بهترین پزشک جراح برای عمل لاغری

عمل‌ جراحی می‌توانند ترسناک و حتی خطرناک باشند. هرچه عضوی که مورد جراحی قرار می‌گیرد، حساس‌تر باشد، اهمیت عمل جراحی و مهارت پزشک جراح نیز افزایش می‌یابد. عمل جراحی که در جهت لاغری انجام می‌شود نیز بر روی اعضای مهمی از بدن تأثیر دارند. همین امر موجب می‌شود تا افرادی که به عمل لاغری نیاز دارند، به دنبال بهترین پزشک جراح برای عمل لاغری خود باشند.

جراحی که انتخاب می‌شود باید با جراحی لاپاراسکوپی کاملاً آشنا بوده و دوره فلوشیپ مربوطه را نیز گذرانده باشد. اما چطور می‌توانیم بهترین پزشک جراح برای عمل لاغری را پیدا کرده و انتخاب نماییم؟ در صورتی که هدفتان از انجام عمل لاغری، بهبود وضعیت سلامتتان است، این مقاله می‌تواند بسیار برای شما مناسب و کمک‌کننده باشد.

ما در این مقاله در تلاش هستیم تا فرآیند انتخاب جراح لاغری را برای شما ساده‌تر کنیم و مهم‌ترین معیارهای یک جراح عالی را با شما در میان بگذاریم. بنابراین برای یافتن پاسخ‌ سوالات خود، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکتر یاهو جراح لاغری

عمل لاغری چیست و به چه کسی پزشک جراح لاغری گفته می‌شود؟

عمل لاغری (Bariatric surgery) شامل تمامی روش‌های کم تهاجمی جراحی می‌شود که با دستکاری یا ایجاد تغییر در اندام‌های سیستم گوارش در نهایت منجر به کاهش وزن و لاغری بیمار خواهد شد. این عمل‌های جراحی توسط پزشک جراح لاغری انجام می‌گردد.

جراح لاغری (Bariatric Surgeon)، پزشکی است که دوره‌های مربوط به جراحی لاپاراسکوپی را گذرانده و مدارک معتبر و مرتبط با عمل‌های لاغری را کسب کرده است. اینگونه پزشکان می‌توانند برای درمان چاقی مداخلات جراحی انجام داده و به کاهش برخی بیماری‌ها در افرادی که اضافه وزن شدید یا چاقی مرضی دارند، کمک کنند.

عمل لاغری چیست و به چه کسی پزشک جراح لاغری گفته می‌شود؟

عوامل مهم در انتخاب بهترین پزشک جراح برای لاغری

مطمئناً معیارهای زیادی برای انتخاب بهترین پزشک جراح لاغری وجود دارد اما شاید مهم‌ترین آن‌ها 4 عاملی باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. توصیه می‌کنیم در زمان انتخاب جراح لاغری، این 4 عامل را مدنظر قرار دهید.

1. مدارک علمی دانشگاهی و آکادمیک

بیماران حق دارند تا در رابطه با مدارک دانشگاهی و آکادمیک پزشک و درمانگر خود، اطلاع کافی داشته باشند. بنابراین زمانی که یک پزشک خود را جراح چاقی یا جراح لاغری معرفی می‌کند و بر روی تابلوی مطب وی نوشته شده “فوق تخصص جراحی لاغری و لاپاراسکوپی”، این حق شما به عنوان بیمار است که درباره مدارک دانشگاهی او تحقیق کنید و از صحت و اعتبار آن‌ها مطمئن شوید.

حتی وزارت بهداشت توصیه می‌کند که پزشکان، مدارک علمی خود را بر روی دیوار یکی از بخش‌های مطب خود قرار دهند تا در معرض دید بیماران و مراجعه‌کنندگان باشد. در نتیجه شما باید در رابطه با مدارک پزشک جراح خود از او سوال بپرسید و پزشک نیز موظف است به سوالات شما پاسخ داده و اعتبار مدارک خود را ثابت کنند.

به طور کلی، پزشکانی که تحت عنوان جراح لاغری شناخته می‌شوند، باید دوره‌های دانشگاهی و حتی غیردانشگاهی زیادی را گذرانده باشند تا در نهایت بتوانند در این زمینه جراحی فعالیت کنند. مدارکی که یک جراح لاغری باید داشته باشد، به شرح زیر است:

 • دوره پزشکی عمومی: تمامی افرادی که در رشته پزشکی پذیرفته می‌شوند، در ابتدای امر باید دوره 7 ساله عمومی را بگذرانند.
 • دوره جراحی عمومی: پزشکان جراحی که در زمینه عمل چاقی و لاغری فعالیت می‌کنند، باید در دانشگاه دوره تخصصی جراحی عمومی را انتخاب کرده و بعد از چند سال آموزش حرفه‌ای، مدرک تخصص خود را بگیرند.
 • دوره جراحی لاغری و لاپارسکوپی: پزشکانی که دوره تخصص جراحی عمومی را گذرانده‌اند، هنوز شرایط انجام عمل جراحی لاغری را ندارند و هنوز به عنوان یک جراح چاقی و لاغری شناخته نمی‌شوند. بعد از گذراندن دوره جراحی عمومی، پزشکان علاقمند به این حوزه باید دوره‌های فوق پیشرفته جراحی لاپاراسکوپی را بگذرانند تا بتوانند به عنوان یک جراح لاغری، عمل جراحی انجام دهند.

2. تعداد بیماران و عمل‌های انجام شده توسط پزشک جراح

یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین پزشک جراح برای عمل لاغری، تعداد بیماران و تعداد عمل‌های موفقی است که توسط جراح انتخابی، انجام شده است. بهترین جراحان، علاوه بر مدارک دانشگاهی معتبر و تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها، باید تجربه زیادی نیز داشته باشند. در واقع شاید می‌توان اینطور بیان کرد که مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند یک پزشک جراح را موفق و حرفه‌ای نشان دهد، انجام عمل‌های موفق زیاد است.

این یک واقعیت است که نمی‌توان صرفاً بر اساس مدارک علمی یک پزشک، به او اعتماد کرد. در واقع علم زمانی موثر است که تجربه و مهارت را نیز به دنبال داشته باشد. بنابراین انتخاب جراحانی که سال‌ها سابقه جراحی لاغری دارند به نسبت بیشتر از جراحان جوانی است که تازه دوران تحصیل خود را به پایان رسانده و مدارک دانشگاهی خود را دریافت کرده‌اند.

3. پزشک در چه بیمارستان‌هایی عمل جراحی انجام می‌دهد؟

نکته‌ای که در همین ابتدا باید به آن توجه داشت، این است که چنین عمل‌هایی در هر بیمارستانی قابل انجام نیست. همچنین عمل لاغری، جراحی نیست که در مراکز محدود جراحی و کلینیک‌های کوچک و حتی بزرگ انجام شود. بنابراین به هیچ عنوان سراغ مراکزی که ادعای انجام عمل جراحی لاغری دارند و در کلینیک این عمل را انجام می‌دهند، نروید.

همچنین باید توجه داشت که تمامی بیمارستان‌های یک شهر، اتاق عمل مجهزی برای انجام چنین عمل‌های جراحی ندارند. و بیمارستان‌های مجهز نیز در همین راستا به دنبال پزشکان حاذق و با مهارت بالا هستند تا عمل‌های لاغری خود را در بیمارستان مذکور انجام دهند. بنابراین اگر در زمان انتخاب پزشک، فهرست بلندبالایی از بیمارستان‌ها برای انتخاب محل جراحی به شما ارائه شد، اعتماد کردن نیز راحت‌تر می‌شود.

نکته دیگری که در زمان انتخاب پزشک و بیمارستان باید در نظر گرفت، نوع بیمه شما به عنوان بیمار است. بهتر است بیمارستان انتخابی با بیمه شما قرارداد داشته باشد تا در بحث پرداخت هزینه‌ها، کمک کند. در این حالت، صحبت با پزشکی که در بیمارستان طرف قرارداد شما، جراحی انجام می‌دهد، مناسب‌تر و بهتر است.

4. توجه به نظرات و تجربه بیماران

چهارمین عامل که اهمیت بسیاری نیز دارد، توجه به نظرات و بازخوردهای دیگر بیماران است. توصیه می‌شود شما تمامی نظرات و تجربه بیمارانی که برای درمان خود به پزشک موردنظرتان مراجعه کرده‌اند را بررسی کرده و از میزان رضایت و عدم رضایت آن‌ها مطلع گردید.

در حال حاضر، عمل جراحی لاغری در ایران نیز مانند تمامی جهان کاملاً پذیرفته شده و جاافتاده است و تقریباً از 5 سال گذشته تاکنون، افراد زیادی زیر تیغ چنین عمل‌هایی رفته‌اند و جراحی موفقیت‌آمیز و درمان کاملی داشته‌اند. همین امر موجب شده تا شما بتوانید از روش‌های مختلفی، افرادی را که این عمل را انجام داده‌اند پیدا کنید.

یافتن و صحبت کردن با افرادی که تحت عمل جراحی لاغری قرار گرفته‌اند می‌تواند حقایق ارزشمندی را در این رابطه در اختیار شما بگذارد. شما می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف، پزشک موردنظرتان را پیدا کرده و از نظرات بیمارانش مطلع شوید. در نهایت شما اطلاعات بیشتری در رابطه با این پزشک بدست می‌آورید و از تجارب این بیماران نیز برای بهبود روند درمان خود استفاده خواهید کرد.

عوامل مهم در انتخاب بهترین پزشک جراح برای لاغری

مهم‌ترین سوالاتی که باید از جراح لاغری مورد نظر خود بپرسیم؟

بهترین روش برای یافتن پاسخ تمامی سوالات شما، مراجعه حضوری به مطب جراح است. شما می‌تواند با توجه به معیارهای گفته شده در بالا، پزشک مورد نظر خود را پیدا کرده و سپس با مراجعه حضوری و پرسیدن مستقیم سوالات از ایشان، انتخاب خود را نهایی کنید. از جمله مهم‌ترین سوالاتی که می‌توانید در مراجعه اول از پزشک بپرسید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چه تعداد عمل جراحی لاغری در طی یکسال گذشته انجام داده‌اید؟
 • آیا شما در کنار عمل جراحی لاغری، عمل‌های جراحی عمومی را نیز انجام می‌دهید؟
 • به عنوان یک جراح حاذق، سابقه کاری شما در این حوزه جراحی، چند سال است؟
 • آیا می‌توانم نظرات دیگر بیماران را بشنوم و ببینم؟ آیا امکان دسترسی به دیگر بیمارانتان وجود دارد و می‌توانم از آن‌ها سوال بپرسم؟
 • دستورالعمل‌های شما برای قبل و بعد از انجام عمل جراحی برای بیمارانتان، شامل چه مواردی می‌شود؟
 • تا چه اندازه آموزش بیمارانتان، برای شما اهمیت دارد؟ آیا همه توصیه‌های لازم برای قبل، حین و بعد از عمل را در اختیار بیمار قرار می‌دهید؟
 • میزان موفقیت یا عدم موفقیت شما در کدام نوع جراحی لاغری بیشتر است؟ عوارض مربوط به هر یک از روش‌ها چیست؟
 • آیا خطر انجام جراحی لاغری برای من نیز مانند سایر بیماران خواهد بود یا خطرات پیش‌روی من بیشتر است؟ علت این امر چیست؟
 • کدام نوع جراحی را برای من توصیه می‌کنید؟ علت این انتخاب چیست؟

مهم‌ترین سوالاتی که باید از جراح لاغری مورد نظر خود بپرسیم؟

دکتر ناصر یاهو جراح لاغری

اگر شما متقاضی انجام انواع عمل‌های لاغری و زیبایی در شهر تهران هستید، می‌توانید به مطب دکتر ناصر یاهو مراجعه نمایید. ایشان با بیش از 27 سال سابقه کار حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف جراحی چاقی نظیر اسلیو معده، بای پس معده و جراحی زیبایی و پیکرتراشی نظیر ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی، پروتز سینه و غیره مشغول به فعالیت هستند.

دکتر یاهو تمامی ویژگی‌های گفته شده در این مقاله را دارا هستند و می‌توانند در بهترین بیمارستان‌ها و با بهترین تجهیزات برای، جراحی مورد نظر شما را با درصد موفقیت بالا انجام دهند. ایشان به گواه بیماران قبلی خود، پزشک جراح بااخلاقی هستند و با صبر و حوصله فراوان، روند درمانی شما را پیش می‌برند. همچنین تجربه و تعدد جراحی دکتر یاهو موجب افزایش مهارت و تبحر ایشان در انجام عمل‌های جراحی لاغری شده و با انجام جراحی توسط ایشان، عوارض بعد از جراحی برای بیماران به حداقل می‌رسد.

 

کلام آخر

در این مقاله شما با عوامل مهم در انتخاب بهترین پزشک جراح برای عمل لاغری آشنا شدید. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به مدارک آکادمیک و دانشگاهی معتبر، تبحر و تجربه کافی در زمینه عمل‌های جراحی لاغری روز دنیا، تعهدکاری و اولویت قرار دادن جان بیماران و سلامتی آن‌ها در تمامی شرایط، حضور در بیمارستان‌های معتبر و دارای تجهیزات کافی و پیشرفته، پشتیبانی و حمایت از بیماران قبل و بعد از انجام عمل جراحی و غیره اشاره کرد.

در دنیای امروز، چاقی به عنوان یک معضل بزرگ شناخته می‌شود و افراد بسیاری به دنبال روش کم دردسر و فوری برای لاغری طولانی مدت هستند. یکی از این روش‌ها، انجام عمل جراحی توسط یک پزشک حاذق و توانا است. بنابراین شما باید در انتخاب جراح لاغری خود دقت کافی را به عمل آورده و بهترین جراح را از میان جراحان حال حاضر ایران انتخاب کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و پاسخ سوالات خود، با ما در ارتباط باشید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *