اسلیو معده

خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی لاغری و زیبایی با بیش از ۲۷ سال سابقه درخشان در انجام خدمات جراحی اسلیو معده در تهران می باشد. دکتر ناصر یاهو فارغ التحصیل رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانش آموخته دوره لاپاراسکوپی چاقی (Bariatric) در دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. افراد زیادی با انجام عمل کوچک کردن معده توسط دکتر ناصر یاهو توانسته اند به وزن ایده آل خود برسند.

نظرات در مورد دکتر ناصر یاهو 

در ادامه ویدئوی نظرات برخی از مراجعه کننده هایی که توسط دکتر ناصر یاهو، جراحی اسلیو معده را انجام داده اند و به نتیجه دلخواه خود رسیده اند را مشاهده می کنیم

عمل لاغری اسلیو (لاپاراسکوپی کوچک کردن معده) سریعترین و موثرترین روش درمان چاقی مفرط و کاهش وزن بدون بازگشت در افراد با bmi بالای 40 می باشد. این روش جراحی معده برای لاغری، به درمان و بهبود دیابت و فشار خون کمک خواهد کرد. برای تاثیر پذیری بیشتر این نوع جراحی چاقی، محدود کردن غذا و خوراکی دریافتی ضروری است.

فیلم عمل اسلیو معده توسط دکتر ناصر یاهو

در ویدئو های زیر دکتر ناصر یاهو جراح و متخصص چاقی، در حین عمل اسلیو ، مراحل جراحی را تشریح می کند. افراد دارای چاقی مرضی (چاقی مفرط) گزینه مناسبی برای انجام این عمل محسوب می شوند.در آخرین مرحله از جراحی اسلیو، دکتر ناصر یاهو، پس از بریدن 80 درصد معده ، قسمت های بریده شده را از شکم فرد خارج می کند.

عمل اسلیو گاسترکتومی‌ (به انگلیسی: sleeve gastrectomy) یکی از انواع روش‌های جراحی لاغری یا همان (درمان چاقی) محسوب می‌شود که در آن قسمت بزرگی از معده (حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد؛ بسته به وزن بیمار) توسط عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی خارج می‌گردد و قسمت باقی‌مانده همانند یک لوله است و حجم کمی دارد و چون شبیه آستین است به آن اسلیو گفته می‌شود

هزینه عمل اسلیو معده در تهران چقدر است؟

بطور کلی هزینه عمل کوچک کردن معده برای لاغری ( اسلیو گاسترکتومی‌ )  به فاکتورهای متعددی بستگی دارد ، به همین علت نمی توان تا قبل از مراجعه به پزشک، هزینه دقیقی را برای آن مشخص کرد. به خاطر داشته باشید وضعیت جسمی شما یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو معده بشمار می رود.

عمل اسلیو معده قسطی

دکتر ناصر یاهو برای افزایش رضایت مراجعه کنندگان ، امکان پرداخت هزینه عمل اسلیو را به صورت قسطی فراهم نموده است.برای کسب اطلاعات بیشتر راجب شرایط پرداخت اقساطی، با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

تجربه و تخصص پزشک، دولتی یا خصوصی بودن مرکز درمانی و بسیاری از عوامل دیگر همگی در هزینه این عمل تاثیر می گذارند. به همین علت شما برای مطلع شدن از هزینه این عمل جراحی باید به پزشک و جراح مورد نظرتان مراجعه کنید و پس از معاینه از هزینه این عمل مطلع شوید. برای کسب اطلاعات تکمیلی 2 ویدئوی زیر را حتما ببینید:

معرفی جراحی اسلیو معده به زبان ساده

عمل کوچک کردن معده یا عمل اسلیو معده یکی از موثرترین راههای درمان چاقی مفرط محسوب می شود.جراحی معده برای لاغری یا عمل لاپاراسکوپی روشی مطمئن برای رفع چاقی است و با کمک آن کاهش وزن بدون بازگشت میسر خواهد بود.
از مزایای این نوع جراحی معده برای لاغری می توان به بهبود دیابت و فشار خون، درمان بیماریهای مرتبط با چاقی اشاره کرد.رعایت رژیم غذایی و محدود کردن غذا و خوراکی دریافتی در کنار انجام عمل اسلیو ضروری است.
حال این سوالات مطرح می شود که هزینه اسلیو گاسترکتومی‌ چقدر است؟مزایا و معایب این جراحی چیست؟به طور کلی امروزه شاهد این موضوع هستیم که معیارهای زیبایی در بین افراد تغییرات چشمگیری داشته و لاغری یک فاکتور مهم برای زیبایی اندام است.

گاهی اوقات ممکن است افراد با روش هایی مانند رژیم غذایی، ورزش، استفاده از داروهای لاغری و… به اهداف خود نرسند. در این صورت جراحی کوچک کردن معده گزینه مناسبی خواهد بود.

اسلیو معده
اسلیو معده

عمل اسلیو گاسترکتومی‌ زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

معرفی اسلیو معده از زبان متخصص جراحی لاغری

عمل اسلیو گاسترکتومی‌ Gastric Sleeve یکی از جراحی های محبوب در بین افرادی است که وزن بالایی دارند و بنا به هر دلیلی نمی توانند وزنشان را کاهش دهند. در این نوع جراحی چاقی، چیزی حدود 75 درصد از معده فرد چاق طی عمل جراحی توسط پزشک متخصص برداشته می شود. اما آیا می دانید چرا؟

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده بر روی چاقی و اضافه وزن، کسانی که اشتهای زیادی دارند، بیشترین مبتلایان به چاقی هستند. از آنجایی که اشتهای زیاد باعث مصرف مواد غذایی و خوراکی پرکالری می شود، به همین علت استفاده از روشی که میل به غذا خوردن را در افراد کم کند، بهترین روش برای لاغری است.

انواع جراحی اسلیو معده

از آنجایی که این عمل جراحی، یک عمل بسیار حساس و مهم است، بنا به تشخیص پزشک با روش های مختلفی انجام می شود. هر کدام از این روش ها مناسب افرادی است که ویژگی ها و شرایط جسمی شان با تکنیک جراحی سازگاری داشته باشد.

1- اسلیو گشاد

یکی از انواع روش های این عمل جراحی لاغری، اسلیو گشاد است. در این روش تقریبا 60 درصد معده فرد چاق برداشته می شود. این روش جراحی کوچک کردن معده، برای کسانی مناسب است که شاخص توده بدنی آنها تقریبا بین 30 تا 35 می باشد. به همین علت تاثیر فراوانی بر لاغری و کاهش وزن این افراد خواهد داشت.

2- اسلیو تنگ

نوع دیگر جراحی معده برای لاغری، اسلیو تنگ است. در این روش تقریبا 80 درصد از معده فرد طی عمل جراحی برداشته می شود. اسلیو تنگ برای افرادی مناسب است که شاخص توده بدنی آنها بین 35 تا 40 است.

عمل لاپاراسکوپی کوچک کردن معده سریعترین و موثرترین روش درمان چاقی مفرط و کاهش وزن بدون بازگشت در افراد با bmi بالای 40 می باشد. این روش جراحی معده برای لاغری، به درمان و بهبود دیابت و فشار خون کمک خواهد کرد. برای تاثیر پذیری بیشتر این نوع جراحی چاقی، محدود کردن غذا و خوراکی دریافتی ضروری است.

درمان چاقی مرضی با جراحی اسلیو

چاقی مرضی زمانی رخ می‌دهد که شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 35 باشد. شاخص BMI معیاری است که برای ارزیابی میزان چربی بدن کاربرد دارد. با استفاده از این معیار، تناسب اندام و سلامت فرد بر اساس نسبت وزن به قد او مشخص می‌شود. البته شاخص توده بدنی یک معیار تمام و کمال و بدون خطا نیست. این شاخص تنها یک دیدگاه کلی در مورد وزن ایده‌آل بر اساس قد افراد ارائه می‌کند.

اگر سایر روشهای کاهش وزن را امتحان کرده و در کاهش وزن بلند مدت ناموفق بودید جراحی اسلیو برای کاهش وزن روش دیگری است که برای درمان چاقی مرضی به شما پیشنهاد می‌شود.این جراحی خطر بروز سایر بیماری‌ها (از قبیل دیابت، بیماری قلبی و وقفه تنفسی در خواب که در اثر چاقی مفرط ایجاد می‌شوند) را نیز کاهش می‌دهد.

درمان چاقی مرضی با جراحی اسلیو
درمان چاقی مرضی با جراحی اسلیو
درمان دیابت با جراحی کوچک کردن معده
درمان دیابت با جراحی کوچک کردن معده

درمان دیابت با جراحی کوچک کردن معده

در بیماری دیابت یا مرض قند میزان ترشح انسولین در بدن بسیار کم است و نمی‌تواند قند خون را در سطح طبیعی نگه دارد‌.اگر قندخون به طور ناگهانی تغییر کند ممکن است باعث کاهش سطح هوشیاری، سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و استفراغ و زمین خوردگی شود. 

عمل جراحی کوچک کردن معده یا لاپاراسکوپی بر اساس تحقیقات به عمل آمده، باعث بهبودی ۸۱ درصدی در بیماران مبتلا به دیابت شده و در ۶۲ درصد نیز درمان کامل دیابت به همراه دارد. با توجه به آسان‌تر بودن این عمل نسبت به عمل بای پس روده و همچنین عوارض کمتر پس از عمل، میتوان گفت بهترین روش درمان دیابت محسوب می شود.

همچنین بخوانید: درمان دیابت با عمل اسلیو معده 

تفاوت عمل اسلیو با پیکر تراشی چیست؟

 •  در عمل اسلیو گاسترکتومی‌، نیاز است که حتما به معده دسترسی داشته باشیم و سایز معده کوچک تر می شود. اما در پیکر تراشی، هیچ کاری با معده نداریم و فقط چربی های موضعی را کاهش می دهیم.
 •  عمل جراحی کوچک کردن معده، تهاجمی تر بوده و نیاز به بیهوشی طولانی مدت تری دارد. معمولا بیهوشی اسلیو معده به صورت عمومی است؛ اما بیهوشی عمل پیکرتراشی، به صورت موضعی است.

تفاوت اسلیو معده با جراحی لاغری بای پس معده چیست؟

 • تفاوت بای پس و اسلیو در نحوه ی انجام و میزان تهاجم جراحی می باشد.
 • برای انجام عمل بای پس نیاز است تا بیمار تحت بیهوشی کامل قرار گیرد.
 • میزان دستکاری در سیستم گوارش در روش بای پس بیشتر از عمل اسلیو می باشد.
 • در مواردی که افراد نیازی به کاهش وزن سریع نداشته باشند معمولا عمل اسلیو معده توصیه می گردد.

وزن مناسب برای عمل لاپاراسکوپی معده

یکی از شرایط اصلی برای انجام عمل لاپاراسکوپی معده، شاخص توده بدنی است. به طور کلی قد، وزن و جنسیت سه فاکتور مهم برای تعیین شاخص توده بدنی هستند. همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، عمل کوچک کردن معده به دو روش انجام می شود. بنابراین کسانی که شاخص توده بدنی شان بین 30 تا 40 است، وزن مناسبی برای این عمل دارند. در صورتی که شاخص توده بدنی فردی از این میزان بالاتر باشد، ابتدا باید با روش های مناسب کمی وزنش را پایین بیاورد و سپس عمل اسلیو معده انجام دهد.
جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

توصیه های قبل از جراحی کوچک کردن معده اسلیو

قبل از اینکه بخواهید برای لاپاراسکوپی معده خودتان را آماده کنید، باید به یک سری نکات و موارد مهم توجه کنید. پس از ملاقات با جراح و تصمیم به عمل، ابتدا از شما آزمایشات و چکاپ های لازم گرفته می شود تا وضعیت بدنی شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که به بیماری زمینه ای یا مشکل خاصی مبتلا هستید، بهتر است تا این موضوع را با پزشک و جراح خود در میان بگذارید.

اگر داروی به خصوصی استفاده می کند، حتما نام دارو را به پزشک بگویید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. البته لازم به ذکر است تا به این موضوع اشاره کنیم که پزشک از 10 روز قبل از عمل جراحی معده، مصرف هرگونه دارو را برای شما منع می کند. بهتر است تا دو هفته قبل از اقدام به جراحی، از نوشیدن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.

حتما قبل از عمل جراحی تمام سوالات خود را از پزشک بپرسید تا ابهامی در این خصوص در ذهن تان به وجود نیاید. شما باید به طور کامل در خصوص اتفاقات بعد از عمل پیش بینی کنید تا بعدا برایتان مشکلی به وجود نیاید. همچنین یک روز قبل از عمل نباید هیچ غذا یا مایعاتی مصرف کنید.

نحوه انجام عمل توسط متخصص جراحی لاغری

شاید گمان کنید که این نوع جراحی معده برای لاغری، یک عمل جراحی بسیار پیچیده و پرخطر است، اما در حقیقت اینطور نیست. این جراحی اگر توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود، قطعا با موفقیت زیادی روبرو خواهد شد. زمانی که شما به پزشک مراجعه کردید و پس از بررسی های لازم مشخص شد که شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید، شرایط جسمی تان توسط پزشک بررسی خواهد شد.

پس از اینکه مشخص شد شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده هستید، یک جلسه مشاوره برایتان در نظر گرفته می شود. در این جلسه در خصوص تمامی مزایا و معایب این عمل با شما صحبت خواهد شد. در مرحله بعدی شما باید یک رژیم غذایی مخصوص از پزشک دریافت کنید و محدود کردن غذا و خوراکی دریافتی را در اولویت قرار دهید. در واقع این رژیم زمینه ای مناسب برای عمل جراحی ایجاد می کند.

گاهی ممکن است علاوه بر رژیم غذایی، نیاز به فعالیت های ورزشی به خصوصی نیز باشد. در این صورت شما باید عادت های غذایی و فعالیت های روزانه تان را تغییر دهید و مطابق برنامه ریزی های پزشک پیش بروید. جراحی کوچک کردن معده با چند برش کوچک روی شکمتان آغاز می شود. 

پس از آن وسیله ای به نام لاپاراسکوپ که دارای تعدادی دوربین و چراغ است، از قسمت های برش خورده وارد بدن شما می شود تا از داخل بدنتان عکس بگیرد.

جراح با استفاده از تصویرهای لاپاراسکوپ و با کمک ابزارهای مخصوص جراحی قسمت هایی از معده را برش می زند و از بدن بیمار خارج می کند. سپس قسمت های روی شکم که برش داده شده بودند، بخیه زده می شود و عمل جراحی با موفقیت به پایان می رسد. این عمل درد و خونریزی بسیار کمی دارد و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. اما از آنجایی که عمل به صورت کاملا باز انجام نمی شود، حساسیت های خاص خودش را دارد. بنابراین انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر اهمیت بسیار بالایی دارد.

مدت زمان عمل کوچک کردن معده

به طور کلی عمل لاپاراسکوپی معده، جزو عمل های سرپایی به حساب نمی آید. اگر آمادگی های قبل و بعد از این عمل جراحی را یک فاکتور مجزا در نظر بگیریم، این عمل بین 30 تا 40 دقیقه طول می کشد. اما با توجه به زمان بر بودن آمادگی های قبل و بعد از این عمل جراحی، تقریبا باید زمان 3 الی 4 ساعت را برای آن در نظر گرفت. پس از به پایان رسیدن عمل، ممکن است نیاز باشد تا بیمار به مدت یک الی دو شب در بیمارستان بستری بماند.

مدت زمان عمل کوچک کردن معده
مدت زمان عمل کوچک کردن معده

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی اسلیو

قطعا پس از به پایان رسیدن عمل اسلیو معده یک سری مراقبت های به خصوص لازم است. از آنجایی که بیمار پس از تمام شدن عمل باید یک الی دو شب در بیمارستان بستری باشد، پزشک از هر نظر وضعیت سلامت و همچنین موفقیت آمیز بودن عمل را بررسی می کند و توصیه های لازم را به بیمار و همراه او اعلام می کند. اما از آنجایی که مراقبت پس از این عمل بسیار مهم است به مواردی که در ادامه برایتان عنوان می کنیم توجه کنید.
1- چند روز اول پس از عمل، باید از مایعاتی که شیرینی بسیار کمی دارند و یا اصلا شیرین نیستند، استفاده شود.
2- بیمار حتما باید به توصیه های پزشک در رابطه با رژیم غذایی بعد از عمل توجه داشته باشد.
3- پس از جراحی بیمار باید یک سری آزمایشات و چکاپ هایی انجام دهد تا علائم حیاتی او کنترل شود.

4- تحرک بسیار کم و تمرینات تنفسی که پزشک به او آموزش داده است را به خوبی انجام دهد. بیمار باید قدم های بسیار آرام و کوتاه بردارد.

شیردهی بعد از عمل اسلیو معده چگونه است؟

شیردهی بعد از اسلیو معده
شیردهی بعد از اسلیو معده

در ماه های ابتدایی پس از عمل به علت بی اشتهایی مادر و رژیم غذایی که فرد باید پس از عمل اسلیو رعایت کند و عمدتا شامل مواد آبکی و مایع جات است.

بنابراین بدن مادر دچار کمبود موادمغذی می شود که کیفیت شیرمادر را پایین می آورد که این موضوع برای نوزاد شیرخوار خطرناک است و احتمال خشک شدن شیر مادر وجود دارد.

بنابراین توصیه اکثر جراحان این است که باید تا اتمام دوران شیردهی، این عمل لاغری را انجام ندهند.

زمان بارداری ، قبل یا بعد عمل چاقی اسلیو چگونه است؟

بهتر است افراد تا 18 ماه پس از عمل اسلیو معده از بارداری جلوگیری کنند، چراکه در مدت زمان 18 ماه بعد از جراحی اسلیو، بدن در پروسه کاهش وزن قرار دارد و بعد از این مدت وزن فرد به حالت پایدار می رسد.

در صورتی که افراد بلافاصله بعد از عمل لاغری اسلیو باردار شوند، احتمال خطر سوءتغذیه برای مادر و جنین وجود دارد.

در ویدئوی آموزشی روبرو دکتر ناصر یاهو به بهترین زمان بارداری ، قبل یا بعد عمل چاقی می پردازد:

میزان کاهش وزن بعد از اسلیو
میزان کاهش وزن بعد از اسلیو

میزان کاهش وزن بعد از عمل کوچک کردن معده

به طور کلی پس از این عمل بین 50 تا 75 درصد از اضافه وزن افراد از بین می رود. همچنین 25 الی 35 درصد از وزن کلی بدن افراد کاهش می یابد و درمان چاقی مفرط صورت گرفته و شاخص توده بدنی در حالت نرمال قرار می گیرد. از آنجایی که پس از این عمل بیمار شاهد کاهش وزن خود خواهد بود، تشویق می شود تا سبک زندگی سالم را دنبال کند و دیگر پرخوری نکند.

آیا عمل اسلیو معده بازگشت پذیر است؟

برخلاف عمل های بای پس معده، این عمل یک عمل دائمی و غیر قابل برگشت است. چون برداشتن قسمتی از معده، موجب می شود که سطح هورمونی به نام گرلین در بدن کمتر شود. گریلن معروف به هورمون گرسنگی می باشد.

این هورمون برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند، برای درمان آن ها بسیار تاثیر گذار است. البته اگر افرادی که عمل انجام داده اند، رژیم تعیین شده به وسیله ی پزشک را رعایت نکنند، ممکن است مجددا دچار اضافه وزن شوند.چکاپ بیمار باید پس از عمل، هر سه ماه یکبار توسط دکتر انجام بشوند.

جراحی کوچک کردن معده
جراحی کوچک کردن معده

عمل کوچک کردن معده مناسب چه کسانی است؟

آیا می دانید عمل کوچک کردن اندازه معده مناسب چه کسانی است؟ به طور کلی کسانی که اضافه وزن زیادی دارند و به دلیل وزن بالا، سلامت و بهداشت فردی شان به خطر افتاده است، کاندیدای مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده هستند.اما به طور کلی این عمل مناسب کسانی است که شرایط زیر را دارند:

کسانی که خانواده شان از هر نظر (عاطفی، عملی، مالی و…) آنها را حمایت می کنند.
کسانی که می توانند به رژیم غذایی و تغییرات در سبک زندگی پایبند باشند.
کسانی که قادر به کم کردن وزن با روش های دیگر نیستند.
کسانی که بیماری جسمی خاصی ندارند و می توانند به خوبی از پس این عمل بربیایند.

برنامه غذایی بعد از جراحی اسلیو

به طور کلی پس از عمل باید از غذاها و مایعات گرم شروع کنید. غذاهای شما باید بسیار نرم باشد و پس از مدتی غذاهای جامد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

24 الی 48 ساعت بعد از انجام عمل، شما باید مایعاتی که با دمای محیط هماهنگ هستند میل کنید. مقدار این مایعات باید با نصف فنجان شروع شود. اما نگران نباشید زیرا به مرور شما می توانید این مقدار را تا 8 فنجان نیز افزایش دهید. 3 الی 7 روز پس از عمل، شما می توانید غذاهای آبکی استفاده کنید. در این روزها بهتر است تا بیشتر از مایعات و غذاهایی که حالت مایع دارند، استفاده کنید.

پس از آن می توانید غذاهای خود را به صورت پوره تهیه و میل کنید. سوپ میکس شده، سبزیجات پوره شده، پنیر کم چرب و مواد پروتئینی گزینه مناسبی برای شروع است. پس از گذشت دو هفته از جراحی می توانید میوه های نرم و پوست کنده شده را به برنامه غذایی تان اضافه کنید و غذاهایی مانند تخم مرغ آبپز، کوفته نرم و… را میل کنید.

شما می توانید این روال را ادامه دهید و زمانی که یک ماه از عمل اسلیو معده شما گذشت، تغییراتی در رژیم غذایی تان به وجود بیاورید. 

جهت اطلاعات بیشتر بخوانید : همه چیز درباره ی رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری

 

شرایط کلی افراد کاندیدای عمل لاپاراسکوپی معده 

 • افرادی که از شاخص توده ی بدنی بیش از ۴۰ برخوردار هستند و مبتلا به چاقی مفرط می باشند. میزان اضافه وزن در این افراد بیش از ۵۰ کیلوگرم می باشد.
 • بیمارانی که از مشکل پرخوری رنج می برند، به گونه ای که هم اکنون این مشکل از کنترل فرد خارج شده است.
 • افرادی که مجبور به مصرف قرص هایی هستند که موجب گرسنه تر شدن آن ها می شود.
 • افرادی که روش های دیگر لاغری را امتحان کرده اند، ولی نتیجه ای نگرفتند.
 • افراد چاقی که بعد از ۶ ماه تمرینات ورزشی، مصرف داروهای کاهش وزن تجویز شده به وسیله ی پزشک، سبک زندگی سالم و رژیم های غذایی صحیح نتوانسته اند وزن زیادی را کم کنند.
 • افرادی که اضافه وزن آن ها بیشتر از ۴۵ کیلوگرم می باشد.

تاثیر تغذیه مناسب برای رفع بوی بد دهان پس از عمل

از دیگر عوامل ایجاد بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو معده، می توان به مصرف بیش از اندازه ی قند اشاره کرد. باید از مصرف قند و مواد غذایی که حاوی مقادیر زیاد قند هستند جلوگیری به عمل آورد.

رژیم غذایی پر از پروتئین هم می تواند منجر به بروز بوی بد دهان شود. افرادی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار می گیرند برای جلوگیری از بوی بد دهان، بهتر است از رژیم غذایی پر از پروتئین استفاده نکنند.مواد پروتئینی به خاطر این که دیرتر هضم می شوند و ممکن است به طور کامل به وسیله ی سیستم گوارش هضم نگردند، منجر به ایجاد بوی بد و نامطبوع در دهان می شوند. 

تاثیر تغذیه مناسب برای رفع بوی بد دهان پس از عمل
تاثیر تغذیه مناسب برای رفع بوی بد دهان پس از عمل
چه زمانی می توانم بعد از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟
چه زمانی می توانم بعد از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟

چه زمانی می توانم بعد از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟

به طور کلی، بهبودی معده پس از انجام اسلیو معده، ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی طول می کشد. تا آن زمان باید دستورالعمل های مختلفی را برای رعایت رژیم غذایی خود دنبال کنید.

طبق تحقیقات وبسایت mexicobariatriccenter: 

پس از انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن، باید ۲ الی ۳ ماه صبر کنید و سپس قهوه را به برنامه غذایی روزانه خودتان اضافه کنید. این موضوع هم برای افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، صادق است و هم برای افرادی که عمل بای پس معده را انجام داده اند.

اهمیت ورزش بعد از عمل اسلیو معده

بیمارانی که با عمل اسلیو معده درگیر می‌شوند باید رو به جلو حرکت کنند؛ به عبارتی می‌بایستی در صدد ایجاد تغییرات بزرگی باشند که از آنها می‌توان به تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی و ورزش بعد از عمل اسلیو معده اشاره کرد. انجام ورزش متعهدانه مزایای بسیاری بعد از جراحی اسلیو معده دارد.

طبق مطالعات انجام شده توسط (موسسه مراقبت های بهداشتی ibihealthcare ) :

 بیمارانی که ورزش بعد از عمل اسلیو معده را جدی گرفته بوده‌اند، شاخص توده بدنی (BMI) خود را تقریبا 5 درصد بیشتر از افرادی که فعالیت بدنی انجام نداده بودند، کاهش داده‌اند. همچنان که بدن وارد فاز کاهش وزن می‌شود، هم چربی و هم ماهیچه را از بین می‌برد.

مزایا و معایب عمل لاپاراسکوپی معده

قطعا مهمترین اطلاعاتی که شما باید در خصوص عمل کوچک کردن اندازه معده به دست بیاورید، مزایا و معایب آن است. بنابراین می خواهیم در این بخش به مهمترین مزایا و معایب این عمل جراحی اشاره کنیم.

مزایای عمل کوچک کردن معده برای لاغری

معایب عمل کوچک کردن معده برای لاغری

عوارض اسلیو معده

به طور کلی عمل اسلیو، دارای دردسرها، خطرات و عوارض بسیار کمی است. اما در هر صورت بهتر است تا این عوارض در نظر گرفته شود. قبل از اینکه به سراغ بررسی خطرات و عوارض پس از انجام این عمل برویم، بهتر است تا بگوییم خطر مرگ ناشی از انجام این عمل بسیار کم است. پس اصلا جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 1.نشت از محل بخیه:

 معمولا زمان بروز این مشکل، یک ماه پس از انجام عمل جراحی است.در صورتی که بافت های معده به خوبی ترمیم نشوند و یا بیمار پس از عمل مراقبت های لازم را انجام ندهد، این مشکل به وجود می آید.

2.آزاد شدن محتویات معده درون شکم:

این مسئله مشکلات بسیار جدی برای فرد به وجود می آورد. البته احتمال بروز این عارضه کتر از 10 درصد است اما در هر صورت باید در نظر گرفته شود.

3. کش آمدن بافت های درون معده:

 بزرگ شدن و کش آمدن بافت معده، جزء عوارض نادر این جراحی است.

4. خونریزی و لخته شدن خون

5.عفونت در شکم و قفسه سینه 

6.بروز آلرژی در محل زخم

و… همگی از جمله عوارض این عمل جراحی به حساب می آیند.

عمل اسلیو معده زیر نظر دکتر ناصر یاهو

نیاز به مشاوره دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید.

شایعه کاهش وزن بیش از حد پس از اسلیو

در ادامه و در ویدئو روبرو، دکتر ناصر یاهو به یکی از نگرانی های افراد و شایعات مربوط به عمل اسلیو معده، یعنی کاهش وزن بیش از حد پس از عمل جراحی لاغری می پردازد:

پرسش و پاسخ اسلیو معده

عمل اسلیو معده هیچ ربطی به بارداری ندارد و هیچ اختلالی در بارداری ایجاد نمی کند اما بهتر است بعد از یکسال اقدام به بارداری شود.

 

۲ روز در بیمارستان و ۳ روز در خانه. و بعد از ۲ هفته می توانید فعالیت های روزانه و حتی فعالیت های ورزشی را انجام دهید.

 

در ماه اول ۱۰ تا ۱۵ درصد وزن خود را از دست می دهید. ۳۰ درصد کاهش وزن در سه تا شش ماه، اما کاهش وزن می تواند تا دو سال طول بکشد.

ماهیت کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو در مقایسه با سایر روش ها باعث می شود که پوست بیش از حد آویزان نشود، اما ورزش منظم و شنا می تواند به طور قابل توجهی به کاهش پوست کمک کند.

در مقایسه با سایر عمل های کاهش وزن این عمل ، یک جراحی نسبتا کوتاه و ساده است و حدودا این جراحی بین 1 تا 1.5 ساعت طول می کشد. بسته به نظر دکتر شاید لازم باشد، بیمار 1 الی 2 روز در بیمارستان بستری شود.

برخلاف سایر عمل های لاغری مانند بای پس معده، کاهش وزن با جراحی اسلیو دائمی بوده و وزن کم شده برنمی گردد.

در عمل اسلیو بخش عمده معده برداشته می شود. درنتیجه افراد دیگر مانند قبل از عمل نمی توانند به صورت افراطی غذا بخورند. بعد از مدتی با کاهش غذای ورودی به بدن، کاهش وزن انجام خواهد گرفت.

اکثر افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته اند، مقدار اندکی درد در ساعات اولیه بعد از عمل اسلیو تجربه کرده اند و طبق گزارشات در روز بعد عمل هیچ گونه دردی حس نکرده اند و درد آنها کاملا از بین رفته است.

طبق تحقیقات بعمل آمده پس از انجام عمل اسلیو، مشکلات بیماران از قبیل: فشار خون بالا، دیابت نوع دو و مشکلات بی خوابی کاملا بهبود یافته است.

بهتر است بیمار بعد از انجام این عمل نوشیدن سودا ، نوشابه و کلیه نوشیدنی های گاز دار را کنار بگذارد.

دو یا سه روز قبل از جراحی، بیمار باید تنها مایعات مصرف کند. تنها خوردن مواد غذایی آبکی مانند: آب، آبگوشت، ژلاتین و نوشیدنی های کم کالری (بدون گاز) مجاز می باشد. بیمار باید از نیمه شب روز جراحی خود باید کاملا ناشتا باشد.

27 نظرات

 • سلام جناب دکتر یاهو عزیز میخواستم بدونم آیا بعد از عمل لاغری اسلیو باز هم باید رژیم لاغری ام رو باید داشته باشم یا دیگه نیازی به رژیم گرفتن نیست؟

  • شما برای داشتن بدنی سالم حتما پس از جراحی لاغری اسلیو باید رژیم غذایی سالم خود را به همراه فعالیتهای ورزشی منظم ادامه دهید

  • برخلاف عمل های بای پس معده، این عمل یک عمل دائمی و غیر قابل برگشت است. چون برداشتن قسمتی از معده، موجب می شود که سطح هورمونی به نام گرلین در بدن (هورمون گرسنگی) کمتر شود.

  • افرادی که از شاخص توده ی بدنی بیش از ۴۰ برخوردار هستند و اضافه وزن آن ها بیشتر از ۴۵ کیلوگرم است ، کاندیدای مناسب عمل اسلیو هستند.

 • سلام خدمت آقای دکتر یاهو عزیز
  من خودم به همراه دخترم قصد انجام عمل اسلیو رو داریم . دخترم 22 سالشه و من خودم 50 سالم هست .میخواستم بدونم ما میتونیم این جراحی رو انجام بدیم یا نه؟

  • سلام . بله ، عمل اسلیو در بازه سنی 18 تا 60 سال ، در صورت داشتن سایر شرایط امکان پذیر خواهد بود.

  • رژیم غذایی قبل از عمل برای روش اسلیو معده معمولاً 3 هفته قبل از جراحی شروع می شود و باید حتما رعایت شود.

 • سلام خدمت دکتر یاهو. ببخشید سوالم اینه که بعد از این عمل چقدر وزن کم میکنم؟

  • اکثر بیماران حدود 60 درصد از وزن اضافی خود را طی 12 تا 18 ماه آینده از دست می دهند. به عنوان مثال، اگر وزن شما 54 کیلوگرم باشد، به طور متوسط ​​حدود 32 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

 • سلام سوالی داشتم خدمتتون جناب دکتر آیا جراحی اسلیو در طولانی مدت و سالها بعد از عمل ممکنه به بدن ما آسیب بزنه یا نه ؟

  • این جراحی نسبت به سایر جراحی های کاهش وزن، خطر کمتری دارد. این روش برای بیماران چاق که به دنبال راهی دائمی برای رهایی از وزن اضافی و عوارض بعدی آن هستند، واقعا یک مزیت است.
   در صورتی که این جراحی به درستی انجام شود هیچ عارضه ای وجود نخواهد داشت.

 • میخواستم بدونم این عمل فقط باعث لاغر شدن میشه یا مزایا و فایده های دیگه ای هم داره ؟

  • مزیت اصلی این جراحی واضح است که کم شدن وزن است. ولی بیماران در جراحی کوچک کردن معده به روش اسلیو علاوه بر از دست دادن تقریباً 70 درصد از وزن اضافی بدن، مزایای سلامتی قابل توجه دیگری را مانند :بهبود سلامت قلب، بهبودی طولانی مدت برای دیابت نوع 2، رهایی از مشکل بی خوابی و تسکین درد مفاصل هم تجربه می کنند.

 • بچه ها نظرات کسانی که عمل اسلیو معده انجام دادن رو میخواستم بدونم. آیا احتمال مرگ با عمل اسلیو معده وجود داره؟ فیلم عمل كوچك كردن معده براي لاغري رو دیدم و نظرات در مورد دکتر ناصر یاهو و 10 تا دکتر دیگه رو درباره عمل برش معده خوندم. همه مثبت و خوب بود.کسی هست که تجربه منفی داشته باشه از عمل یا نه؟

  • دوست عزیز به شایعات و اخبار زرد توجه نکنید و در مورد عملهای زیبایی تنها متخصصین و جراحان می توانند نظر کارشناسانه بدهند.

 • دوستان کسی ساکن مشهد هستش که آدرس و تلفن جراح خوب اسلیو در مشهد رو بدونه. کسانی که تجربه این عمل رو داشتن میخواستم بدونم بهترین دکتر اسلیو معده در مشهد کی رو میشناسن ؟ بعد اگه تهران عمل کنم بهتره یا همون مشهد؟ هزینه عمل اسلیو معده در مشهد چقدره؟ کدومش به صرفه تره، عمل تو تهران یا مشهد؟

 • سلام ببخشید آقای دکتر خسته نباشید، من از هر کی پرسیدم بهترین دکتر اسلیو معده در تهران شما رو معرفی کردن به همین خاطر نظر شما رو میخواستم بدونم . سوالم اینه که bmi من 32 هستش آیا برای کاهش وزن، انجام این عمل ضروریه یا نه؟ بعد بعضی ها میگن کاهش وزن بیش از حد پس از عمل ممکنه رخ بده. اگه میشه این سوالات رو پاسخ بدید ممنون میشم

  • سلام خانم فدکی مقدم، ببینید برای انجام عمل اسلیو، تنها معیار BMI شما نیست و باید معاینات دیگری نیز صورت بگیرد. در مورد سوال دومتون باید بگم که مشکل کاهش وزن بیش از حد رخ نخواهد داد، همونطور که در ویدئوی موجود در صفحه توضیح داده شده است.

 • سلام وقتتون بخیر، من برای انجام این جراحی حدود 3 ماه پرس و جو و تحقیق کردم. از تمام نزدیکانم که اطلاعات داشتند در این زمینه و یا عمل اسلیو یا بای پس کرده بودند، آدرس و اطلاعات بهترین متخصص اسلیو معده در تهران رو می گرفتم. همگی به اتفاق دکتر ناصر یاهو رو به من پیشنهاد دادن. در نهایت عملم رو دکتر انجام دادند. خداروشکر دوره نقاهت کوتاهی هم داشتم و با کمک ورزش و رژیم غذایی بعد از عمل، کاهش وزنم رو حفظ کردم.

  • سلام خانم محمدی، خوشحالم که به وزن دلخواهتون رسیدید

 • سلام خدمت دکتر یاهو عزیز. جناب دکتر میخواستم نظرتون رو بدونم برای من که BMI ام 30 هستش و بیماری خاصی هم ندارم آیا نیاز به عمل اسلیو برای لاغری دارم یا نه؟ و در کل با شرایط من جراحی کوچک کردن معده رو توصیه می کنید؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید من رو.

  • سلام دوست عزیز برای تشخیص اینکه شرایط عمل اسلیو رو دارید یا نه باید حضوری به مطب مراجعه نمایید و آزمایشات و معاینات لازم صورت گرفته و تصمیم نهایی برای شما انجام بگیرد و تنها با شاخص BMI نمیشه نظر قطعی داد که آیا کوچک کردن معده برای شما راه حل مناسبی است یا نه.

 • من از اضافه وزنم دیگه خسته شده بودم و یک دو ماه کل اینترنت رو زیر و رو کردم و دنبال بهترین متخصص اسلیو معده تو تهران میگشتم. تمام دوستان و فامیل رو هم بسیج کرده بودم اگه کسی رو میشناسن که عمل اسلیو انجام داده رو به من معرفی کنن تا از تجربیاتش استفاده کنم و در نهایت با کلی تحقیق ، دل و به دریا زدم و عمل اسلیو برای لاغری رو یک ماهی هست که توسط دکتر یاهو انجام دادم.
  من خداروشکر عوارض اسلیو زیادی برام پیش نیومد و کسایی که ترس از عمل اسلیو دارند تجربه شخصی ام اینه که برای من که اضافه وزنم انقدری بود که حتی نمیتونستم پیاده روی طولانی مدت انجام بدم ، تنها راه حل طبق توصیه دکتر یاهو انجام عمل اسلیو بود و خداروشکر به وزن دلخواه ام رسیدم.

  • سلام خانم جیرانی ، خوشحالم که به وزن ایده آل رسیدید. حتما دستورالعمل های بعد از عمل رو رعایت کنید و طبق رژیم غذایی تعیین شده وعده های غذایی تون رو میل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپتلفن