جراحی پروتز پستان نوعی عمل برای کاشت پروتز دائمي سينه در خانم ها بشمار میرود. با پیشرفت علم پزشکی افرادی که این نوع جراحی زیبایی پستان را انجام می دهند، دیگر دچار عوارض پروتز سینه، مانند قبل نمی شوند.

هزینه عمل بزرگ کردن سینه به عوامل و فاکتورهای زیادی وابسته است. برای نمونه نوع پروتز بکار رفته در عمل بزرگ کردن سینه، یکی از موارد موثر در هزینه تمام شده عمل زیبایی پستان بشمار می رود.پروتز سالینی ( آب نمکی )، پروتز اشكي سينه، پروتز سیلیکونی از انواع مختلف این نوع جراحی محسوب می شوند.

جراحی پروتز سینه راهکاری مناسب برای بزرگتر کردن سینه در زنان است. برجستگی سینه ها در زیبایی اندام آنها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. از این رو افرادی که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی هستند، با این روش به حجم دلخواه شان در ناحیه سینه می رسند.

طی این جراحی اندازه سینه ها قرینه می شود و فرم و سایز دلخواه روی سینه ها پیاده سازی می شود. دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه این عمل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پروتز سینه

عمل پروتز سینه زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

جراحی زیبایی سینه چیست؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که زیبایی و قرینگی سینه ها را مختل می کند. همانطور که میدانید زیبایی سینه ها در زیبایی اندام خانم ها تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین منظور برای بازیابی حجم از دست رفته، جراحان عمل پروتز پستان را پیشنهاد می دهند.

در این عمل یک بافت خارجی و مصنوعی برای اصلاح فرم و اندازه سینه ها به عنوان پروتز در ناحیه سینه قرار داده می شود. این پروتز به بدن آسیبی وارد نمی کند و باعث زیباتر شدن سینه ها می شود. از این رو اعتماد به نفس بانوان تا حد زیادی افزایش می یابد و از نتایج طبیعی این جراحی لذت می برند. 

چه کسانی می توانند از پروتز سینه استفاده کنند؟

به طور کلی تمام خانم هایی که می خواهند سینه های خوش فرم و زیبایی داشته باشند، می توانند این جراحی را انجام دهند. خانم هایی که طی تصادفات، شیردهی، بیماری های مختلف نظیر سرطان پستان، بالا رفتن سن، ژنتیک و… حجم سینه های خود را از دست می دهند، می توانند از روش جراحی کمک بگیرند.

در این روش فرم سینه ها اصلاح می شود و طبق نظر بیمار، اندازه آن تغییر خواهد کرد. این جراحی تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری خانم ها دارد. بنابراین تمام خانم ها حتی کسانی که سرطان پستان را پشت سر گذاشتند، می توانند از جراحی پروتز پستان برای اصلاح فرم و اندازه سینه هایشان کمک بگیرند.

با بالارفتن سن خانم ها و یا در دوران شیردهی آنها، احتمال افتادگی سینه در این افراد وجود دارد. در جراحی زیبایی پستان یا پروتز سینه، جراح و متخصص زیبایی با کاشت پروتز دائمي سينه، استایل و فرم زیباتری به سینه ها می بخشد.  هزینه عمل پروتز پستان به نوع جنس بکار رفته در آن بستگی دارد که شامل انواع: سیلیکونی،پروتز سالینی یا آب نمکی می باشد.

انواع جراحی پروتز پستان از نظر حجم

پروتز سینه از بُعدهای مختلف به چند دسته تقسیم می شود. اول از همه باید آن را از نظر حجم دسته بندی کنیم. به طور کلی از نظر حجم پروتز به سه دسته تقسیم می شود؛ کم حجم، زیاد و خیلی زیاد. با توجه به خواسته بیمار، تشخیص پزشک و شرایط و وضعیت جسمی او یکی از این پروتزها برای جراحی انتخاب می شود.

بعضی از بیماران تاکید دارند ظاهر و فرم سینه هایشان کاملا طبیعی باشد. در حالی که بسیاری دیگر می خواهند سینه هایشان را به سایز بزرگتری برسانند.

انواع جراحی زیبایی پستان از نظر ظاهر

پروتز سینه از نظر ظاهری به دو دسته مختلف تقسیم می شود؛ سینه گرد و اشکی. سلیقه و خواسته بیمار در تعیین نوع پروتز از نظر ظاهر دخیل است. اما در نهایت پزشک باید با توجه به آناتومی بدن بیمار نوع پروتز مناسب را تشخیص دهد. پس حتما در انتخاب نوع پروتز از نظر فرم، به نظر پزشک اعتماد کنید.

سینه گرد

این فرم سینه بیشتر مخصوص کسانی است که می خواهند ظاهر پستان هایشان گردتر و یکدست تر باشد. پس از جراحی پروتز سینه، حجم تمام قسمت های سینه، به یک اندازه تغییر می کند و سینه مانند یک توپ کاملا گرد می شود.

البته در این نوع پروتز سینه ها بافت نرم تر و البته خوش فرم تری پیدا می کنند. در این نوع پروتز در صورتی که مشکلی پیش بیاید، با یک جراحی بسیار ساده می توان مشکل را برطرف کرد. 

سینه اشکی

پروتز پستان به حالت اشکی، همانطور که از نامش پیداست فرم و ظاهری شبیه به اشک دارد. این نوع پروتز بیشتر مناسب خانم هایی است که سینه های بسیار کوچک یا کم حجمی دارند. البته باید بدانید با استفاده از این نوع پروتز، می توان تقارن بین سینه ها ایجاد کرد و فرم آنها را نیز اصلاح کرد. 

عمل پروتز سینه زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

پروتزهایی که برای سینه در نظر گرفته می شوند، از نظر جنس نیز انواع مختلفی دارند. البته باید بدانید کیفیت مواد این پروتزها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد. اما با توجه به هزینه ای که بیمار برای جراحی پروتز پستان در نظر می گیرد و همچنین تشخیص پزشک از انواع آن استفاده می شود.

مواردی که قبل از عمل پروتز پستان باید به آن توجه کنید

پروتز سینه سیلیکونی

این پروتزها که از جنس سیلیکون هستند بافت و حالت ژله ای دارند. به همین علت باید گفت بافت آنها به بافت طبیعی سینه بیشتر شباهت دارد. احتمال چین خوردگی، پاره شدگی و به طور کلی آسیب های این چنینی در پروتزهای سیلیکونی بسیار کم است.

پروتز سالینی ( آب نمکی )

این نوع پروتز سینه، حالت آب نمکی گرد است. زمانی که پزشک آن را در سینه قرار می دهد، با آب نمک و یا سالین پر می کند تا سینه به سایز و فرم دلخواه برسد. از آنجایی که این نوع پروتزها قبل از قرار گرفتن در سینه خالی هستند، برش های کوچکتری روی سینه ایجاد می شود. همچنین از نظر جنس و کیفیت این نوع پروتزها مقاوم تر هستند. 

پروتز سینه ثابت

این نوع پروتزهای سینه، ظاهر اشکی شکلی دارند. اگر بخواهیم آنها را با سایر پروتزها مقایسه کنیم باید بگوییم در مقایسه با پروتز سیلیکونی ظاهر غیر طبیعی تر و در مقایسه با پروتز سالین ظاهر طبیعی تری دارند. برای قرارگیری این نوع پروتزها در سینه نیاز به برش های بزرگتری است.

اگر قصد انجام پروتز پستان را دارید باید به یک سری نکات و موارد مهم قبل از انجام آن توجه کنید.

1. 10 الی 15 روز قبل از انجام پروتز پستان، از داروهایی مانند آسپرین، مسکن های گیاهی یا شیمیایی و داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
2. حتما مطابق با دستورات پزشک آزمایشات و چکاپ های لازم قبل از انجام عمل را انجام دهید.
3. اگر بیمار هستید و یا تحت درمان قرار دارید، حتما این موضوع را به جراح اطلاع دهید.
4. خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند، نمی توانند پروتز پستان انجام دهند. حتما باید بین 4 تا 8 هفته از پایان شیردهی بگذرد تا بتوان این عمل جراحی را انجام داد. 

مواردی که قبل از عمل پروتز سینه باید به آن توجه کنید​

جراحی زیبایی پستان چگونه انجام می شود؟

طی جراحی پروتز پستان، لیفت و افزایش حجم سینه ها به طور همزمان انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند. در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.

به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

انجام این عمل جراحی برای خانم هایی که کمتر از 22 سال سن دارند، ممنوع است و انجام نمی شود. این عمل دارای نتایج رضایت بخشی در خصوص افزایش حجم و اصلاح فرم سینه ها است.

هزینه پروتز دائمي سينه چقدر است؟

پروتز پستان یکی از جراحی های زیبایی است که بیمه آن را پوشش نمی دهد. به همین منظور بیمار باید تمام هزینه را پرداخت کند.

هزینه پروتز سینه بطور تقریبی 40 میلیون تومان می باشد اما توجه داشته باشید باید با مراجعه حضوری و پس از معاینه و مشورت با پزشک هزینه را جویا شوید. به طور کلی هزینه انجام آن به موارد زیادی از جمله جنس و نوع پروتز، مرکز درمانی دولتی یا خصوصی، شرایط بیمار و… بستگی دارد.

کلام آخر : سلامت و زیبایی شما از هر چیز دیگری با ارزش تر است. پس آن را به دستان توانمند جراح عمومی دکتر ناصر یاهو بسپارید. دکتر یاهو پزشک متخصص و باتجربه در زمینه انجام عمل های جراحی از جمله پروتز پستان است که عمل زیبایی پستان را به نحو احسن انجام خواهد داد.

7 توصیه مهم بعد از انجام بزرگ کردن سینه

1. از دستکاری کردن جای زخم و بخیه ها اکیدا خودداری کنید. در صورتی که برای عمل از بخیه های جذبی استفاده نشده است، 5 تا 7 روز پس از عمل برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کنید.

2. بهتر است تا یک هفته فقط استراحت کنید و از انجام کارهای روزمره و سایر فعالیت هایتان خودداری کنید.

3. یک الی دو ماه پس از انجام این عمل، از فعالیت های سنگین ورزشی یا دویدن و یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

4. ترجیحا باید مراقب وزن خود باشید و کاهش یا افزایش ناگهانی وزن نداشته باشید.

5. تا یک سال از انجام سولاریوم یا آفتاب گرفتن خودداری کنید.

6. در صورتی که پس از عمل درد و تورم زیادی داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

7. تا دو هفته پس از عمل هرگز روی سینه خود نخوابید و به آن هیچ فشاری وارد نکنید.

سوالات متداول درباره عمل پروتز سینه

دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه انواع عمل های پروتز سینه مانند: پروتز سینه سیلیکونی ، پروتز سینه آب نمکی یا سالین و پروتز سینه ثابت را انجام می دهد.

 در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند. در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

هزینه پروتز سینه بطور تقریبی ۴۰ میلیون تومان می باشد اما توجه داشته باشید باید با مراجعه حضوری و پس از معاینه و مشورت با پزشک هزینه را جویا شوید. به طور کلی هزینه انجام آن به موارد زیادی از جمله جنس و نوع پروتز، مرکز درمانی دولتی یا خصوصی، شرایط بیمار بستگی دارد.

پروتز سینه از نظر ظاهری به دو دسته مختلف تقسیم می شود؛ سینه گرد و اشکی. سلیقه و خواسته بیمار در تعیین نوع پروتز از نظر ظاهر دخیل است. اما در نهایت پزشک باید با توجه به آناتومی بدن بیمار نوع پروتز مناسب را تشخیص دهد. پس حتما در انتخاب نوع پروتز از نظر فرم، به نظر پزشک اعتماد کنید.

4 نظرات

  • ببخشید میخواستم بدونم ماندگاری پروتز سینه چقدره و تا چه مدت پروتز استایل خودش رو حفظ می کنه و سینه ها افت نمی کنند؟

    • سلام خدمت شما دوست عزیز، نظر قطعی راجب دوام و طول عمر پروتز نمیشه داد ولی پروتز ها معمولا بین 12 تا 20 سال دوام دارند و معمولا پروتز های نوع سیلیکونی نسبت به پروتزهای آب نمکی کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و کمتر دچار افت استایل می شوند.

  • آقای دکتر میخواستم بدونم تا چه مدت بعد از عمل پروتز سینه نباید سولاریوم کرد؟ و اینکه اصلا حمام آفتاب به پروتز آسیب میزنه یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

    • سلام خدمت شما خانم عباسی عزیز، بهتره تا یک سال سولاریوم نرید و از قرار دادن محل برشهای جراحی تون در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید، چون احتمال نرم شدن و دفورمه شدن پروتز ها وجود داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.