بادی کانتورینگ غیر تهاجمی

شکل و فرم بدن ما نیز در واقع معرف ما به حساب می آید. به همین خاطر اغلب افراد، زمان و هزینه بسیاری را برای تغذیه، ورزش و… صرف می کنند تا به تناسب یا زیبایی اندام برسند. چرا که بدن مناسب و سالم، قدرت بخش و بیانگر ارزش های هر فرد است. با این حال، گاهی اوقات امکان از بین بردن برخی از چربی ها به کمک رژیم غذایی، تغذیه مناسب، ورزش کردن و… وجود ندارد. اینجاست که بادی کانتورینگ به عنوان یک روش ایده آل مطرح می شود.

اغلب خانم ها بعد از بارداری و زایمان با بافت چربی ناموزون رو به رو می شوند. چاقی های مفرط یا طولانی مدت نیز می توانند چربی های سرسختی به همراه داشته باشند.با کمک یکی از روشهای جدید پیکر تراشی غیرتهاجمی (کانتورینگ بدن)، امکان کوچک شدن سلول ‌های چربی میسر شده و استایل واقعی بدن شما بوجود خواهد آمد.

بادی کانتورینگ بدن به چه معناست؟

بادی کانتورینگ بدن به چه معناست؟

کانتورینگ بدن یک راه حل برای کاهش وزن نیست. روش ‌های پیکرتراشی بدن به افراد برای داشتن وزن مناسب کمک می کنند. در واقع به کمک این روش ها، می توان چربی هایی را که با ورزش و رژیم غذایی حذف نمی‌شوند، از بین برد. به عبارت دیگر، کانتورینگ بدن بر کاهش چربی با هدف قرار دادن سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن شما تمرکز دارد.

هر فردی تعداد مشخصی سلول چربی در بدن خود دارد. تعداد سلول های چربی که در بدن ما وجود دارند، ثابت هستند و قابل تغییر نیستند. این بدان معنی است که وقتی وزن اضافه می کنید، سلول های چربی اضافی تولید نمی شوند. شما فقط سلول های چربی را که قبلاً داشتید، بزرگ تر می کنید. به محض شروع کاهش وزن، همان سلول های چربی شروع به کوچک شدن می کنند.

کانتورینگ بدن، سلول های چربی را بدون جایگزینی و بازسازی مجدد از بدن شما حذف می کند. به محض اینکه شما از طریق تکنیک های جراحی یا غیر جراحی بادی کانتورینگ، به رسوبات چربی سرسخت حمله می کنید، بدن شما شکل واقعی خود را نشان خواهد داد.

خدمات بادی کانتورینگ دکتر ناصر یاهو

انجام این جراحی بسیار حساس بوده و نیازمند دقت و تجربه‌ی بالا می‌باشد. به همین خاطر برای اطمینان از انجام عمل زیبایی موفق، ما به شما دکتر ناصر یاهو را پیشنهاد می کنیم . دکتر ناصر یاهو با ۲۷ سال تجربه در زمینه‌ی عمل‌های زیبایی ، با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها فرایند عمل را به خوبی انجام می‌دهد.

چه افرادی به بادی کانتورینگ نیاز دارند؟

چه افرادی به بادی کانتورینگ نیاز دارند؟

بادی کانتورینگ برای برطرف کردن افتادگی پوست ناشی از کاهش وزن گسترده نیز گزینه ای مناسب است. این روش ها، معمولا بهترین انتخاب برای افرادی هستند که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند و به دنبال راهی برای مقابله با پوست اضافی هستند.

متخصصان جراحی بادی کانتورینگ و جراحان پلاستیک از طریق روش‌ های مختلف جراحی سفت ‌کردن ماهیچه ‌ها و پوست، موفق به حذف پوست شل و بهبود زیبایی ‌بدن می‌ شوند.

با این حال، روش های کاهش چربی یا جراحی بادی کانتورینگ تنها برای افرادی که وزن زیادی از دست داده اند، در نظر گرفته نمی شود. این روش ها می توانند راه حل هوشمندانه ای برای افرادی باشند که می خواهند چند اینچ از ران، شکم یا کمر خود را حذف کنند. جراحی بادی کانتورینگ با از بین بردن سلول های چربی و پوست شل، خطوط صاف تر و در کل بدنی با تناسب بهتر ایجاد می کند.

روش های کانتورینگ بدن

روش های کانتورینگ بدن

بیشتر این جراحی ها نتایج مثبتی به همراه دارند. با این حال، همه درمان ها برابر نیستند و هر روشی مجموعه ای از توصیه های خاص خود را به همراه دارد:

1- لیپوساکشن

معروف ‌ترین روش بادی کانتورینگ در جهان، لیپوساکشن است. با این حال، این روش تهاجمی ترین روش پیکرتراشی بدن با حداقل تهاجم است. البته شایان ذکر است که لیپوساکشن در دو دهه گذشته با زمان بهبودی کوتاه‌ تر و عوارض جانبی کمتر مانند تورم و کبودی پیشرفت چشمگیری داشته است. این روش اولین انتخاب افرادی است که می خواهند سلول های بزرگ چربی را حذف کنند یا از نتایج روش های بادی کانتورینگ غیر تهاجمی راضی نیستند.

2- جراحی تامی تاک

جراحی بادی کانتورینگ اغلب به افرادی که وزن زیادی از دست داده اند و سعی در بهبود زیبایی بدن خود دارند، توصیه می شود. این نوع جراحی بر روی حذف یا لیفت پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی متمرکز است.

از رایج ‌ترین روش ‌های جراحی بادی کانتورینگ می ‌توان به ابدومینوپلاستی که به نام ‌های تامی تاک نیز شناخته می‌ شود، براکیوپلاستی (لیفت بازو)، جوان ‌سازی سینه، لیفت باسن، لیفت داخلی ران و پانیکولکتومی (برداشتن پوست اضافی در ناحیه تحتانی شکم) اشاره کرد. پس از چنین اقداماتی باید کمی ناراحتی و درد را انتظار داشت.

کانتورینگ بدن بر اساس دما

3- کانتورینگ بدن بر اساس دما (کرایولیپولیز)

این نوع جراحی غیر تهاجمی برای کاهش چربی، یا بر اساس دمای انجماد یا گرمایش کنترل‌ شده و فناوری دمای بالا انجام می شود. کرایولیپولیز، سلول های چربی را به کمک دمای سرد هدف قرار داده و از بین می برد. در حالی که لیپولیز لیزری و لیپولیز فرکانس رادیویی به ترتیب از گرمایش کنترل شده و اولتراسوند برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می کنند. هر دو نوع روش با کمی درد و کبودی روز بعد همراه هستند.

بادی کانتورینگ چگونه کار می کند؟

این جراحی غیر تهاجمی، روش درمانی است که برای شکستن سلول های چربی و از بین بردن آن ها از سیستم لنفاوی بدن کمک می گیرد. بسیاری از روش‌ های درمانی به عنوان کانتورینگ بدن در نظر گرفته می ‌شوند، اما هر کدام از آن‌ ها مبتنی بر فناوری ‌های متفاوتی هستند. در نتیجه کارایی خاص خود را دارند. اغلب جراحی های لاغری در 2 ویژگی یعنی حذف چربی و غیر تهاجمی بودن باهم مشترک هستند.

هزینه جراحی کانتورینگ بدن

هزینه جراحی کانتورینگ بدن به یک سری عوامل مختلف بستگی دارد و ممکن است بین متخصصین و مراکز مختلف متفاوت باشد. در ادامه، تعدادی از عواملی که می‌توانند بر هزینه جراحی کانتورینگ بدن تأثیر بگذارند، آورده شده است:

نوع کانتورینگ:

نوع جراحی کانتورینگ بدن می‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه داشته باشد. معمولاً کانتورینگ بدن شامل ترکیبی از جراحی‌های مختلف مانند لیپوساکشن (جذب چربی)، آرایش مجدد پوست، جدا کردن بافت‌ها و غیره است. هر کدام از این روش‌ها هزینه‌های جداگانه‌ای دارند.

منطقه‌های درمان:

تعداد و محل مناطقی که نیاز به کانتورینگ دارند نیز تأثیر زیادی بر هزینه خواهد داشت. مناطق بزرگتر و یا تعداد زیادی مناطق ممکن است هزینه را افزایش دهند.

میزان چربی و بافت قابل انتقال:

اگر نیاز به لیپوساکشن جهت جذب چربی و بافت‌های قابل انتقال دارید، میزان چربی مورد نیاز و پیچیدگی عملیات می‌توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند.

محل جراحی:

جراحی‌های زیبایی در مناطق مختلف جهان هزینه‌های متفاوتی دارند. هزینه در کشورها با هزینه‌های بهداشتی بالاتر ممکن است بیشتر باشد.

تخصص و شهرت جراح:

تجربه، تخصص و شهرت جراح نیز به هزینه کمک می‌کند. جراحان با تجربه و شهرت بالاتر معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند.

مرکز جراحی:

محل انجام جراحی نیز می‌تواند تأثیر داشته باشد. مراکز معتبر تر و با امکانات بهتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

هزینه‌های جانبی:

هزینه‌های جانبی مانند هزینه مشاوره قبل از جراحی، هزینه بستری و پساعمل و هزینه داروها و لوازم پساعمل نیز باید در محاسبه کل هزینه مدنظر قرار گیرند.

شرایط پزشکی:

وضعیت سلامتی و شرایط پزشکی شما نیز ممکن است تأثیرگذار باشد. افراد با وضعیت‌های پزشکی خاص ممکن است نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند که ممکن است هزینه را افزایش دهد.

مزایای بادی کانتورینگ چیست؟

برخی از درمان های کانتورینگ بدن بر انجماد سلول های چربی تا زمانی که متبلور شوند، متکی هستند. این فناوری کارآمد است و با استفاده از خلاء مکش در نواحی مختلف بدن: چانه، بازوها، شکم و ران ها اعمال می شود. در واقع، کرایولیپولیز یکی از محبوب ترین گزینه های کانتورینگ بدن است.

درمان های حرارتی دیگری نیز وجود دارند که از لیزر برای آسیب رساندن به ساختار سلول های چربی استفاده می کنند.

بر اساس ارتعاشات مکانیکی، درمان های اولتراسوند کانتورینگ بدن، منحصراً برای شکم استفاده می شوند. در این صورت، دستگاهی که انرژی اولتراسوند را ساطع می کند، سلول های چربی را هدف قرار داده و از بین می برد. آخرین نوع فناوری بادی کانتورینگ مبتنی بر انرژی فرکانس رادیویی است.

عوارض جانبی بادی کانتورینگ برای بدن

از آنجایی که تمام تکنیک های کانتورینگ بدن، درمان های کم تهاجمی هستند، هیچ عارضه جانبی خطرناک یا خطرات تهدید کننده ای به همراه ندارند. آن ها معمولاً نیازی به بیهوشی ندارند. همچنین هر جلسه درمانی آن ها بین 25 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.

  • اگر در مورد عوارض روش کرایولیپولیز صحبت کنیم، تنها باید به احساس سرمای مربوط به این روش اشاره کنیم. برخی از شایع ترین عوارض جانبی آن، ناراحتی شدید و کبودی است.
  • جلسات گرما درمانی فقط 25 دقیقه طول می کشد اما معمولاً با عوارض جانبی مشابه روش کرایولیپولیز همراه است. در این روش درمانی، بیماران اغلب احساس سوزش را گزارش می کنند. با این حال، اغلب اوقات، آن ها می گویند که این ناراحتی قابل تحمل است.
  • از سوی دیگر، درمان‌های اولتراسوند، مانند Ultrashape Power Reduction، چربی‌ها را بدون ایجاد ناراحتی از بین می‌ برند. بر اساس یک مطالعه بالینی، 90 درصد بیماران تایید کردند که این درمان راحت بوده و هیچ گونه عارضه خاصی نداشته است.
  • همین امر در مورد روش های فرکانس رادیویی، مانند Velashape که یک درمان موثر سلولیت می باشد، صدق می کند. Velashape اغلب با احساس گرما همراه است اما عوارض جانبی خاصی ندارد. علاوه بر این، هم Ultrashape و هم Velashape مطلقاً نیازی به زمان استراحت ندارند.

خطرات کانتورینگ بدن چیست؟

بیشتر خطرات مرتبط با بادی کانتورینگ به دنبال روش های تهاجمی و جراحی ظاهر می شوند. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، کانتورینگ بدن، انواع روش ‌های مختلف اعم از جراحی و غیر جراحی را شامل می شود. لیپوساکشن، لیفت شکم، لیفت بازو و باسن و برداشتن پوست اضافی از طریق جراحی با خطرات جدی مانند باقی ماندن جای زخم، ایجاد زخم، حبس مایع اضافی و حتی خونریزی داخلی مرتبط است.

خوشبختانه، مطالعات علمی ادعا می کنند که کانتورینگ بدن بدون جراحی، بی خطر است. علاوه بر این، کمتر از 1٪ از بیماران هر گونه عارضه ای را پس از این نوع درمان ها، گزارش می کنند. عوارض گزارش شده معمولاً حالت تهوع یا گرفتگی معده است. بنابراین عمدتاً آن ها، خطرات جزئی کوتاه مدتی به همراه دارند.

با این وجود، افرادی که می‌ خواهند تحت درمان ‌های کانتورینگ بدن قرار بگیرند، باید سابقه سلامتی خود را با پزشک خود در میان بگذارند. همچنین، خوب است به یاد داشته باشید که روش‌ های کانتورینگ بدن با حداقل تهاجم یا غیر تهاجمی به افرادی که وزن ایده ‌آل خود را دارند و دارای توده بدنی طبیعی هستند، توصیه می ‌شود.

مراقبت های قبل از جراحی بادی کانتورینگ

مراقبت‌های قبل از جراحی بادی کانتورینگ (کاهش حجم و تغییر شکل بدن از طریق جراحی زیبایی) بسیار مهم هستند تا یتوانید بعد از جراحی سریعا بهبود یابید. در زیر چند مراقبت قبل از جراحی برای بادی کانتورینگ آورده شده است:

مشاوره با پزشک تخصصی:

اولین گام قبل از جراحی، ملاقات با پزشک تخصصی در زمینه جراحی زیبایی است. در این مشاوره، پزشک به شما توضیحاتی در مورد روند جراحی، توقعات و هدف‌هایتان، و همچنین مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی خواهد داد. برای انجام مشاوه تلفنی برای انجام کانتورینگ بدن کافیست با شماره های موجود در فوتر سایت تماس بگیرید.

آزمون‌های پزشکی:

پزشک ممکن است بخواهد آزمون‌هایی از قبیل آزمایش خون، تست‌های قلبی و ازمایش‌های دیگر انجام دهید تا وضعیت سلامتی‌تان را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که شما برای جراحی آماده هستید.

ترک اعتیادها:

اگر اعتیاد به سیگار یا مواد مخدر دارید، پزشک ممکن است خواستار ترک آنها قبل از جراحی باشد. اعتیادها می‌توانند خطرات و مشکلاتی را در طول جراحی و بهبود بعد از آن ایجاد کنند.

داروها و مکمل‌ها:

پزشک ممکن است توصیه کند که قبل از جراحی تعدادی از داروها یا مکمل‌ها را مصرف نکنید. برخی از داروها و مواد می‌توانند با جراحی و بهبود بعد از آن تداخل ایجاد کنند.

تغذیه مناسب:

تغذیه سالم و مناسب قبل از جراحی می‌تواند به بهبود سریع‌تر بعد از جراحی کمک کند. مصرف مقدار کافی پروتئین، ویتامین و مواد مغذی مهم است.

توقف مصرف مواد ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs):

مصرف داروهای مانند آسپرین و ایبوپروفن ممکن است به منظور جلوگیری از خونریزی بیش از حد در طول جراحی به مدت معین ممنوع باشد. پزشک شما در این مورد راهنمایی خواهد کرد.

استراحت و آماده‌سازی روانی:

قبل از جراحی، به بدن و ذهنتان استراحت کافی بدهید. استراحت و آماده‌سازی روانی می‌تواند احساس راحتی و آرامش بیشتری را در طول جراحی و بهبود بعد از آن ایجاد کند.

پیش‌آماده‌سازی خانه:

قبل از جراحی، خانه‌تان را آماده‌سازی کنید. مواد غذایی ضروری، مواد تازه تعویض پانسمان، و اشیاء مورد نیاز برای بهبود پس از جراحی را آماده داشته باشید.همیشه مهم است که توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پزشک خود را رعایت کنید تا اطمینان حاصل کنید که بهبود بعد از جراحی به خوبی پیش می‌رود.

آیا روشهای کانتورینگ موثر هستند؟

پاسخ به این سوال به انواع روش های کانتورینگ بدن بستگی دارد. مطالعات مختلف انسانی نشان می دهد که درمان های کانتورینگ بدن در زمینه از بین بردن سلول های چربی، سلولیت و کاهش ظهور مجدد آن ها موفقیت آمیز است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *