درد عمل لیپوماتیک

آیا عمل لیپوماتیک درد دارد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد آن را می‌ پرسند. افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند یک سوال مشترک دارند و آن میزان درد عمل لیپوماتیک، حین جراحی است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب انواع جراحی های لاغری پیکر تراشی به قسمت مربوطه وارد شوید. اگر شما نیز می خواهید در این رابطه اطلاعات مفیدی به دست آورید ما را تا پایان این مطلب همراهی نمایید.

مزایای عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک جزوه عمل هایی می باشد که دارای مزایای زیادی است به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • می‌ توان گفت لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش‌ های انجام ساکشن (پیکر تراشی) به کمترین زمان و دوره نقاهت نیاز دارد. به دلیل اینکه در این عمل جراحی از لیزر استفاده می شود کمترین میزان تهاجم  به بدن وارد می شود.
 • همچنین در این روش به دلیل آسیب کمتری که به بافت های پوستی وارد می شود، روند انقباض پوست در مقایسه با روش‌ های دیگر بهتر انجام می شود.
 • در این روش بی حسی موضعی برای بیمار انجام می‌ شود. ایجاد بی حسی موضعی در بیمار سبب می‌ شود که بیمار هیچ دردی احساس نکند و نیازی به قرص های ضددرد نداشته باشد. با همین بی حسی موضعی نیز بیماری هیچگونه دردی را در حین عمل احساس نخواهد کرد. افراد بسیار زیادی قصد دارند عمل لیپوماتیک را انجام دهند، اما از درد آن و همچنین دوره نقاهت دردناک این نوع عمل ها می ترسند. باید گفت در طول عمل ، فرد با هیچ گونه دردی مواجه نخواهد شد.
 • این جراحی نیاز به بستری شدن در بیمارستان  ندارد. افراد می توانند بلافاصله بعد از انجام این عمل فعالیت های عادی روزانه خود را ادامه دهند.
 • همچنین بیمار بعد از انجام این عمل خستگی و یا کبودی نیز نخواهند داشت.
 • لیپوماتیک با حذف کردن ذخایر چربی و شکل دادن به فرم بدن جزو یکی از جراحی زیبایی بدون درد محسوب می شود.
 • با استفاده از این روش افراد به راحتی می‌ توانند به فعالیت های خود بازگردند و بعد از دو روز می توانند حمام کنند.

مزایای عمل لیپوماتیک

درد عمل لیپوماتیک چقدر می باشد؟

افراد با استفاده از عمل لیپوماتیک می توانند به صورت سرپایی و با کمترین عارضه ای یک هیکل زیبا و متناسب داشته باشند.  لیپوماتیک نوعی عمل جراحی می باشد که غیر تهاجمی است.

میزان درد عمل لیپوماتیک و مشکلات ناشی از آن در مقایسه با سایر روش ها می‌ تواند بسیار ناچیز و کم باشد. در این روش برش های عمیق در پوست و بدن فرد ایجاد نمی شود. چربی زیر پوست با استفاده از لیزر و روش های بسیار کم خطر خارج می‌ شود. پس از پایان عمل پزشک با استفاده از بخیه های بسیار کوچک می تواند نتیجه بسیار عالی را رقم بزند.

البته روش‌ های دیگری مانند سست کردن پیوند های سلول های چربی نیز وجود دارند. با استفاده از این کار می توان تورم و کبودی را به میزان قابل توجهی کاهش داد. اما به طور کلی اگر شما پزشکی بسیار با تجربه و حاذق را انتخاب نمایید، در حین عمل درد بسیار ناچیزی را تجربه خواهید کرد.

بسیاری از افراد بودند که در حین عمل هیچگونه دردی نداشتند. با استفاده از بی حسی موضعی به راحتی می‌ توان درد حین این جراحی را به حداقل رساند.

درد عمل لیپوماتیک چقدر می باشد؟

همچنین بخوانید: دلایل شایع آب آوردن شکم بعد از لیپوماتیک

عوامل تاثیر گذار بر درد عمل لیپوماتیک

یکسری از عوامل وجود دارند که می‌ توانند بر شدت درد عمل لیپوماتیک تاثیر بگذارند که در ادامه به آنها می پردازیم:

 •  سطح اندام هدفی که پزشک برای تخلیه چربی در نظر می‌ گیرد یکی از موارد تاثیر گذار بر شدت درد عمل لیپوماتیک می باشد.
 • همچنین آستانه تحمل فرد نیز می تواند بر این موضوع تاثیرات مستقیمی داشته باشد.
 • مهارت و تجربه پزشک در تخلیه چربی سبب می‌ شود تا کمترین آسیب به بافت بدن وارد شود. هر چقدر این آسیب ها کمتر باشند می توان گفت بیمار درد کمتری را تحمل خواهد کرد.
 • مراقبت های قبل از انجام عمل لیپوماتیک نیز باعث کاهش درد عمل لیپوماتیک می شود. بهتر است قبل از این عمل اقدامات لازم که پزشک تجویز کرده، به صورت کامل رعایت شود.

عوامل تاثیر گذار بر درد عمل لیپوماتیک

توصیه های لازم برای کاهش درد عمل لیپوماتیک

اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک را دارید و از درد عمل لیپوماتیک واهمه دارید بهتر است توصیه های پزشک مربوطه را به صورت دقیق و با جزئیات انجام دهید تا بتوانید در حین عمل لیپوماتیک هیچگونه درد و مشکلی را احساس نکنید.

1- قطع برخی داروها :

یکی از توصیه های بسیار مهم که افراد قبل از عمل لیپوماتیک باید به آن عمل کنند قطع کردن داروهایی مانند آسپرین، اپی بروفن و ادویل می باشد. این داروها را فرد باید حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل لیپوماتیک قطع کند.

توصیه های لازم برای کاهش درد عمل لیپوماتیک: قطع برخی داروها

2- مصرف مایعات زیاد :

بهتر است قبل و بعد از عمل لیپوماتیک مایعات بسیار فراوان بنوشید و از مصرف فست فود ها و مواد شیرینی جات بپرهیزید.

3- قطع مصرف نمک :

همچنین قطع کردن مصرف نمک جزو عوامل تاثیر گذار بر روی کاهش درد و ورم ناشی از عمل لیپوماتیک می باشد.

همچنین بخوانید: عوارض و مزایای بادی کانتورینگ 

4- قطع مصرف دخانیات :

افرادی که دارای سلامت بدن خوبی می باشند می‌ توانند از این عمل برای خوش فرم کردن اندام خود استفاده کنند. در این عمل پوست باید دارای خاصیت ارتجاعی بالایی باشد‌. قطع کردن مصرف دخانیات مانند سیگار نیز می تواند درد شما را در حین و بعد از عمل تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

5- انجام آزمایشهای لازم :

بهتر است قبل از انجام عمل یک آزمایش کلی از سلامت بدن خود انجام دهید تا اگر دارای بیماری مانند دیابت، صرع و بیماری‌ های قلبی هستید این کار را با احتیاط بسیار زیادی انجام دهید. شما با رعایت همین نکات ساده و بسیار آسان می توانید درد عمل لیپوماتیک را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید و یک عمل بدون درد و مشکل داشته باشید.

6- انتخاب پزشک و جراح با تجربه :

با انتخاب یک جراح حاذق و با تجربه ، می توانید عملی بدون درد را تجربه کنید. بسیاری از افراد از عمل لیپوماتیک می ترسند و به علت این موضوع از انجام عمل لیپوماتیک منصرف می‌ شوند و خود را از داشتن اندامی زیبا و خوش فرم محروم می کنند. دانستن این نکته ضروری است که درد در هنگام عمل لیپوماتیک بسیار ناچیز است و مراجعه کنندگان با بی حسی موضعی ، هیچگونه دردی را احساس نخواهند کرد.

بی حسی موضعی مزایای زیادی دارد. افرادی که بیهوشی کامل می شوند، بعد از بیهوشی با عوارض ناشی از آن مانند ریزش موها در ناحیه سر مواجه می‌ شوند. اما بی حسی موضعی هیچ کدام از این عوارض را ندارد و افراد می‌ توانند در حین جراحی ، از روند عمل خود مطلع شوند. بدون آن که هیچگونه دردی را در ناحیه جراحی شده، احساس نمایند.

انتخاب پزشک و جراح با تجربه

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا در رابطه با درد عمل لیپوماتیک نکات مهمی را ارائه دهیم. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهند تا بتوانند یک تصمیم درست و آگاهانه بگیرند. این عمل می تواند افراد را به آرزوی دیرینه خود یعنی داشتن اندام بسیار زیبا و متناسب برساند.

عمل لیپوماتیک به دلیل غیر تهاجمی بودن یک عمل بسیار مناسب و بی درد محسوب می شود و افراد می‌ توانند دوره نقاهت کوتاه خود را سپری کرده و به کار و فعالیت روزانه بپردازند. این عمل جزو عمل های بدون درد و راحت بشمار می رود که افراد می‌ توانند بعد از انجام آن به فعالیت های روزانه خود بپردازند، بدون آنکه هیچ گونه درد و ناراحتی احساس کنند. در صورت داشتن کوچکترین دردی می توان با مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است درد خود را آرام نمایید.

درد عمل لیپوماتیک

افراد بسیار زیادی خواهان استفاده از عمل لیپوماتیک می باشند. مزیت های زیاد و همین طور بدون درد بودن این عمل جزو موارد بسیار قابل توجه است. یک پزشک متخصص و کاربلد می تواند با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و با کمک بی حسی موضعی، بدون هیچگونه دردی این عمل را انجام دهد. در عمل لیپوماتیک با بهره گیری از فناوری لیزر، آسیب به بافت بدن به حداقل می رسد و بدون کوچکترین دردی چربی های زیر پوست از ناحیه مورد نظر خارج می شود.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *