دکتر جراحی چاقی

دکتر جراح چاقی، پزشکی است که در انجام انواع جراحی‌ لاغری برای افراد با چاقی بیمارگونه یا چاقی مرضی مهارت و تخصص دارد. جراحان چاقی متخصص برای انجام روش‌های باریاتریک نظیر مینی بای پس معده، اسلیو معده، جراحی بای پس کلاسیک معده و باندینگ معده آموزش دیده‌اند.

همچنین این جراحان آموزش‌های لازم در زمینه مدیریت جراحی چاقی و حل مشکلات مربوط به سلامتی افراد چاق را به طور کامل گذرانده‌اند. دکتر ناصر یاهو متخصص جراح چاقی در ایران هستند که تاکنون سهم بزرگی از درمان بیماران مبتلا به چاقی مرضی و مفرط را برعهده داشته‌اند.

دکتر یاهو جراح چاقی

جراحی باریاتریک یا جراحی چاقی چیست؟

عمل‌ جراحی چاقی یا عمل‌های باریاتریک، روش‌های جراحی هستند که با ایجاد تغییرات در سیستم گوارش افراد، منجر به کاهش وزن آن‌ها می‌شوند. این نوع جراحی‌ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از موارد زیر خواهند شد:

 • برخی از عمل‌های جراحی چاقی، میزان کالری مصرفی بیمار را محدود می‌کنند. این نوع عمل‌ها، با نام روش‌های محدودکننده شناخته می‌شوند.
 • در برخی دیگر از عمل‌ها، توانایی بدن در جذب مواد غذایی و کالری مواد کاهش می‌یابد. این روش‌ها، روش‌های سوء جذبی نام دارند.
 • انواع دیگر روش‌های جراحی چاقی، ترکیبی از این دو روش هستند که با نام روش‌های محدودکننده-سوء جذبی معروف هستند.

جراحی باریاتریک یا جراحی چاقی چیست؟

دکتر جراحی چاقی خوب در تهران

با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی، تکامل کافی در زمینه عمل‌های چاقی اتفاق افتاده است. امروزه جراحان چاقی زیادی در سراسر ایران و جهان وجود دارند که انواع عمل‌های این حوزه را انجام می‌دهند، اما یافتن یک دکتر جراحی خوب نیاز به بررسی و تحقیق کافی خواهد داشت.

یک متخصص جراحی چاقی و متابولیک، در صورت انجام جراحی متناسب با شرایط بیمار، می‌تواند انواع بیماری‌های مرتبط با چاقی نظیر دیابت، فشار خون بالا، کبد چرب، مشکلات حرکتی، دردهای مفصلی، آپنه خواب و ناباروری را درمان کند.

کادر دکتر ناصر یاهو هنگام عمل اسلیو معده

در حال حاضر، جراحی‌های چاقی و باریاتریک به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شوند. این روش پیشرفته، یک روش جراحی کم تهاجمی بوده و برش‎های صورت گرفته در آن، بسیار کمتر از جراحی به روش باز است. اندازه کوچک این برش‌ها در روش لاپاراسکوپی، موجب کاهش خطرات و عوارض جراحی چاقی در افراد شده و زمان ریکاوری و نقاهت نیز در آن‌ها کاهش می‌یابد. جراحان چاقی، به میزان مهارت و آموزش‌هایی که دیده‌اند، در انجام عمل چاقی به روش لاپاراسکوپی یا کم تهاجمی تخصص دارند.

دکتر ناصر یاهو، به عنوان یک دکتر متخصص جراحی چاقی، جراحی به روش لاپاراسکوپی را به پیشرفته‌ترین حالت ممکن انجام داده و به افراد با چاقی مزمن و شدید کمک می‌کند تا سلامتی خود را بازیابند و حداقل عوارض عمل جراحی را تجربه کنند. همچنین تیم پشتیبانی، قبل از انجام جراحی و تیم پیگیری، بعد از انجام عمل در تمامی مراحل بیمار را همراهی کرده و به سوالات و نگرانی‌های او پاسخ می‌دهند.

عکس قبل و بعد از عمل اسلیو معده

مشخصات و ویژگی‌ های جراح چاقی

 • یک جراح چاقی عالی، در ابتدا میزان سلامت بیمار خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. تبحر در ارزیابی سلامت نظیر محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)، اطلاع از سابقه پزشکی بیمار و بیماری‌های زمینه‌ای او بسیار دارای اهمیت بوده و پزشک از این طریق می‌توان بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی باریاتریک را برای بیمار خود انتخاب کند.
 • جراحان چاقی خوب و با مهارت، جزئیات را به طور دقیق بررسی کرده و دارای رویکرد فردی هستند. بدین معنی که روش جراحی خود را با توجه به شرایط خاص بیمار، تنظیم می‌نمایند.
 • بهترین جراح چاقی به دلیل داشتن مهارت‌های استثنایی در جراحی و استفاده از آخرین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های موجود، اطمینان خاطر کافی در بیمار به وجود می‌آورد که نهایتاً جراحی ایمن و موفقیت‌آمیز با حداقل عوارض را برای او انجام دهد.
 • یک دکتر جراحی چاقی خوب، علاوه بر مهارت‌های فنی و پزشکی، دارای مهارت‌های ارتباطی عالی است و با صبر و حوصله تمامی روند جراحی و مزایای آن را برای بیمار توضیح می‌دهد. همچنین با بیان خطرات و عوارض جراحی، به نگرانی‌ها و سوالات بیماران پاسخ داده و به آن‌ها رسیدگی می‌کند. پزشک باید دلسوز و همدل بیمار خود باشد و در طول سفر کاهش وزن، با او همراهی کند.
 • جراحی خوب است که ایمنی بیمار و سلامت او را در اولویت قرار دهد و استانداردهای اخلاقی سختگیرانه‌ای داشته باشد. پزشک متخصص خوب، تمامی مراقبت‌های جامع قبل و بعد از عمل را برای بیمار خود ارائه می‌دهد تا در نهایت با نتایج بهتری روبه‌رو شود. دکتر یاهو به عنوان یک پزشک متخصص و بااخلاق در این زمینه، با یک تیم حرفه‎ای اعم از متخصص بیهوشی، متخصص تغذیه، روانشناس، تیم پیگیری قبل و بعد از عمل، همکاری کرده و تمامی مراقبت‌های لازم قبل، حین و بعد از جراحی را برای بیماران خود ارائه می‌دهد.
 • بهترین پزشکان جراح چاقی، توسط دیگر همکاران و بیماران خود مورد توجه قرار می‌گیرند و از شهرت کافی برای دستیابی به نتایج برجسته و رضایت‌بخش در کاهش وزن، بهبود سلامتی و افزایش کیفیت زندگی بیماران برخوردار هستند.

خصوصیات یک دکتر جراحی چاقی

خصوصیات یک دکتر جراحی چاقی

 • تخصص مرتبط با جراحی‌های انجام شده
 • علم به روز و آشنایی کافی با تکنیک‌های جدید و روز دنیا
 • استفاده از تجهیزات پزشکی استاندارد و پیشرفته
 • قرارداد با بیمه‌های درمانی مختلف
 • تعداد انجام عمل‌های جراحی موفق انجام شده در سال
 • تعهد پزشک به بیمار بعد از انجام جراحی
 • عضویت در IFSO و انجام تمامی شیوه‌نامه‌های این انجمن
 • توانایی انجام تمامی روش‌های جراحی چاقی
 • تجربه انجام عمل‌های جراحی گوارشی
 • آگاهی کامل از عوارض بعد از عمل انجام شده
 • نظرات بیماران قبلی پزشک

افراد همواره برای تشخیص بیماری‌های مختلف و ریشه‌یابی عوامل بیماری به دنبال بهترین پزشکان متخصص هستند و ترجیح می‌دهند با صرف زمان انتظار طولانی یا حتی دوری مسافت مطب پزشک مورد نظر، باز هم توسط همان پزشک معاینه شده و تحت درمان قرار بگیرند. این موضوع تقریباً در تمامی بیماری‌ها از جمله درمان چاقی نیز صدق می‌کند.

چاقی از جمله بیماری‌هایی است که می‌تواند به تنهایی علت بیماری‌های مختلفی نظیر بیماری‌های قلبی، فشار خون، دیابت و غیره باشد. درمان این بیماری از طریق عمل جراحی باید حتماً توسط پزشکان فوق تخصص و کارآزموده انجام شود. زیرا در صورتی که جراحی توسط یک پزشک غیرمتخصص انجام گیرد، خطرات و تهدیدات جدی را به همراه خواهد داشت. شما به عنوان بیمار باید به این نکته توجه داشته باشید که درمان چاقی زیر نظر یک پزشک متخصص نظیر دکتر ناصر یاهو، مهم‌ترین تصمیم برای شروع فرآیند انتخاب پزشک و مراجعه جهت درمان است.

دکتر یاهو جراح چاقی

جمع بندی

دکتر ناصر یاهو، متخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان در تمامی روش‌های جراحی چاقی و همچنین آماده‌سازی بیمار قبل از عمل و مراقبت‌های بعد از جراحی، تجربه کافی دارند. دکتر یاهو، عمل‌های جراحی بسیاری انجام داده‌اند و به بسیاری از بیماران کمک کرده‌اند تا اضافه وزن خود را از بین برده و سلامتی خود را احیا کنند. ایشان در افزایش کیفیت زندگی و امید به زندگی افراد زیادی نقش داشته‌اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *