حتما تا به حال نام لیپوساکشن را زیاد شنیده اید. اما آیا دقیقا می دانید به چه معناست؟ در واقع این عمل جراحی برای حذف و چربی کشی ناحیه شکم و پهلو و… انجام می شود. هدف اصلی از انجام این عمل جراحی، لاغری و کاهش وزن است. اگر قصد انجام این عمل را دارید، بهتر است قبل از آن اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشید. به همین منظور به شما پیشنهاد میدهیم تا پایان این بخش ما را همراهی کنید.

عمل لیپوساکشن دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو متخصص و جراح زیبایی با سالها تجربه در انجام عملهای لاغری نظیر لیپوساکشن نامی آشنا در بین جامعه پزشکی کشور محسوب می شود. دکتر ناصر یاهو دانش آموخته ممتاز رشته جراحی لاپاراسکوپی از دانشگاه شهید بهشتی است. افراد زیادی با جراحی های لاغری دکتر ناصر یاهو توانسته اند به وزن ایده آل و مورد نظر خود دست یابند.

درباره عمل لیپوساکشن نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما با شماره 88651375-021 تماس بگیرید.

لیپوساکشن چیست؟

این عمل به معنی حذف و برداشتن چربی های اضافه بدن است که طی عمل جراحی انجام می شود. در این عمل جراحی، سلول های چربی از بدن خارج می شوند تا لاغری موضع مورد نظر اتفاق بیفتد. در این عمل جراحی، از تکنیک مکش برای خارج کردن سلول های چربی از بدن استفاده می شود.

البته خوب است تا بدانید این عمل جراحی باعث کاهش وزن کلی و یا رسیدن به اندام ایده آل نیست. بلکه طی آن فقط درصد کمی از وزن کلی بدن کم می شود و بیمار پس از آن باید با رژیم غذایی و ورزش به اندام ایده آل خود برسد.

 

عکس قبل و بعد عمل لیپوساکشن

عکس قبل و بعد عمل لیپوساکشن

 

معرفی روش های لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن انواع گوناگونی دارد که ما در این بخش همه نوع های جراحی این روش اشاره کرده ایم

روش کلاسیک

در این عمل بیمار بیهوش می شود و بعد از بیهوشی در قسمت هایی از بدن او به وسیله ی کاتر، سوراخ هایی ایجاد می شود. لوله ی کانولا را از این سوراخ ها وارد ناحیه ی مورد نظر می کنند.

کانولا چربی ها را تخریب کرده و چربی های تخریب شده به وسیله ی دستگاه ساکشن از بدن خارج می شوند. در این عمل برای تخریب بافت های چربی، به وسیله ی جراح فشار زیادی بر بدن وارد می شود، برای همین خاطر در این روش ممکن است به قسمت های دیگر بدن صدمه وارد شود.

روش اولتراسونیک یا ویزر

اولتراسونیک یکی دیگر از روش های لیپوساکشن می باشد که برای انجام این عمل، در ابتدا، ناحیه ی مورد نظر را با ماده ی بی حسی، بی حس می کنند.

سپس با استفاده از امواج اولتراسونیک، به چربی ها شوک وارد می کنند. انرژی ماورای صوت، باعث می شود که بافت های چربی ذوب شوند.

بعد از این که چربی ها ضعیف شدند و دیواره ی سلولی آن ها به کل از بین رفت و به حالت مایع در آمد، اقدام به خارج کردن آن می کنند. در این روش عمل جراحی لیپوساکشن، بدن سطحی صاف و یکدست پیدا می کند.

روش لیپولیزر

در این جراحی از اشعه ی لیزر برای ذوب کردن چربی ها استفاده می شود. بعد چربی های ذوب شده با آسیب خیلی کمتر به بیرون کشیده می شوند.

روش لیپولیزر

به دلیل استفاده از لیزر، این جراحی از دوره ی نقاهت کمتری برخوردار است. این عمل جراحی لاغری دارای عوارض کمتری بوده و موجب ایجاد پوستی صاف و یکنواخت می شود. میزان چربی های استخراج شده با این روش بسیار زیادتر از روش های دیگر است.

روش تامسنت

انجام این روش خونریزی کمتری به همراه دارد، برای همین خاطر بیشتر جراحان از این روش استفاده می کنند. در روش تامسنت یا تامی سنت، یک محلولی به محل جراحی تزریق می شود.

این محلول متشکل از بی حس کننده ی لیدوکائین، اپی نفرین (هورمون آدرنالین) و بی حس کننده ی موضعی است و منجر به انقباض عروق محیطی می شود.

انقباض عروق محیطی موجب می شود که آسیب کمتری به دیگر اعضای بدن برسد و چربی ها برای ساکشن آماده شوند. بعد از تزریق محلول ذکر شده و انقباض عروق محیطی، چربی ها به وسیله ی لوله ی کانولا و دستگاه مکنده خارج می شوند.

روش لیپو پال

روش لیپو پال که جزء متدهای جدید لاغری است. در این روش لاغری، از دستگاه پال به کمک نیرو استفاده می شود. به این صورت که برای شکستن سلول های چربی، کانولا ها لرزش های ریزی را ایجاد کرده و موجب خارج شدن چربی ها از بدن می شود. این دستگاه موجب می شود که در مدت زمان کمتر، چربی خیلی بیشتری نسبت به دیگر روش ها از بدن خارج شود.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یا پیکرتراشی یکی از روش های جدید لیپوساکشن می باشد. در این روش بیشتر عوارض و محدودیت های دیگر روش ها از بین رفته است و همین امر موجب می شود تا نتیجه ی عمل خیلی بهتر شود.

از لیپوماتیک بیشتر برای تخلیه ی چربی در نواحی شکم و پهلو استفاده می شود. در لیپوماتیک، از کانولای لرزشی و مرتعشی استفاده می شود. استفاده از این روش باعث می شود که پوست صاف و یکدست شود.

لیپوماتیک

در لیپوماتیک برای تخلیه ی چربی، از روش های شیمیایی یا فیزیکی استفاده می شود و این روش ها موجب می شود که توده ی چربی در بدن متلاشی شوند. بعد از متلاشی شدن چربی ها، با استفاده از دستگاه مکش، به بیرون مکیده می شوند.

لیپوساکشن با استفاده از لیزر

در این روش با استفاده از لیزر جراح با استفاده از اشعه ی لیزر، موجب ذوب شدن بافت های چربی شده و سلول های چربی را به حالت مایع در می آورد. در انجام این روش، در ابتدا ناحیه ی مورد نظر علامت گذاری شده و بعد از ضدعفونی، داروی بی حسی به آن تزریق می شود.

بعد از ذوب شدن چربی ها به وسیله ی اشعه ی لیزر، چربی ها به صورت یکنواخت تخلیه می شوند. استفاده از این روش موجب تحریک کلاژن سازی پوست شده و پوست کشیده و صاف می شود. این امر نیاز به عمل لیفت بعد از جراحی را کاهش می دهد.

لیپوساکشن قدرتی

در این عمل قدرتی  کانولای لرزشی دستگاه موجب می شود که سلول های چربی شکسته شده و بافت های آن تخریب شوند. برای همین خاطر روش مکش هم آسان تر می شود و دیگر نیازی به اعمال فشارهای فیزیکی به وسیله ی پزشک نمی باشد.

این امر موجب می شود که چربی ها در مدت زمان کوتاه تری با دقت و ظرافت بیشتر جداسازی شود. از همه مهم تر به دلیل تمرکز زیاد جراح،  حجم بیشتری از چربی ها خارج می شوند. مدت زمان کوتاه تر استخراج چربی ها در این روش موجب بهبودی سریع، و نتایج پیشرفته و ایمن تر می شود.

لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL)

در این روش برای امولسیون سلول ها و بافت های چربی از امواج صوتی استفاده می شود. بعد از این که امواج صوتی موجب ذوب شدن چربی ها شد، با استفاده از لوله ی کانولا، تمامی چربی های ذوب شده را با دستگاه مکش متصل به لوله به بیرون می کشند.

استفاده از این روش موجب کاهش خونریزی و یا حذف آن می شود. چون این عمل با کمک سونوگرافی به شکسته شدن بافت های خون  کمک های زیادی می کند.

اقدامات لازم قبل از عمل لیپوساکشن

اقدامات لازم قبل از عمل

بهتر است قبل از تصمیم به انجام عمل های چاقی نظیر پیکرتراشی و یا لیپوساکشن شکم و پهلو یا سایر نواحی حتما با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید. در صورتی که بیماری خاصی دارید، حتما آن را با پزشک در میان بگذارید. همچنین باید بدانید که قبل از انجام این عمل، هرگز از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده نکنید.

استعمال دخانیات و مشروبات الکلی نیز قبل و حتی بعد از این عمل ممنوع می باشد. زمانی که می خواهید برای عمل ساکشن آماده شوید، هیچ گونه زیورآلاتی به همراه نداشته باشید و حتما شب قبل به حمام رفته باشید. این موضوع را به خاطر داشته باشید که برای تحت درمان قرار گرفتن با ساکشن، حتما وجود یک همراه ضروری است.

درباره این عمل نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما با شماره 88651375-021 تماس بگیرید.

عمل لیپوساکشن چطوری انجام می شود؟

قطعا مهمترین اطلاعاتی که شما باید در خصوص این عمل جراحی به دست بیاورید، مزایا و معایب آن است. بنابراین می خواهیم در این بخش به مهمترین مزایا و معایب این عمل جراحی اشاره کنیم:

 1. موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، با استفاده از داروی بی حسی، کاملا سِر می شود.
 2. البته در بعضی مواقع ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.
 3. سپس جراح با استفاده از کانولا که یک ابزار فلزی بلند است، چربی های زیر پوست را خارج می کند.
 4. در این عمل، توده های چربی از عضلات و عروق خونی جدا شده و سپس خارج می شوند

عمل لیپوساکشن چطوری انجام می شود؟

عوارض لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یک عمل بسیار حساس می باشد. اگر که این عمل در یک محیط کاملا بهداشتی و توسط یک پزشک حاذق و با تجربه انجام نشود ممکن است باعث ایجاد عفونت شود و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

اگر که به شما قیمت های بسیار پایینی برای انجام این عمل پیشنهاد شد به هیچ عنوان قبول نکنید زیرا که ممکن است برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنید جان خود را به خطر بیندازید. در صورت رعایت نکردن عوارض زیر ممکن است برای شما رخ بدهد

 1. ایجاد خونریزی 
 2. وارد شدن شوک به بدن ( بر اثر مصرف کم مایعات در حین جراحی)
 3. ایجاد مشکل و عواقب پس از بیهوشی
 4. جمع شدن مایعات در زیر پوست
 5. به وجود آمدن عفونت
 6. کبودی بیش از حد بدن
 7. آمبولی  شدن چربی
 8. برداشتن نا متقارن چربی های بدن
 9. ایجاد سوختگی در هنگام جراحی
 10. تجمع مایع بعد از عمل لیپوساکشن

علت مرگ پس از لیپوساکشن

اگر که بر اثر استفاده از وسایل آلوده و کثیف و کمبود تجربه پزشک و انجام عمل جراحی در محیطی نامناسب، بیمار دچار عفونت و یا آمبولی گردد و آن عفونت نادیده گرفته شود و توجهی به آن نشود در آن صورت در موارد نادر منجر به مرگ شخص می گردد.

دوره نقاهت لیپوساکشن

در حالت کلی بهبودی پس از انجام عمل، وابسته به عوامل متعددی است. بنابراین نمی توان به طور دقیق زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد. آیا میدانید بهبودی پس از این عمل به چه عواملی وابسته است؟ موارد زیر را با دقت بررسی کنید:

 • محل و موضعی که تحت درمان قرار گرفته است.
 • مهارت و تجربه و تخصص پزشک معالج
 • نحوه خارج کردن سلول های چربی
 • نحوه مراقبت بعد از عمل
 • توانایی بدن در بهبود زخم

دوره نقاهت لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن کل بدن و شکم چقدر است؟

هزینه عمل لیپوساکشن نیز مانند سایر جراحی های پزشکی به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی توان قیمت خاصی را برای آن تعیین کرد. اما بطورتقریبی لیپو شکم ، پهلو و پشت 22 تا 30 میلیون تومان می باشد.

اما تا قبل از معاینه بیمار توسط پزشک نمی توان هیچ هزینه ای را بطور دقیق برای آن مشخص کرد. ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، تجهیزات و امکانات مرکز درمان، تجربه و تخصص پزشک، شرایط بدنی بیمار و… همگی در قیمت این عمل جراحی تاثیرگذار هستند که باید پس از مراجعه حضوری و معاینه به بیمار اعلام شود.

کلام آخر همانطور که متوجه شدید این عمل، عمل بسیار حساسی است و فقط باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود. دکتر ناصر یاهو  با 27 سال سابقه درخشان در تمامی انواع جراحی های لاغری نظیر لیپوساکشن ، اسلیو معده، پروتز سینه و پیکرتراشی می باشد.

دکتر یاهو جراحی ساکشن را به روش های مختلف و با استفاده از بروزترین تجهیزات پزشکی برای بیماران انجام می دهد. بیمارانی که این عمل حساس را نزد دکتر یاهو انجام می دهند، تا حد بالایی از نتیجه عمل رضایت دارند و عوارض بسیار محدودی را تجربه می کنند.

از جمله عواملی که می تواند در قیمت لیپوساکشن تاثیر بگذارد، به شرح زیر است:

 • ناحیه ی تحت درمان
 • مقدار برداشت چربی
 • محل جغرافیایی
 • نوع بیهوشی
 • هزینه ی امکانات اتاق عمل
 • تجربه و تبحر جراح

نظر کسانی که عمل ساکشن انجام داده اند

نظر کسانی که عمل ساکشن انجام داده اند

اکثر افرادی که این عمل را انجام می دهند از نتیجه آن بعد از عمل بسیار راضی هستند چرا که به هیکل دلخواه خود رسیده اند. ولی کسانی که بعد از انجام عمل دوباره شروع به پرخوری میکنند دوباره دچار اضافه وزن شده و ممکن است باز چاق شوند.

مهمترین نکته در رضایت پس از عمل لیپوساکشن رعایت کردن رژیم غذایی بعد از عمل می باشد. ولی نگران نباشید چرا که هنگامی که مقدار زیادی از چربی های اضافی بدن شما کم می شود، وزن شما پایین می آید و با کاهش وزن نیاز بدن شما به مواد غذایی و کالری کم تر می شود بنابراین شما بسیار سریعتر از قبل هنگام خوردن غذا احساس سیری می کنید.

آیا عمل لیپوساکشن برگشت پذیر است؟

یکی از سوال های مهمی که در رابطه با این عمل جراحی ، پرسیده می ‌شود، این است که آیا این عمل قابل برگشت است یا خیر؟ به طور کلی باید بدانید این عمل روشی برای کاهش وزن و از بین رفتن چربی های تجمع یافته در نواحی شکم، پهلو و سایر بدن می باشد.

این عمل نمی تواند تضمین مناسبی برای لاغر ماندن افراد شود، زیرا تنها می‌ تواند باعث از بین رفتن چربی ها به صورت موقتی شود. اگر تصور دارید که بعد از این جراحی، باز هم به روند تغذیه نامناسب خود ادامه دهید، ما به شما توصیه می‌ کنیم که اصلاً این عمل را انجام ندهید.

چرا که تنها به صورت کاملا بیهوده به صرف هزینه پرداخته و زمان کوتاهی از خود را برای انجام این عمل و دوران نقاهت آن هدر داده اید. پس اگر می‌ خواهید این عمل لاغری را انجام دهید، بهتر است یک تصمیم درست و مناسب گرفته و بعد از آن تغذیه خود را به صورت کاملاً سالم تغییر دهید.

آیا عمل لیپوساکشن برگشت پذیر است؟

نتایج عمل لیپوساکشن چگونه است؟

نتایج عمل می تواند با توجه به چندین معیار متفاوت باشد. اگر می خواهید به یک نتیجه عالی از عمل برسید، بهتر است که چند نکته را قبل و بعد از عمل رعایت کنید:

 • قبل از عمل ابتدا باید تصمیم خود را برای زیبا ماندن و زیبا شدن بگیرید و تصمیم بگیرید که قطعاً بعد از انجام این عمل یک روند سالم خواهید داشت.
 • سپس یک پزشک بسیار حاذق و مناسب را انتخاب کنید،
 • حتی اگر این پزشک دارای هزینه جراحی بیشتری باشد. چرا که سلامتی شما دارای ارزشی بالاتر از پول است.
 • بعد از آن شرایط فیزیکی خود را در نظر گرفته و اگر امکان این عمل را دارید، به انجام آن بپردازید.
 • بعد از انجام این عمل نیز بایستی به صورت کاملاً دقیق نکات مهم مراقبت را رعایت کنید تا به یک نتیجه عالی برسید.

در پایان پیشنهاد می کنیم در صورتی که تصمیم خود را برای انجام عمل گرفته اید می توانید به دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی چاقی و زیبایی مراجعه کنید و پس از مشاوره و اطمینان از یک تیم حرفه ای با خیالی آسوده عمل خود را انجام دهید.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

در ادامه و در جدول زیر شما تفاوت دو جراحی لیپوماتیک (به روش انجماد چربی) و لیپوساکشن را مشاهده می نمایید:

 

جنبه لیپوساکشن لیپوماتیک به روش CoolSculpting
نحوه عمل روش جراحی تهاجمی است و شامل ایجاد برش برای وارد کردن کانول برای مکش چربی می باشد روش جراحی غیر تهاجمی است و در آن سلول های چربی منجمد شده و به طور طبیعی از بدن دفع می شوند
بیهوشی بیهوشی عمومی یا موضعی لازم است بیهوشی لازم نیست
دوره ریکاوری زمان بهبودی معمولاً 1-2 هفته است و بیماران ممکن است نیاز به بستری داشته باشند بیماران می توانند بلافاصله بعد از عمل به فعالیت های عادی خود بازگردند
نتایج نتایج فوری است، اما ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بدن بهبود یابد نتایج تدریجی هستند و ممکن است چند ماه طول بکشد تا ظاهر مورد نظر حاصل شود
عوارض جانبی تورم، کبودی، درد و بی حسی موقت ممکن است رخ دهد عوارض جانبی موقت ممکن است شامل قرمزی، تورم، کبودی و بی‌حسی باشد
هزینه می تواند گران تر از CoolSculpting باشد هزینه عمل بسته به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، متفاوت است

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

مراقبت های بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو

بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو و یا سایر نواحی بدن، شما باید یک سری مراقبت های خاص داشته باشید تا از بروز آسیب و عوارض بعد از عمل جلوگیری کنید. بنابراین با دقت مواردی که در ادامه برای شما عنوان می کنیم را به خاطر بسپارید.

 • حین عمل بدن شما مقدار زیادی از آب میان بافتی خود را از دست می دهد.
 • حتما پس از عمل به مقدار کافی آب بنوشید و یا از آبمیوه های طبیعی استفاده کنید.
 • تا دو هفته پس از عمل، مصرف نمک را به حداقل ممکن برسانید. زیرا نمک باعث تورم می شود.
 • سعی کنید از میوه های مختلف خصوصا آناناس استفاده کنید تا کبودی ها و تورم در بدن شما سریعتر بهبود یابد.
 • حتما به دستورات و توصیه های پزشک در خصوص مراقبت بعد از عمل توجه داشته باشید.
 • رژیم غذایی خود را فقط و فقط از پزشک بخواهید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود.
 • می توانید برای رفع کبودی از گن های مخصوص لیپوماتیک استفاده کنید.
 • پس از عمل بهتر است تا رفع کامل کبودی و تورم، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • فعالیت های سبک مانند پیاده روی آرام انجام دهید.
 • به شدت از جابجا کردن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 • از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید.
 • از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری کنید.
 • استحمام پس از دو روز توصیه می شود.

مزایای جراحی لاغری لیپوساکشن

مزایای جراحی لاغری لیپوساکشن

این جراحی لاغری، یک عمل زیبایی محبوب است که می تواند مزایای متعددی دارد. برخی از مزایای لیپوساکشن:

1. چربی های سرسخت را از بین می برد

این جراحی می تواند چربی را از قسمت هایی از بدن که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند مانند شکم، ران ها، باسن و بازوها از بین ببرد.

2. کانتور بدن را بهبود می بخشد

این عمل می تواند شکل کلی بدن و کانتور بدن را بهبود بخشد و در نتیجه ظاهری باریک تر و خوش حالت تر به شما بدهد.

3. افزایش اعتماد به نفس

لیپوساکشن با لاغری و بهبود استایل فرد، می تواند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد.

4. ماندگاری نتایج عمل در طولانی مدت

نتایج این عمل در طولانی مدت باقی می ماند، مشروط بر اینکه بیماران سبک زندگی سالمی داشته باشند و از افزایش وزن قابل توجه بعد از عمل جلوگیری کنند.

5. قابل ترکیب با روش‌های جراحی دیگر

این عمل را می‌توان با سایر روش‌های زیبایی مانند جراحی شکم، بزرگ‌کردن سینه یا لیفت صورت، ترکیب کرد تا کانتورینگ کامل بدن به دست آید.

اگر چربی‌ ها در نواحی مختلف نیز باشند، با عمل مذکور می ‌توان آن ها را از بین برد. در بالا نحوه انجام جراحی مذکور، توضیح داده شد و شما می توانید دید بازتری نسبت به آن داشته باشید.

کدام روش لیپوساکشن برای شما مناسب است؟

لیپوساکشن از روش ها و انواع گوناگونی برخوردار است. در جلسه ی اول، جراح نیازهای بیمار خود را بررسی کرده و تصمیم می گیرد که آیا این روش عمل لاغری برای او مناسب است یا خیر.

در صورتی که مراجعه کننده، دچار بیماری های خاصی باشد و یا در پرونده ی پزشکی خود دارای برخی عمل های جراحی باشد، نمی تواند این جراحی را انجام دهد.  افرادی که نمی توانند این عمل  انجام دهند، دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که از سیستم ایمنی خیلی ضعیفی برخوردار هستند.
 • افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند.
 • افرادی که از جریان خونی محدودی برخوردار هستند.

از افرادی که کاندیدای عمل لاغری هستند، قبل از انجام عمل لاغری، برخی آزمایش های لازم گرفته می شود تا در صورت داشتن بیماری، از انجام عمل جراحی این عمل خودداری کنند.

لیپوساکشن مناسب چه افرادی است؟ ​

آیا پس از انجام یکی از روش های لیپوساکشن جای زخم باقی می ماند؟

در انواع روش های این عمل، تنها چند سوراخ به طول سه سانتی متر، برای وارد کردن لوله کانولا ایجاد می شود.  بعد از اتمام جراحی، فقط چند سوراخ ریز بر روی بدن باقی می ماند، که زیاد قابل رویت نمی باشند.

در صورتی که روش عمل جراحی، اصولی نباشد و از زخم ها به درستی مراقبت نشود، امکان ایجاد اسکارهای کوچک در جای سوراخ ها وجود دارد. برای محو شدن جای زخم، بهترین روش استفاده از گن های طبی می باشد.

ولی در کل، جای زخم  در عمل هایی ایجاد می شود که در آن از تیغ استفاده شده باشد. در صورتی که جراح دارای تبحر خاصی در این زمینه نباشد، برخی آثار عمل جراحی بر روی بدن باقی می ماند. برای همین خاطر است که توصیه می شود در انتخاب جراح لاغری، نهایت دقت را داشته باشید و انجام عمل را به دست هر پزشکی ندهید.

بعد از لیپوساکشن چه بخوریم؟ رژیم غذایی بعد از عمل

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، این عمل صرفا به منظور زیبایی اندام انجام می شود و کاهش وزن چشمگیری را به همراه نخواهد داشت. به همین منظور رژیم غذایی بعد از انجام این عمل باید به گونه ای باشد که هم به بدن آسیبی وارد نشود و هم لاغری و کاهش وزن اتفاق بیفتد. شما علاوه بر تغییر رژیم غذایی، باید سبک زندگی خود را نیز تا حدودی تغییر دهید و مانع چاقی و تجمع چربی شوید.

 1. تغذیه شما باید غنی از مواد غذایی سالم و طبیعی باشد.
 2. مصرف کربوهیدرات ها و غذاهای سرشار از فیبر به شما کمک زیادی می کند تا علاوه بر کاهش وزن، دچار سوء تغذیه نشوید.
 3. هرگز نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید و صرفا برای رفع تشنگی آب ننوشید.
 4. پروتئین ها و ویتامین ها نیز تاثیر زیادی در تقویت عمومی بدن و کمک به لاغری و کاهش وزن دارند.
 5. حتما به مقدار مناسب از چربی های سالم استفاده کنید و دانه های روغنی مانند کنجد را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 6. هرگز چربی های اشباع مصرف نکنید و مصرف قند و نمک را به حداقل برسانید.
 7. حذف مصرف نوشابه های گازدار و نوشیدنی هایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند.

این جراحی برای کدام قسمت بدن استفاده می شود؟

به طور کلی انجام لیپوساکشن شکم و پهلو جزو رایج ترین موارد انجام این عمل جراحی به حساب می آید. اما از این روش برای چربی کشی ناحیه ران، صورت، سینه، گردن، غبغب، شکم و پهلو استفاده می شود.

سوالات متداول لیپوساکشن

لیپوساکشن به معنی حذف و برداشتن چربی های اضافه بدن است که طی عمل جراحی انجام می شود. در این عمل جراحی، سلول های چربی از بدن خارج می شوند تا لاغری موضع مورد نظر اتفاق بیفتد. در این عمل جراحی، از تکنیک مکش برای خارج کردن سلول های چربی از بدن استفاده می شود.

از جمله روشهای لیپوساکشن می توان به: روش کلاسیک، اولتراسونیک، لیپولیزر، تامسنت، لیپوپال و لیپوماتیک اشاره نمود

انجام این عمل جراحی ساکشن مناسب کسانی است که پوست اضافه زیادی ندارند و یا قابلیت ارتجاعی پوست آنها خوب است. این افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی هستند. همچنین کسانی که از حجم عضلانی خوبی برخوردارند و یا از نظر فیزیکی در سلامت کامل هستند نیز می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. 

2 نظرات

  • خیر، این جراحی یکی از مطمئن ترین و موثرترین روش های حذف چربی است و متخصص پلاستیک و زیبایی باید آن را در شرایط درست با مجهزترین امکانات و تجهیزات انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *