دکتر ناصر یاهو با سالها سابقه درخشان در انواع روش ها و جراحی های لاغری توانسته بسیاری از خانم ها و آقایانی که اضافه وزن بالایی دارند و با رژیم های مکرر و ورزش های طاقت فرسا نتوانسته اند به وزن مورد نظر خود برسند را درمان کند. دکتر ناصر یاهو فارغ التحصیل رشته جراحی لاپاراسکوپی از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای صدها نمونه عمل موفق ابدومینوپلاستی و انواع جراحی های پیکرتراشی است.

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نوعی عمل لاغری است که در آن جراح پلاستیک چربی ها و پوستهای اضافی ناحیه شکم را از بین برده و ظاهر زیبایی به آن می دهد.در عمل لاغری شکم Abdominoplasty هدف از بین بردن چین و چروکها و چربی های اضافی است که در اثر زایمان و بالارفتن سن در ناحیه شکمی خانم ها ایجاد شده است.

داشتن تناسب اندام، نیازمند استفاده از یک برنامه غذایی و انجام ورزش های منظم است. اما برخی اوقات به دلایل مختلف مانند بارداری، استفاده از داروهای مختلف و سن بالا، مشکلاتی در ناحیه شکم ایجاد می شود و شکم دارای افتادگی، چربی های زیاد و چین و چروک می شود.عمل جراحی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش ها برای زیبا کردن شکم و برگرداندن شکم به حالت اولیه است.

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.
خدمات ابدومینوپلاستی دکتر ناصر یاهو

ابدومینوپلاستی چیست؟

این روش جراحی به دنبال از بین بردن چروک های شکم و صاف کردن پوست آن، سفت کردن عضلات ناحیه شکم و برگرداندن عضلات شکم به حالت اولیه خود است. در این روش جراحی چربی های تجمع یافته در ناحیه شکم و کمر و قسمت فوقانی لگن از بدن خارج می شوند و ماهیچه های این نواحی شکل اولیه و بافت محکم خود را به دست می آورند. 

در عمل جراحی زیبایی شکم تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، هدف ازبین بردن چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم و فرم دهی زیبا به شکم می باشد که در اثر زایمان و یا کهولت سن در خانم ها ایجاد شده است.

جراحی زیبایی شکم مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی می توان گفت که استفاده از این نوع عمل جراحی برای تمامی خانم ها و آقایانی که به سن بلوغ رسیده اند، امکان پذیر است.

معرفی انواع Abdominoplasty

افرادی که قصد رسیدن به اندامی ایده آل را دارند باید توسط پزشک معالج معاینه شوند تا او وضعیت شکم آنها را برایشان توضیح دهد و به آنها توصیه کند که با استفاده از کدام روش جراحی، بهترین نتیجه را خواهند گرفت.

روش های مختلف جراحی و زیبایی شکم شامل ابدومینوپلاستی کامل، مینی یا جزئی، اطراف شکم و معکوس می باشند.
پزشکان با توجه به وضعیت شکم و پوست شکم بیمار، یکی از این روش های جراحی را بر می گزیند.

تامی تاک اطراف شکم

استفاده از این روش جراحی برای کسانی که دچار افتادگی شکم در ناحیه پهلوها، شکم و لگن هستند، مناسب است.
در بدن این افراد برش هایی در ناحیه پهلو ها، شکم و اطراف آن ایجاد می شود. 

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی

استفاده از این روش جراحی نیز برای افرادی که چربی های شکم آنها در زیر ناف آنها قرار دارند، مناسب می باشد. در این روش برشی که روی شکم بیمار ایجاد می شود، به صورت عمودی است و اصولا نیاز به ایجاد برش دیگری در ناحیه ناف نمی باشد.

Abdominoplasty کامل

یکی از انواع روش های عمل اسلیو معده ، اسلیو گشاد است. در این روش تقریبا 60 درصد معده فرد چاق برداشته می شود. این روش جراحی برای کسانی مناسب است که شاخص توده بدنی آنها تقریبا بین 30 تا 35 می باشد. به همین علت تاثیر فراوانی بر لاغری و کاهش وزن این افراد خواهد داشت.

ابدومینوپلاستی معکوس

این نوع عمل جراحی برای کسانی مناسب است که در قسمت بالای شکم خود دارای چربی های زیادی هستند. به همین دلیل برشی که روی شکم این افراد ایجاد می شود در زیر سینه ها است.
در این روش جراحی، چربی های اضافی از سمت بالا خارج می شوند و پوست نیز به سمت بالا کشیده می شود و بخیه می خورد.

نحوه جراحی شکم ابدومینوپلاستی

وجه مشترک و هدف انواع روش های جراحی شکم، زیبایی اندام است، اما تفاوت اساسی این روش ها میزان ایجاد برش در شکم بیماران می باشد.در تمامی این جراحی ها پزشک ابتدا بیمار را بیهوش می کند تا بتواند برش های لازم را روی شکم او ایجاد کند.

بعد از انجام برش های مورد نظر، سعی می کند به آرامی، پوست شکم را از دیواره های ماهیچه های شکم جدا کند و چربی های اضافه را از بافت های عضلات شکم خارج کند.پزشک بعد از برداشتن چربی های اضافه از بافت های شکم، عضلات شکم را صاف می کند به طوری که هیچ گونه برآمدگی و یا فرو رفتگی در عضلات شکم ایجاد نشده باشد.

در مرحله بعد عمل ابدومینوپلاستی، ابتدا ماهیچه های شکم سفت می شوند و پوست اطراف شکم به سمت پایین کشیده می شود و سپس به یکدیگر بخیه زده می شوند. 

گفتنی است که پزشک از بخیه های سطحی و عمقی برای اتمام کار استفاده می کند. پزشک سعی می کند، طوری بخیه بزند که کمترین اثری از بخیه بر روی پوست دیده شود.در روش هایی که بافت های اطراف ناف نیز برش می خورند، بعد از برداشتن چربی ها و کشیده شدن پوست، ناف در مکان اولیه قرار می گیرد و اطرافش بخیه زده می شود.

در تمامی روش های جراحی زیبایی شکم، پوست به سمت پایین کشیده می شود تا صاف شود و سپس بخیه زده می شود. اما در روش جراحی معکوس، پوست به سمت بالا کشیده می شود تا بافت ها شکل بهتری به خود بگیرند. 

 

عمل ابدومینوپلاستی زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مراقبت های لازم بعد از عمل لاغری شکم تامی تاک

1- افراد بعد از عمل جراحی باید مواظب لوله ای که برای تخلیه مایعات زیر پوست به شکم آنها متصل شده است، باشند و با توجه به آموزش هایی که به آنها داده شده است لوله را تخلیه کنند. 

2- افراد باید بعد از این عمل جراحی به مدت دو ماه از گن استفاده کنند تا محل جراحی شده، آسیب نبیند و عضله های شکم و همچنین پوست در موقعیت جدید خود تثبیت شوند.

3-افراد بعد از این عمل جراحی باید از مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و یا داروهایی ضد التهاب خودداری کنند. زیرا مصرف این مواد سبب عفونت در قسمت های برش زده شده شکم و به تاخیر انداختن دوره بهبودی می شود.

4- احساس درد بعد از استفاده از این عمل جراحی طبیعی می باشد. در این میان پزشک برای تسکین دردهای بیماران، انواع داروهای آنتی بیوتیک و مسکن را تجویز می کنند. 

5- افراد باید از جا به جا کردن اجسام سنگین و یا اعمال هر گونه فشاری به شکم خود پرهیز کنند، زیرا بافت های شکم آسیب دیده اند و ممکن است برای بخیه های عمقی و سطحی ناحیه شکم مشکلی ایجاد شود.

6- افراد بعد از این عمل جراحی نباید به استراحت کامل روی بیاورند. بلکه بعد از مدت یک هفته باید پیاده روی کنند و تمرینات سبک ورزشی را انجام دهند تا خون در قسمت جراحی شدن لخته نشود.

7- گفتنی است که عموما بخیه های سطحی قسمت جراحی شده بعد از یک هفته کشیده می شوند، اما بخیه های عمقی بعد از دو ماه کشیده می شوند تا به خوبی ماهیچه ها را به یکدیگر پیوند زده باشند.

8- افراد باید دقت کنند که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و وجود جای زخم در شکم آنها طبیعی است. اما این زخم ها کم کم و به مرور زمان بهبود می یابند و اثری از آنها باقی نمی ماند. 

ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی تا چند مدت وجود دارد؟

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی تا دو ماه امکان دارد که شکم بیمار دارای ورم باشد. دلیل این تورم هم به خاطر این است که ، بدن بعد از اتمام عمل جراحی، برای ترمیم برش های ایجاد شده واکنش نشان می دهد، تا زخم های ایجاد شده را ببندد.

برای این کار، گلبول های سفید بدن و دیگر سلول های ترمیم کننده در قسمتی که زخم ایجاد شده است، قرار می گیرند. هجوم ترکیبات ترمیم کننده، حجم زیادی از مایعات را به همراه دارد، برای همین خاطر است که شکم به تدریج بزرگتر می شود و ورم می کند. تورم ناشی از عمل ابدومینوپلاستی کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

آیا بعد از عمل ابدو میتوان باردار شد؟

نکته دیگری که در رابطه با حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی باید بدانید، مدت زمانی است که پس از ابدو می توان برای بارداری اقدام نمود. بهتر است برای بارداری بعد از ابدومینوپلاستی تا زمان ترمیم بافت های شکمی صبر کنید. حداقل زمان مورد نیاز برای ترمیم بافت های شکمی پس از ابدو حدود شش ماه است.برای مطالعه بیشتر راجب بارداری بعد از عمل ابدو کلیک نمایید.

مزایای عمل تامی تاک

استفاده از این روش جراحی علاوه بر زیبایی و تناسب اندام دارای مزایای دیگری نیز می باشد.

مزایا عمل ابدو

مدت زمان بهبودی در Abdominoplasty

مدت زمان بهبودی بیماران بعد از این عمل جراحی زیبایی شکم به نوع جراحی، میزان بافت های خارج شده از شکم آنها و مراقبت های بعد از عمل جراحی توسط فرد بیمار بستگی دارد.

با این وجود دوران بهبودی در بیشتر افراد، حدود 45 روز تا 60 روز طول می کشد، بعد از این مدت افراد دردی احساس نمی کنند.
در این میان افراد از لحظه بعد از عمل جراحی می توانند تاثیرات مثبت استفاده از این روش درمانی را مشاهده کنند.  

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی Abdominoplasty برای افرادی مناسب است که شکم های بسیار بزرگ و شلی داشته و سطح شکم آن ها گسترده است. این جراحی می‌تواند علاوه بر برداشتن چربی های اضافه به برداشتن پوست اضافی نیز کمک کند. معمولا افراد مسن تر از این روش استفاده می ‌کنند.

در حالی که لیپوساکشن برای افراد جوان‌تر مناسب است زیرا آن ها عضلات سفت تری داشته و پوست شکم آن ها زیاد افتاده و شل نشده است. پس لیپوساکشن برای کسانی مناسب می باشد که می ‌خواهند تنها چربی های اضافی را خارج کنند و نیاز به برداشتن پوست اضافه ندارند.برای مطالعه بیشتر راجب تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن کلیک نمایید.

هزینه ی عمل ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. به همین علت تقریبا می توان گفت که هزینه این روش 25 تا 35 میلیون می باشد اما توجه داشته باشید تا قبل از اینکه شما به پزشک مراجعه کنید، نمی توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص کرد.

تجربه و تخصص پزشک، دولتی یا خصوصی بودن مرکز درمانی و بسیاری از عوامل دیگر همگی در هزینه این عمل تاثیر می گذارند. به همین علت شما برای مطلع شدن از هزینه این عمل جراحی باید به پزشک و جراح مورد نظرتان مراجعه کنید و پس از معاینه از هزینه این عمل مطلع شوید.

 بهتر است این عمل را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهید. با توجه به اینکه این عمل جراحی اصلا پیچیده و سخت نیست، اما باید در نظر داشت که حساسیت هایی نیز در این خصوص وجود دارد. دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه انجام عملهای چاقی و زیبایی نظیر اسلیو معده ، پیکرتراشی، پروتز سینه و بسیاری از عملهای دیگر گزینه مناسبی برای انجام این جراحی ها محسوب می شود. 

هزینه ی عمل ابدومینوپلاستی​

سوالات متداول عمل ابدومینوپلاستی

این روش جراحی به دنبال از بین بردن چروک های شکم و صاف کردن پوست آن، سفت کردن عضلات ناحیه شکم و برگرداندن عضلات شکم به حالت اولیه خود است. در این روش جراحی چربی های تجمع یافته در ناحیه شکم و کمر و قسمت فوقانی لگن از بدن خارج می شوند و ماهیچه های این نواحی شکل اولیه و بافت محکم خود را به دست می آورند. 

خانم های بارداری که بعد از زایمان دچار افتادگی شکم و شل شدن عضلات شکم شده اند، می توانند از این عمل جراحی استفاده کنند.​

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی​، ابدو کامل و ابدو معکوس از انواع این نوع جراحی محسوب می شوند.

8 نظرات

 • چجوری شکم خودم رو بعد از ابدومینوپلاستی صاف و تخت نگه دارم؟

  • شما باید تا 6 هفته پس از جراحی شکم از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید. پس از دوره نقاهت، ورزش سبک و رژیم غذایی می تواند به صاف نگه داشتن شکم شما کمک کند.

 • در صورت انجام همزمان عمل ابدومینوپلاستی و پروتز سینه آیا راهکاری برای کم کردن خطر آمبولی وجود داره؟

  • بله، استفاده از داروهای ضد انعقاد قبل از جراحی می تواند خطر این عارضه را کاهش دهد.

  • در صورت افزایش وزن کم، ناف حرکت نمی کند و فقط پوست اضافی زیر شکم برداشته می شود، در حالی که در روش استاندارد ناف باید حرکت داده شود.

 • ابدومینوپلاستی بهتر است قبل از زایمان انجام شود یا بعد از زایمان؟

  • افرادی که مشکل افتادگی شکم دارند می توانند قبل از بارداری ابدومینوپلاستی انجام دهند، اما باید توجه داشت که مقداری از شلی و افتادگی شان ممکن است بعد از زایمان بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *