینه های این عمل جراحی را نیز پرداخت کنند. البته یکی از بهترین موارد که سبب کاهش هزینه این عمل جراحی می شود، پذیرفتن بخشی از هزینه های درمان توسط بیمه های خدمات درمانی می باشد.

مهم ترین عاملی که می تواند در مقدار هزینه این عمل جراحی تاثیرگذار باشد، دستمزد پزشک است. تجربه و تبحر پزشک می تواند هزینه عمل جراحی را افزایش و یا کاهش دهد.

از دیگر مواردی که می توانند بر هزینه عمل زیبایی پلک تاثیرگذار باشند، دستمزد تیم همراه پزشک، عمل پلک بالا یا پایین، استفاده از ابزارهای پزشکی، هزینه های آزمایشات و داروهای مصرفی قبل و بعد از عمل جراحی، کلینیک و بیمارستانی که جراحی در آنجا انجام می شود، می باشند.

آیا عمل بلفاروپلاستی خطرناک است؟

آیا عمل بلفاروپلاستی خطرناک است؟

این عمل، که به عنوان یکی از جراحی های زیبایی چشم شناخته می‌شود، در دست‌های پزشکان و جراحان با تجربه، ایمن و کم خطر است. با این حال، همانند هر نوع عمل جراحی دیگری، ممکن است با خطراتی همراه باشد.

خطرات و عوارض عمل بلفاروپلاستی می‌تواند شامل عفونت، خونریزی، قرمزی و تورم چشم، درد و سوءتغذیه باشد. همچنین، در برخی موارد، ممکن است پس از عمل، قابلیت بصری شما تحت تأثیر قرار گیرد و بهبود آن نیازمند زمان و تمرین است.

برای کاهش خطرات و افزایش احتمال موفقیت عمل، مهم است که از جراح و تیم پزشکی با تجربه و ماهر استفاده کنید و پیش از عمل، با پزشک خود درباره ریسک‌ها و عوارض ممکن صحبت کنید. همچنین، باید به دقت دستورالعمل‌های پس از عمل را دنبال کرده و به خود استراحت کافی و مراقبت لازم بدهید.

سوالات متداول جراحی بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد ۱۸ سال به بالا وافرادی که پلک های آنها دارای عضلات ضعیفی هستند می توانند برای رفع پف پلک های خود از این روش جراحی برای زیبایی چشم های خود و اطراف آن استفاده می کنند.

افرادی که قصد استفاده از این روش جراحی را دارند در مرحله اول باید تحت معاینه پزشک قرار بگیرند تا پزشک وضعیت بینایی و اشک چشم آنها را بررسی کند. افراد باید دو ماه قبل از جراحی از مصرف انواع دخانیات مانند سیگار، مواد مخدر و قلیان خودداری کنند تا زخم های ایجاد شده روی پلک ها زودتر بهبود یابند.

این عمل روند ساده ای دارد و وقت زیادی از پزشک و بیمار نمی گیرد. اما پزشک باید نهایت دقت را در حین عمل به خرج دهد زیرا مهمترین عضو صورت را جراحی می کند.بعد از اینکه پزشک معاینات و آزمایشات بینایی و جسمانی لازم را روی بیمار انجام داد، شروع به انجام عمل بلفاروپلاستی می کند. این عمل نیاز به زمانی بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دارد.

مدت زمان بهبودی کامل و دیدن تاثیرات عمل جراحی حدود دو تا سه ماه طول می کشد. اما دوران نقاهت و بهبودی زخم ها، التهاب ها و کبودی های قسمت جراحی شده حدودا ۲۰ روز می باشد.  در این دوران افراد باید به طور مرتب به پزشک خود مراجعه کنند تا او معاینات لازم را روی آنها انجام دهد و وضعیت پلک ها و بخیه ها را بررسی کند.

8 نظرات

 • آیا بعد از عمل می توانم خودم رانندگی کنم یا بهتره همراه ام رانندگی کنه؟

  • نخیر بیماران پس از جراحی به دلیل اثرات داروی بیهوشی نمی توانند رانندگی کنند.

 • جراحی بلفاروپلاستی می تونه تمام چروک ها و خطوط را برداره؟

  • معمولا تمام افرادی که بلفاروپلاستی را انجام می دهند اختلالات بافتی شان از بین میرود. این کار با روش های جدید صاف کننده پوست نظیر لیزر و پیل های شیمیایی امکان پذیر خواهد بود.

 • سلام وقت بخیر خدمت دکتر عزیز سوالی خدمتتون داشتم
  آیا بعد عمل روی پوست جای بریدگی باقی میمونه؟

  • ایجاد بریدگی در داخل پلک پایینی با برداشتن پوست اضافه و چربی در ناحیه پوست پلک پایینی در این عمل بسیار عادی است. پوست پلک یکی از بی اهمیت ترین نقاط بدن محسوب میشود و این بریدگی ها معمولا خیلی خوب درمان و از بین خواهند رفت.

 • من قبلا پلک هام رو جراحی کردم ولی از ظاهرش راضی نیستم، آیا شما جراحی اصلاحی انجام میدید؟

  • برای بیمارانی که نیاز به عمل بلفاروپلاستی اصلاحی دارند اقدامات ویژه ای صورت میگیرد.
   در این نوع بلفاروپلاستی، جراح باید روی ناحیه‌ای که قبلاً تحت تأثیر تغییرات قرار گرفته است، کار کند. اگر جراح دیگری از ما بخواهد عمل قبلی را اصلاح کنیم، بلفاروپلاستی تجدیدنظر کمی دشوارتر است. بنابراین ممکن است بیشتر از جراحی های قبلی طول بکشد. علاوه بر این، تورم های ناشی از بلفاروپلاستی اصلاحی شدیدتر بوده و دوره درمان طولانی تری خواهد داشت. این نوع بیماران نیز باید همان اقداماتی را انجام دهند که سایر بیمارانی که نیاز به بلفاروپلاستی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *