عمل پروتز سینه (Breast augmentation) یا کاشت ایمپلنت سینه، نوعی جراحی زیبایی پستان محسوب می شود که در آن پروتز، زیر بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه قرار می گیرد.

این جراحی در زیبایی و بهبود استایل بدن و کمک به افزایش اعتماد به نفس خانم ها نقش بسزایی دارد. در خانم هایی که دارای سینه های نامتقارن هستند و یا دچار افتادگی سینه شده اند و یا بخاطر سرطان سینه مجبور به برداشتن بافت سینه خود شده اند، راهکار مناسبی است.

جراحی پروتز سینه در انواع اشکی و گرد انجام می شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد. این جراحی به دو صورت زیر عضله و روی عضله انجام می‌گیرد. در روش زیر عضله، ایمپلنت زیر عضله سینه قرار می‌گیرد و در روش روی عضله، ایمپلنت بین عضله سینه و بافت پوستی قرار می‌گیرد.

با بالارفتن سن خانم ها و یا در دوران شیردهی آنها، احتمال افتادگی سینه در این افراد وجود دارد. در جراحی زیبایی پستان یا پروتز سینه، جراح و متخصص زیبایی با کاشت پروتز دائمي سينه، استایل و فرم زیباتری به سینه ها می بخشد.  هزینه عمل پروتز پستان به نوع جنس بکار رفته در آن بستگی دارد که شامل انواع: سیلیکونی،پروتز سالینی یا آب نمکی می باشد.

خدمات پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو متخصص و جراح زیبایی سینه، با انجام صدها عمل جراحی سینه نظیر: پروتز سینه ، ماموپلاستی و ژنیکوماستی نامی آشنا در بین افراد متقاضی عملهای زیبایی می باشد. دکتر ناصر یاهو دانش آموخته رشته جراحی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران است که بیش از 27 سال سابقه درخشان در انجام عمل های زیبایی پستان دارند.

طبق تحقیقات بعمل آمده وبسایت  marinaesthetics :

به عنوان مثال، خانمی که یک ایمپلنت با قطر ۱۴ سانتی‌ متر را در سینه ‌ای که قطر آن فقط ۱۳ سانتی ‌متر است، قرار می دهد، نسبت به خانمی با سینه های قطر ۱۵ سانتی ‌متر که دارای ایمپلنت ‌هایی با قطر ۱۴ سانتی ‌متر است، بیشتر در معرض خطر بی ‌حسی سینه قرار می ‌گیرد. علاوه بر این، ایمپلنت ‌هایی با قطر کمتر، به تشریح کمتری نیز نیاز دارند تا در داخل سینه قرار بگیرند. بنابراین در این نوع جای گذاری ها، خطر آسیب دیدن یا قطع شدن اعصاب سینه کمتر است.

لیست محتوا

جراحی زیبایی سینه دکتر ناصر یاهو چگونه انجام می شود؟

طی جراحی پروتز پستان، لیفت و افزایش حجم سینه ها به طور همزمان انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند. در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.

به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

انجام این عمل جراحی برای خانم هایی که کمتر از 22 سال سن دارند، ممنوع است و انجام نمی شود. این عمل دارای نتایج رضایت بخشی در خصوص افزایش حجم و اصلاح فرم سینه ها است.

 

هزینه عمل زیبایی سینه در تهران چقدر است؟

پروتز پستان یکی از جراحی های زیبایی است که بیمه آن را پوشش نمی دهد. به همین منظور بیمار باید تمام هزینه و قیمت عمل زیبایی سینه را پرداخت کند.

هزینه و قیمت پروتز دائمی سینه در تهران بطور تقریبی محاسبه می شود، اما توجه داشته باشید باید با مراجعه حضوری و پس از معاینه و مشورت با پزشک هزینه را جویا شوید. به طور کلی هزینه عمل سینه به موارد زیادی از جمله جنس و نوع پروتز، مرکز درمانی دولتی یا خصوصی، شرایط بیمار و… بستگی دارد.

کلام آخر : سلامت و زیبایی شما از هر چیز دیگری با ارزش تر است. پس آن را به دستان توانمند جراح عمومی دکتر ناصر یاهو بسپارید. دکتر یاهو پزشک متخصص و باتجربه در زمینه انجام عمل های جراحی از جمله پروتز پستان است که عمل زیبایی پستان را به نحو احسن انجام خواهد داد.

معرفی خدمات جراحی پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

جراحی پروتز پستان نوعی عمل برای کاشت پروتز دائمي سينه در خانم ها بشمار میرود. با پیشرفت علم پزشکی افرادی که این نوع جراحی زیبایی پستان را انجام می دهند، دیگر دچار عوارض پروتز سینه، مانند قبل نمی شوند.

هزینه عمل بزرگ کردن سینه به عوامل و فاکتورهای زیادی وابسته است. برای نمونه نوع پروتز بکار رفته در عمل بزرگ کردن سینه، یکی از موارد موثر در هزینه تمام شده عمل زیبایی پستان بشمار می رود.پروتز سالینی ( آب نمکی )، پروتز اشكي سينه، پروتز سیلیکونی از انواع مختلف این نوع جراحی محسوب می شوند.

جراحی پروتز سینه راهکاری مناسب برای بزرگتر کردن سینه در زنان است. برجستگی سینه ها در زیبایی اندام آنها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. از این رو افرادی که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی هستند، با این روش به حجم دلخواه شان در ناحیه سینه می رسند.

طی این جراحی اندازه سینه ها قرینه می شود و فرم و سایز دلخواه روی سینه ها پیاده سازی می شود. دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه این عمل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پروتز دائمی سینه
breast-lift5

یک جراح زیبایی سینه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

برخی از ویژگی‌هایی که یک جراح زیبایی سینه خوب باید داشته باشد عبارتند از:

1.مهارت فنی:

جراح زیبایی سینه باید دارای مهارت و تخصص فنی در انجام عملیات‌های جراحی پستان باشد. این شامل تجربه کافی در استفاده از ابزار و تکنیک‌های جراحی، انجام عملیات‌های پیچیده و درک عمیق از بدن انسان می‌شود.

2.تجربه کافی:

یک جراح زیبایی سینه خوب باید تجربه کافی در انجام جراحی‌های پستان داشته باشد و بتواند به بهترین شکل ممکن، نتیجه مطلوب را به بیماران خود ارائه دهد.

3.مهارت ارتباطی:

یک جراح زیبایی سینه خوب باید دارای مهارت‌های ارتباطی بسیار خوب با بیماران خود باشد تا بتواند نیازها و ترس‌های آن‌ها را درک کرده و اطمینان حاصل کند.

4.ایمنی:

جراح زیبایی سینه باید دارای تجربه و دانش لازم در مورد روش‌های ایمن انجام جراحی‌های پستان باشد و همچنین باید برای حفظ سلامتی بیماران خود، به کارگیری تکنیک‌های ایمنی بالینی اولویت دهد.

 
 
 

کاربرد جراحی پروتز سينه بعد از سرطان

سرطان سینه یک نوع سرطان شایع است که بسیاری از زنان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از درمان‌های سرطان سینه، ماستکتومی است که شامل برداشتن یک یا هر دو سینه با جراحی است.این عمل جراحی می تواند تأثیر قابل توجهی بر اعتماد به نفس خانم ها داشته باشد.

استفاده از پروتز سینه می تواند به زنانی که تحت عمل ماستکتومی قرار گرفته اند کمک کند تا در ظاهر خود احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. همچنین می تواند به بازگرداندن تناسب در بدن، بهبود وضعیت جسمانی و کاهش کمردرد که در نتیجه از دست دادن بافت سینه ایجاد می شود، کمک نماید.

زنانی که ماستکتومی انجام داده اند باید با پزشک خود در مورد انتخاب نوع پروتز سینه مشورت کنند. جراح و پزشک مربوطه تصمیم نهایی را پس از بررسی ها و معاینات لازمه ، خواهد داد.

مدت زمان عمل پروتز سینه چقدر است؟​​

علت درد و سوزش سینه پس از جراحی پروتز

معمولا جراحی زیبایی سینه یا پروتز ، بیشتر از یک ساعت طول نمی کشد و نیازی به بستری شدن بیمار حتی به مدت یک شبانه روز، در بیمارستان نخواهد بود.

حتی بعضی از جراحان این جراحی را با بی حسی موضعی انجام می دهند. ولی عموما جراحی زیبایی سینه با بیهوشی عمومی صورت می گیرد و در مدت کوتاهی پس از عمل بیمار قادر به مرخص شدن است.

نکات مهم قبل از جراحی پروتز سینه

1. 10 الی 15 روز قبل از انجام پروتز پستان، از داروهایی مانند آسپرین، مسکن های گیاهی یا شیمیایی و داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
2. حتما مطابق با دستورات پزشک آزمایشات و چکاپ های لازم قبل از انجام عمل را انجام دهید.
3. اگر بیمار هستید و یا تحت درمان قرار دارید، حتما این موضوع را به جراح اطلاع دهید.
4. خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند، نمی توانند پروتز پستان انجام دهند. حتما باید بین 4 تا 8 هفته از پایان شیردهی بگذرد تا بتوان این عمل جراحی را انجام داد.

علت ورم سینه بعد از پروتز چیست؟

ایجاد تورم و ورم تا 2 الی 3 هفته بعد از عمل پروتز سينه کاملا طبیعی است. علت این امر  واکنش و عکس العمل طبیعی بدن در مقابل برش های ایجاد شده در بافت سینه می باشد.

با این حال در صورتیکه تورم بیش از حد مشاهده کردید بهتر است به جراح خود مراجعه نمایید. چراکه در صورت تورم بیش از حد احتمال وجود عفونت در سینه بالا خواهد رفت.

عمل پروتز سینه زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

جراحی زیبایی سینه چیست؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که زیبایی و قرینگی سینه ها را مختل می کند. همانطور که میدانید زیبایی سینه ها در زیبایی اندام خانم ها تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین منظور برای بازیابی حجم از دست رفته، جراحان عمل پروتز پستان را پیشنهاد می دهند.

در این عمل یک بافت خارجی و مصنوعی برای اصلاح فرم و اندازه سینه ها به عنوان پروتز در ناحیه سینه قرار داده می شود. این پروتز به بدن آسیبی وارد نمی کند و باعث زیباتر شدن سینه ها می شود. از این رو اعتماد به نفس بانوان تا حد زیادی افزایش می یابد و از نتایج طبیعی این جراحی لذت می برند. 

چه کسانی می توانند از پروتز سینه استفاده کنند؟

به طور کلی تمام خانم هایی که می خواهند سینه های خوش فرم و زیبایی داشته باشند، می توانند این جراحی را انجام دهند. خانم هایی که طی تصادفات، شیردهی، بیماری های مختلف نظیر سرطان پستان، بالا رفتن سن، ژنتیک و… حجم سینه های خود را از دست می دهند، می توانند از روش جراحی کمک بگیرند.

در این روش فرم سینه ها اصلاح می شود و طبق نظر بیمار، اندازه آن تغییر خواهد کرد. این جراحی تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری خانم ها دارد. بنابراین تمام خانم ها حتی کسانی که سرطان پستان را پشت سر گذاشتند، می توانند از جراحی پروتز پستان برای اصلاح فرم و اندازه سینه هایشان کمک بگیرند.

انواع پروتز دائمی سینه از نظر حجم

پروتز سینه از بُعدهای مختلف به چند دسته تقسیم می شود. اول از همه باید آن را از نظر حجم دسته بندی کنیم. به طور کلی از نظر حجم پروتز به سه دسته تقسیم می شود؛ کم حجم، زیاد و خیلی زیاد. با توجه به خواسته بیمار، تشخیص پزشک و شرایط و وضعیت جسمی او یکی از این پروتزها برای جراحی انتخاب می شود.

بعضی از بیماران تاکید دارند ظاهر و فرم سینه هایشان کاملا طبیعی باشد. در حالی که بسیاری دیگر می خواهند سینه هایشان را به سایز بزرگتری برسانند.

فرق لیفت و پروتز پستان چیست؟

لیفت سینه و پروتز دائمي سينه دو جراحی کاملا مجزا هستند و کاملا با هم فرق داشته و برای اهداف متفاوتی صورت می گیرند. هدف از عمل لیفت سینه دادن فرم سربالا و رفع افتادگی سینه ها می باشد. اما هدف اصلی عمل پروتز دائمي سينه، حجم دادن به سینه ها و اصلاح عیوب و عدم تقارن ظاهر آنها می باشد. البته عمل پروتز برای رفع افتادگی های خفیف نیز مفید است. اما در صورت افتادگی شدید سینه ها، بهتر است از روش های لیفت سینه استفاده شود.

توجه داشته باشید که پروتز بزرگتر نمی تواند مشکل افتادگی سینه را حل کند.  برش هایی که در زمان جراحی لیفت سینه ایجاد می شود بستگی به اندازه مورد نظر، برای بالابردن سینه ها دارد. برای افتادگی سینه ها برش های بزرگتری لازم است. از طرف دیگر، برش های عمل پروتز به سایز پروتز مورد استفاده بستگی دارد.

 

فرق لیفت و پروتز پستان چیست؟

آيا بعد از پروتز سينه ميتوان شير داد؟

ايا بعد از پروتز سينه ميتوان شير داد

سینه حجیم شده یا اصلاح شده با پروتز بدون هیچ مشکلی در آینده قادر به شیردهی است. در واقع، مسئله امکان یا عدم امکان شیردهی با پروتز سینه بستگی به نوع جراحی و نحوه انجام آن دارد.

برای مثال، بزرگ کردن سینه، عملی که به شما امکان می دهد از طریق کاشت ایمپلنت سینه، اندازه آن را افزایش دهید، نسبت به کوچک کردن سینه که با آن بخشی از غده برداشته می شود، خطر آسیب کمتری به غده پستانی دارد.

برای قرار دادن پروتز، پوست سینه برش داده می شود و عمل در سطح شیار پستانی انجام می گردد. بنابراین هرگز غده ای از سینه جدا نمی شود و در نتیجه نباید مشکلی در شیردهی ایجاد گردد.

همچنین بخوانید:  نکات مهم درباره شیردهی بعد از عمل پروتز سینه 

انواع جراحی زیبایی پستان از نظر ظاهر

پروتز سینه از نظر ظاهری به دو دسته مختلف تقسیم می شود؛ سینه گرد و اشکی. سلیقه و خواسته بیمار در تعیین نوع پروتز از نظر ظاهر دخیل است. اما در نهایت پزشک باید با توجه به آناتومی بدن بیمار نوع پروتز مناسب را تشخیص دهد. پس حتما در انتخاب نوع پروتز از نظر فرم، به نظر پزشک اعتماد کنید.

1- سینه گرد (Round breast prosthesis)

این فرم سینه بیشتر مخصوص کسانی است که می خواهند ظاهر پستان هایشان گردتر و یکدست تر باشد. پس از جراحی پروتز سینه، حجم تمام قسمت های سینه، به یک اندازه تغییر می کند و سینه مانند یک توپ کاملا گرد می شود.البته در این پروتز سینه ها بافت نرم تر و البته خوش فرم تری پیدا می کنند. 

2- سینه اشکی (Teardrop breast prosthesis)

پروتز پستان به حالت اشکی، همانطور که از نامش پیداست فرم و ظاهری شبیه به اشک دارد. این نوع پروتز بیشتر مناسب خانم هایی است که سینه های بسیار کوچک یا کم حجمی دارند. البته باید بدانید با استفاده از این نوع پروتز، می توان تقارن بین سینه ها ایجاد کرد و فرم آنها را نیز اصلاح کرد. 

3- سینه مثلثی (Triangle breast prosthesis)

 پروتز سینه مثلثی طوری طراحی شده است که به خوبی روی دیواره قفسه سینه قرار گیرد تا کاملا طبیعی به نظر برسد. این نوع پروتزها در اندازه های مختلفی موجود هستند و برای خانم هایی که تحت عمل جراحی ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته اند مناسب هستند.

4- پروتز سینه بیضی (Oval breast prosthesis)

پروتز سینه بیضی شکل برای ایجاد پربودن و تقارن ناحیه سینه طراحی شده است. این نوع از پروتزها پهن تر بوده و برای خانم هایی با دیواره سینه پهن تر مناسب هستند.

5- پروتز سینه قلبی (Heart-shaped prosthesis)

 یک پروتز سینه به شکل قلب برای تقلید از شکل یک سینه طبیعی طراحی شده است که قسمت پایینی آن پرتر و قسمت بالایی باریکتر است. آنها در اندازه های مختلف موجود هستند و برای خانم هایی که تحت عمل جراحی ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته اند مناسب هستند.

6- پروتز سینه متقارن (Symmetrical prosthesis)

پروتز سینه متقارن برای استفاده در دو طرف بدن طراحی شده است و ظاهری متعادل و متقارن را ارائه می دهد. این نوع پروتز در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند و برای خانم هایی که تمام یا بخشی از بافت سینه خود را از دست داده اند مناسب اند.

7- پروتز سینه نامتقارن (Asymmetrical prosthesis)

پروتز سینه نامتقارن برای جایگزینی یک سینه طراحی شده است و به دو شکل چپ یا راست موجود است. این نوع پروتز در اشکال و اندازه های مختلفی موجود اند و برای خانم هایی که تحت عمل جراحی هایی مانند ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته اند مناسب می باشند.

8- پروتز سینه سفارشی (Custom-made)

پروتز سینه سفارشی برای مطابقت با شکل و اندازه سینه باقیمانده فرد طراحی شده است. آنها معمولاً گرانتر از پروتزهای سینه خارج از قفسه هستند، اما می توانند ظاهر طبیعی تری ارائه دهند.

پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟

پروتز سینه اشکی و گرد دو شکل مختلف از پروتز سینه هستند که برای جراحی بزرگ کردن سینه (پروتز) استفاده می شود. تفاوت اصلی این دو در شکل آنهاست.

پروتز سینه گرد شکلی یکنواخت دارد و در بالا و پایین برجستگی یکسانی دارد. آنها دایره ای شکل هستند و می توان آنها را با سالین یا ژل سیلیکون پر کرد. ایمپلنت‌های گرد می‌توانند ظاهری پرتر و چشمگیرتر به سینه‌ها ایجاد نماید و اغلب در زنانی که می‌خواهند اندازه سینه‌ها افزایش قابل توجهی داشته باشند، استفاده می‌شود.

ایمپلنت‌های سینه اشکی، که به آن‌های آناتومیک نیز می‌گویند، بیشتر شبیه یک سینه طبیعی هستند، با شیب مخروطی در بالا و برآمدگی کامل‌تر در پایین. آنها معمولاً با ژل سیلیکون پر می شوند و برای ایجاد شکل سینه طبیعی تر طراحی شده اند. کاشت پروتز اشکی اغلب در جراحی بازسازی سینه و همچنین برای بزرگ کردن زیبایی در زنانی که خواهان بهبود ظریف تری در استایل خود هستند، استفاده می شود.

انتخاب بین کاشت ایمپلنت اشکی (قطره ای) و گرد به عوامل مختلفی از جمله اهداف بیمار برای جراحی، نوع بدن و بافت سینه فرد بستگی دارد. جراح زیبایی شما می تواند به شما کمک کند تا بر اساس نیازها و ترجیحات فردی خود تصمیم بگیرید که کدام شکل ایمپلنت برای شما مناسب تر است.

پروتز اشکی بهتر است یا گرد?

عمل پروتز سینه زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

پروتزهایی که برای سینه در نظر گرفته می شوند، از نظر جنس نیز انواع مختلفی دارند. البته باید بدانید کیفیت مواد این پروتزها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد. اما با توجه به هزینه ای که بیمار برای جراحی پروتز پستان در نظر می گیرد و همچنین تشخیص پزشک از انواع آن استفاده می شود.

مواردی که قبل از عمل پروتز دائمی سینه باید به آن توجه کنید:

1- پروتز سینه سیلیکونی

این پروتزها که از جنس سیلیکون هستند بافت و حالت ژله ای دارند. به همین علت باید گفت بافت آنها به بافت طبیعی سینه بیشتر شباهت دارد. احتمال چین خوردگی، پاره شدگی و به طور کلی آسیب های این چنینی در پروتزهای سیلیکونی بسیار کم است.

2- پروتز سالینی (آب نمکی)

این نوع پروتز سینه، حالت آب نمکی گرد است. زمانی که پزشک آن را در سینه قرار می دهد، با آب نمک و یا سالین پر می کند تا سینه به سایز و فرم دلخواه برسد. از آنجایی که این نوع پروتزها قبل از قرار گرفتن در سینه خالی هستند، برش های کوچکتری روی سینه ایجاد می شود. همچنین از نظر جنس و کیفیت این نوع پروتزها مقاوم تر هستند. 

3- پروتز سینه ثابت

این نوع پروتزهای سینه، ظاهر اشکی شکلی دارند. اگر بخواهیم آنها را با سایر پروتزها مقایسه کنیم باید بگوییم در مقایسه با پروتز سیلیکونی ظاهر غیر طبیعی تر و در مقایسه با پروتز سالین ظاهر طبیعی تری دارند. برای قرارگیری این نوع پروتزها در سینه نیاز به برش های بزرگتری است.

مزایای پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی مزایای متعددی دارد، از جمله:

1.ظاهر و احساس واقعی:

پروتزهای سینه سیلیکونی برای تقلید ظاهر و احساس بافت طبیعی سینه طراحی شده اند. آنها نرم، انعطاف پذیر و دارای وزن و بافت طبیعی هستند که می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس و عزت نفس زنان پس از ماستکتومی یا سایر جراحی های سینه کمک کند.

2.دوام و ماندگاری بالا:

پروتزهای سینه سیلیکونی از سیلیکون با کیفیت و درجه بالای پزشکی ساخته شده اند که به گونه ای طراحی شده اند که بادوام و ماندگار باشند. آنها در برابر آسیب مقاوم هستند و با مراقبت مناسب می توانند سال ها دوام بیاورند.

3.غیر حساسیت زا:

پروتزهای سینه سیلیکونی از مواد غیر حساسیت زا ساخته شده اند، به این معنی که برای زنان دارای پوست حساس یا آلرژیک بی خطر هستند.

4.مقرون به صرفه:

پروتزهای سینه سیلیکونی به طور کلی مقرون به صرفه تر از جراحی بازسازی سینه هستند، و آنها را گزینه ای در دسترس برای بسیاری از زنان می کند.

5.دارای کاربردهای مختلف:

پروتزهای سینه سیلیکونی را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، از جمله بازسازی سینه پس از ماستکتومی، بزرگ کردن سینه و اصلاح عدم تقارن سینه.

6.تعویض آسان:

اگر پروتز سینه سیلیکونی به مرور زمان آسیب ببیند یا فرسوده شود، می توان آن را به راحتی بدون نیاز به جراحی اضافی یا زمان بهبودی تعویض کرد.

7.غیر هورمونی:

پروتزهای سینه سیلیکونی حاوی هورمون یا سایر داروها نیستند و خطرات و عوارض جانبی انواع دیگر را ندارند.

پروتز سینه سیلیکونی

مزایای پروتز سالینی (آب نمکی)​

پروتزهای سینه سالینی یا آب نمکی نیز دارای چندین مزیت هستند، از جمله:

1.ایمنی:

پروتزهای سینه نمکی بی خطر در نظر گرفته می شوند و سال هاست که برای بازسازی و بزرگ کردن سینه استفاده می شوند.

2.قابل تنظیم:

پروتزهای سینه نمکی قابل تنظیم هستند، به این معنی که اندازه و شکل ایمپلنت را می توان پس از جراحی تغییر داد تا به نتیجه دلخواه رسید.

3.تشخیص نشتی آسان:

در صورت نشتی، پروتزهای سینه نمکی به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا محلول نمکی توسط بدن جذب می شود و سینه خالی به نظر می رسد.

4.ظاهر طبیعی تر:

در حالی که اندازه پروتزهای سینه سیلیکونی زیاد طبیعی به نظر نمی رسد، پروتزهای سینه نمکی می توانند ظاهر نسبتاً طبیعی تری به فرد بدهد.

5.برش‌های کوچک‌تر:

پروتزهای سینه نمکی را می‌توان از طریق برش‌های کوچک‌تری نسبت به پروتزهای سینه سیلیکونی وارد کرد، که می‌تواند منجر به زخم کمتر و زمان بهبودی سریع‌تر شود.

6.غیر حساسیت زا:

مانند پروتزهای سینه سیلیکونی، پروتزهای سینه نمکی نیز برای زنانی که پوست حساس یا آلرژی دارند، غیر حساسیت زا و بی خطر هستند.

7.بدون نیاز به مانیتورینگ MRI:

برخلاف پروتزهای سینه سیلیکونی، پروتزهای سینه نمکی نیازی به نظارت منظم MRI برای تشخیص نشتی ندارند.

به طور کلی، پروتزهای سینه نمکی می تواند گزینه ای مطمئن و موثر برای زنانی باشد که به دنبال بازسازی یا بزرگ کردن سینه هستند. این نوع پروتز چندین مزیت از جمله قابلیت تنظیم، احساس طبیعی، برش های کوچکتر و مقرون به صرفه بودن را ارائه می دهند. با این حال، ممکن است برای همه زنان مناسب نباشند، و تعیین نوع پروتز سینه به عهده پزشک و جراح است.

 

 

نکات مهم قبل از انجام پروتز پستان

 •  10 الی 15 روز قبل از انجام پروتز پستان، از داروهایی مانند آسپرین، مسکن های گیاهی یا شیمیایی و داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
 •  حتما مطابق با دستورات پزشک آزمایشات و چکاپ های لازم قبل از انجام عمل را انجام دهید.
 •  اگر بیمار هستید و یا تحت درمان قرار دارید، حتما این موضوع را به جراح اطلاع دهید.
 •  خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند، نمی توانند پروتز پستان انجام دهند. حتما باید بین 4 تا 8 هفته از پایان شیردهی بگذرد تا بتوان این عمل جراحی را انجام داد.
نکات مهم قبل از انجام پروتز پستان

علت افتادگی سینه بعد از عمل پروتز سینه

مواردی که قبل از عمل پروتز سینه باید به آن توجه کنید​

در مدت ابتدایی پس از جراحی پروتز پستان، چون که یک جرم خارجی وارد بدن شده است ، بدن در حال مقابله با این جرم می باشد. اما بعد از گذشت حداقل چند هفته و به واسطه خو گرفتن بدن با جرم خارجی یعنی پروتز احتمال تغییر سایز در پروتز وجود دارد.

به طور کل بعد از چند سال از عمل پروتز سینه ممکن است پروتز حالت اولیه خود را از دست بدهد. همچنین باید توجه نمود که ورزش های سنگین ممکن است باعث تغییر در فرم پروتز شما شود.

علت درد و سوزش سینه بعد از جراحی زیبایی پستان چیست؟

یکی از شایع ترین علل درد و سوزش پس از عمل بزرگ کردن سینه، عفونت بر اثر مصرف دخانیات و یا مواد مخدر، وجود بیماری هایی مانند قند، دیابت و فشار خون، مصرف داروهای استروئیدی و انجام پرتودرمانی است.

در صورت مشاهده قرمزی پوست و تورم غیرطبیعی که از بین نرود، حتما به پزشک جراح خود مراجعه نمایید.

علت بی حسی سینه بعد از عمل پروتز

بی حسی نوک سینه بعد از عمل پروتز

یکی از عوامل کلیدی در بروز بی حسی نوک سینه بعد از عمل پروتز ، عدم تطبیق قطر سینه با قطر پروتز است. 

به عنوان مثال، خانمی با ایمپلنت 14 سانتی متری در سینه ای که قطر آن فقط 13 سانتی متر است، در مقایسه با خانمی که قطر سینه 15 سانتی متری و ایمپلنت 14 سانتی متری دارد، بیشتر در معرض خطر بیهوشی سینه قرار دارد. علاوه بر این، ایمپلنت های با قطر کمتر به برش های کمتری در سینه نیاز دارند. بنابراین خطر آسیب یا بریدگی اعصاب قفسه سینه در این نوع قرار دادن کمتر است.

همچنین بخوانید: علل بی حسی نوک سینه پس از عمل پروتز 

نحوه خوابيدن بعد از عمل پروتز سينه

بهتر است به وضعیت خواب خود توجه کنید تا از فشار بر قفسه سینه و جابجایی پروتزها جلوگیری شود. برای این کار حدود 3 ماه روی شکم دراز نکشید و روزهای اول بعد از جراحی به پهلو بخوابید. علاوه بر این، بالش سر باید بلند و راحت باشد و بهترین حالت ، خوابیدن روی رختخواب است.

نحوه خوابيدن بعد از عمل پروتز سينه

استحمام بعد از عمل پروتز سینه

در روزهای اول پس از جراحی پروتز پستان ، نیازی به دوش گرفتن نیست اما پس از آن می توانید دوش بگیرید. بهتر است از داخل کردن بدن در وان حمام خودداری کنید.مطمئن شوید که محل زخم ها پس از استحمام به خوبی خشک شده باشند. می توان از سشوار برای از بین بردن رطوبت و خشک شدن پانسمان استفاده نمود.در طی دو تا پنج روز اول پس از جراحی، زخمها نباید خیس شوند.

سوتين بعد از عمل پروتز

پس از جراحی ایمپلنت سینه، با کمک سوتین فشرده ای، محل جراحی پوشیده و پانسمان می شود. این سوتین پشتیبانی لازم را برای کمک به روند بهبودی شما فراهم می کند. طبق تجویز پزشک، این سوتین را باید روز و شب حداقل به مدت دو هفته بپوشید.

سوتين بعد از عمل پروتز

روش ترمیم جای بخیه بعد از عمل ایمپلنت سینه

زمانی که پوست شما به دلیل بریدگی و کبودی آسیب می بیند، برای ترمیم و رفع آن به گذشت زمان احتیاج است. اسکارهای ناشی از جراحی زیبایی روی سینه، اسکارهای سختی هستند که زمان زیادی طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابند. در ادامه به بررسی 4 روش ترمیم جای زخم، بعد از عمل بزرگ کردن سینه می پردازیم:

 • استفاده از کرم های مخصوص آنتی باکتریال و نرم کننده، جهت ترمیم اسکار
 • استفاده از پانسمان‌های مخصوص حاوی سیلیکون جهت ترمیم سریع تر زخم ها (Embrace dressings)
 • ماساژ دادم ملایم ناحیه سینه ها با روغن زیتون
 • با بهره گیری از تکنولوژی لیزر فرکشنال (Fractionated lasers) می توان به صورت آنی جای زخم ها را از بین برد

ترمیم جای بخیه بعد از عمل ایمپلنت سینه

 

 

7 توصیه مهم بعد از انجام عمل پروتز، برای نگهداری از فرم سینه های زیبا

1. از دستکاری کردن جای زخم و بخیه ها اکیدا خودداری کنید. در صورتی که برای عمل از بخیه های جذبی استفاده نشده است، 5 تا 7 روز پس از عمل برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کنید.

2. بهتر است تا یک هفته فقط استراحت کنید و از انجام کارهای روزمره و سایر فعالیت هایتان خودداری کنید.

3. یک الی دو ماه پس از انجام این عمل، از فعالیت های سنگین ورزشی یا دویدن و یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

4. ترجیحا باید مراقب وزن خود باشید و کاهش یا افزایش ناگهانی وزن نداشته باشید.

5. تا یک سال از انجام سولاریوم یا آفتاب گرفتن خودداری کنید.

6. در صورتی که پس از عمل درد و تورم زیادی داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

7. تا دو هفته پس از عمل هرگز روی سینه خود نخوابید و به آن هیچ فشاری وارد نکنید.

عمل پروتز سینه زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره جراحی پروتز دائمی سینه

دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه انواع عمل های پروتز سینه مانند: سیلیکونی ، آب نمکی یا سالین و ثابت را انجام می دهد.

 در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند. در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

هزینه این عمل بطور تقریبی ۴۰ میلیون تومان می باشد اما توجه داشته باشید باید با مراجعه حضوری و پس از معاینه و مشورت با پزشک هزینه را جویا شوید. به طور کلی هزینه انجام آن به موارد زیادی از جمله جنس و نوع آن، مرکز درمانی دولتی یا خصوصی، شرایط بیمار بستگی دارد.

پروتز سینه از نظر ظاهری به دو دسته مختلف تقسیم می شود؛ سینه گرد و اشکی. سلیقه و خواسته بیمار در تعیین نوع آن از نظر ظاهر دخیل است. اما در نهایت پزشک باید با توجه به آناتومی بدن بیمار نوع پروتز مناسب را تشخیص دهد. 

پروتزها معمولاً حدود دو سال دوام دارند، اما بسته به نحوه مراقبت از آنها و لایف استایل افراد ممکن است مدت زمان کوتاهتر یا طولانی تری، دوام داشته باشند. هر 12 ماه یکبار باید سایز سینه بند شما بررسی شود و در صورت تغییر وزن احتمالی باید سینه بند و پروتز سینه تعویض شود.

از آنجایی که نوع سالین با آب نمک استریل پر می شود، زمانی که در قفسه سینه قرار می گیرد نیاز به برش کوچکتری خواهند داشت و در صورت نشت و آسیب، بدن نمک را جذب می کند. بنابراین هیچ خطری برای سلامتی فرد رخ نمی دهد.

سینه بازسازی شده حتی با افزایش سن، دچار افتادگی نمی شود. اگر وزن بیمار کم یا زیاد شود، این موضوع تنها روی سینه طبیعی تاثیر می گذارد و روی سینه جراحی شده تاثیرگذار نیست.

بله، پروتزهای سیلیکونی با کلر یا آب نمک آسیب نمی بینند و می توانند در استخر شنا، دریا یا جکوزی استفاده شوند.

پس از جراحی، شما باید سوتین گنی بپوشید. این نوع سوتین مخصوص، به روند بهبودی بیمار کمک می کند. باید این سوتین را به مدت دو هفته (حداقل) شبانه روز بپوشید.

بیماران باید حداقل 1 تا 2 هفته پس از عمل ، بازوهای خود را بالای سر خود نبرند و از هر حرکت ناگهانی که باعث ناراحتی یا درد شود، خودداری نمایند.

یکی از عوامل انتخاب سایز پروتز، نوع نیاز افراد است. برای نمونه برخی خانمها به دلایل متعددی مانند بارداری، شیردهی و یا تغییرات وزنی سینه هایی افتاده پیدا کرده اند. این افراد می خواهند شل شدگی پوست سینه ها و افتادگی آن ها را برطرف نمایند.گروه بعدی بانوانی هستند که سینه های کوچکی دارند و با وجود اتمام دوران بلوغ، سینه هایشان به طور کامل رشد نکرده است. هدف این افراد از پروتز نمودن سینه ها، بزرگ تر شدن و فرم دهی به سینه ها می باشد.

سینه های شما بعد از عمل ، ممکن است کوچکتر از آنچه انتظار داشتید به نظر برسند. در ابتدا، بافت های ماهیچه ای سینه، موجب فشرده شدن ایمپلنت سینه می شوند. با گذشت زمان، این بافت‌ها شل تر شده و موجب طبیعی و زیباتر به نظر رسیدن پروتزهای سینه خواهد شد.

18 نظرات

 • سلام جناب دکتر یاهو عزیز میخواستم بدونم آیا احتمال نشت کردن مواد پروتز به داخل شیر مادر وجود داره؟

  • خیر. به هیچ وجه امکان نشت کردن مواد موجود در پروتز سینه به داخل شیر مادر وجود ندارد.

 • سلام
  ببخشید من 1 ماهه که عمل پروتز کردم ولی هنوز سوزش داره سینه هام . علت سوزش سينه بعد از پروتز چیه؟

  • یکی از شایع ترین علل درد و سوزش پس از عمل پروتز سینه، عفونت بر اثر مصرف دخانیات و یا مواد مخدر، وجود بیماری هایی مانند قند، دیابت و فشار خون، مصرف داروهای استروئیدی و انجام پرتودرمانی است.در صورت مشاهده قرمزی پوست و تورم غیرطبیعی که از بین نرود، حتما باید به مطب مراجعه نمایید.

 • نوع پروتز چجوری انتخاب میشه و چه پروتزی مناسب تره برای من؟

  • اندازه و نوع پروتز مناسب برای شما، با نرم افزارهای دقیق شبیه سازی و با توجه به پهنا، بافت و ارزیابی سینه صورت می گیرد.

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم سینه هایی که افتادگی دارند میشه با پروتز افتادگی اش را برطرف کرد؟

  • برای پاسخ به این سوال باید فرد بیمار معاینه کامل شود. برخی از افتادگی ها را می توان با پروتز درمان کرد و تا حد زیادی از بین می روند و لیفت سینه برای رفع افتادگی لازم نیست. اما در برخی موارد، افتادگی برطرف نمی شود که می‌تواند همزمان باید عمل لیفت سینه نیز انجام شود.

 • من 20 سالمه آیا میتونم این عمل زو انجام بدم؟ و در کل چه سنی برای انجام پروتز سینه مناسب است؟

  • در سن 18 سالگی و در اواخر بلوغ، اگر از فرم و اندازه سینه خود راضی نیستید، می توان از پروتز سینه برای افزایش سایز یا اصلاح فرم استفاده کرد.

 • سلام ببخشید با گذشت زمان پروتز ها خراب میشه و باید خارج بشه و پروتز جدید بگذاریم؟

  • پروتز یک جسم خارجی است که به طور دائم در داخل بدن قرار دارد. این در واقع یک تصور اشتباه است که پروتز یک کار موقت است و بعد از مدتی باید تعویض شود. در واقع پروتز یک راه دائمی برای درمان و زیبایی است، اما ممکن است از هر 100 نفر، 1 تا 2 نفر به پروتز به عنوان جسم خارجی واکنش نشان دهند که نیاز به تعویض پروتز سینه خواهد داشت.

 • سلام ببخشید میشه یه توضیح مختصر راجب پروتز سالینی بدید و اینکه چه نوع پروتزی برای عمل اوکی تره؟

  • اجزای تشکیل دهنده پروتز سینه محلول های نمکی به شکل مایع مانند سالین می باشد. در 99 درصد موارد، جراحان پلاستیک و زیبایی استفاده از پروتز سیلیکونی را توصیه می کنند.
   اما برای افرادی که بدنشان می تواند به پروتزهای سیلیکونی واکنش نشان دهد یا از بیماری های دیگری رنج می برند، می توانند از پروتزهای سالین استفاده کنند.

 • آقای دکتر میخواستم بدونم تا چه مدت بعد از عمل پروتز سینه نباید سولاریوم کرد؟ و اینکه اصلا حمام آفتاب به پروتز آسیب میزنه یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام خدمت شما خانم عباسی عزیز، بهتره تا یک سال سولاریوم نرید و از قرار دادن محل برشهای جراحی تون در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید، چون احتمال نرم شدن و دفورمه شدن پروتز ها وجود داره.

 • ببخشید میخواستم بدونم ماندگاری پروتز سینه چقدره و تا چه مدت پروتز استایل خودش رو حفظ می کنه و سینه ها افت نمی کنند؟

  • سلام خدمت شما دوست عزیز، نظر قطعی راجب دوام و طول عمر پروتز نمیشه داد ولی پروتز ها معمولا بین 12 تا 20 سال دوام دارند و معمولا پروتز های نوع سیلیکونی نسبت به پروتزهای آب نمکی کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و کمتر دچار افت استایل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *