چطور از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟

چربی های شکم و پهلو همیشه آزاردهنده است موجب کاهش اعتماد به نفس هر فردی می شود. به همین خاطر، سوال اکثر افراد علاقه مند به لاغری این است که چطور از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟ راهکارهای مختلف برای دستیابی به این هدف وجود دارد، از روش های جراحی گرفته تا ورزش های اثربخش بر ناحیه میانی. مسئله مهم این است که تا چه حد اضافه وزن جدی است یا دوست دارید سریع تر از شر چربی های انباشته شده رها شوید.

قسمت میانی تاثیر فوق العاده ای روی زیبایی اندام می گذارد. هر چه دور کمر بزرگتر باشد، قطعا هنگام پوشیدن لباس های دلخواه تان با چالش های بیشتری روبرو می شوید. علاوه براین، خطر بزرگی برای سلامتی کلی بدن دارد و احتمال بروز بیماری های قلبی، دیابت و … را افزایش می دهد.

لاغری شکم و پهلو با کمک روش های جراحی و کم تهاجمی عملکرد رگ های خوبی را بهبود می بخشد و کمک می کند عالی بنظر رسید.

رهایی از چربی های شکم و پهلو + سریع ترین روش ها

چطور از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟ اگر قرار است لاغری این ناحیه را سریعا تجربه کنید، عمل های جراحی بهترین پیشنهاد است. اما کسانی که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و پهلو هستند، با کمک روش های موثر مانند ورزش، رژیم های غذایی و … می توانند آب کردن انواع چربی شکم را مشاهده کنند.

1.جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده همیشه به عنوان راهی اثربخش برای کاهش وزن است. کسانی که دوست دارند با کاهش چربی شکم و پهلو مواجه شوند، اما از ورزش ها و رژیم غذایی صحیح نتیجه ای نگرفتند، به سراغ دکتر جراحی اسلیو می روند. این روش موجب کاهش حجم معده می شود و اشتها را به شدت کاهش می دهد. معمولا حدود 70 الی 80 درصد معده برداشته می شود و نتیجه جراحی غیر قابل برگشت است.

مهم ترین شرایط لازم برای انجام این جراحی، شاخص توده بدنی بیشتر از 40 است. به عبارت دیگر، تنها افرادی واجد شرایط این جراحی هستند که دچار چاقی بیش از حد باشند. با انجام آن، به مرور زمان چاقی شکم و پهلو رفع می شود و دیگر بیماری های به وجود آمده بر اثر چاقی، قابل درمان خواهد بود. نتیجه جراحی بدین گونه است که فرد به سرعت سیر می شود و در مدت زمان کوتاهی کاهش وزن صورت می گیرد.

عمل پیکرتراشی

2.عمل پیکرتراشی؛ سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو

پیکرتراشی یکی دیگر از روش های جراحی برای برداشتن چربی شکم و پهلو است که برای دیگر نواحی نیز انجام می شود. این روش بر پایه تکنیک های مختلف، به صورت تهاجمی و غیرتهاجمی قابل اجرا است و به حذف چربی های انباشته شدن اندام می پردازد.

از مزایای پیکرتراشی می توان به حذف پوست و چربی های شل شده بدن اشاره کرد که طی چند جلسه، تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی چربی های اضافه با برش از بدن خارج می شود. نواحی باقیمانده نیز بخیه می خورد.

اصولا جراحان پلاستیک این روش را به عنوان آخرین پیشنهاد برای کاهش وزن در نظر می گیرند. بعد از به پایان رسیدن دوران بهبودی، پوست و اندام فرد بهبود می بخشد و فرد با اعتماد به نفس بیشتری در محیط ها و مجالس مختلف ظاهر می شود.

پیشنهاد مطالعه: خدمات پیکر تراشی دکتر ناصر یاهو

3.جراحی بای پس روده

جراحی بای پس روده نیز به کاهش چربی شکم و پهلو کمک می کند و موجب کاهش اشتها می شود. طی این روش، بخشی از روده کوچک بریده شده و بخش بالایی آن به قسمت انتهایی متصل می شود.

در نتیجه معده توانایی بیشتری برای نگهداری غذای بیشتر ندارد و با ترکیب آنزیم های پانکراس و صفرا در انتهای روده کوچک، احتمال جذب کالری کمتر کاهش می یابد.

4.جراحی لیپوماتیک

جراحی لاغری لیپوماتیک با کمک لوله های بسیار ظریف و بی حسی موضعی انجام می شود و با ارسال لوله ها به بافت چربی زیر پوست، عملیات ساکشن صورت می گیرد. معمولا این روش برای حذف چربی های موضعی در حد نرمال مناسب است و با هدف کاهش سایز نقطه ای خاص از بدن انجام می شود. اما با کاهش وزن بیش از حد گزینه مناسبی نخواهد بود.

لیپوماتیک به حالت سرپایی و در کوتاه ترین زمان قابل اجرا است و تنها از برش کوچکی وارد پوست می شود. با ایجاد حرکات لرزشی، به سلول های چربی شوک وارد و درون محفظه دستگاه جمع آوری می شود. جالب است بدانید از این چربی ها برای تزریق به نواحی دیگر استفاده می شود.

5.لاغری با لیپولیزر

این دستگاه بر پایه لیزر طراحی شده  است و بافت چربی ناحیه مورد نظر سوزانده می شود. سپس چربی های سوزانده شده توسط دستگاه ساکشن تخلیه می شود. چربی های استخراجی برخلاف روش قبلی برای تزریق به نواحی دیگر غیرقابل استفاده است.

5 روش طبیعی لاغری شکم و پهلو

5 روش طبیعی لاغری شکم و پهلو

در ادامه به روش های طبیعی می پردازیم تا اگر تمایل به انجام جراحی ندارید، بدانند “چطور از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟”

1.تنظیم رژیم غذایی مفید با پروتئین بیشتر

پروتئین ماده ای مغذی برای کنترل مدیریت وزن است. با دریافت پروتئین بیشتر، احساس سیری بیشتری تجربه می کنید و بدین ترتیب از پرخوری فاصله می گیرید. همچنین متابولیک بدنی بالا می رود و در حین کاهش وزن، از حذف عضلات بدنی جلوگیری می کنید. معمولا افرادی که پروتئین بیشتری دریافت می کنند، چربی شکم و پهلو کمتری دارند.

از دیگر نکات مهم برای گنجاندن در برنامه غذایی، کاهش کربوهیدرات و افزایش فیبر است. رژیم غذایی کم کربوهیدرات به رژیم کم چربی معروف است و موجب کاهش کالری دریافتی روزانه می شود. خوردن فیبر زیاد نیز احساس سیری طولانی تر را ایجاد می کند و درصد چربی شکم را کاهش می دهد.

2.دوری از استرس

استرس موجب تحریک غدد فوق کلیوی می شود و به آزادسازی هورمون استرس کمک می کند. این هورمون یکی از عوامل اصلی ایجاد چربی شکمی است که با افزایش سطح کورتیزول، اشتها نیز افزایش می یابد. اگر می خواهید به از بین بردن چربی شکم و پهلو کمک کنید، استرس و اضطراب را از خود دور نگه دارید.

ورزش هوازی برای لاغری

3.ورزش هوازی؛ آب کردن پهلو در یک هفته

ورزش های هوازی برای تامین سلامت بدنی و سوزاندن کالری موثر است. براساس مشاهدات، یکی از راه های موثر برای لاغری شکم و پهلو، ورزش های هوازی است. اگر در این راه قدم بردارید، بی تردید بعد از یک هفته شاهد اثرات فوق العاده ای بر سلامتی و حس و حالتان خواهید بود.

البته ترکیب ورزش های هوازی با تمرینات وزنه ای سریع تر به خواسته تان و سایز دلخواه می رسید. برای مشاهده بیشترین بازدهی می توانید با متخصص و مربی های ورزشی مشورت کنید.

4. بهبود کیفیت خواب

نداشتن خواب کافی رابطه مستقیمی با هورمون های استرس دارد. همچنین ترشح هورمون لپتین را افزایش می دهد و با هوس های ناسالم غذایی مانند کیک، شیرینی، پفک و … همراه است. خوابیدن حدود 8 ساعت در طول شب بهترین زمان است و بر حفظ وزن ایده آل کمک می کند. در حالی خواب ناکافی و کمتر از 5 ساعت باعث افزایش احساس گرسنگی خواهد شد و تمایل شما را به سوی خوردن غذاهای ناسالم می برد.

5.دمنوش لاغری

تهیه دمنوش لاغری شکم یکی دیگر از پیشنهادهای اثربخش برای حذف چربی های انباشته شده ناحیه میانی است. مصرف این دمنوش ها در کنار کالری سوزی روزانه و انجام فعالیت های ورزشی موثر است و نیازی نیست برای تهیه آن ها هزینه زیادی بپردازید:

6. دمنوش زنجبیل

زنجبیل یکی از گیاهان مفید با طبع گرم است که موجب سوخت و ساز زیاد بدن می شود. این گیاه را می توانید به قطعات کوچک خرد و خشک کنید. سپس آن داخل چای بریزید و نوش جان کنید. نوشیدن این چای در مواقعی که اشتها زیادی دارید مفید است.

7.دمنوش دارچین:

دارچین خواص شگفت انگیزی برای لاغری دارد. علاوه براین موجب کاهش اشتها و کنترل قند خون می شود. برای تهیه دمنوش لاغری شکم و پهلو، تنها کافی است آب جوش و چوب دارچین را با کمی پودر دارچین ترکیب کنید. همچنین از این ترکیب می توانید در کنار چای روزانه استفاده کنید و لذت ببرید.

8. دمنوش چای سبز:

چای سبز خواص چربی سوزی فوق العاده ای دارد و مصرف روزانه آن حدود چند لیوان، موجب کاهش وزن می شود. همچنین می توان با افزودن زنجبیل و دارچین اثربخشی چای سبز را دوچندان نمود و سریع تر شاهد کاهش چربی شکم و پهلو باشید.

کلام آخر

پاسخ دادن به سوال چطور از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟ بسیار ساده و راحت است. تنها کافی است انگیزه کافی بدست آورید و برای تغییر سبک زندگی تصمیم بزرگی بگیرید.

داشتن برنامه غذایی مناسب و سرشار از مواد مفید شما را به داشتن اندام ایده آل نزدیک تر و ورزش منظم، به راحتی چربی های اضافه را حذف می کند.

اما اگر در این راه موفق نشدید، می توانید به سراغ راهکارهای موثر و سریع جراحی بروید. روش های جراحی توسط متخصصان حرفه ای انجام و قبل از هر کاری شرایط لازم شما توسط پزشک سنجیده می شود. در این صورت بهترین نتیجه را مشاهده می کنید و از لاغری قسمت میانی لذت می برید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *