با عمل لاغری پیکر تراشی، تناسب اندام و حذف چربی های موضعی شکم و پهلو، بازوها، غبغب و کل بدن امکان پذیر خواهد بود. تکنیک لیپوماتیک از جمله روشهای موجود این نوع جراحی است که فرم دهی دلخواه اندام های مختلف بدن و حذف چربی های زیرپوستی، با کمک آن میسر است.

پیکرتراشی و جراحی لاغری، روش‌های زیبایی هستند که با هدف بهبود خطوط بدن و دستیابی به اندامی مطلوب‌تر انجام می‌شوند. این روش‌ها می‌توانند نواحی خاصی از بدن مانند شکم، ران‌ها و بازوها را هدف قرار دهند و چربی و پوست اضافی را از بین ببرند تا ظاهری خوش‌ فرم تر ایجاد کنند.

روش‌های متداول این جراحی شامل لیپوساکشن، لیفت شکم و سایر نقاط بدن می باشد. به طور کلی، این نوع جراحی لاغری می تواند به افراد کمک کند تا به فرم بدنی دلخواه خود برسند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. برای تعیین اینکه کدام روش برای نیازها و اهداف منحصر به فرد هر فرد مناسب است، مشورت با یک جراح پلاستیک واجد شرایط بسیار مهم است.

دکتر ناصر یاهو با سالها سابقه درخشان در انجام عمل های پیکر تراشی غیر تهاجمی و تهاجمی از جمله : لیپوماتیک ، لیپوساکشن، لیپولیزر، بادی جت، گزینه ای شناخته شده در جامعه پزشکی و جراحان لاغری بشمار می روند.

عکس قبل و بعد از عمل پیکرتراشی توسط دکتر ناصر یاهو

عکس قبل و بعد از عمل پیکرتراشی توسط دکتر ناصر یاهو

عکس قبل و بعد از عمل پیکرتراشی توسط دکتر ناصر یاهو

هزینه‌ی پیکر تراشی چقدر است؟

هزینه این روش با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد، متفاوت بوده و نمی‌توان به طور دقیق، برای تمامی افراد تعرفه‌ای مشخص کرد. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی، در رابطه با هزینه، باید به پزشک مراجعه کرده که بعد از بررسی فیزیکی و مشخص کردن هدف خود از عمل، پزشک معالج هزینه را به شما اعلام خواهد کرد.

انجام این عمل بسیار حساس بوده و نیازمند دقت و تجربه‌ی بالا می‌باشد. به همین خاطر برای اطمینان از انجام عمل زیبایی موفق، ما به شما دکتر ناصر یاهو را پیشنهاد می کنیم . دکتر ناصر یاهو با ۲۷ سال تجربه در زمینه‌ی عمل‌های زیبایی، با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها فرایند عمل را به خوبی انجام می‌دهد.

به نقل از وبسایت clevelandclinic.org :

با جراحی کانتورینگ بدن یا پیکر تراشی می توان چربی ها را از بین برد، قسمت هایی از بدن را به شکل و فرم دلخواه درآورد و افتادگی پوست را اصلاح نمود. لیپولیز نوعی از پیکرتراشی غیر تهاجمی است که از تکنولوژی های روز مانند: لیزر استفاده می کند، تا خطرات و عوارض را به حداقل برساند.

هزینه‌ی پیکر تراشی چقدر است؟

معرفی خدمات پیکر تراشی کل بدن – دکتر ناصر یاهو

برای تناسب اندام و از بین بردن چربی های موضعی شکم و پهلو، این نوع جراحی لاغری یکی از بهترین گزینه ها می باشد. با کمک عمل پیکر تراشی کل بدن، کاهش چربی های اضافه بدن و کاهش وزن بدون بازگشت میسر خواهد بود.

با کمک این عمل لاغری و تکنیک های جدید جراحی نظیر لیپوماتیک، کاهش و حذف چربی های موضعی قسمتهای مختلف بدن نظیر: شکم و پهلو، بازو، غبغب، باسن، ساق پا و سایر اندامهای بدن امکان پذیر می باشد.

این روزها بازار زیبایی و تناسب اندام در میان افراد گرم بوده و این روش برای افرادی مناسب است؛ که به دنبال کاهش سایز هستند. در حال حاضر داشتن اندامی متناسب و خوش فرم خواسته‌ی هر فردی است؛ که این امر با انجام دادن این جراحی امکان پذیر خواهد شد.

این عمل تاثیر گوناگونی بر تمامی نقاط زندگی افراد داشته و سبب افزایش اعتماد به نفس و ایجاد تغییراتی در روحیه افراد می‌شود. گاهی اوقات انسان‌‌ها بر اثر عوامل گوناگون مانند تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و بیماری‌های ارثی دچار چاقی شده، که به مرور زمان بر روی اعضای دیگر بدن نیز تاثیر می گذارد.

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون می توانید با شماره 02188651375 با ما تماس بگیرید

معرفی عمل پیکر تراشی کل بدن

این جراحی یکی از عمل‌های محبوب و پرطرفدار بوده که معمولا در میان خانم‌ها بسیار رایج می‌باشد. این روش به دو صورت تهاجمی و غیرتهاجمی صورت می‌گیرد؛ که با استفاده از تکنیک‌های مختلف، شما را بسیار سریع، به خواسته‌ی خود رسانده و سبب زیبایی ظاهری اندام شما می‌شود.

در اصل به خارج کردن چربی و حذف آن‌ها، از نقاط مختلف بدن مانند، شکم، پهلو، ران، پشت، بدون آسیب رساندن به بافت‌های عروق و عصبی را، پیکر تراشی می‌گویند. با انجام این روش در کنار ورزش روزمره خود، به مرور زمان به نتیجه فوق العاده‌ای خواهید رسید.

عمل پیکر تراشی چند ساعت طول میکشد؟

مدت زمان این جراحی لاغری بسته به روش خاص و میزان درمان مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. وولی اگر برای شما هم سوال است که عمل پیکر تراشی چند ساعت طول میکشد در ادامه برخی از روش های لاغری متداول پیکرتراشی و مدت زمان تخمینی آنها آورده شده است:

 • لیپوساکشن: بسته به اندازه و تعداد نواحی تحت درمان، جراحی لیپوساکشن بین 1 تا 4 ساعت طول می کشد.
 • تامی تاک: این عمل معمولاً 2 تا 3 ساعت طول می کشد.
 • لیفت بدن: لیفت پایین بدن معمولاً 4-6 ساعت طول می کشد، در حالی که لیفت بالاتنه می تواند 3-5 ساعت طول بکشد.
 • لیفت باسن : این عمل معمولاً 2-4 ساعت طول می کشد.
 • لیفت بازو: این روش شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از بازوها است و معمولاً حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.
 • لیفت ران: لیفت ران شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از قسمت داخلی یا خارجی ران است و می تواند 2 تا 4 ساعت طول بکشد.
 •  جراحی بادی جت: این نوع جراحی می تواند بین 1 تا 2 ساعت طول بکشد، اما مدت زمان ممکن است بسته به میزان درمان مورد نیاز متفاوت باشد. علاوه بر این، طول عمل ممکن است تحت تأثیر اندازه و محل ناحیه مورد نظر قرار گیرد.

عمل پیکر تراشی چند ساعت طول میکشد؟

آیا پیکرتراشی آقایان نیز ممکن است؟

آقایان هم مانند خانم ها می توانند عمل لاغری با این روش را انجام دهند. آقایانی که از تجمع بیش از اندازه در قسمت های خاص بدن خود رنج می برند، می توانند با انجام این عمل از شر تمامی چربی های اضافه ی خود خلاص شوند و به تناسب اندام مورد نظر خود برسند.

این عمل در تمامی نقاط و قسمت های آقایان که در آن ها چربی های تجمع یافته دیده می شود، امکان پذیر است. شکم، پهلوها، سینه های افتاده و غبغب از جمله نواحی هستند که مردان متقاضی انجام عمل برای حذف چربی های موضعی می باشند. البته درصد کمی از آقایان هم اقدام به انجام این عمل در قسمت های بازوها و ران های خود می کنند.

آیا پیکرتراشی آقایان ممکن است؟

بی خطر ترین روش پیکر تراشی کدام است؟

وقتی صحبت از ایمن‌ترین روش لاغری بدن می‌شود، مهم است که چندین فاکتور از جمله سلامت کلی شما، نتیجه مطلوب ، خطرات و مزایای هر رویکرد را در نظر بگیرید.در زیر  به بی خطرترین روشها اشاره شده است:

1.کرایولیپولیز (CoolSculpting):

این روش، یک نوع جراحی لاغری غیرتهاجمی کاهش چربی است که از خنک کننده کنترل شده برای انجماد و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند. این یک روش ایمن و موثر برای پیکر تراشی کل بدن است که نیازی به جراحی تهاجمی ندارد.

2.لیزر لیپوساکشن (Laser Liposuction):

لیپوساکشن با لیزر یک روش کم تهاجمی است که از لیزر برای  حذف سلول های چربی و دفع آن به شکل مایع از بدن استفاده می شود. این روش یک جایگزین مطمئن برای لیپوساکشن سنتی با عوارض جانبی کمتر و زمان بهبودی کوتاه‌تر است.

3. بادی کانتورینگ (Body contouring):

بادی کانتورینگ به مجموعه ای از روش های زیبایی اشاره دارد که می تواند به لاغری منجر شود. این روش‌ها، مانند لیفت شکم، لیفت ران و لیفت بازو، معمولاً توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شوند و می‌توانند به شما کمک کنند ظاهری زیباتر و خوش‌رنگ‌تر داشته باشید.

در نهایت، ایمن ترین روش پیکر تراشی بدن به نیازها و اهداف فردی شما بستگی دارد. برای تعیین اینکه کدام روش برای شما بهترین است، پزشک نظر قطعی را خواهد داد.

عکس پیکر تراشی زنان

عوارض پیکر تراشی

اگر که عمل های مربوط به پیکر تراشی توسط یک پزشک نابلد و کم تجربه انجام شود ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. ولی اگر پزشک حاذق و با تجربه باشد و قبل از شما نیز عمل های زیادی انجام داده باشد نباید نگران عوارض پیکر تراشی باشید و تنها عوارض اندک و طبیعی تا 1 الی 2 هفته در پیش دارد. برخی از  عوارضی که ممکن است بر اثر تجربه کم پزشک و غیر حرفه ای بودن آن و انجامعمل های پیکرتراشی در محیط های غیر بهداشتی ایجاد شود عبارتند از:

 1. ماندن اثر زخم و ایجاد بافت اسکار
 2. تشکیل مایع اضافی که همان سروما نامیده می شود
 3. ایجاد خونریزی داخلی در بدن
 4. به وجود آمدن آمبولی
 5. ایجاد فشار به قسمت های مختلف بدن
 6. تشکیل ورم و کبودی در قسمت های مختلف
 7. داشتن احساس درد و عفونت 

انواع روش‌های پیکر تراشی

مراحل این عمل با استفاده از بی حسی شروع شده که قسمت‌های مختلف بدن، جراحی پلاستیک می‌شود‌. اما در مقابل، روش دوم نیازی به این تجهیزات نداشته و در این بخش نیازی به بیهوشی نداریم؛ البته باید توجه داشته باشید؛ در روش دوم نمی توان چربی زیادی را حذف کرد.

پیکر تراشی به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک (LIPOMATIC) روشی کاملا غیر تهاجمی بوده که نیازی به تجهیزات عمل ندارد. در این روش با بهره‌گیری از امواج اینفراسونیک، ارتعاش و لرزش در بدن به وجود آمده، که موجب از بین رفتن چربی‌های اضافی بدن می‌شود.

امواج صوتی این دستگاه بسیار پایین بوده که گوش انسان، توانایی شنیدن آن را ندارد. با بهره‌گیری از این روش می‌توانید به تمامی نقاط بدن خود، فرم داده و بعد از اتمام کار خود، با خیالی آسوده و بدون درد به زندگی خود ادامه دهید.

 روش لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی پیکر تراشی بوده که از این طریق می‌توانید، چربی‌های اضافه و ناخواسته را، به راحتی از بین ببرید. در گام نخست، ابتدا پزشک، چربی‌های مورد نظر را علامت گذاری کرده و آن‌ها را مشخص می‌کند.

سپس با ایجاد برش کوچک، لوله‌ای توخالی به نام کانولا را، داخل برش‌های مشخص شده، می‌کند؛ در ادامه پزشک کانولا را عقب کشیده؛ که چربی‌های موجود توسط لوله‌ی مکش به بیرون کشیده می‌شوند.

روش بادی جت

در این روش بادی جت، با استفاده از نیروی ملایم، سبب چربی زدایی در بدن شما می‌شود. این روش بدون آسیب رساندن به بافت‌ها، رگ‌های خونی و اعصاب، انجام شده که یکی از راهکارهای مناسب، ایمن و کم خطر برای نابودی چربی‌ها می‌باشد.

در این عمل، نیازی به بیهوشی نبوده و با بی حسی موضعی، این عمل انجام می‌شود؛ که نهایتا با توجه به نوع چربی و منطقه مورد نظر شما، از ۳۰ دقیقه تا چندین ساعت طول می‌کشد.

پیکر تراشی به روش لیپولیزر

لیپولیزر یکی از امن‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. در این روش نور لیزر، توسط کانولا‌های بسیار نازک به قطر ۱ میلی‌متر و با امواج ۳۰۰ الی ۶۰۰ میکرومتر وارد بدن می‌شوند. سپس لیزر با ایجاد گرما، بافت‌ها را از یکدیگر جدا کرده که باعث تجزیه شدن آن‌ها می‌گردد.

در آخر چربی‌ها به صورت مایع روغنی، به وسیله‌ی سیلکوریته خارج شده و به راحتی دفع می‌شوند. از این راهکار می‌توان برای از بین بردن چربی‌های ناحیه بزرگ بدن، استفاده کرد.

زمان بارداری ، قبل یا بعد عمل چاقی

پیش از انجام جراحی چاقی باید محدودیت های آن را راجب بارداری بدانید. در ویدئو زیر دکتر ناصر یاهو متخصص و جراح چاقی به بررسی زمان مناسب بارداری، بعد و قبل عمل های چاقی به صورت تخصصی می پردازد:

روش های پیکر تراشی بدون جراحی

با پدیدآمدن روشهای جدید جراحی لاغری و با ظهور تکنولوژی های نوین در مهندسی پزشکی، روشهای بدون جراحی و غیر تهاجمی بوجود آمده است.

به لطف این تکنیک های جدید ، نیازی به بیهوشی کامل فرد نبوده و در این روشهای غیر تهاجمی،  تنها برشهای کوچکی در بدن فرد ایجاد می شود. به همین خاطر این نوع عمل جراحی لاغری را پیکر تراشی بدون جراحی می نامند.

در این نوع، اندامهای مورد نظر فرد را با استفاده از لیزر یا امواج اولتراسوند و سایر انواع اشعه ها حرارت یا فریز کرده و چربی های اضافی را از بدن فرد خارج می کنند.

پیکر تراشی به کمک روش کرایولیپولیز (Cryolipolysis)

در پیکرتراشی سرد یا کرایولیپولیز، بافت چربی مشخص شده با قرارگیری در معرض سرمای شدید، از بین می رود و طی چند هفته با کمک سیستم ایمنی بدن و از طریق مجاری ادراری دفع می شود.

مزایای کرایولیپولیز

 1. روشی بدون جراحی و با عوارض حداقل
 2. روشی بدون درد
 3. قابل انجام در زمان کوتاه روی چند ناحیه بدن
 4. عدم ایجاد زخم روی بدن
 5. بدون نیاز به بیهوشی و سرپایی

پیکرتراشی با کرایولیپولیز

پیکر تراشی به کمک روش اولترازد (Ultraz)

در روش اولترازد، با تحریک فیبروپلاست های بدن و تولید کلاژن، بعد از ورود امواج اولتراسوند (هایفو) به لایه های عمیق چربی و قسمت زیرین پوست ، چربی ها را به شکل مایع تبدیل کرده و از بدن خارج می سازند.

مزایای اولترازد

 • عدم شل شدن پوست بعد از عمل
 • بدون نیاز به بیهوشی کامل
 • احتمال آمبولي چربي در این روش صفر است

پیکرتراشی به کمک روش اولترازد

پیکر تراشی به کمک روش لیپوست (Liposat)

در این روش با استفاده از دو تکنیک TLA و ویبره رفت و برگشتی، چربی‌ها از بافت خود جدا می شوند.
در این نوع با انجام دو مکانیزم همزمان به شکل ساکشن و ویبره ، برای خروج چربی ها از بدن استفاده می شود که  احتمال بروز ناهمواری و گلوله شدن چربی در زیر پوست  را به صفر می رساند. از چربی های خارج شده می توان در سایر قسمتهای بدن استفاده نمود.

مزایای لیپوست

 • بدون خطر و با کمترین عوارض است
 • تخلیه چربی به صورت یکدست و یکنواخت
 • روشی با کمترین درد در بین سایر روشها

پیکرتراشی به کمک روش لیپوست

بادی کانتورینگ غیر تهاجمی

هر فردی تعداد مشخصی سلول چربی در بدن خود دارد. تعداد سلول های چربی که در بدن ما وجود دارند، ثابت هستند و قابل تغییر نیستند. این بدان معنی است که وقتی وزن اضافه می کنید، سلول های چربی اضافی تولید نمی شوند. شما فقط سلول های چربی را که قبلاً داشتید، بزرگ تر می کنید. به محض شروع کاهش وزن، همان سلول های چربی شروع به کوچک شدن می کنند.

پیکر تراشی برای چه افرادی مناسب است؟

 • بهترین متقاضی برای انجام این عمل، افرادی هستند؛ که حداقل یازده کیلو از وزن ایده‌ال خود فاصله دارند.
 • افراد مراجعه کننده حداقل باید، بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و هیچ سنی برای انجام دادن این عمل دیر نبوده .
 • این عمل برای افرادی که بیماری زمینه‌ای نداشته و سیگار نمی‌کشند؛ بسیار مناسب می‌باشد.
 • این روش برای افرادی مناسب است، که رژیم و ورزش برای رفع چربی آن‌ها، مناسب نبوده و نتیجه‌ی ایده‌ال خود را نگرفته‌اند.

نکاتی که قبل از عمل، بهترین دکتر پیکر تراشی باید به شما یادآوری کند

 • سه هفته قبل انجام دادن این روش، از مصرف کردن داروهای رقیق کننده خون، خودداری کرده که به عنوان نمونه می‌توان به ایبوپروفن و آسپرین اشاره کرد.
 • قبل از عمل، برای بعد انجام لیپوماتیک، حدود ۳ هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید؛ زیرا برخی از این روش‌ها، نیاز به مرخصی دارند.
 • از خوردن غذا و مایعات در شب قبل از عمل، خودداری کنید و ترجیحا ناشتا باشید.
 • استعمال دخانیات و مشروبات الکلی، قبل از عمل ممنوع بوده، زیرا موجب اختلال در روند کار خواهد شد.
 • قبل از عمل مواد کافئین دار مصرف نکنید.

پیکر تراشی موضعی چیست؟

در گذشته افرادی که به داشتن اندام زیبا و فیت علاقه داشتند با رژیمهای غذایی سخت و ورزشهای طولانی و طاقت فرسا می توانستند اندام خود را بهتر و زیباتر کنند.
اگر فردی به دلیل هر اختلال و بیماری در بدنش چاقی موضعی داشت، راه ساده تری برای وی وجود نداشت که از شر چربیهای موضعی خود راحت شود. اما خوشبختانه در عصر حاضر با پیشرفت های فراوان در علم پزشکی و فناوری مهندسی پزشکی موجود در حوزه تناسب اندام و با بهره گیری از دستگاه های مختلف کانتورینگ بدن، امکان رفع چاقی موضعی و کانتورینگ بدن بدون خطر، فراهم شده است.
پیکر تراشی روشی است که به وسیله آن می توان چربی های موضعی را از قسمتی از بدن برداشت و استایل بدن را بر اساس استانداردها و فرم دلخواه شخصی شکل داد.با Body Shaper، لوله کانولا را می توان با حداقل تهاجم از طریق یک برش یک سانتی متری وارد بدن کرد تا ساختار چربی را بشکند و از همان ناحیه خارج کند.

فرق اسلیو معده با پیکرتراشی چیست؟

فرق اسلیو معده با پیکر تراشی چیست؟

این دو عمل ، دارای تفاوت های زیر هستند:

 •  در عمل اسلیو معده، نیاز است که حتما به معده دسترسی داشته باشیم و سایز معده کوچک تر می شود. اما در پیکر تراشی، هیچ کاری با معده نداریم و فقط چربی های موضعی را کاهش می دهیم.
 •  عمل جراحی اسلیو معده، تهاجمی تر بوده و نیاز به بیهوشی طولانی مدت تری دارد. معمولا بیهوشی اسلیو معده به صورت عمومی است؛ اما بیهوشی عمل پیکر تراشی، به صورت موضعی است.
 •  عمل اسلیو معده بیشتر برای افرادی که دارای چاقی مفرط، به همراه علائم و عوارض چاقی هستند، مناسب است. اما عمل پیکر تراشی، بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای چربی های موضعی هستند.

کدام تکنیک جدیدتر است؟

امروزه لیپوماتیک، جزء یکی از روش‌های جدید و بروز این نوع جراحی به شمار می‌رود‌. این روش با حذف چربی‌های اضافه و انتقال آن‌ها به نقاط مورد نیاز بدن، موجب فرم دهی به بدن شما می‌شود. این تکنیک، با استفاده از فناوری‌های جدید، به خوبی بافت چربی‌ها را تجزیه کرده که با بهره‌گیری از مکش، چربی‌ها را به سمت بیرون می‌کشد.

این عمل در مقایسه با سایر راهکارها از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بوده و موجب یکدست شدن، چربی‌ در زیر پوست می‌شود و آسیب کمتری به بافت‌های پوست وارد می‌کند.

کدام تکنیک پیکر تراشی جدیدتر است؟

سوالات متداول درباره عمل پیکر تراشی

دکتر ناصر یاهو با بیش از 27 سال سابقه ، انواع جراحی های پیکر تراشی مانند: پیکر تراشی به روش لیپوماتیک ، لیپوساکشن ، بادی جت و لیپولیزر را انجام می دهند.

هزینه این روش با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد، متفاوت بوده و نمی‌توان به طور دقیق، برای تمامی افراد تعرفه‌ای مشخص کرد. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی، در رابطه با هزینه، باید به پزشک مراجعه کرده که بعد از بررسی فیزیکی و مشخص کردن هدف خود از عمل، پزشک معالج هزینه را به شما اعلام خواهد کرد.

در اصل به خارج کردن چربی و حذف آن‌ها، از نقاط مختلف بدن مانند، شکم، پهلو، ران، پشت، بدون آسیب رساندن به بافت‌های عروق و عصبی را، پیکر تراشی می‌گویند. با انجام این روش در کنار ورزش روزمره خود، به مرور زمان به نتیجه فوق العاده‌ای خواهید رسید.

امروزه لیپوماتیک، جزء یکی از روش‌های جدید و بروز به شمار می‌رود‌. این روش با حذف چربی‌های اضافه و انتقال آن‌ها به نقاط مورد نیاز بدن، موجب فرم دهی به بدن شما می‌شود. این تکنیک، با استفاده از فناوری‌های جدید، به خوبی بافت چربی‌ها را تجزیه کرده که با بهره‌گیری از مکش، چربی‌ها را به سمت بیرون می‌کشد.

24 نظرات

 • باسلام بنده میخواستم عمل ساکشن شکم وپهلو انجام بدم جسارتا آقای دکتر چکی هم انجام میدین چون شرایط اقتصادی یجوریه نمیشه یجا پرداخت کرده کارمند هستم

  • سلام دوست عزیز امکان پرداخت به صورت اقساط هم امکان پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب پرداخت به صورت چک و در اقساط ، با شماره های مندرج تماس بگیرید تا بخش مربوطه شرایط را به شما اعلام کنند.

 • چقدر طول میکشه تورم شکم و پهلوهام بعد عمل لیپوماتیک خوب بشه؟

  • اگر از پانسمان مناسب و گن های مخصوص استفاده کنید حدااکثر تا 4 هفته بعد از عمل 80 درصد تورم شما رفع خواهد شد

 • سلام وقت بخیر من 20 سالمه با قد 165 حدودا 8 کیلو اضافه وزن دارم ولی بیشتر چربی هام تو ناحیه ران و پاهام هستش. آیا امکان تخلیه چربی در ناحیه پاها هم وجود داره؟

  • بله با روشهای نوین پیکر تراشی مانند لیپوماتیک امکان تخلیه چربی در تمام نقاط بدن وجود دارد. ضمن اینکه امکان انتقال چربی های تخلیه شده به قسمت های دیگر بدن وجود دارد.

 • من بعد از زایمانم به خاطر سزارین کردن، دچار افتادگی شکم شدم. بهترین روش برای من کدوم روش پیکرتراشی هست؟

  • در مورد انتخاب روش پیکرتراشی برای رفع افتادگی شکم، پس از انجام معاینه حضوری و انجام آزمایشات لازم نظر قطعی توسط پزشک داده خواهد شد.

  • هزینه این جراحی با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد، متفاوت بوده و نمی‌توان به طور دقیق، برای تمامی افراد تعرفه‌ای مشخص کرد. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی، در رابطه با هزینه، باید حضوری مراجعه کرده که بعد از بررسی فیزیکی و مشخص کردن هدف خود از عمل، هزینه دقیق به شما اعلام خواهد کرد.

  • ماه اول دائم به استثنای زمان حمام و موقع تعویض پانسمان و در ماه دوم و سوم باید ۱۲ ساعت در روز استفاده کنید و بعد از ماه سوم دیگر نیازی به استفاده از آن نیست.

 • سلام. بی خطر ترین روش پیکر تراشی که عوارض کمتری داشته باشه، کدوم روشه؟

  • روش های جدید پیکرتراشی با استفاده از دستگاه هایی نظیر لیپوماتیک، اولترازد، واترجت نسبت به روش های ساکشن قدیمی، عوارض کمتری دارند و موثرترند.

  • معمولا 2 تا 4 ساعت طول می کشد، اما زمان عمل به میزان چربی، جزئیات چربی گیری و تخصص پزشک بستگی دارد.

 • من مبتلا به دیابت ناشی از چاقی هستم، آیا عمل پیکرتراشی به درمان این مشکل کمک می کند؟

  • ابتدا باید میزان چاقی مشخص شود. به عنوان مثال در روش های لیپوساکشن حداکثر 10 کیلوگرم کاهش وزن را می توان تجربه کرد. گاهی اوقات این 10 کیلو می تواند برای بهبود وضعیت دیابت ناشی از چاقی مفید باشد. گاهی این 10 کیلو برای درمان دیابت ناشی از چاقی کافی نیست. به طور کلی نباید از جراحی های کانتورینگ بدن انتظار درمان دیابت را داشت.

  • پس از جراحی بدن به دلیل کاهش چربی، زیر پوست یک ناحیه خالی و در عین حال پوست و فضای اضافی نیز وجود دارد. برای خلاص شدن از فضای خالی یا به اصطلاح مرده زیر پوست، باید بعد از عمل از گن مخصوص استفاده کنید. در غیر این صورت ترشحات در بافت زیر جلدی تجمع یافته و نتایج عمل را از بین می برند. در مورد مدت زمان استفاده از گن باید تا 3 ماه از گن مخصوص استفاده شود.
   ماه اول دائم به استثنای زمان حمام و موقع تعویض پانسمان. در ماه دوم و سوم باید 12 ساعت در روز استفاده کنید و بعد از ماه سوم دیگر نیازی به استفاده از آن نیست.

 • دکتر جان سلام ببخشید کسائی که مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند، می تونند عمل پیکرتراشی رو انجام بدند یا نه؟

  • بررسی بیماری فرد باید توسط متخصص انجام شود و نتایج به جراح اطلاع داده میشود که آیا عمل کند یا خیر. اگر ریسک کم باشد، می توان این کار را انجام داد، اما اگر ریسک بالا باشد، عمل نباید صورت گیرد.
   اما از آنجایی که فرد زمینه بیماری دارد ، باید زیر نظر جراح پلاستیک هم بررسی های لازم صورت گیرد.

 • وقت بخیر جناب دکتر من بعد از دوره بلوغ دچار چربی و اضافه وزن شدم البته نه کل بدنم و فقط یه جاهایی از بدنم مثل پهلو و شکم. آیا برای رفع این مسئله جراحی پیکرتراشی رو توصیه می کنید یا نه ؟

  • سلام خدمت شما خانم احمدی ، ببینید عمل جراحی پیکرتراشی یکی از راه حل های برطرف کردن چربی های موضعی بدن هستش ، ولی قبل عمل باید با توجه به معاینات و آزمایشهای خاص باید بررسی شود که آیا شما کاندیدای عمل هستید یا خیر؟ و برای تصمیم نهایی نیاز به مراجعه حضوری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *