تعویض پروتز سینه

دکتر ناصر یاهو متخصص و جراح عمل های زیبایی سینه در خانم ها نظیر: پروتز سینه و ماموپلاستی در تهران می باشند. دکتر ناصر یاهو با انجام صدها عمل زیبایی و چاقی در بین جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی نامی آشنا می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دکتر راجب عمل پروتز سینه و جراحی های بعد از عمل زیبایی نظیر تعویض پروتز سینه با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجب جراحی پروتز سینه کلیک نمایید

خدمات پروتز سینه دکتر ناصر یاهو

تعویض پروتز سینه در شرایطی انجام می شود که پروتز در بدن بانوان دچار آسیب شده باشد. گاهی اوقات نیز به دلیل تغییرات فیزیکی بدن بانوان تعویض انجام می شود. همانطور که می دانید پروتز نوعی جسم خارجی است که طی عمل جراحی در ناحیه سینه قرار می گیرد. از این رو نیاز است تا پس از جراحی وضعیت سلامت بدن و همچنین وضعیت پروتز در سینه بررسی شود.

دلایل تعویض پروتز سینه چیست؟

آیا می دانید به چه دلایلی باید پروتز سینه را تعویض کرد؟ به موارد زیر توجه کنید:

 • سوراخ شدن و تخلیه پروتز سینه: گاهی اوقات ممکن است حفره های کوچکی روی سطح پروتز سینه سیلیکونی و پروتز سینه آب نمکی به وجود بیاید. این موضوع به مرور باعث تخلیه پروتز می شود و خطراتی را به همراه دارد. بنابراین در چنین شرایطی نیاز به تعویض پروتز است.
 • بهبود پروتز سینه: زمانی که حجم پروتز کاسته شده باشد، برای بهبود فرم پروتز را تعویض می کنند.
 • تغییر سایز و وزن بدن: زمانی که سایز و وزن بدن تغییر کند و پروتز سینه با سایز بدن هماهنگ نباشد.
 • انقباضات کپسولی: زمانی که بافت اطراف پروتز سفت شده باشد.

دلایل تعویض پروتز سینه چیست؟

چند سال پس از عمل زیبایی سینه باید پروتز را تعویض کرد؟

برای تعویض پروتز سینه هیچ زمان خاصی تعیین نشده است. معمولا پروتزها هیچ تاریخ انقضایی ندارند و می توان از آنها بین 10 تا 20 سال متوالی استفاده کرد. البته باید این را در نظر داشته باشید که بین 10 تا 20 سال بهتر است تا این پروتزها تعویض شوند.

در حالت کلی اگر مشکلی برای پروتز سینه به وجود بیاید، پروتز در بدن حرکت کند و یا شکل و فرم پستان ها تغییر کند حتما می بایست نسبت به تعویض آن اقدام کرد. باید این را به خاطر داشته باشید که پروتزهای سینه همیشگی و دائمی نیستند. بلکه نوع سبک زندگی، شرایط بدنی، نحوه مراقبت بعد از عمل و… همگی بر روی کیفیت و ماندگاری پروتز سینه تاثیر می گذارند.

معمولا در بازه زمانی 8 تا 15 سال پروتز سینه کیفیت خودش را از دست می دهد و ممکن است دچار فرسودگی و تغییر شکل شود. در چنین شرایطی با تشخیص پزشک بهتر است تا پروتز سینه تعویض گردد.

همچنین بخوانید: علائم پارگی پروتز سینه

چگونه پروتز سینه را تعویض می کنند؟

جراحی تعویض پروتز سینه با توجه به نوع پروتز، شرایط مراجعه کننده و یک سری شرایط دیگر متفاوت است. به همین علت ممکن است این جراحی چندان ساده نباشد و توام با یک سری پیچیدگی ها باشد. در صورتی که بنا به هر دلیلی فرد بعد از عمل جراحی پروتز سینه رضایت کافی را نداشته باشد و یا مشکلی پیش بیاید، عمل ترمیم پروتز سینه یا تعویض آن انجام می شود.

این عمل جراحی طی 1 الی 2 ساعت انجام می شود و پروتز سینه جدید با پروتز سینه قبلی جایگزین می شود. در خصوص دوره نقاهت بعد از عمل نیز باید بگوییم باید مانند جراحی پروتز سینه دوره نقاهت را پشت سر بگذارید.

در صورتی که قصد تعویض پروتز سینه را دارید حتما می بایست این کار را نزد پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید. همچنین بهتر است تا از پروتزهای باکیفیت تر استفاده کنید تا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

چگونه پروتز سینه را تعویض می کنند؟

شرایط لازم قبل از عمل تعویض پروتز سینه

قبل از اقدام به تعویض پروتز سینه باید خودتان را به خوبی برای عمل جراحی آماده کنید. از آنجایی که شما قبلا هم این جراحی را انجام دادید قطعا با چالش های پیش رویتان آشنایی کامل دارید. به همین علت خوب است تا تمامی نکات و موارد مهم قبل از جراحی پروتز سینه را رعایت کنید. در حالت کلی برای ترمیم پروتز سینه و تعویض آن باید یک سری اقدامات انجام دهید که به شرح موارد زیر هستند:

 • قبل از اقدام به عمل تعویض پروتز، سوتین مخصوص تهیه کنید و به همراه داشته باشید. بعد از عمل جراحی شما به این سوتین نیاز دارید.
 • حتما قبل از اقدام به جراحی تعویض پروتز، استحمام کنید و بدنتان کاملا تمیز و فاقد هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی مانند لوسیون ها، روغن ها و… باشد.
 • ترجیحا از دو هفته قبل از اقدام به جراحی تعویض پروتز سینه از استعمال دخانیات (سیگار، قلیان، مواد مخدر و…) خودداری کنید. همچنین دو هفته قبل از جراحی مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • قبل از جراحی تعویض پروتز هرگز از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده نکنید. در صورتی که از این گونه داروها استفاده می کنید با مشورت پزشک قبل از اقدام به جراحی مصرف آن را قطع کنید.
 • در صورتی که هرگونه حساسیت دارویی دارید بهتر است تا این موضوع را قبل از عمل به اطلاع پزشک و جراح خود برسانید.
 • از 12 ساعت قبل از عمل نباید غذا، دارو، آب و به طور کلی مواد خوراکی مصرف کنید.
 • قبل از عمل تعویض و ترمیم پروتز سینه آزمایشات لازم را انجام دهید و آنها را به پزشک خود ارائه دهید.
 • حتما در جلسات مشاوره قبل از عمل سوالات و دغدغه های خود را با پزشک در میان بگذارید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

شرایط لازم قبل از عمل تعویض پروتز سینه

همچنین بخوانید: دلایل بی حسی نوک سینه پس از پروتز

چه کسانی نیاز به عمل تعویض پروتز یا برداشتن ایمپلنت سینه دارند؟

عمل تعویض پروتز سینه زمانی انجام می شود که بیمار از وضعیت و فرم سینه های خود رضایت نداشته باشد یا مشکلی به وجود آمده باشد. با این حال یکی از مهمترین و رایج ترین دلایل برداشتن ایمپلنت سینه وجود اسکارها در اطراف بافت سینه است.

همچنین سفت شدن بافت اطراف سینه یا همان انقباض کپسولی از دیگر دلایلی است که باعث می شود جراح تصمیم به تعویض و برداشتن ایمپلنت سینه بگیرد. البته گاهی اوقات ممکن است بعد از پروتز سینه بیمار دردها و ناراحتی هایی داشته باشد و یا ظاهر سینه ها کمی متفاوت باشند.

در حقیقت این موضوع نوعی اخطار و هشدار به بیمار است. نوعی سرطان نادر که BIA-ALCL نام دارد به دنبال سفت شدن بافت اطراف سینه اتفاق می افتد.

در چنین شرایطی با صلاحدید و تشخیص پزشک بهتر است تا ایمپلنت سینه برداشته شود. گاهی اوقات نیز ممکن است تجمع کلسیم در اطراف ایمپلنت سینه اتفاق بیفتد که این اتفاق نیز باعث تشدید درد و ناراحتی سینه ها می شود. علاوه بر آن نشتی ایمپلنت و یا جابجایی آن خطراتی را به دنبال دارد که بهتر است حتما تعویض یا برداشته شود. در هر صورت سلامت و راحتی بیمار در اولویت قرار دارد.

علت تعویض پروتز سیلیکونی

خطرات برداشتن ایمپلنت سینه چیست؟

در صورتی که تعویض پروتز سینه انجام شود، قطعا شما با عوارض کمتری روبرو خواهید بود. در صورتی که نیاز به برداشتن ایمپلنت باشد، باید یک سری عوارض و خطرات را برای آن در نظر بگیرید.

اگر بخواهیم به شایع ترین و مهمترین خطرات برداشتن ایمپلنت سینه اشاره کنیم باید بگوییم نارضایتی از ظاهر و فرم سینه ها جزو مهمترین خطرات برداشتن ایمپلنت سینه به حساب می آید. البته علاوه بر این مورد خطرات دیگری نیز سلامت و زیبایی ظاهری بیمار را تهدید می کنند.

خونریزی و عدم تقارن سینه ها با یکدیگر، عفونت، شل شدن پوست، بی حس شدن نوک پستان و… از جمله خطرات دیگر برداشتن ایمپلنت سینه به حساب می آید. تجمع مایع بدن یا سروما نیز از دیگر خطراتی است که به دنبال برداشتن ایمپلنت سینه برای بیمار به وجود می آید.

البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که تمام این خطرات به یکباره برای یک بیمار اتفاق نمی افتند. حتی ممکن است بعضی از بیماران عوارض ناچیزی را تجربه کنند. در هر صورت باید به این موارد آگاه باشید و حتما در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید.

خطرات برداشتن ایمپلنت سینه چیست؟

 

دوران نقاهت پس از جراحی برداشتن ایمپلنت سینه چقدر است؟

دوره نقاهت عمل جراحی برداشتن ایمپلنت سینه کمی حساس تر از نقاهت تعویض پروتز سینه است. به همین علت می بایست در این دوران به تمام موارد مهم توجه داشته باشید و به خوبی به توصیه های پزشکتان عمل کنید. پی از برداشتن ایمپلنت سینه به مدت یک الی دو هفته باید از انجام یک سری فعالیت های روزمره خودداری کنید.

به طور مثال ورزش کردن، رانندگی کردن، شنا کردن و… در این دوران ممنوع است. همچنین هرگز نباید اجسام سنگین را بلند کنید و یا فعالیت های شدیدی داشته باشید. به طور کلی تا 6 هفته پس از عمل جراحی برداشتن ایمپلنت سینه بیمار بسیار حساس و آسیب پذیر است و در صورتی که به این موارد توجه نداشته باشد ممکن است با آسیب های جدی روبرو شود.

دوران نقاهت پس از جراحی برداشتن ایمپلنت سینه چقدر است؟

در صورتی که در دوران نقاهت پس از برداشتن ایمپلنت سینه با شرایط غیر عادی روبرو شدید حتما با پزشک خود ارتباط بگیرید و موضوع را گزارش دهید. همچنین تجربه هرگونه درد قفسه سینه و تشدید آن یک موضوع غیر عادی است. پس در صورت بروز چنین اتفاقی بهتر است تا فورا با پزشک خود مشورت کنید.

گاهی اوقات ممکن است بیمار در دوران نقاهت تهوع و استفراغ شدید، تنگی نفس، تب و لرز و یک سری علائم این چنینی را تجربه کند. تمامی این علائم غیرعادی هستند و در صورت بروز باید فورا به پزشک مراجعه شود.

در طول دوره ریکاوری بعد از جراحی تعویض پروتز سینه می بایست جای زخم و بخیه را به خوبی بررسی کنید. هرگونه تغییر یا تشدید زخم ممکن است خطرناک باشد. بنابراین باید پزشکتان را از این موضوع مطلع کنید. برای جلوگیری از عفونت حتما داروهایی که پزشک تجویز کرده است را راس ساعت مصرف کنید و به توصیه های وی در خصوص نقاهت بعد از جراحی، عمل کنید.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *