پیکرتراشی غیر تهاجمی

شکل و فرم بدن ما نیز در واقع معرف ما به حساب می آید. به همین خاطر اغلب افراد، زمان و هزینه بسیاری را برای تغذیه، ورزش و… صرف می کنند تا به تناسب یا زیبایی اندام برسند. چرا که بدن مناسب و سالم، قدرت بخش و بیانگر ارزش های هر فرد است. با این حال، گاهی اوقات امکان از بین بردن برخی از چربی ها به کمک رژیم غذایی، تغذیه مناسب، ورزش کردن و… وجود ندارد. اینجاست که بادی کانتورینگ به عنوان یک روش ایده آل مطرح می شود.

اغلب خانم ها بعد از بارداری و زایمان با بافت چربی ناموزون رو به رو می شوند. چاقی های مفرط یا طولانی مدت نیز می توانند چربی های سرسختی به همراه داشته باشند. روش‌ های مرتبط با کانتورینگ بدن، امکان حذف غیر تهاجمی سلول ‌های چربی را فراهم می کنند و شکل واقعی بدن شما را نشان می‌ دهند.

معرفی بادی کانتورینگ

بادی کانتورینگ بدن به چه معناست؟

کانتورینگ بدن یک راه حل برای کاهش وزن نیست. روش ‌های پیکرتراشی بدن به افراد برای داشتن وزن مناسب کمک می کنند. در واقع به کمک این روش ها، می توان چربی هایی را که با ورزش و رژیم غذایی حذف نمی‌شوند، از بین برد. به عبارت دیگر، کانتورینگ بدن بر کاهش چربی با هدف قرار دادن سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن شما تمرکز دارد.

هر فردی تعداد مشخصی سلول چربی در بدن خود دارد. تعداد سلول های چربی که در بدن ما وجود دارند، ثابت هستند و قابل تغییر نیستند. این بدان معنی است که وقتی وزن اضافه می کنید، سلول های چربی اضافی تولید نمی شوند. شما فقط سلول های چربی را که قبلاً داشتید، بزرگ تر می کنید. به محض شروع کاهش وزن، همان سلول های چربی شروع به کوچک شدن می کنند.

کانتورینگ بدن، سلول های چربی را بدون جایگزینی و بازسازی مجدد از بدن شما حذف می کند. به محض اینکه شما از طریق تکنیک های جراحی یا غیر جراحی بادی کانتورینگ، به رسوبات چربی سرسخت حمله می کنید، بدن شما شکل واقعی خود را نشان خواهد داد.

بادی کانتورینگ بدن به چه معناست؟

همچنین بخوانید: راهنمای پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

خدمات بادی کانتورینگ دکتر ناصر یاهو

انجام این جراحی بسیار حساس بوده و نیازمند دقت و تجربه‌ی بالا می‌باشد. به همین خاطر برای اطمینان از انجام عمل زیبایی موفق، ما به شما دکتر ناصر یاهو را پیشنهاد می کنیم . دکتر ناصر یاهو با ۲۷ سال تجربه در زمینه‌ی عمل‌های زیبایی نظیر پیکرتراشی ، با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها فرایند عمل را به خوبی انجام می‌دهد.

خدمات بادی کانتورینگ دکتر ناصر یاهو

چه افرادی به بادی کانتورینگ نیاز دارند؟

تمام افرادی که می خواهند بدن خود را پیکرتراشی کنند و در حال حاضر وزن مناسبی دارند یا در راه رسیدن به آن هستند، می توانند از کانتورینگ استفاده کنند.

بادی کانتورینگ همچنین برای برطرف کردن افتادگی پوست ناشی از کاهش وزن گسترده نیز گزینه ای مناسب است. این روش ها، معمولا بهترین انتخاب برای افرادی هستند که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند و به دنبال راهی برای مقابله با پوست اضافی هستند.

متخصصان جراحی بادی کانتورینگ و جراحان پلاستیک از طریق روش‌ های مختلف جراحی سفت ‌کردن ماهیچه ‌ها و پوست، موفق به حذف پوست شل و بهبود زیبایی ‌بدن می‌ شوند.

با این حال، روش های کاهش چربی یا جراحی بادی کانتورینگ تنها برای افرادی که وزن زیادی از دست داده اند، در نظر گرفته نمی شود. این روش ها می توانند راه حل هوشمندانه ای برای افرادی باشند که می خواهند چند اینچ از ران، شکم یا کمر خود را حذف کنند. جراحی بادی کانتورینگ با از بین بردن سلول های چربی و پوست شل، خطوط صاف تر و در کل بدنی با تناسب بهتر ایجاد می کند.

چه افرادی به بادی کانتورینگ نیاز دارند؟

روش های کانتورینگ بدن

با توجه به تقاضای زیاد پیکرتراشی، روش های متعدد پیکرتراشی بدن، نتایج باورنکردنی را ارائه می دهند. بیشتر آن ها نتایج مثبتی به همراه دارند. با این حال، همه درمان ها برابر نیستند و هر روشی مجموعه ای از توصیه های خاص خود را به همراه دارد.

1- لیپوساکشن

معروف ‌ترین روش بادی کانتورینگ در جهان، لیپوساکشن است. با این حال، این روش تهاجمی ترین روش پیکرتراشی بدن با حداقل تهاجم است. البته شایان ذکر است که لیپوساکشن در دو دهه گذشته با زمان بهبودی کوتاه‌ تر و عوارض جانبی کمتر مانند تورم و کبودی پیشرفت چشمگیری داشته است. این روش اولین انتخاب افرادی است که می خواهند سلول های بزرگ چربی را حذف کنند یا از نتایج روش های پیکرتراشی غیر تهاجمی راضی نیستند.

2- جراحی تامی تاک

جراحی بادی کانتورینگ اغلب به افرادی که وزن زیادی از دست داده اند و سعی در بهبود زیبایی بدن خود دارند، توصیه می شود. این نوع جراحی بر روی حذف یا لیفت پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی متمرکز است.

از رایج ‌ترین روش ‌های جراحی بادی کانتورینگ می ‌توان به ابدومینوپلاستی که به نام ‌های تامی تاک نیز شناخته می‌ شود، براکیوپلاستی (لیفت بازو)، جوان ‌سازی سینه، لیفت باسن، لیفت داخلی ران و پانیکولکتومی (برداشتن پوست اضافی در ناحیه تحتانی شکم) اشاره کرد. پس از چنین اقداماتی باید کمی ناراحتی و درد را انتظار داشت.

جراحی تامی تاک

3- کانتورینگ بدن بر اساس دما (کرایولیپولیز)

این روش ‌های غیر جراحی پیکرتراشی بدن برای کاهش چربی، یا بر اساس دمای انجماد یا گرمایش کنترل‌ شده و فناوری دمای بالا انجام می شود. کرایولیپولیز، سلول های چربی را به کمک دمای سرد هدف قرار داده و از بین می برد. در حالی که لیپولیز لیزری و لیپولیز فرکانس رادیویی به ترتیب از گرمایش کنترل شده و اولتراسوند برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می کنند. هر دو نوع روش با کمی درد و کبودی روز بعد همراه هستند.

کانتورینگ بدن بر اساس دما (کرایولیپولیز)

همچنین بخوانید: بررسی پیکرتراشی با بادی جت

بادی کانتورینگ چگونه کار می کند؟

پیکرتراشی غیر تهاجمی، روش درمانی است که برای شکستن سلول های چربی و از بین بردن آن ها از سیستم لنفاوی بدن کمک می گیرد. بسیاری از روش‌ های درمانی به عنوان کانتورینگ بدن در نظر گرفته می ‌شوند، اما هر کدام از آن‌ ها مبتنی بر فناوری ‌های متفاوتی هستند. در نتیجه کارایی خاص خود را دارند. اغلب روش های پیکرتراشی بدن در 2 ویژگی یعنی حذف چربی و غیر تهاجمی بودن باهم مشترک هستند.

مزایای بادی کانتورینگ چیست؟

برخی از درمان های کانتورینگ بدن بر انجماد سلول های چربی تا زمانی که متبلور شوند، متکی هستند. این فناوری کارآمد است و با استفاده از خلاء مکش در نواحی مختلف بدن: چانه، بازوها، شکم و ران ها اعمال می شود. در واقع، کرایولیپولیز یکی از محبوب ترین گزینه های کانتورینگ بدن است.

درمان های حرارتی دیگری نیز وجود دارند که از لیزر برای آسیب رساندن به ساختار سلول های چربی استفاده می کنند.

بر اساس ارتعاشات مکانیکی، درمان های اولتراسوند کانتورینگ بدن، منحصراً برای شکم استفاده می شوند. در این صورت، دستگاهی که انرژی اولتراسوند را ساطع می کند، سلول های چربی را هدف قرار داده و از بین می برد. آخرین نوع فناوری بادی کانتورینگ مبتنی بر انرژی فرکانس رادیویی است.

مزایای بادی کانتورینگ چیست؟

عوارض جانبی پیکرتراشی برای بدن چیست؟

از آنجایی که تمام تکنیک های کانتورینگ بدن، درمان های کم تهاجمی هستند، هیچ عارضه جانبی خطرناک یا خطرات تهدید کننده ای به همراه ندارند. آن ها معمولاً نیازی به بیهوشی ندارند. همچنین هر جلسه درمانی آن ها بین 25 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.

  • اگر در مورد عوارض روش کرایولیپولیز صحبت کنیم، تنها باید به احساس سرمای مربوط به این روش اشاره کنیم. برخی از شایع ترین عوارض جانبی آن، ناراحتی شدید و کبودی است.
  • جلسات گرما درمانی فقط 25 دقیقه طول می کشد اما معمولاً با عوارض جانبی مشابه روش کرایولیپولیز همراه است. در این روش درمانی، بیماران اغلب احساس سوزش را گزارش می کنند. با این حال، اغلب اوقات، آن ها می گویند که این ناراحتی قابل تحمل است.
  • از سوی دیگر، درمان‌های اولتراسوند، مانند Ultrashape Power Reduction، چربی‌ها را بدون ایجاد ناراحتی از بین می‌ برند. بر اساس یک مطالعه بالینی، 90 درصد بیماران تایید کردند که این درمان راحت بوده و هیچ گونه عارضه خاصی نداشته است.
  • همین امر در مورد روش های فرکانس رادیویی، مانند Velashape که یک درمان موثر سلولیت می باشد، صدق می کند. Velashape اغلب با احساس گرما همراه است اما عوارض جانبی خاصی ندارد. علاوه بر این، هم Ultrashape و هم Velashape مطلقاً نیازی به زمان استراحت ندارند.

عوارض جانبی پیکرتراشی برای بدن چیست؟

خطرات کانتورینگ بدن چیست؟

بیشتر خطرات مرتبط با بادی کانتورینگ به دنبال روش های تهاجمی و جراحی ظاهر می شوند. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، کانتورینگ بدن، انواع روش ‌های مختلف اعم از جراحی و غیر جراحی را شامل می شود. لیپوساکشن، لیفت شکم، لیفت بازو و باسن و برداشتن پوست اضافی از طریق جراحی با خطرات جدی مانند باقی ماندن جای زخم، ایجاد زخم، حبس مایع اضافی و حتی خونریزی داخلی مرتبط است.

خوشبختانه، مطالعات علمی ادعا می کنند که کانتورینگ بدن بدون جراحی، بی خطر است. علاوه بر این، کمتر از 1٪ از بیماران هر گونه عارضه ای را پس از این نوع درمان ها، گزارش می کنند. عوارض گزارش شده معمولاً حالت تهوع یا گرفتگی معده است. بنابراین عمدتاً آن ها، خطرات جزئی کوتاه مدتی به همراه دارند.

با این وجود، افرادی که می‌ خواهند تحت درمان ‌های کانتورینگ بدن قرار بگیرند، باید سابقه سلامتی خود را با پزشک خود در میان بگذارند. همچنین، خوب است به یاد داشته باشید که روش‌ های کانتورینگ بدن با حداقل تهاجم یا غیر تهاجمی به افرادی که وزن ایده ‌آل خود را دارند و دارای توده بدنی طبیعی هستند، توصیه می ‌شود.

خطرات کانتورینگ بدن چیست؟

همچنین بخوانید: آیا می دانید کاندیدای عمل پیکرتراشی چه افرادی هستند؟

آیا درمان های پیکرتراشی موثر هستند؟

پاسخ به این سوال به انواع روش های کانتورینگ بدن بستگی دارد. مطالعات مختلف انسانی نشان می دهد که درمان های کانتورینگ بدن در زمینه از بین بردن سلول های چربی، سلولیت و کاهش ظهور مجدد آن ها موفقیت آمیز است.

منبع:

https://aestheticsmedspa.com/body-contouring-the-complete-guide/

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *