دکتر ناصر یاهو با بیش از 20 سال سابقه در انجام عمل های سینه نظیر ماموپلاستی و پروتز سینه، توانسته است رضایت حداکثری افراد متقاضی عملهای زیبایی سینه را بدست آورد. دکتر ناصر یاهو دانش آموخته ممتاز رشته جراحی از دانشگاه شهید بهشتی، نامی آشنا در بین جراحان پلاستیک و زیبایی می باشد.

خدمات پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

ماموپلاستی یکی از جراحی های رایج برای زیبایی اندام است. امروزه شاهد این موضوع هستیم که افراد بیش از هر موقع دیگری به زیبایی ظاهری و همچنین خوش فرمی اندام خود اهمیت زیادی می دهند. بعضی از خانم ها به دنبال پروتز سینه و افزایش حجم سینه هایشان هستند تا زیباتر به نظر برسند.

اما در این میان بعضی از خانم ها به دنبال کوچک کردن سایز سینه هستند. به همین علت برای جراحی کوچک کردن سینه اقدام می کنند. آنچه در این بخش می خوانید، تمام آن چیزی است که باید در مورد جراحی تغییر سایز سینه و کوچک کردن آن بدانید. با ما همراه باشید. 

رفع ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی
علت درد و سوزش سینه پس از جراحی پروتز

ماموپلاستی چیست؟

شاید کمتر در مورد عمل کوچک کردن سینه شنیده باشید. زیرا معمولا اکثر خانم ها به دنبال افزایش حجم و سایز سینه هایشان هستند. اما خوب است تا بدانید بزرگی سینه ها برای بعضی خانم ها اصلا خوشایند نیست. گاهی ممکن است بانوان به دلایل مختلفی، سینه های بسیار بزرگ و غیر طبیعی داشته باشند. این موضوع که به عنوان خللی در اعتماد به نفس آنها است، با عمل جراحی قابل حل و درمان است.

طی عمل جراحی ماموپلاستی، سایز سینه ها متناسب با اندام خانم ها کوچک می شود و آنها می توانند از ظاهر ایده آل خود برخوردار شوند. این جراحی باعث می شود تا ضمن زیباتر شدن اندام، انجام فعالیت های روزانه برای خانم ها راحت تر شود.

چه کسانی به عمل ماموپلاستی نیاز دارند؟

بسیاری از خانم هایی که از فرم سینه های خود ناراضی هستند، می توانند ماموپلاستی را انجام دهند. زیرا بزرگی سینه ها برای آنها مشکلات متعددی از جمله درد و آسیب به مهره های گردن را به همراه دارد.

ضمن این موارد، سینه های بزرگ در فصل تابستان دچار تعریق زیادی می شود و به دنبال آن عرق سوز شدن و ایجاد زخم های پوستی همراه است. بنابراین تمام خانم هایی که سینه های بسیار بزرگی دارند و البته در دوران شیردهی نیستند، می توانند با انجام جراحی کوچک کردن سینه به این مشکل خاتمه دهند.

مراقبت های قبل از عمل ماموپلاستی

در صورتی که تصمیم گرفتید برای انجام عمل کوچک کردن سینه اقدام کنید، باید یک سری مراقبت های خاص انجام دهید. به مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، توجه کنید.

 

1- حتما طی یک جلسه حضوری با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که بیماری خاصی دارید یا از داروی به خصوصی استفاده می کنید، حتما این موضوع را عنوان کنید.

2- قبل از عمل حتما در مورد سطح انتظاراتتان با پزشک صحبت کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. 

3- حتما چکاپ ها و معایناتی که پزشک از شما می خواهد را انجام دهید.

4- دو هفته قبل از جراحی، از مصرف داروها یا مواد غذایی که رقیق کننده خون هستند، خودداری کنید.

عمل ماموپلاستی زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.
انجام جراحی ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی چگونه است؟

پیش از انجام عملهای زیبایی و چاقی نظیر ماموپلاستی و اسلیو معده، پزشک سوابق بیمار را به خوبی بررسی می کند. زیرا باید سطح آمادگی بیمار برای عمل مشخص شود و همچنین وضعیت جسمی اش بررسی شود. پس از آن بیمار بیهوش می شود. پزشک قبل از بیهوشی، محل هایی که باید برش داده شوند را مشخص می کند. سپس جراحی شروع می شود.

پس از ایجاد برش، مقداری از بافت سینه برداشته می شود تا سینه به سایز مورد نظر برسد. پس از به پایان رسیدن برش و خروج بافت سینه، متقارن سازی انجام می شود. دقت داشته باشید به علت از دست رفتن بافت سینه، قطعا جای نوک سینه تغییر می کند .

بنابراین پزشک در مرحله آخر، محل نوک سینه را نیز مشخص کرده و آن را تغییر می دهد. پس از آن محل های برش داده شده بخیه می شوند و عمل با موفقیت به پایان می رسد.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

پس از پایان جراحی، برای گذراندن دوره نقاهت و همچنین بهبودی شما باید یک سری نکات و موارد مهم را در نظر بگیرید. رعایت کردن این موارد به شما کمک می کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید.

1- در دوره نقاهت طرز صحیح خوابیدن شما باید به صورت طاق باز باشد. به هیچ عنوان روی سینه هایتان نخوابید.

2- حتما به دستورات پزشک عمل کنید و داروهایی که برایتان تجویز شده است را به موقع استفاده کنید.

3- از لمس، فشار یا ماساژ سینه ها خودداری کنید.

4- تا یک ماه پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین خودداری کنید.

5- رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و از غذاهای چرب و شور استفاده نکنید.

6- مصرف میوه جات و سبزیجات را بالا ببرید. خصوصا میوه هایی مانند آناناس که به بهبود شما کمک زیادی می کند.

7- یک الی دو روز پس از جراحی کوچک کردن سینه، حمام نروید. پس از آن با آب داغ و پرفشار دوش نگیرید.

8- سعی کنید تا چند ماه پس از عمل، وزنتان را ثابت نگه دارید.

مزایای ماموپلاستی

آیا می دانید با انجام عمل کوچک کردن سایز سینه از چه مزیت هایی برخوردار می شوید؟ به طور کلی پس از کوچکتر شدن سایز سینه ها، اعتماد به نفس شما بالا می رود و احساس خوبی نسبت به ظاهرتان پیدا می کنید. یکی از مزایای ماموپلاستی این است که باعث جوان تر شدن، زیباتر شدن و سفت تر شدن سینه ها می شوند.

به همین علت می توان گفت از زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار خواهید شد. همچنین با انجام این عمل، فشار از روی ناحیه شانه و گردن برداشته می شود. در نتیجه بیمار می تواند به راحتی کارها و فعالیت های روزانه اش را انجام دهد. بنابراین انجام این عمل جراحی برای خانم هایی که سینه های بسیار بزرگی دارند، مزایای بسیار زیادی دارد. 

نتیجه ماموپلاستی بعد از عمل چگونه است؟

بلافاصله پس از به پایان رسیدن عمل، نتیجه آن قابل مشاهده است. یعنی بیمار می تواند تغییر سایز سینه هایش را به وضوح مشاهده کند. اما به دلیل تورم و کبودی پس از عمل، ممکن است نتایج آن چندان قابل رویت نباشد. بنابراین بهتر است تا کمی صبور باشید و اجازه دهید تا دوره نقاهت بعد از عمل سپری شود.

خوب است تا بدانید نتایج حقیقی این عمل جراحی پس از یک سال و نیم آشکار می شوند. اما تا آخر عمر ماندگاری دارند و دیگر تغییر شکل نمی دهند. 

سن مناسب عمل ماموپلاستی

سن مناسب عمل ماموپلاستی

بسیاری از کسانی که قصد دارند با عمل جراحی تغییر سایز سینه را تجربه کنند این سوال برایشان پیش می آید که آیا برای این عمل محدودیت سنی وجود دارد؟ به طور کلی هیچ محدودیت سنی برای این عمل جراحی وجود ندارد. اما بهترین زمان برای جراحی زمانی است که سینه ها کاملا رشد کرده باشند. بنابراین انجام این عمل قبل از 22 سالگی توصیه نمی شود. همچنین این عمل جراحی برای خانم های شیرده انجام نمی شود و آنها باید منتظر پایان شیردهی باشند. 

جای بخیه در ماموپلاستی چگونه است؟

بلافاصله پس از به پایان رسیدن عمل، نتیجه آن قابل مشاهده است. یعنی بیمار می تواند تغییر سایز سینه هایش را به وضوح مشاهده کند. اما به دلیل تورم و کبودی پس از عمل، ممکن است نتایج آن چندان قابل رویت نباشد. بنابراین بهتر است تا کمی صبور باشید و اجازه دهید تا دوره نقاهت بعد از عمل سپری شود.

خوب است تا بدانید نتایج حقیقی این عمل جراحی پس از یک سال و نیم آشکار می شوند. اما تا آخر عمر ماندگاری دارند و دیگر تغییر شکل نمی دهند. 

ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی و راه های درمان آن

پس از انجام عمل کوچک کردن سینه، ورم و کبودی سینه ها کاملا طبیعی است. بنابراین نباید نسبت به آن حساسیت زیادی به خرج دهید. اما می توانید با کمک یک سری اقدامات درمانی مناسب، این تورم و کبودی را کاهش دهید.

ابتدایی ترین و بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید، مشورت با پزشک است. در صورتی که به دستورات پزشک عمل کنید، قطعا نیازی به سایر اقدامات دیگر نخواهد بود. استفاده از مسکن هم برای کنترل درد و تورم توصیه می شود. همچنین می توانید با استفاده از کمپرس سرد، تا حد زیادی جلوی کبودی و تورم بعد از عمل را بگیرید. البته این کار را باید تا دو الی سه روز پس از عمل انجام دهید. 

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل بسیار مهم است. زیرا بافت سینه هنوز ترمیم نشده است و احتمال آسیب بسیار بالا خواهد بود. به همین منظور شما باید کاملا طاق باز بخوابید تا آسیبی به بدنتان و قسمت های جراحی شده وارد نشود. در صورتی که عادت ندارید طاق باز بخوابید، باید اطراف خود را با بالش پر کنید تا به عنوان محافظت کننده برای شما باشد. در این صورت از سینه های شما در خواب حفاظت می شود.

هزینه ماموپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل کوچک کردن سایز سینه مانند سایر عمل های جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد. سن بیمار، شرایط جسمی او، تجربه و تخصص پزشک، خصوصی یا دولتی بودن مرکز درمانی، حجم سینه ها و… همگی در تعیین هزینه جراحی تاثیرگذار هستند. شما می توانید پس از مراجعه حضوری و مشاوره با پزشک، هزینه عمل را جویا شوید. اما بطور تقریبی می توان گفت هزینه این جراحی 30 تا 40 میلیون تومان می باشد .

انجام عمل ماموپلاستی را از دکتر ناصر یاهو، پزشک متخصص و باتجربه بخواهید. دکتر  ناصر یاهو پزشکی توانمند در زمینه انجام عمل های جراحی زیبایی است. ایشان به پاس سالیان متمادی تلاش، تجربه ، تخصص و تبحر بالایی در انجام عمل های چاقی و زیبایی نظیر پیکرتراشی و ماموپلاستی و بسیاری جراحیهای دیگر دارند.

هزینه ماموپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

سوالات متداول ماموپلاستی

طی عمل جراحی ماموپلاستی، سایز سینه ها متناسب با اندام خانم ها کوچک می شود و آنها می توانند از ظاهر ایده آل خود برخوردار شوند. این جراحی باعث می شود تا ضمن زیباتر شدن اندام، انجام فعالیت های روزانه برای خانم ها راحت تر شود.

انجام این عمل، فشار از روی ناحیه شانه و گردن برداشته می شود. در نتیجه بیمار می تواند به راحتی کارها و فعالیت های روزانه اش را انجام دهد. یکی دیگر از مزایای ماموپلاستی این است که باعث جوان تر شدن، زیباتر شدن و سفت تر شدن سینه ها می شوند.

انجام این عمل قبل از 22 سالگی توصیه نمی شود. همچنین این عمل جراحی برای خانم های شیرده انجام نمی شود و آنها باید منتظر پایان شیردهی باشند. 

6 نظرات

  • وقت بخیر سوالی داشتم از خدمتتون ، لیفت سینه با ماموپلاستی چه تفاوتی داره؟

    • در عمل لیفت سینه فقط شکل سینه را بدون برداشتن بافت تغییر می دهیم، اما در عمل ماموپلاستی سینه را بلند کرده و در عین حال بافت اضافی سینه را خارج می کنیم.

    • همانطور که میدانید عموماً این عمل در زمانی انجام می شود که افراد مرحله ی بارداری و شیردهی را پشت سر گذاشته اند. بنابراین قطعا در دوره ی میانسالی می باشند. با انجام این عمل حجم زیادی از پوست و بافت اضافه برداشته شده و سینه مانند سینه ی یک فرد جوان فرم میگیرد. گذشت زمان و تاثیرات ناشی از آن بر روی پوست همه قسمت های بدن اتفاق می افتد. اما در صورت مراقبت، عدم حاملگی مجدد و استفاده از لباس زیر مناسب سینه دچار افتادگی چندانی نخواهد شد.

  • سلام دکتر یاهوی عزیز میخواستم بپرسم خدمتتون آیا بعد عمل ماموپلاستی مشکلی در شیردهی خانم ها بوجود نمیاد؟

    • با توجه به برش ها و برداشتن بافت از پستان می توان گفت که جراحی ماموپلاستی کیفیت شیردهی را تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا با بریدن هاله و از بین بردن کانال های شیردهی در یک نقطه، فرآیند تولید شیر و شیردهی از کیفیت پایین تری برخوردار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *