بررسی علت کوچک شدن پروتز سینه بعد از کاشت

در عمل پروتز سینه به این نکته توجه داشته باشید که کوچک شدن و افتادگی پروتز سینه بسیار شایع می باشد. پس با علم به این موضوع اقدام به عمل پروتز سینه کنید. خانم ها در قسمت زیر سینه خود چینی دارند که در اصلاح به آن چین تحتانی گفته می شود. وقتی فرد دچار افتادگی سینه می شود، در قسمت زیر سینه این چین ایجاد می شود. زمانی که نوک سینه یا قسمت قهوه ای رنگ از این چین پایین تر باشد فرد دچار افتادگی سینه شده است.

دکتر ناصر یاهو با بیش از ۲۷ سال سابقه انواع عمل های پروتز سینه مانند: پروتز سینه سیلیکونی ، پروتز سینه آب نمکی یا سالین و پروتز سینه ثابت را انجام می دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر راجب جراحی پروتز سینه و مشاوره رایگان با دکتر ناصر یاهو می توانید با شماره 88651375 تماس بگیرید.

عمل پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

بررسی علل افتادگی سینه بعد از پروتز

پروتز سینه یکی از روش های بزرگ کردن و زیبا سازی سینه های شما می باشد. پروتزی که وارد بدن شما می شود یک بافت خارجی است. ممکن است بدن به جرم خارجی که وارد آن می شود واکنش نشان دهد. البته قابل ذکر می باشد که پروتز سینه ضد حساسیت است و به واسطه بافتی که دارد حساسیت ایجاد نمی کند.
تنها موردی که برای اکثر خانم ها باعث نگرانی می شود کوچک شدن پروتز سینه و یا از دست دادن حالت اولیه خود می باشد. در هفته های اول پروتز سینه این مورد اتفاق نمی افتد. ولی بعد از گذشت یک مدت و عادت کردن بدن به بافت جدیدی که وارد شده ممکن است با اندکی تغییر سایز همراه باشد.

ولی برای این مورد هم جای نگرانی نیست. تنها کافی است اندازه ی دلخواه خود را به پزشک متخصص قبل از عمل بگویید تا مشکلی پیش نیاید.

بررسی علت کوچک شدن پروتز سینه بعد از کاشت

همچنین بخوانید: ساده ترین راهکارهای داشتن سینه های خوش فرم

به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد ممکن است دلایل کوچک شدن پروتز سینه یکی از این موارد باشد:

افتادگی پروتز به خاطر وارد شدن ضربه به سینه

به علت ضربه خوردن سینه مشکل کوچک شدن پروتز سینه پیش بیاید.مواردی نظیر گذشت مدت زمان طولانی از کاشت پروتز سینه.
اگر با موارد این چنینی یعنی از دست دادن فرم اولیه پروتز سینه و یا کوچک شدن پروتز سینه و بد حالت شدن آن مواجه شدید حتما با پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید. چرا که قطعا نیاز به یک سری آزمایش ها نظیر MRI و یا سونوگرافی وجود خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید که درمان افتادگی سینه بعد از پروتز سینه اینگونه می باشد که اگر پروتز سینه شما دچار آسیب شده است جای نگرانی نیست. چرا که پزشک متخصص می تواند تعویض پروتز را انجام دهد.

کوچک شدن پروتز به علت وارد شدن ضربه به سینه

آیا کوچک شدن یا افتادگی سینه بعد از عمل پروتز طبیعی است؟

در ابتدای پروتز سینه چون که یک جرم خارجی وارد بدن شده است ، بدن در حال مقابله با این جرم می باشد. اما بعد از گذشت حداقل چند هفته و به واسطه خو گرفتن بدن با جرم خارجی یعنی پروتز احتمال تغییر سایز در پروتز وجود دارد.
اما تغییر فرم و افتادگی سینه ها امری غیر طبیعی است که در صورت بروز این اتفاق حتما باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمود. چرا که می تواند علت های مختلفی داشته باشد و باید به وسیله پزشک چک شود.

آیا کوچک شدن یا افتادگی سینه بعد از عمل پروتز طبیعی است؟

همچنین بخوانید: بررسی تغییرات سینه در دوران بارداری

چگونه از افتادگی سینه پیشگیری کنیم؟

در ابتدا باید مطمئن شویم که کوچک شدن پروتز سینه اتفاق افتاده است یا خیر. چرا که بسیاری از افراد فکر می کنند که سینه شان دچار افتادگی شده است. حتی برای این مورد به پزشک هم مراجعه می کنند. اما این نوع از افتادگی، افتادگی کاذب است. اگر نوک سینه از قسمت چین تحتانی پایین تر باشد در این حالت افتادگی رخ داده است و به خواست فرد قابل درمان خواهد بود.

بررسی انواع افتادگی سینه

حال به این موضوع می پردازیم که چند نوع افتادگی سینه داریم:

  • افتادگی سینه به صورت خفیف
  • افتادگی سینه به صورت متوسط
  • افتادگی سینه به صورت شدید

انتخاب نوع عمل و پروتزی که می توان برای شخص در نظر گرفت بر اساس نوع افتادگی و شل شدن سینه شخص می باشد. اگر نوک سینه از چین تحتانی 2 تا 3 سانتی متر پایین تر باشد به این نوع از افتادگی، افتادگی خفیف گفته می شود.

عمل باید به گونه ای باشد که فرد دچار کوچک شدن پروتز سینه نشود. اما اگر نوک سینه از قسمت چین خوردگی تحتانی 3 تا 7 سانتی متر پایین تر باشد به این نوع از افتادگی افتادگی سینه به صورت متوسط گفته می شود.

در این نوع از افتادگی باید از عمل جراحی استفاده کرد که در اصطلاح به این نوع از عمل دونات یا پری اریولار گفته می شود. احتمال کوچک شدن پروتز سینه در این نوع عمل نزدیک به صفر می باشد. در افتادگی سینه به صورت شدید از عمل ماستوپکسی استفاده می شود که در این نوع عمل یک برش در اطراف نوک سینه و یک برش به صورت عمودی از نوک سینه زده می شود.

چگونه از افتادگی سینه پیشگیری کنیم؟

همچنین بخوانید: ۵ نکته کلیدی درباره تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

آیا کوچک شدن پروتز سینه به نوع آن بستگی دارد؟

البته که با توجه به برند های موجود پروتز در بازار اختلاف کیفیت و اختلاف قیمت وجود دارد. فرد با توجه به بودجه اش باید بهترین را انتخاب کند. به طور کل بعد از چند سال از عمل پروتز سینه ممکن است پروتز حالت اولیه خود را از دست بدهد.

همچنین لازم است بدانید بعد از انجام پروتز سینه باید حتما نکاتی را مد نظر قرار داده و آن ها را رعایت کنید. به طور مثال از بلند کردن اجسام خیلی سنگین بپرهیزید. چرا که ورزش های سنگین ممکن است باعث تغییر در فرم پروتز شما شود. یا مراقب باشید تا ضربه ای به پروتز شما وارد نشود. چرا که ضربه باعث پارگی و یا از بین رفتن پروتز و یا کوچک شدن پروتز سینه شما می شود.

آیا کوچک شدن پروتز سینه به نوع آن بستگی دارد؟

ویژگی های انتخاب جراح خوب برای انجام عمل پروتز سینه

  • تجربه پزشک در خصوص پروتز سینه حرف اول را می زند.
  • سوابق موفق یک پزشک در زمینه کاری پروتز سینه امر مهمی است.
  • یک پزشک خوب باید اصول زیبایی شناسی را بداند و به علم ریاضی آگاه باشد.
  • صبور و با حوصله باشد تا بتواند مشاوره ی لازم، در خصوص پروتز سینه و یا چگونگی رفع کوچک شدن پروتز سینه به فرد توضیح دهد.
  • با وجدان باشد و به بهترین نحو ممکن پاسخگوی نیاز مراجع کننده باشد.
همچنین بخوانید: نحوه انتخاب سایز مناسب پروتز سینه

انجام پروتز سینه بدون عوارض با دکتر ناصر یاهو

در نظر داشته باشید که برای انجام پروتز سینه و عمل های زیبایی از این نوع حتما به مراکز متخصص در این حوزه مراجعه فرمایید. چرا که امروزه کوچک شدن پروتز سینه در افراد بسیار شایع می باشد. پیشنهاد ما به شما انجام پروتز سینه بدون عوارض توسط دکتر ناصر یاهو می باشد چرا که ما برای شما بهترین ها را می خواهیم.
برای انجام عمل های زیبایی ، تجربه و سابقه ی کار در عمل حرف اول را می زند پس حتما قبل از مراجعه به پزشک ، در خصوص تجربه و تبحر آن پزشک تحقیق کنید.دکتر ناصر یاهو دارای سابقه درخشان و ۲۷ ساله سابقه در انجام انواع عملهای پروتز سینه می باشد.

قبل از انجام عمل با پزشک متخصص مشاوره داشته باشد، توجه به این نکته ضروری است که پزشکی که قصد عمل پروتز سینه شما را دارد باید از تمام حساسیت های دارویی شما مطلع بوده و یا اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما با پزشک خود قبل از عمل مطرح کنید.

کاندیدای مناسب برای انجام پروتز سینه

اغلب خانم ها بعد از شیر دهی به نوزاد دچار افتادگی سینه می شوند که بهترین کار برای بهبود این امر پروتز سینه می باشد. یا افرادی که به واسطه افزایش سن و یا رژیم غذایی نادرست دچار افتادگی و یا شل شدگی سینه شده اند می توانند به راحتی این عمل را انجام دهند، اما باید توجه داشته باشند که انجام این عمل مراقبت هایی دارد و باید به آن عمل کنند تا دچار کوچک شدن پروتز سینه نشوند.

کاندیدای مناسب برای انجام پروتز سینه

همچنین بخوانید: واقعیت هایی که درباره ی عمل لیفت سینه نمی دانید

مراقبت های بعد از پروتز سینه و کارهایی که نباید انجام داد

بعد از پروتز سینه مراقبت هایی را باید انجام داد تا پروتزی ماندگار و خوش فرم داشته باشیم این موارد به شرح ذیل می باشد:

  • بعد از انجام پروتز سینه باید از گن های مخصوص سینه استفاده کرد تا از کوچک شدن پروتز سینه جلوگیری کنیم.
  • تا چند روز بعد از انجام عمل پروتز سینه باید در خوابیدن، اصولی را رعایت کرد به طور مثال نباید بر روی شکم خوابید و رعایت مواردی این چنینی باعث جلوگیری از کوچک شدن پروتز سینه می شود.

مراقبت های بعد از پروتز سینه و کارهایی که نباید انجام داد

اول تحقیق و بعد عمل

حتما قبلا از مراجعه به پزشک از نحوه عملکرد پزشک و نمونه کار های آن مطلع شوید و مطمئن شوید که با بهترین مواد و با دانش کافی عمل شما انجام می شود. در صورت عدم تحقیق و مراجعه به پزشکان بی تجربه قطعا بعد از انجام پروتز سینه دچار عارضه هایی از جمله کوچک شدن پروتز سینه خواهید شد که در این مقاله به چند مورد از این عارضه ها می پردازیم:

عوارض احتمالی انتخاب پزشک آماتور و ناشی

محل التیام عمل پروتز سینه: چرا که این محل به قدری حساس می باشد که قادر است شکل پروتز سینه را تغییر دهد، درد طاقت فرسا در ناحیه سینه که می تواند بسیار اذیت کننده باشد، عفونت در قسمت بخیه و در قسمت جایگذاری پروتز سینه بسیار شایع می باشد.

تغییر در فرم نوک سینه و از دست دادن حالت اولیه و استاندارد سینه، نشت و یا تخریب پروتز سینه یکی دیگر از عوامل شایع در زمان عمل پروتز سینه می باشد.
پس حتما در نظر داشته باشید که مراجعه به یک پزشک بی تجربه می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. پس حتما قبل از اقدام به عمل به طور دقیق از تجربه پزشک متخصصی که قصد سپردن عمل به آن را دارید مطلع شوید. پیشنهاد ما به شما مراجعه به مطب دکتر ناصر یاهو می باشد. چرا که جلب رضایت شما مایه افتخار ماست.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *