داشتن تناسب اندام، نیازمند استفاده از یک برنامه غذایی و انجام ورزش های منظم است. اما برخی اوقات به دلایل مختلف مانند بارداری، استفاده از داروهای مختلف و سن بالا، مشکلاتی در ناحیه شکم ایجاد می شود و شکم دارای افتادگی، چربی های زیاد و چین و چروک می شود.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش ها برای زیبا کردن شکم و برگرداندن شکم به حالت اولیه است.

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

این روش جراحی به دنبال از بین بردن چروک های شکم و صاف کردن پوست آن، سفت کردن عضلات ناحیه شکم و برگرداندن عضلات شکم به حالت اولیه خود است. در این روش جراحی چربی های تجمع یافته در ناحیه شکم و کمر و قسمت فوقانی لگن از بدن خارج می شوند و ماهیچه های این نواحی شکل اولیه و بافت محکم خود را به دست می آورند. 

ابدومینوپلاستی مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی می توان گفت که استفاده از این نوع عمل جراحی برای تمامی خانم ها و آقایانی که به سن بلوغ رسیده اند، امکان پذیر است.

معرفی انواع ابدومینوپلاستی

افرادی که قصد رسیدن به اندامی ایده آل را دارند باید توسط پزشک معالج معاینه شوند تا او وضعیت شکم آنها را برایشان توضیح دهد و به آنها توصیه کند که با استفاده از کدام روش جراحی، بهترین نتیجه را خواهند گرفت.

روش های مختلف جراحی و زیبایی شکم شامل ابدومینوپلاستی کامل، مینی یا جزئی، اطراف شکم و معکوس می باشند.
پزشکان با توجه به وضعیت شکم و پوست شکم بیمار، یکی از این روش های جراحی را بر می گزیند.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

استفاده از این روش جراحی برای کسانی که دچار افتادگی شکم در ناحیه پهلوها، شکم و لگن هستند، مناسب است.
در بدن این افراد برش هایی در ناحیه پهلو ها، شکم و اطراف آن ایجاد می شود. 

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی

استفاده از این روش جراحی نیز برای افرادی که چربی های شکم آنها در زیر ناف آنها قرار دارند، مناسب می باشد. در این روش برشی که روی شکم بیمار ایجاد می شود، به صورت عمودی است و اصولا نیاز به ایجاد برش دیگری در ناحیه ناف نمی باشد.

ابدومینوپلاستی کامل

یکی از انواع روش های عمل اسلیو معده ، اسلیو گشاد است. در این روش تقریبا 60 درصد معده فرد چاق برداشته می شود. این روش جراحی برای کسانی مناسب است که شاخص توده بدنی آنها تقریبا بین 30 تا 35 می باشد. به همین علت تاثیر فراوانی بر لاغری و کاهش وزن این افراد خواهد داشت.

ابدومینوپلاستی معکوس

این نوع عمل جراحی برای کسانی مناسب است که در قسمت بالای شکم خود دارای چربی های زیادی هستند. به همین دلیل برشی که روی شکم این افراد ایجاد می شود در زیر سینه ها است.
در این روش جراحی، چربی های اضافی از سمت بالا خارج می شوند و پوست نیز به سمت بالا کشیده می شود و بخیه می خورد.

نحوه جراحی زیبایی شکم

وجه مشترک و هدف انواع روش های جراحی شکم، زیبایی اندام است، اما تفاوت اساسی این روش ها میزان ایجاد برش در شکم بیماران می باشد.در تمامی این جراحی ها پزشک ابتدا بیمار را بیهوش می کند تا بتواند برش های لازم را روی شکم او ایجاد کند.

بعد از انجام برش های مورد نظر، سعی می کند به آرامی، پوست شکم را از دیواره های ماهیچه های شکم جدا کند و چربی های اضافه را از بافت های عضلات شکم خارج کند.پزشک بعد از برداشتن چربی های اضافه از بافت های شکم، عضلات شکم را صاف می کند به طوری که هیچ گونه برآمدگی و یا فرو رفتگی در عضلات شکم ایجاد نشده باشد.

در مرحله بعد عمل ابدومینوپلاستی، ابتدا ماهیچه های شکم سفت می شوند و پوست اطراف شکم به سمت پایین کشیده می شود و سپس به یکدیگر بخیه زده می شوند. 

گفتنی است که پزشک از بخیه های سطحی و عمقی برای اتمام کار استفاده می کند. پزشک سعی می کند، طوری بخیه بزند که کمترین اثری از بخیه بر روی پوست دیده شود.در روش هایی که بافت های اطراف ناف نیز برش می خورند، بعد از برداشتن چربی ها و کشیده شدن پوست، ناف در مکان اولیه قرار می گیرد و اطرافش بخیه زده می شود.

در تمامی روش های جراحی زیبایی شکم، پوست به سمت پایین کشیده می شود تا صاف شود و سپس بخیه زده می شود. اما در روش جراحی معکوس، پوست به سمت بالا کشیده می شود تا بافت ها شکل بهتری به خود بگیرند. 

 

عمل ابدومینوپلاستی زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مراقبت های لازم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

1- افراد بعد از عمل جراحی باید مواظب لوله ای که برای تخلیه مایعات زیر پوست به شکم آنها متصل شده است، باشند و با توجه به آموزش هایی که به آنها داده شده است لوله را تخلیه کنند. 

2- افراد باید بعد از این عمل جراحی به مدت دو ماه از گن استفاده کنند تا محل جراحی شده، آسیب نبیند و عضله های شکم و همچنین پوست در موقعیت جدید خود تثبیت شوند.

3-افراد بعد از این عمل جراحی باید از مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و یا داروهایی ضد التهاب خودداری کنند. زیرا مصرف این مواد سبب عفونت در قسمت های برش زده شده شکم و به تاخیر انداختن دوره بهبودی می شود.

4- احساس درد بعد از استفاده از این عمل جراحی طبیعی می باشد. در این میان پزشک برای تسکین دردهای بیماران، انواع داروهای آنتی بیوتیک و مسکن را تجویز می کنند. 

5- افراد باید از جا به جا کردن اجسام سنگین و یا اعمال هر گونه فشاری به شکم خود پرهیز کنند، زیرا بافت های شکم آسیب دیده اند و ممکن است برای بخیه های عمقی و سطحی ناحیه شکم مشکلی ایجاد شود.

6- افراد بعد از این عمل جراحی نباید به استراحت کامل روی بیاورند. بلکه بعد از مدت یک هفته باید پیاده روی کنند و تمرینات سبک ورزشی را انجام دهند تا خون در قسمت جراحی شدن لخته نشود.

7- گفتنی است که عموما بخیه های سطحی قسمت جراحی شده بعد از یک هفته کشیده می شوند، اما بخیه های عمقی بعد از دو ماه کشیده می شوند تا به خوبی ماهیچه ها را به یکدیگر پیوند زده باشند.

8- افراد باید دقت کنند که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و وجود جای زخم در شکم آنها طبیعی است. اما این زخم ها کم کم و به مرور زمان بهبود می یابند و اثری از آنها باقی نمی ماند. 

مزایای عمل ابدومینوپلاستی

استفاده از این روش جراحی علاوه بر زیبایی و تناسب اندام دارای مزایای دیگری نیز می باشد.

مزایا عمل کوچک کردن معده

مدت زمان بهبودی در ابدومینوپلاستی

مدت زمان بهبودی بیماران بعد از این عمل جراحی زیبایی شکم به نوع جراحی، میزان بافت های خارج شده از شکم آنها و مراقبت های بعد از عمل جراحی توسط فرد بیمار بستگی دارد.

با این وجود دوران بهبودی در بیشتر افراد، حدود 45 روز تا 60 روز طول می کشد، بعد از این مدت افراد دردی احساس نمی کنند.
در این میان افراد از لحظه بعد از عمل جراحی می توانند تاثیرات مثبت استفاده از این روش درمانی را مشاهده کنند.  

هزینه ی عمل ابدومینوپلاستی

هزینه عمل اسلیو معده به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. به همین علت تقریبا می توان گفت که هزینه این روش 25 تا 35 میلیون می باشد اما توجه داشته باشید تا قبل از اینکه شما به پزشک مراجعه کنید، نمی توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص کرد.

تجربه و تخصص پزشک، دولتی یا خصوصی بودن مرکز درمانی و بسیاری از عوامل دیگر همگی در هزینه این عمل تاثیر می گذارند. به همین علت شما برای مطلع شدن از هزینه این عمل جراحی باید به پزشک و جراح مورد نظرتان مراجعه کنید و پس از معاینه از هزینه این عمل مطلع شوید.

 بهتر است این عمل را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهید. با توجه به اینکه این عمل جراحی اصلا پیچیده و سخت نیست، اما باید در نظر داشت که حساسیت هایی نیز در این خصوص وجود دارد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.