راهنمای پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در دنیا، عمل زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی می باشد. در این عمل چربی های اضافی پوست شکم حذف شده و پوست افتاده ی شکم ترمیم می شود. البته مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی، تاثیر بسیار زیادی را در نتیجه ی عمل دارد.به همین خاطر پزشکان بعد از عمل پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی را توصیه می کنند. پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی باعث ایجاد فشار مناسب بر ناحیه ی تحت درمان شده و به شکم شکل می دهد، همین طور موجب کاهش سریعتر تورم می شود.

دلیل پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از اصلی ترین مراقبت های بعد از عمل زیبایی شکم،  پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی می باشد. جراحی زیبایی شکم فرایند تخلیه ی چربی و شکل دادن به پوست در ناحیه ی شکم می باشد. استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی موجب کاهش تورم ناحیه ی مورد نظر شده و به بیمار آزادی عمل می دهد.

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی بخش مهمی از مراقبت های بعد از عمل می باشد، چون بر نتیجه ی جراحی تاثیر چشمگیری دارد. گن ها بیشتر در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند، به همین خاطر بیمار می تواند با مشورت پزشک، شب ها گن را دربیاورد.

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی موجب تسریع در بهبودی شده و کمک های زیادی به شکل دهی فرم جدید بدن می کند. همین طور پوشیدن گن بعد ابدومینوپلاستی، از عوارض عمومی عمل جراحی می کاهد.

از دیگر ضرورت های استفاده از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی می توان به کاهش دوران نقاهت اشاره کرد. به این صورت که بیمار می تواند بعد از عمل جراحی با استفاده از گن خیلی زودتر به روال عادی زندگی خود بازگردد.

دلیل پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

همچنین بخوانید: ۳ دلیل برای برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

فواید پوشیدن گن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی:

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی دارای مزایا و فواید زیادی می باشد که در ادامه به بررسی تک تک این مزیت ها خواهیم پرداخت. از جمله مزایای استفاده از گن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به شرح زیر می باشد:

1- به کاهش تورم کمک می کند:

استفاده از گن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی موجب کاهش تورم می شود. بعد از عمل جراحی زیبایی شکم ممکن است مایع اضافی در حفره های شکم ایجاد شده و آن نواحی ورم کند. پوشیدن گن مناسب بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به دلیل اعمال فشار مناسب به قسمت های آسیب دیده به خاطر توزیع مجدد مایعات به کاهش تورم کمک می کند.

فشاری که گن به قسمت های ورم کرده اعمال می کند به فشرده سازی توده ها و برجستگی های ایجاد شده ناشی از تورم کمک می کند.

2- کبودی بعد از عمل را کاهش می دهد:

بعد از عمل جراحی زیبایی شکم کبودی خیلی شایع است. چون در زمان عمل جراحی به دلیل آسیب هایی که به رگ های خونی وارد می شود و این رگ ها وظیفه ی انتقال خون را به بافت های اطراف ناحیه دارند، پوست دچار کبودی می شود.

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی به دلیل فشاری که در ناحیه ایجاد می کند، از نفوذ خون به پوست جلوگیری به عمل می آورد. به همین خاطر کبودی بعد از عمل کاهش پیدا می کند و به روند رفع شدن آن سرعت می بخشد.

3- کاهش درد بعد از عمل:

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی به دلیل فشاری که اعمال می کند، باعث فشرده نگه داشته شدن بافت ها در محل مورد نظر می شود. فشار اعمال شده به پوست کمک های زیادی را به محافظت از محل برش و ساختارهای داخلی در مقابل آسیب های احتمالی می کند. از همه مهم تر پوشیدن گن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتمال التهاب و درد را کاهش می دهد.

فواید پوشیدن گن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی:

همچنین بخوانید: آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

بررسی دیگر مزایا و فواید پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

در ادامه به سایر مزایا و فواید پوشیدن گن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت:

1- به کاهش افتادگی پوست بعد از عمل کمک می کند:

یکی دیگر از اصلی ترین فواید پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی کاهش افتادگی پوست بعد از عمل می باشد. استفاده از گن به دلیل فشاری که به ناحیه ی مورد نظر اعمال می کند موجب می شوند که بدن فرم خود را حذف کند. برای حذف فرم بدن در همان حالت باید به مدت یک ماه به صورت مدام از گن بعد از عمل استفاده کرد.

چون گن موجب می شود که بافت های زیرین پوست بدن حالت خود را به شکل فشرده حفظ کنند. این موضوع از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری به عمل می آورد.

2- موجب کاهش عفونت می شود:

گن بعد از عمل به عنوان مانع فیزیکی عمل می کند. به این صورت که گن از تماس مستقیم عوامل عفونی با محل جراحی شده جلوگیری می کند. همین موضوع باعث می شود که احتمال عفونت کاهش پیدا کند.

3- گردش خون را ترویج می دهد:

بعد از عمل جراحی احتمال خطر تشکیل لخته ی خونی وجود دارد. این لخته ها باعث مسدود شدن رگ های خونی می شود که یک عارضه ی تهدید کننده می باشد. پوشیدن گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی باعث گردش خون مناسب می شود و از تشکیل لخته های خونی جلوگیری می کند.

4- بهبود جای زخم:

یکی دیگر از مزایای پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی یا پیکرتراشی ، بهبود جای زخم می باشد. تا اندازه ای قابل قبولی گن بر روی ناحیه ی جراحی فشار وارد می کند و این فشار موجب تسریع در بهبود جای زخم می شود.

5- امکان تحرک آسان را فراهم می کند:

پوشیدن گن بعد از عمل جراحی موجب می شود که بافت های پوستی در جای خود نگه داشته شوند. بنابراین در زمان تحرک، فشار کمتری به ناحیه ی جراحی وارد خواهد شد.

بررسی دیگر مزایا و فواید پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

همچنین بخوانید: بررسی تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

ویژگی های گن مناسب برای بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

در این بخش از محتوای پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی به بررسی ویژگی های گن مناسب می پردازیم. گن های طراحی شده برای بعد از عمل ابدومینوپلاستی، به گونه ای هستند که فشار مناسب و متعادلی را به نواحی مورد نظر از شکم وارد می کنند.

در برخی موارد ممکن است بیماران حس خوبی را در زمان پوشیدن گن نداشته باشند، این مسئله در دوره ی اولیه بعد از عمل ابدومینوپلاستی رخ می دهد. چون بیمار در دوران اولیه به خاطر تورم زیادی که دارد، نمی تواند به فشاری که هنگام پوشیدن گن ایجاد می شود، عادت کند.

فشرده سازی بیش از حد و عدم استفاده از گن سایز مناسب با بیمار می تواند موجب درد شده و خطر نکروز را در بیمار بیشتر کند. گنی که طرح نامناسب داشته باشد و یا بیش از اندازه سفت باشد، ممکن است برخلاف انتظار موجب تجمع مایع در میان بافت های پوستی به نام سروما شود.

ویژگی های گن مناسب برای بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

نحوه ی انتخاب سایز گن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

سوالی که در ذهن برخی از بیماران بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی ایجاد می شود، این است که گن بعد از جراحی چقدر باید تنگ باشد؟ از آن جایی که پوشیدن گن خیلی تنگ و گشاد بعد از ابدومینوپلاستی روند بهبودی را می تواند مختل کند باید سایز و اندازه ی آن متناسب با سایز بیمار انتخاب شود.

گن باید در  حالت ایده آل بتواند از نواحی جراحی بدون ایجاد ناراحتی، پشتیبانی کند. به این صورت که، گنی که بیمار برای بعد از جراحی خود تهیه می کند، باید متناسب با فرم بدنی بعد از عملش باشد.  گن متناسب با بدن بیمار نباید هیچ ناحیه ای از عمل جراحی را در معرض دید قرار دهد.

در این صورت گن می تواند مطابقت لازم را با فرم جدید بیمار ایجاد کند. در صورتی که ناحیه ای باز وجود داشته باشد، ممکن است زخم اسکار به وجود بیاید.

روش دیگری هم  برای تشخیص اندازه ی مناسب گن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد. این روش به این صورت است که، در زمان پوشیدن گن بیمار دست خود را داخل آن بکشد، اگر  بتواند این کار را بدون فشار و خیلی راحت انجام دهد، گن تهیه شده مناسب سایز او است.

ضرورت انتخاب سایز مناسب گن در این است که، پوشیدن گن خیلی تنگ باعث آسیب به رگ های خونی شده و منجر به خونریزی می شود. به همین خاطر انتخاب سایز و اندازه ی مناسب گن از اهمیت بسیار بالایی در روند بهبودی بیمار برخوردار است.

نحوه ی انتخاب سایز گن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

بهترین زمان برای پوشیدن گن چه زمانی است؟

  • مرحله اول: پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی، بلافاصله بعد از اتمام جراحی برای از بین بردن تورم شروع می شود. پوشیدن گن بلافاصله بعد از ابدومینوپلاستی به تخلیه ی آسان مایعات بعد از عمل کمک می کند. با توجه به ماهی جراحی، بیمار باید در این مرحله گن را 24 ساعته برای مدت یک تا دو هفته بپوشد. گنی که در مرحله ی اول بعد از عمل پوشیده می شود دارای دو زیپ، دهانه و فاق باز می باشد.
  • مرحله دوم: پوشیدن گن در این مرحله برای بهبود زخم و ناحیه ی جراحی شده می باشد. این مرحله از هفته ی دوم به بعد به مدت 8 هفته شروع می شود. بعد از این که تورم اضافی ناشی از تجمع مایعات از بین رفت، مرحله ی دوم پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی شروع می شود. این گن برخلاف مدل گن مرحله ی اول دارای زیپ و دهانه نمی باشد. این گن تنها موجب فشرده سازی ناحیه ی جراحی شده و به راحتی می توان آن را به صورت روزمره زیر لباس استفاده کرد.

خدمات ابدومینوپلاستی دکتر ناصر یاهو

در این عمل جراحی زیبایی شکم تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، هدف ازبین بردن چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم و فرم دهی زیبا به شکم می باشد که در اثر زایمان و یا کهولت سن در خانم ها ایجاد شده است.

دکتر ناصر یاهو بیش از 27 سال سابقه درخشان در انجام جراحی های زیبایی و چاقی نظیر پروتز سینه ، اسلیو معده و سایر انواع عملهای زیبایی می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دکتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و از خدمات ایشان بهره مند شوید.

منبع: esseplasticsurgery

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *