لیفت سینه

لیفت سینه به معنی بالا کشیدن سینه و فرم دادن به آن می باشد. سینه های خوش فرم اندام یک خانم را بسیار زیباتر و متناسب تر می نماید. در صورتی که افتادگی در سینه ها وجود داشته باشد می توان به وسیله ی عمل جراحی لیفت این افتادگی را از بین برد.

لیفت سینه چیست؟

بالا کشیدن سینه یا همان لیفت سبب می شود تا شما سینه هایی خوش فرم داشته باشید. افتادگی سینه و در مواردی بزرگ بودن بیش از اندازه سینه سبب ایجاد مشکلاتی برای خانم ها می گردد. با بالا بردن سینه ها وزن و فشار کمتری به گردن و ماهیچه های کتف وارد می شود. بعد از انجام عمل لیفت می توانید به راحتی و بدون استفاده از لباس های مخصوص اندامی خوش فرم و ایده آل داشته باشید.

لیفت سینه مناسب چه افرادی است؟

حال این سوال پیش می آید که لیفت و بالا بردن سینه ها مناسب چه افرادی می باشد؟ حالت و فرم سینه کاملا ارثی و ژنتیکی می باشد. برخی از افراد به طور ژنتیکی سینه های خوش فرمی دارند اما برخی دیگر از داشتن سینه های افتاده رنج می برند.

بارداری، شیردهی و کاهش یا افزایش ناگهانی وزن از جمله مواردی هستند که باعث افتادگی بیشتر سینه ها می شوند. هر خانمی که سینه های شل و افتاده ای دارد می تواند اقدام به انجام لیفت نماید. توجه داشته باشید که بهتر است بعد از انجام این عمل دیگر بارداری و شیردهی را تجربه ننمایید.

زیرا در صورت شیردهی بعد از لیفت دوباره شاهد افتادگی سینه های خود خواهید شد. پس بنابراین این عمل را بعد از به دنیا آمدن آخرین فرزند خود انجام دهید.

معرفی انواع لیفت سینه

عمل لیفت به روش های مختلفی انجام می شود. در زیر به مهم ترین و کاربردی ترین روش های لیفت اشاره می کنیم. هر یک از این روش ها متناسب با وضعیت جسمانی بیمار انتخاب می گردد. حتما باید روش مناسب خودتان را با مشورت پزشک متخصص انتخاب نمایید. انتخاب پزشک مناسب یکی از مهم ترین موارد در انجام این عمل می باشد.

لیفت سینه با نخ

در این روش از نخ های مخصوص برای لیفت و بالا کشیدن سینه استفاده می شود. پزشک نخ های مخصوص را در زیر پوست و داخل بافت قرار می دهد و به وسیله ی آن ها سینه را به سمت بالا می کشد. این روش نیازی به جراحی و ایجاد برش ندارد.

دوران نقاهت سختی نیز وجود ندارد و معمولا ساعاتی بعد از انجام فرد می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی نماید. این نخ ها بعد از یک سال توسط بدن جذب می گردد و هیچ ضرری برای سلامتی فرد ندارد.

لیفت سینه با نخ یکی از انواع لیفت سینه

لیفت سینه با جراحی

در روش جراحی پزشک با استفاده از تکنیک های مختلف جراحی اقدام به لیفت می نماید. این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها برای بالا بردن سینه می باشد. اغلب خانم ها در سراسر دنیا از این روش برای فرم دادن به سینه های خود استفاده می نمایند.

برای انجام این عمل از روش بیهوشی یا بی حسی موضعی استفاده می نمایند. برش های به صورت عمودی یا افقی بر روی سینه و بافت آن ایجاد می گردد و توسط آن فرم و حالت سینه بهبود پیدا می کند. معمولا حدود دو هفته باید بعد از این جراحی استراحت مطلق انجام داد.

لیفت سینه با طب سوزنی

طب سوزنی یک از روش های قدیمی برای درمان انواع بیماری ها است. این طب در لیفت و بالا بردن سینه نیز تاثیر گذار می باشد. در این روش از هیچ نوع جراحی و برشی استفاده نمی شود و متخصص توسط سوزن های مخصوص اقدام به لیفت می نماید.

برای گرفتن نتیجه دلخواه و مطلوب حتما باید 15 الی 45 جلسه طب سوزنی انجام دهید. این روش نتیجه سریعی به همراه ندارد و برای مشاهده خوش فرمی سینه ها باید مدت زمان مشخصی را صبر نمایید. همچنین عوارض این روش برای لیفت نیز کمتر از سایر روش ها می باشد.

لیفت سینه با CACI

در این روش ماهیچه های سینه ای تحریک و تقویت می گردند. پزشک با استفاده از دستگاه پالس های الکتریکی را به ماهیچه های سینه منتقل نموده و موجب تقویت عضلات می شود. در اغلب موارد شل بودن و افتادگی سینه به دلیل ضعف عضلات ماهیچه ای در این ناحیه می باشد.

فرکانس های انتقالی به ماهیچه سبب افزایش قدرت آن و در نتیجه سفت شدن سینه ها می گردد. هر چقدر عضلات سینه سفت و محکم باشند، سینه ها حالت گرد و خوش فرم تری خواهند داشت. این اقدام با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می گردد.

لیفت سینه با CACI

اقدامات لازم قبل از جراحی لیفت

قبل از اقدام برای لیفت باید اقداماتی را در نظر داشته و انجام دهید. قبل از هر چیزی انتظارات خودتان را از لیفت برای پزشک مطرح نمایید. در مواردی انتظارات بیمار بسیار غیر منطقی است. در این شرایط بعد از انجام لیفت رضایت کافی از عمل بالا بردن سینه نخواهد بود.

پس شکل و فرم مورد نظر خود را حتما با پزشک در میان بگذارید. سوابق پزشکی از جمله موارد بسیار مهم دیگر قبل از انجام عمل لیفت می باشد. در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و داروی خاصی را مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر سابقه سرطان سینه در خانواده وجود داشته است حتما باید آزمایشات لازم انجام پذیرد. معمولا قبل از انجام عمل لیفت پزشک ماموگرافی و معاینات مربوط به سینه را انجام می دهد.

همچنین بخوانید: با انواع پروتز سینه آشنا شوید

روند عمل لیفت سینه

روند عمل لیفت بستگی به روش انتخابی شما برای لیفت دارد. به طور کلی دو روش جراحی و غیر جراحی برای انجام این کار وجود دارد. در روش های جراحی بیمار تحت بیهوشی قرار گرفته و برش هایی بر روی سینه و بدن ایجاد می شود. در این روش دوران نقاهت مشخصی وجود دارد و فرد حتما باید برای بهبودی استراحت مطلق داشته باشد.

در روش های غیر جراحی هیچ بیهوشی وجود ندارد و میزان تهاجم و خطر کمتر می باشد. البته نتیجه حاصل از روش های جراحی سریع تر و بهتر از روش های غیر جراحی می باشد. هر فرد باید قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت نموده و تحت معاینه قرار گیرد.

سوابق پزشکی بررسی شده و عمل لیفت با مناسب ترین روش انجام می شود. در صورت وجود ریسک بالا برای انجام روش جراحی پزشک سایر روش ها را پیشنهاد می دهد. توصیه می شود حتما عمل لیفت را توسط یک پزشک متخصص انجام دهید.

روند عمل لیفت سینه

مراقبت های لازم بعد از جراحی لیفت

بعد از انجام عمل لیفت حدود دو هفته سینه های کبود و متورمی خواهید داشت. وجود درد در ناحیه جراحی نیز کاملا طبیعی است. رعایت برخی از اصول و مراقبت های لازم بعد از عمل بالا بردن سینه سبب می شود تا بهبودی زودتر حاصل گردد.

  • فشاری بر روی سینه های وارد نکرده و حتما به پشت بخوابید.
  • حتما باید از سوتین مخصوص بعد از جراحی استفاده نموده و نکات بهداشتی درباره ی آن را رعایت نمایید.
  • از انجام کارهای سنگین و ورزش خودداری نمایید. تا حدود دو هفته نیز نباید رابطه جنسی داشته باشید.
  • از درآوردن خودسرانه سوتین مخصوص خودداری نموده و حتما به صورت شبانه روزی از آن استفاده کنید.
  • داروها و مسکن های تجویز شده توسط پزشک حتما باید سر ساعت و به طور مرتب مصرف گردد.
  • تعویض مداوم لوله ها و بانداژ ها از موارد بسیار مهم می باشد.

مزایای لیفت سینه

از اصلی ترین مزیت و فواید لیفت خوش فرم تر شدن سینه ها می باشد. افتادگی و شل بودن سینه نمای خوبی ندارد و اغلب خانم ها در هنگام پوشیدن لباس دچار مشکل می شوند. علاوه بر زیبایی و خوش فرمی بدن، لیفت به دلیل کاهش حجم سینه و کم کردن وزن وارد به عضلات گردن نیز انجام می گیرد.

در برخی از موارد به دلیل حجم بسیار بزرگ سینه و افتادگی آن انواع مشکلات مثل آرتروز گردن و اشکال در مهره ها ی کمر رخ می دهد. عمل بالا بردن سینه می تواند باعث کاهش وزن وارد شده به گردن شود و از ابتلای فرد به آرتروز جلوگیری نماید.

همچنین بخوانید: 5 نکته کلیدی درباره تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

هزینه ی عمل لیفت سینه

هزینه این عمل بستگی به عوامل متعددی دارد. تخصص جراح، مرکز زیبایی و نوع جراحی از عوامل موثر در قیمت می باشند. در برخی از شهرها قیمت عمل جراحی لیفت بسیار بیشتر از سایر شهرها می باشد. در صورتی که لیفت از روش غیر جراحی باشد قطعا قیمت کمتری را خواهد داشت اما بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید که روش های غیر جراحی معمولا موقتی هستند.

در رابطه با بیمه باید گفت به دلیل زیبایی بودن عمل لیفت خدمات بیمه درمانی شامل این عمل جراحی نمی شود و باید به صورت آزاد پرداخت گردد.توجه داشته باشید در صورت وجود مشکلی در ماموگرافی امکان انجام این عمل وجود ندارد. در پایان انجام لیفت در موارد غیر ضروری توصیه نمی شود. حتما قبل از انجام هر اقدامی در این مورد تحقیقات کافی در مورد پزشک و مرکز درمانی انجام دهید.

توجه داشته باشید که عمل جراحی لیفت یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که حتما باید تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود. متاسفانه در مواردی که پزشک تخصص کافی را نداشته باشد هرگونه خطر جانی برای بیمار وجود دارد به همین منظور پزشکی را انتخاب کنید که سابقه ی درخشانی در این زمینه داشته باشد. دکتر ناصر یاهو متخصص لیفت سینه با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ی جراحی به همراه کادر پزشکی متخصص آماده ی انجام خدمات زیبایی برای شما عزیزان می باشد.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.