علت افتادگی سینه بعد از عمل پروتز

مشکل کوچک شدن و افتادگی سینه بعد از عمل پروتز بسیار شایع می باشد. پس با علم به این موضوع اقدام به عمل نمایید. خانم ها در قسمت زیر سینه خود چینی دارند که در اصلاح به آن چین تحتانی گفته می شود. وقتی فرد دچار افتادگی سینه می شود، در قسمت زیر سینه، این چین ایجاد می شود. زمانی که نوک سینه یا قسمت قهوه ای رنگ از این چین پایین تر باشد فرد دچار افتادگی سینه شده است.

جراحی زیبایی ایمپلنت سینه یکی از روش های بزرگ کردن و زیبا سازی سینه های خانم ها بشمار می رود. پروتزی که وارد بدن شما می شود یک بافت خارجی است. ممکن است بدن به جرم خارجی که وارد آن می شود واکنش نشان دهد. البته قابل ذکر می باشد که مواد بکار رفته معمولا ضد حساسیت هستند و به واسطه بافتی که دارد حساسیت ایجاد نمی کند.
تنها موردی که برای اکثر خانم ها باعث نگرانی می شود کوچک شدن ایمپلنت سینه و یا از دست دادن حالت اولیه خود می باشد. در هفته های اول این مورد اتفاق نمی افتد. ولی بعد از گذشت یک مدت و عادت کردن بدن به بافت جدیدی که وارد شده ممکن است با اندکی تغییر سایز همراه باشد.

ولی برای این مورد هم جای نگرانی نیست. تنها کافی است اندازه ی دلخواه خود را به پزشک متخصص قبل از عمل بگویید تا مشکلی پیش نیاید.

بررسی علت کوچک شدن ایمپلنت سینه بعد از کاشت

همچنین بخوانید: ساده ترین راهکارهای داشتن سینه های خوش فرم

به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد ممکن است دلایل کوچک شدن ایمپلنت سینه یکی از این موارد زیر باشد:

افتادگی به خاطر وارد شدن ضربه به سینه

ممکن است به علت ضربه خوردن به سینه مشکل کوچک شدن ایمپلنت سینه پیش بیاید. اگر با موارد این چنینی یعنی از دست دادن فرم اولیه سینه و یا کوچک شدن ایمپلنت سینه و بد حالت شدن آن مواجه شدید، حتما با پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید. چرا که قطعا نیاز به یک سری آزمایش ها نظیر MRI و یا سونوگرافی وجود خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید که درمان افتادگی سینه بعد از عمل زیبایی اینگونه می باشد که اگر ایمپلنت سینه شما دچار آسیب شده است جای نگرانی نیست. چرا که پزشک متخصص می تواند جراحی تعویض را انجام دهد.

کوچک شدن ایمپلنت سینه به علت وارد شدن ضربه به سینه

آیا کوچک شدن یا افتادگی سینه بعد از عمل طبیعی است؟

در ابتدا چون که یک جرم خارجی وارد بدن شده است ، بدن در حال مقابله با این جرم می باشد. اما بعد از گذشت حداقل چند هفته و به واسطه خو گرفتن بدن با جرم خارجی احتمال تغییر سایز در آن وجود دارد.
اما تغییر فرم و افتادگی سینه ها امری غیر طبیعی است که در صورت بروز این اتفاق حتما باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمود. چرا که می تواند علت های مختلفی داشته باشد و باید به وسیله پزشک چک شود.

آیا کوچک شدن یا افتادگی سینه بعد از عمل پروتز طبیعی است؟

همچنین بخوانید: بررسی تغییرات سینه در دوران بارداری

چگونه از افتادگی سینه پیشگیری کنیم؟

در ابتدا باید مطمئن شویم که کوچک شدن پروتز اتفاق افتاده است یا خیر. چرا که بسیاری از افراد فکر می کنند که سینه شان دچار افتادگی شده است. حتی برای این مورد به پزشک هم مراجعه می کنند. اما این نوع از افتادگی، افتادگی کاذب است. اگر نوک سینه از قسمت چین تحتانی پایین تر باشد در این حالت افتادگی رخ داده است و به خواست فرد قابل درمان خواهد بود.

بررسی انواع افتادگی سینه

حال به این موضوع می پردازیم که چند نوع افتادگی سینه داریم:

 • افتادگی سینه به صورت خفیف
 • افتادگی سینه به صورت متوسط
 • افتادگی سینه به صورت شدید

انتخاب نوع عمل و ایمپلنت سینه که می توان برای شخص در نظر گرفت بر اساس نوع افتادگی و شل شدن سینه شخص می باشد. اگر نوک سینه از چین تحتانی 2 تا 3 سانتی متر پایین تر باشد به این نوع از افتادگی، افتادگی خفیف گفته می شود.

عمل باید به گونه ای باشد که فرد دچار کوچک شدن پروتز نشود. اما اگر نوک سینه از قسمت چین خوردگی تحتانی 3 تا 7 سانتی متر پایین تر باشد به این نوع از افتادگی افتادگی سینه به صورت متوسط گفته می شود.

در این نوع از افتادگی باید از عمل جراحی استفاده کرد که در اصطلاح به این نوع از عمل دونات یا پری اریولار گفته می شود. احتمال کوچک شدن ایمپلنت سینه در این نوع عمل نزدیک به صفر می باشد. در افتادگی سینه به صورت شدید از عمل ماستوپکسی استفاده می شود که در این نوع عمل یک برش در اطراف نوک سینه و یک برش به صورت عمودی از نوک سینه زده می شود.

چگونه از افتادگی سینه پیشگیری کنیم؟

خدمات زیبایی سینه دکتر ناصر یاهو

در نظر داشته باشید که برای انجام عمل های زیبایی از این نوع حتما به مراکز متخصص در این حوزه مراجعه فرمایید. حتما قبل از مراجعه به پزشک ، در خصوص تجربه و تبحر آن پزشک تحقیق کنید.

قبل از انجام عمل با پزشک متخصص مشاوره داشته باشد، توجه به این نکته ضروری است که جراح باید از تمام حساسیت های دارویی شما مطلع بوده و یا اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما با پزشک خود قبل از عمل مطرح کنید.

دکتر ناصر یاهو (جراح چاقی و زیبایی) دارای بیش از ۲۷ سال سابقه درخشان در انجام انواع عمل های زیبایی سینه در آقایان و خانم ها نظیر: عمل پروتز دائمی سینه، ماموپلاستی و ژنیکوماستی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب جراحی های زیبایی و چاقی و مشاوره رایگان با دکتر ناصر یاهو می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

خدمات پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

برای کسب اطلاعات بیشتر راجب خدمات جراحی پروتز سینه دکتر ناصر یاهو وارد شوید

آیا کوچک شدن ایمپلنت سینه به نوع آن بستگی دارد؟

البته که با توجه به برند های موجود در بازار اختلاف کیفیت و اختلاف قیمت وجود دارد. فرد با توجه به بودجه اش باید بهترین را انتخاب کند. به طور کل چند سال بعد از عمل ممکن است ایمپلنت سینه حالت اولیه خود را از دست بدهد.

همچنین لازم است بدانید بعد از انجام عمل باید حتما نکاتی را مد نظر قرار داده و آن ها را رعایت کنید. به طور مثال از بلند کردن اجسام خیلی سنگین بپرهیزید. چرا که ورزش های سنگین ممکن است باعث تغییر در فرم آن شود و مراقب باشید تا ضربه ای به آن  وارد نشود. چرا که ضربه باعث پارگی و یا از بین رفتن و یا کوچک شدن ایمپلنت سینه شما می شود.

آیا کوچک شدن ایمپلنت سینه به نوع آن بستگی دارد؟

 انتخاب جراح زیبایی و پلاستیک کار بلد

 • تجربه پزشک در خصوص انجام عمل حرف اول را می زند.
 • سوابق موفق یک پزشک در زمینه کاری مربوطه امر مهمی است.
 • یک پزشک خوب باید اصول زیبایی شناسی را بداند و به علم ریاضی آگاه باشد.
 • صبور و با حوصله باشد تا بتواند مشاوره ی لازم، در خصوص انجام عمل و یا چگونگی رفع کوچک شدن آن را به فرد توضیح دهد.
 • با وجدان باشد و به بهترین نحو ممکن پاسخگوی نیاز مراجع کننده باشد.

 انتخاب جراح زیبایی و پلاستیک کار بلد

کاندیدای مناسب برای انجام عمل

اغلب خانم ها بعد از شیر دهی به نوزاد دچار افتادگی سینه می شوند که بهترین کار برای بهبود این امر ، انجام عمل زیبایی سینه می باشد. یا افرادی که به واسطه افزایش سن و یا رژیم غذایی نادرست دچار افتادگی و یا شل شدگی سینه شده اند می توانند به راحتی این عمل را انجام دهند، اما باید توجه داشته باشند که انجام این عمل مراقبت هایی دارد و باید به آن عمل کنند تا دچار کوچک شدن ایمپلنت سینه نشوند.

کاندیدای مناسب برای انجام پروتز

مراقبت های بعد از ایمپلنت سینه و کارهایی که نباید انجام داد

بعد از انجام عمل مراقبت هایی را باید انجام داد تا سینه ماندگار و خوش فرمی داشته باشیم. این موارد به شرح ذیل می باشد:

 • بعد از عمل باید از گن های مخصوص سینه استفاده کرد تا از کوچک شدن آن جلوگیری کنیم.
 • تا چند روز بعد از انجام عمل باید در خوابیدن، اصولی را رعایت کرد به طور مثال نباید بر روی شکم خوابید و رعایت مواردی این چنینی باعث جلوگیری از کوچک شدن آن می شود.

مراقبت های بعد از پروتز و کارهایی که نباید انجام داد

اول تحقیق و بعد عمل

حتما قبلا از مراجعه به پزشک از نحوه عملکرد پزشک و نمونه کار های آن مطلع شوید و مطمئن شوید که با بهترین مواد و با دانش کافی عمل شما انجام می شود. در صورت عدم تحقیق و مراجعه به پزشکان بی تجربه قطعا بعد از انجام جراحی دچار عارضه هایی از جمله کوچک شدن پروتز خواهید شد.

همچنین بخوانید: نحوه انتخاب سایز مناسب پروتز سینه

عوارض احتمالی انتخاب پزشک آماتور و ناشی

 • ممکن است محل التیام عمل به قدری حساس شود که شکل سینه را تغییر دهد
 • درد طاقت فرسا در ناحیه سینه که می تواند بسیار اذیت کننده باشد
 • عفونت در قسمت بخیه و در قسمت جایگذاری ایمپلنت سینه بسیار شایع می باشد
 • تغییر در فرم نوک سینه و از دست دادن حالت اولیه و استاندارد سینه
 • نشت و یا تخریب ایمپلنت سینه

از عوامل شایع در مورد انجام این عمل می باشد.

سخن پایانی

پس حتما در نظر داشته باشید که مراجعه به یک پزشک بی تجربه می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. پس حتما قبل از اقدام به عمل به طور دقیق از تجربه پزشک متخصصی که قصد سپردن عمل به آن را دارید مطلع شوید تا دچار مشکلاتی نظیر افتادگی سینه بعد از عمل پروتز نشوید.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *