دکتر ناصر یاهو متخصص و جراح زیبایی با سالها تجربه در انجام عملهای لاغری نظیر لیپوساکشن نامی آشنا در بین جامعه پزشکی کشور محسوب می شود. دکتر ناصر یاهو دانش آموخته ممتاز رشته جراحی لاپاراسکوپی از دانشگاه شهید بهشتی است. افراد زیادی با جراحی های لاغری دکتر ناصر یاهو توانسته اند به وزن ایده آل و مورد نظر خود دست یابند.

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

حتما تا به حال نام لیپوساکشن را زیاد شنیده اید. اما آیا دقیقا می دانید به چه معناست؟ در واقع این عمل جراحی برای حذف و چربی کشی ناحیه شکم و پهلو و… انجام می شود. هدف اصلی از انجام این عمل جراحی، لاغری و کاهش وزن است. اگر قصد انجام این عمل را دارید، بهتر است قبل از آن اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشید. به همین منظور به شما پیشنهاد میدهیم تا پایان این بخش ما را همراهی کنید. 

عمل لیپوساکشن دکتر ناصر یاهو

عمل لیپوساکشن زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.
لیپوساکشن چیست؟​

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن به معنی حذف و برداشتن چربی های اضافه بدن است که طی عمل جراحی انجام می شود. در این عمل جراحی، سلول های چربی از بدن خارج می شوند تا لاغری موضع مورد نظر اتفاق بیفتد. در این عمل جراحی، از تکنیک مکش برای خارج کردن سلول های چربی از بدن استفاده می شود.

البته خوب است تا بدانید این عمل جراحی باعث کاهش وزن کلی و یا رسیدن به اندام ایده آل نیست. بلکه طی آن فقط درصد کمی از وزن کلی بدن کم می شود و بیمار پس از آن باید با رژیم غذایی و ورزش به اندام ایده آل خود برسد. 

لیپوساکشن مناسب چه افرادی است؟

انجام این عمل جراحی ساکشن مناسب کسانی است که پوست اضافه زیادی ندارند و یا قابلیت ارتجاعی پوست آنها خوب است. این افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی هستند. همچنین کسانی که از حجم عضلانی خوبی برخوردارند و یا از نظر فیزیکی در سلامت کامل هستند نیز می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. 

لیپوساکشن مناسب چه افرادی است؟ ​

انواع روش های لیپوساکشن

آیا می دانید انواع روش های انجام این عمل جراحی چربی کشی چیست؟ به مواردی که در ادامه عنوان می کنیم، توجه داشته باشید.

روش کلاسیک

در این روش بیمار به طور کامل بیهوش می شود. پس از آن جراح با ایجاد برش های ظریف روی پوست و وارد کردن لوله کانولا به زیر پوست، چربی ها را خارج می کند. این روش عوارض زیادی دارد.

روش اولتراسونیک

در این روش که تقریبا روش نوینی به حساب می آید، موضع مورد نظر بی حس شده و سپس با استفاده از امواج اولتراسوند، سلول های چربی ضعیف می شوند. پس از آن چربی ها حالت مایع پیدا می کنند و خارج کردن آنها از زیر پوست با سهولت بیشتری انجام می شود.

روش لیپولیزر

در این روش از اشعه لیزر برای خارج کردن توده چربی استفاده می شود. 

روش تامسنت

این روش که این روزها مورد تایید بسیاری از پزشکان است، عوارض، درد و خونریزی کمتر است. همچنین از محلولی متشکل از چند داروی بی حسی برای بی حس شدن موضع مورد نظر استفاده می شود. 

روش لیپوپال

این روش با استفاده از کانولای لرزشی انجام می شود. 

لیپوماتیک

در حال حاضر لیپوماتیک جزو جدیدترین و رایج ترین روش های حذف چربی به حساب می آید. برداشتن چربی در لیپوماتیک با استفاده از ارتعاش در لوله کانولا انجام می شود.

اقدامات لازم قبل از عمل لیپوساکشن

اقدامات لازم قبل از عمل لیپوساکشن

بهتر است قبل از تصمیم به انجام عملهای چاقی نظیر پیکرتراشی و یا لیپوساکشن شکم و پهلو یا سایر نواحی حتما با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید. در صورتی که بیماری خاصی دارید، حتما آن را با پزشک در میان بگذارید. همچنین باید بدانید که قبل از انجام این عمل، هرگز از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده نکنید. استعمال دخانیات و مشروبات الکلی نیز قبل و حتی بعد از این عمل ممنوع می باشد. زمانی که می خواهید برای عمل ساکشن آماده شوید، هیچ گونه زیورآلاتی به همراه نداشته باشید و حتما شب قبل به حمام رفته باشید. این موضوع را به خاطر داشته باشید که برای تحت درمان قرار گرفتن با ساکشن، حتما وجود یک همراه ضروری است. 

عمل لیپوساکشن زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

عمل لیپوساکشن چطوری انجام می شود؟

قطعا مهمترین اطلاعاتی که شما باید در خصوص عمل جراحی لیپوساکشن به دست بیاورید، مزایا و معایب آن است. بنابراین می خواهیم در این بخش به مهمترین مزایا و معایب این عمل جراحی اشاره کنیم.

 1. طبق بررسی های پزشکی و موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، با استفاده از داروی بی حسی، موضع مورد نظر کاملا سِر می شود.
 2. البته در بعضی مواقع ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.
 3. سپس جراح با استفاده از کانولا که یک ابزار فلزی بلند است، چربی های زیر پوست را خارج می کند.
 4. در این عمل، توده های چربی از عضلات و عروق خونی جدا شده و سپس خارج می شوند.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو و یا سایر نواحی بدن، شما باید یک سری مراقبت های خاص داشته باشید تا از بروز آسیب و عوارض بعد از عمل جلوگیری کنید. بنابراین با دقت مواردی که در ادامه برای شما عنوان می کنیم را به خاطر بسپارید.

 • حین عمل بدن شما مقدار زیادی از آب میان بافتی خود را از دست می دهد. به همین منظور حتما پس از عمل به مقدار کافی آب بنوشید و یا از آبمیوه های طبیعی استفاده کنید.
 • تا دو هفته پس از عمل، مصرف نمک را به حداقل ممکن برسانید. زیرا نمک باعث تورم می شود.
 • سعی کنید از میوه های مختلف خصوصا آناناس استفاده کنید تا کبودی ها و تورم در بدن شما سریعتر بهبود یابد.
 • حتما به دستورات و توصیه های پزشک در خصوص مراقبت بعد از عمل توجه داشته باشید.
 • رژیم غذایی خود را فقط و فقط از پزشک بخواهید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود.
 • می توانید برای رفع کبودی از گن های مخصوص لیپوماتیک استفاده کنید.
 • پس از عمل بهتر است تا رفع کامل کبودی و تورم، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. اما می توانید فعالیت هایی مانند پیاده روی آرام را انجام دهید.
 • به شدت از جابجا کردن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 • از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید.
 • از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری کنید.
 • استحمام پس از دو روز توصیه می شود. 

دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن

در حالت کلی بهبودی پس از انجام عمل ساکشن، وابسته به عوامل متعددی است. بنابراین نمی توان به طور دقیق زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد. آیا میدانید بهبودی پس از این عمل به چه عواملی وابسته است؟ موارد زیر را با دقت بررسی کنید: 

محل و موضعی که تحت درمان قرار گرفته است.

مهارت و تجربه و تخصص پزشک معالج

نحوه خارج کردن سلول های چربی

نحوه مراقبت بعد از عمل

توانایی بدن در بهبود زخم

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، لیپوساکشن صرفا به منظور زیبایی اندام انجام می شود و کاهش وزن چشمگیری را به همراه نخواهد داشت. به همین منظور رژیم غذایی بعد از انجام این عمل باید به گونه ای باشد که هم به بدن آسیبی وارد نشود و هم لاغری و کاهش وزن اتفاق بیفتد. شما علاوه بر تغییر رژیم غذایی، باید سبک زندگی خود را نیز تا حدودی تغییر دهید و مانع چاقی و تجمع چربی شوید.

 • تغذیه شما باید غنی از مواد غذایی سالم و طبیعی باشد. مصرف کربوهیدرات ها و غذاهای سرشار از فیبر به شما کمک زیادی می کند تا هم کاهش وزن را تجربه کنید و هم کبودی های بدنتان را بهبود ببخشید.
 • هرگز نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید و صرفا برای رفع تشنگی آب ننوشید.
 • پروتئین ها و ویتامین ها نیز تاثیر زیادی در تقویت عمومی بدن و کمک به لاغری و کاهش وزن دارند.
 • حتما به مقدار مناسب از چربی های سالم استفاده کنید و دانه های روغنی مانند کنجد را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • هرگز چربی های اشباع مصرف نکنید و مصرف قند و نمک را به حداقل برسانید.
 • همچنین مصرف نوشابه های گازدار و نوشیدنی هایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند را تا جایی که می توانید از رژیم غذایی تان حذف کنید.

هزینه لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه عمل لیپوساکشن نیز مانند سایر جراحی های پزشکی به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی توان قیمت خاصی را برای آن تعیین کرد. اما بطورتقریبی لیپو شکم ، پهلو و پشت 22 تا 30 میلیون تومان می باشد.

اما تا قبل از معاینه بیمار توسط پزشک نمی توان هیچ هزینه ای را بطور دقیق برای آن مشخص کرد. ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، تجهیزات و امکانات مرکز درمان، تجربه و تخصص پزشک، شرایط بدنی بیمار و… همگی در قیمت این عمل جراحی تاثیرگذار هستند که باید پس از مراجعه حضوری و معاینه به بیمار اعلام شود. 

کلام آخر همانطور که متوجه شدید عمل لیپوساکشن، عمل بسیار حساسی است و فقط باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود. دکتر ناصر یاهو  با 27 سال سابقه درخشان در تمامی انواع جراحی های لاغری نظیر لیپوساکشن ، اسلیو معده  ، پروتز سینه و پیکرتراشی می باشد.

دکتر یاهو جراحی ساکشن را به روش های مختلف و با استفاده از بروزترین تجهیزات پزشکی برای بیماران انجام می دهد. بیمارانی که این عمل حساس را نزد دکتر یاهو انجام می دهند، تا حد بالایی از نتیجه عمل رضایت دارند و عوارض بسیار محدودی را تجربه می کنند.

لیپوساکشن برای کدام قسمت بدن استفاده می شود؟

به طور کلی انجام لیپوساکشن شکم و پهلو جزو رایج ترین موارد انجام این عمل جراحی به حساب می آید. اما از این روش برای چربی کشی ناحیه ران، صورت، سینه، گردن، غبغب، شکم و پهلو استفاده می شود. 

سوالات متداول لیپوساکشن

لیپوساکشن به معنی حذف و برداشتن چربی های اضافه بدن است که طی عمل جراحی انجام می شود. در این عمل جراحی، سلول های چربی از بدن خارج می شوند تا لاغری موضع مورد نظر اتفاق بیفتد. در این عمل جراحی، از تکنیک مکش برای خارج کردن سلول های چربی از بدن استفاده می شود.

از جمله روشهای لیپوساکشن می توان به: روش کلاسیک، اولتراسونیک، لیپولیزر، تامسنت، لیپوپال و لیپوماتیک اشاره نمود

انجام این عمل جراحی ساکشن مناسب کسانی است که پوست اضافه زیادی ندارند و یا قابلیت ارتجاعی پوست آنها خوب است. این افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی هستند. همچنین کسانی که از حجم عضلانی خوبی برخوردارند و یا از نظر فیزیکی در سلامت کامل هستند نیز می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. 

2 نظرات

  • خیر، این جراحی یکی از مطمئن ترین و موثرترین روش های حذف چربی است و متخصص پلاستیک و زیبایی باید آن را در شرایط درست با مجهزترین امکانات و تجهیزات انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *