انواع جراحی های لاغری

انواع جراحی های لاغری و آشنایی با آن ها می تواند کمک بزرگی برای رسیدن به اندام ایده آل شما باشد. قبل از انجام و استفاده از هر روشی حتما باید اطلاعات کافی و لازم درباره ی آن را به دست آورید. انجام انواع جراحی ها بدون شناخت و آگاهی می تواند بعدا عوارض و مشکلات جدی را در پی داشته باشد. در این مطلب اطلاعات دقیقی را درباره ی تمامی روش ها در اختیار شما قرار می دهیم.

بررسی انواع جراحی های لاغری تهاجمی و غیر تهاجمی

عمل های لاغری به دو دسته جراحی (تهاجمی) و غیر جراحی (غیر تهاجمی) تقسیم بندی می شوند. در روش های تهاجمی یا جراحی فرد تحت بیهوشی یا بی حسی قرار می گیرد و با استفاده از دستگاه ها و تکنیک های پیشرفته توده های چربی از بدن او حذف می گردد.

این روش معمولا دوران نقاهت طولانی در پی دارد و فرد حتما باید تحت نظر پزشک قرار داشته باشد تا بهبودی کامل حاصل شود. در روش های غیر جراحی یا غیر تهاجمی نیازی به بستری و بیهوشی نیست و کار تنها با یک یا چند دستگاه صورت می گیرد.

معمولا دوران نقاهت زیادی در این روش وجود ندارد و فرد بعد از انجام درمان می تواند به زندگی عادی خود باز گردد. توجه داشته باشید که انجام انواع جراحی های لاغری شکم که تهاجمی محسوب می شوند، حتما باید تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شوند. در صورت عدم وجود تخصص کافی در پزشک ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد.

بررسی روش‌های لاغری تهاجمی و غیر تهاجمی

معرفی 9 نوع جراحی لاغری پرطرفدار

برخی از افراد خواستار لاغری سریع و بدون دردسر هستند و دوست دارند در کمترین زمان ممکن به یک اندام ایده آل دست پیدا کنند. انواع عمل های لاغری موضعی (تهاجمی و غیر تهاجمی) در مدت زمان بسیار کم، فرد را به اندام دلخواه و بدون چربی می رسانند. انتخاب روش جراحی لاغری با توجه به نظر جراح و متخصص پس از انجام معاینات و آزمایشهای لازمه خواهد بود.

در ادامه به 9 نوع جراحی لاغری پرطرفدار اشاره می نماییم:

1- عمل اسلیو معده

یکی از روش های جراحی برای لاغری انجام عمل اسلیو معده می باشد. این عمل به روش لاپاراسکوپی انجام می گردد. در واقع کاری که طی این عمل انجام می شود کوچک کردن حجم معده می باشد . این عمل را در اصطلاح عامیانه جراحی کوچک کردن معده نیز می نامند.

با انجام اسلیو معده حجم غذای فرد به صورت زیادی کاهش می یابد و همین موضوع سبب لاغری و از بین رفتن چربی های اضافی در بدن می شود. پزشک متخصص انجام عمل اسلیو را به افرادی توصیه می کند که اضافه وزن بسیار زیادی دارند و هیچ کنترلی بر روی اشتها و رژیم غذایی خود ندارند.

افرادی که از انواع روش های لاغری جراحی استفاده می نمایند حتما باید قبل از عمل اطلاعات و آگاهی کاملی نسبت به آن به دست آورند. در صورت وجود اضافه وزن کم و جزئی این عمل جراحی انجام نمی گردد.

2- بای پس معده

در جراحی بای پس معده پزشک با ایجاد تقسیم بندی هایی در معده سبب کاهش حجم آن می شود. بعد از انجام این جراحی اشتهای فرد به طور زیادی کاهش می یابد. دریافت کالری کم در مدت زمان طولانی باعث از بین رفتن توده های چربی بدن و کاهش وزن می شود.

افراد دارای ضعف سیستم ایمنی نباید از این روش برای لاغری استفاده نمایند. زیرا برای ریکاوری سیستم ایمنی باید قوی باشد. این جراحی نیز برای افرادی انجام می شود که از چاقی مفرط رنج می برند و برای اضافه وزن های جزئی انجام نمی گردد.

عمل بای پس معده دکتر ناصر یاهو

3- لیپوساکشن

روش لیپوساکشن یکی از انواع روش های لاغری موضعی است که در نواحی مختلف بدن کاربرد دارد. در این روش با استفاده از دستگاه ها و ابزارهایی اقدام به مکش و ساکشن توده های چربی زیر پوست می کنند. برای انجام این کار پزشک برش هایی را بر روی بدن فرد ایجاد می کند و با وارد کردن دستگاه و لوله ای بنام کانولا به زیر پوست توده های چربی موجود در شکم یا هر ناحیه دیگر را به وسیله مکش خارج می نماید.

این نوع روش تقریبا تهاجمی بوده و نیاز به بستری و تحت نظر بودن دارد. بعد از جراحی معمولا جای زخم بسیار کوچک و ظریفی بر روی بدن باقی می ماند. در صورتی که عضلات شکمی فرد بسیار ضعیف باشد و پوست شل و افتاده ای بعد از لیپوساکشن باقی بماند توصیه می شود حتما جراحی ابدومینوپلاستی نیز صورت گیرد تا فرد به اندام و پوست ایده آل خود دست پیدا کند.

چه کسانی مناسب عمل جراحی لیپوساکشن نیستند

4- ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی برای لاغری و تناسب اندام در ناحیه شکم انجام می شود. در طی عمل ابدومینوپلاستی عضلات ضعیف شکمی تقویت شده و پوست شل و افتاده آن برداشته می شود. معمولا این عمل به همراه لیپوساکشن انجام می گیرد.

ابدومینوپلاستی از انواع روش های لاغری شکم است که اندامی بی عیب و نقص را برای فرد به ارمغان می آورد. این نوع جراحی نیاز به بستری داشته و حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گردد. دوران نقاهت آن حدود چهار هفته می باشد. فرد حتما باید دو هفته استراحت مطلق داشته باشد تا ریکاوری عضلات انجام شود.

این جراحی مناسب افرادی است که عضلات شکمی بسیار ضعیف و افتاده ای دارند. قبل از عمل حتما باید تمامی موارد مهم درباره ی سلامتی کنترل شود. ضعف در سیستم ایمنی، مبتلا بودن به دیابت و وجود فشار خون بالا از جمله موانعی برای انجام این جراحی می باشد.

ابدومینوپلاستی

5- لاغری با کمک دستگاه

لاغری با دستگاه از دیگر انواع روش های لاغری شکم و سایر نواحی در بدن می باشد. در این روش از دستگاه های مختلف و متفاوتی برای کاهش سایز و وزن استفاده می نمایند. دستگاه آراف، دستگاه اگزیمیا، دستگاه شاک ویو و انواع دستگاه های ویبره برای انجام لاغری موضعی مورد استفاده قرار می گیرند.

در این روش جراحی وجود ندارد به همین دلیل نیز تهاجم کمتری در آن وجود دارد. معمولا برای گرفتن نتیجه مطلوب از دستگاه های لاغری حتما باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و فعالیت بدنی مناسبی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

استفاده از تمامی روش های لاغری باید متناسب با وضعیف جسمانی فرد انجام بگیرد. روش های جراحی حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شوند. در غیر این صورت عوارض و عواقب خطرناکی را در پی خواهند داشت. دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی زیبایی با بیش از 20 سال سابقه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

6- لاغری به روش کرایولیپولیز (Cryolipolysis)

در تکنیک پیکرتراشی کرایولیپولیز، بافتهای چربی با قرارگیری در سرمای شدید، از بین رفته و در چند هفته از طریق سیستم ایمنی بدن دفع می شود.

مزایای تکنیک لاغری کرایولیپولیز

 • روشی بدون عوارض
 • بدون درد
 • زمان کوتاه عمل
 • بدون ایجاد زخم روی بدن
 •  سرپایی

لاغری به روش کرایولیپولیز (Cryolipolysis)

7- تکنیک لاغری اولترازد (Ultraz)

در تکنیک لاغری اولترازد، با تحریک کردن قسمت فیبروپلاست بدن و ایجاد کلاژن، بعد از تابش امواج هایفو به لایه های چربی و قسمت زیر پوست ، چربی ها را به شکل مایع از بدن خارج می شود.

مزایای روش اولترازد

 • شل نشدن پوست بعد از جراحی
 • بدون بیهوشی کامل
 • نداشتن عوارض آمبولي

تکنیک لاغری اولترازد (Ultraz)

8- لاغری با لیپوست (Liposat)

در روش لیپوست با ویبره رفت و برگشتی، چربی‌ها از بدن جدا می شوند.
در این روش جراحی لاغری با انجام ساکشن و ویبره ، چربی ها بدون گلوله شدن از بدن خارج می شوند.

مزیت های لیپوست

 • بدون عوارض
 • خروج چربی به صورت یکدست
 • بدون درد

لاغری با لیپوست (Liposat)

9- پیکرتراشی با بادی جت

کانتورینگ بادی جت معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش برای جمع آوری چربی در اطراف شکم، شانه ها، ران ها، بالای بازوها و سایر قسمت های بدن به روش بادی جت استفاده می شود. پس از تزریق بی حسی موضعی، یک برش کوچک ایجاد می شود. سپس از طریق یک برش، یک لوله کانولا وارد بدن فرد می شود. مرحله بعدی از طریق یک لوله کنترل شده با فشار، آب به بدن پمپ می شود و از چربی و سلول ها جدا می شود.
چربی آزاد و جدا شده از ماهیچه ها با جذب از بدن خارج می شود. آبی که وارد بدن می شود به سرعت از بدن خارج می شود و هیچ آسیبی برای فرد ندارد. هر چه آب کمتری وارد بدن انسان شود پس از انجام این روش درد کمتری دارد و می توان گفت با درد کمتر و به بهترین شکل وزن کم می کند.

پیکرتراشی با بادی جت

 مزایای اصلی پیکرتراشی با بادی جت

 • بهبودی سریع
 • گرفتن بهترین نتیجه
 • درد کمتر
 •  ریسک عمل کمتر
 • استفاده از چربی ها در قسمت های دیگر

 افرادی کاندیدای عمل با بادی جت

 • افراد بالای ۱۸ سال
 • افراد دارای چربی های مقاوم
 •  افراد دارای چاقی موضعی
 • بیماران دیابتی و قلبی
 •  افراد دارای اضافه وزن زیر ۱۰ کیلوگرم

کدام یک از جراحی های لاغری جدیدتر است؟

روش لیپوماتیک، یکی از متدها و انواع جراحی های لاغری روز دنیا محسوب می شود. با کمک این روش چربی‌های اضافی از بدن خارج شده و قابل استفاده در قسمت های دیگر بدن شما خواهد بود. این روش، با بهره گیری از تکنولوژی های نوین مهندسی پزشکی، ابتدا بافت چربی‌ را آنالیز کرده سپس با عمل ساکشن، چربی‌ها را از بدن خارج می کند.این روش عملکرد بسیار بالایی دارد و بصورت یکدست چربی‌ ها را خارج می کنند.

همچنین بخوانید: علت بوی بد دهان بعد از عمل لاغری کوچک کردن معده

خدمات جراحی های لاغری دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو با چند دهه سابقه درخشان در انجام انواع جراحی های لاغری نظیر : اسلیو معده، بای پس معده و پیکر تراشی توانسته است مراجعه کنندگان زیادی را به وزن ایده آل خود برساند. دکتر ناصر یاهو با انجام جراحی های لاغری (تهاجمی و غیر تهاجمی) ، افرادی را که بعد از  رژیم های لاغری گوناگون و ورزشهای مکرر از رسیدن به وزن دلخواه ناکام مانده اند، را به تناسب اندام خواهد رسانید.

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

سوالات متداول راجب انواع جراحی های لاغری

در روش های تهاجمی (یا جراحی) فرد تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد ولی در روش غیر تهاجمی نیازی به بستری و بیهوشی نیست و دوران نقاهت کوتاه تر است و فرد بعد از انجام درمان می تواند به زندگی عادی خود باز گردد

از جمله عمل های لاغری می توان به : اسلیو معده، بای پس معده، لیپوساکشن ، ابدومینوپلاستی و انواع روشهای پیکر تراشی اشاره نمود که در این مقاله به طور کامل تشریح می شوند.

از جمله روشهای لاغری بدون جراحی می توان به : تکنیک لاغری کرایولیپولیز، روش اولترازد، لیپوست (Liposat) و بادی جت اشاره نمود.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *