برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

در این محتوا علت های برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی را مورد بررسی قرار داده ایم. در ادامه مقاله به علت سفت شدن شکم بعد از عمل ابدو پرداخته ایم. اگر قصد دارید اطلاعات خود را در زمینه ی عمل ابدومینوپلاستی و علت های برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی و نحوه ی جلوگیری از برگشت شکم، افزایش دهید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

امروزه داشتن اندامی رو فرم و شکمی صاف آرزوی هر انسان می باشد. متاسفانه شلی و افتادگی شکم یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ذهن افراد را مشغول می کند. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی بهترین گزینه برای جراحی زیبایی شکم می باشد. این عمل جراحی برای لاغری و سفت کردن شکم انجام می شود.

این عمل موجب ایجاد شکمی زیبا و صاف و بدون چربی می شود، علاوه بر این عضلات شکم را هم سفت می کند. با انجام عمل جراحی زیبایی شکم، افراد می توانند به اعتماد به نفس بالاتری دست پیدا کنند.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی چیست؟

این روش یکی دیگر از روش های عمل جراحی زیبایی بر روی شکم است. از این روش برای بیمارانی استفاده می شود که تمامی اقدامات غیرتهاجمی را انجام داده اند، ولی نتیجه ای از آن ها نگرفته اند.

در این روش از عمل های جراحی زیبایی شکم، چربی و پوست اضافه ی شکم خارج می شود، سپس جراح ماهیچه های دیواره ی شکم را سفت می کند و موجب ایجاد شکمی صاف و تخت می شود. متاسفانه بعضی از بیماران عمل جراحی، با برگشت شکم بعد از جراحی لاغری  مواجه می شوند. در ادامه به بررسی دلایل برگشت شکم بعد از ابدو خواهیم پرداخت.

 

از دیگر کاندیدای مناسب برای انجام این عمل جراحی زیبایی، افراد مسنی هستند که پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. افرادی که بعد از زایمان اضافه وزن شدیدی داشته و یا در بارداری دچار ترک های پوستی شدیدی شده اند، می توانند کاندیدای مناسب برای انجام عمل باشند. عمل جراحی این عمل دارای انواع گوناگونی است که به شرح زیر هستند:

کامل

در این عمل جراح برش هایی را در دو طرف لگن و اطراف ناف ایجاد می کند، به گونه ای که پوست شکم بالا زده می شود و می توان تمامی عضلات شکم را دید. سپس جراح تمامی عضلات را به هم بخیه زده و در جای خود ثابت می کند.

مینی ابدومینوپلاستی

این عمل مخصوص افرادی است که از شکم کوچکتری برخوردار هستند. این افراد بیشترین حجم چربی را در زیر شکم خود دارند. مدت زمان این عمل کوتاه بوده و تعداد برش های زده شده هم کمتر است.

برای همین خاطر دوره ی نقاهت مینی ابدو نسبت به کامل، کوتاه تر است. جراح برای انجام مینی ابدو ناف را حرکت نمی دهد و تنها رسوبات چربی که در زیر ناف قرار دارند را برش می دهد.

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی چاقی و زیبایی با بیش از ۲۷ سال سابقه کار حرفه ای در حوزه های: بای پس معده ، اسلیو معده ابدومینوپلاستی ، بلفاروپلاستی ، پروتز سینه ، لیپوساکشن ، ماموپلاستی و ژنیکوماستی در تهران می باشد.

برای کسب اطلاعات کامل جهت خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو وارد شوید

خدمات پیکرتراشی دکتر ناصر یاهو

علت سفت شدن شکم بعد از عمل ابدو چیست؟

در ادامه به بررسی 9 مورد از علل و دلایل سفت شدن شکم بعد از این عمل اشاره می کنیم:

1. التهاب و عفونت

عفونت پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند باعث سفت شدن شکم شود. به عنوان مثال، عفونت سوراخ شدن جراحی، تورم و التهاب زیر پوستی.

علت سفت شدن شکم بعد از عمل ابدو چیست؟

2. تغییر در عملکرد معده

در طی این عمل جراحی، بخشی از پوست و بافت‌های زیرین بریده می‌شود. این ممکن است باعث تغییر در عملکرد معده شود که به دلیل تغییر در تراکم مواد غذایی و گازهای شکمی منجر به سفت شدن شکم شود.

3. تنش عضلانی

هنگامی که پوست شکم بریده شود، عضلات و لیگامان‌های شکمی نیز تحت تنش قرار می‌گیرند. این تنش ممکن است باعث سفت شدن شکم شود.

4. افزایش فشار داخلی

پس از عمل ابدو، فشار داخلی شکمی افزایش می‌یابد. این می‌تواند باعث سفت شدن شکم شود.

5. ایجاد انقباضات عضلانی

در طی این عمل جراحی، بخشی از پوست و بافت‌های زیرین بریده می‌شود. برای ترمیم این زخم‌ها، بدن به صورت طبیعی انقباضات عضلانی ایجاد می‌کند. این انقباضات ممکن است باعث سفت شدن شکم شود.

6. ترشح بیش از حد کلاژن

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، بدن به صورت طبیعی برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده، کلاژن بیش از حدی ترشح می‌کند. این ممکن است باعث سفت شدن شکم شود.

 

7. نواقص ترمیم

در برخی موارد، ممکن است نواقص در فرآیند ترمیم بعد از عمل ابدو ایجاد شود که باعث سفت شدن شکم می‌شوند. این نواقص ممکن است به دلیل عواملی مانند عفونت، ترمیم ناکامل زخم، یا استفاده از تکنیک‌های ناصحیح در عمل ابدومینو ایجاد شوند.

8. اختلالات متابولیکی

اختلالات متابولیکی مانند چاقی، دیابت، یا بیماری‌های تیروئیدی ممکن است باعث سفت شدن شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی شوند. این اختلالات می‌توانند باعث تجمع چربی در منطقه شکمی شوند و باعث سفت شدن آن شوند.

 

9. عدم انجام تمرینات مناسب

برای حفظ انعطاف‌پذیری و ایجاد تعادل بین عضلات شکم پس از عمل ابدو، تمریناتی که توسط پزشک تجویز شده‌اند باید به صورت منظم و مداوم انجام شوند.

آیا عمل آبدومینوپالستی شکم برگشت دارد؟

امروزه داشتن شکمی تخت و ایده‌آل رؤیای بسیاری از مردان و زنان است. یکی از راه‌های رایج در ایران و جهان برای زیبایی‌اندام و به‌ویژه شکم، ابدومینوپلاستی است. عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگر انکارناپذیر است. مانند هر عمل جراحی دیگر برای بهترین نتیجه پس از ابدومینوپلاستی، باید توصیه‌های پزشک را به طور کامل رعایت کرد. مهم‌ترین نکات عبارت‌اند از:

  • رژیم غذایی سالم و متعادل
  • فعالیت‌های ورزشی مناسب به توصیه پزشک
  • پرهیز از نشستن‌های طولانی
  • استراحت کافی
  • استفاده از گردن‌بندهای تخصصی زیر نظر پزشک
  • مصرف آب فراوان
  • مصرف داروهای ضدالتهاب به تجویز پزشک

پیروی از این توصیه‌ها می‌تواند احتمال برگشت شکم پس از عمل را کاهش دهد.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی

10 علت بزرگ شدن شکم بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

برخی از افراد ممکن است با برگشت شکم بعد از ابدو مواجه شوند، که می تواند دلایل و علت های گوناگونی داشته باشد. یکی از اصلی ترین علت های برگشت شکم بعد از جراحی لاغری ابدومینو در عدم رعایت مراقبت های لازم بعد از جراحی است. مهم ترین عواملی که در برگشت شکم بعد از عمل لاغری نقش دارند، به شرح زیر هستند:

لت بزرگ شدن شکم بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی

1. عدم رعایت رژیم های غذایی

یکی از علت های برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، عدم رعایت رژیم های غذایی است. افرادی که اقدام به انجام عمل زیبایی شکم می کنند، بلافاصله بعد از انجام عمل می توانند نتیجه ی عمل را مشاهده کنند و از شر شکم بزرگ خود رها شوند. برای جلوگیری از چاقی باید از رژیم غذایی سالمی استفاده شود. از مصرف سیگار و الکل باید خودداری شود.

 

2. افزایش وزن

افزایش وزن یک دلیل رایج برای افزایش چربی شکمی پس از جراحی ابدو است. رژیم غذایی نامناسب، ورزش نکردن، تغییرات هورمونی و استرس همگی می توانند به افزایش وزن کمک کنند که می تواند منجر به تجمع چربی اضافی در ناحیه شکم شود. با گذشت زمان، این امر می تواند باعث ضعیف شدن عضلات شکم و کشیدگی پوست شود که منجر به تکرار افتادگی یا بیرون زدگی شکم می شود.

3. بالارفتن سن

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و این امر موجب تغییر ترکیب و استایل بدن می شود. در نتیجه این امر (حتی پس از یک عمل موفقیت آمیز ) باعث شل شدن و افتادگی پوست شکم شود. علاوه بر این، تغییرات در ترکیب بدن، مانند افزایش چربی احشایی، می تواند به بازگشت شکم کمک کند.

4. عدم انجام تمرینات ورزشی منظم

یکی از اصلی ترین دلایل برگشت شکم، عدم انجام تمرینات ورزشی منظم است. کم تحرکی و ورزش نکردن، می تواند موجب چاقی موضعی در ناحیه ی شکم شود. باید بعد از عمل ابدو حتما ورزش منظم را شروع کنید.

5. بارداری مجدد

یکی از علت های برگشت شکم بارداری بعد از ابدومینوپلاستی است. بهتر است خانم هایی اقدام به انجام این جراحی نمایند که قصد بارداری مجدد را ندارند. به دلیل این که در عمل پوست شکم کشیده می شود و ماهیچه ها سفت می شود، در حین بارداری مجدد عضلات سفت شده مجددا باز می شوند.

برای همین خاطر صافی شکم و استحکام عضلات ممکن است تا حد زیادی از بین رود. ابدو برای بانوانی که در اثر زایمان های مکرر دچار افتادگی و شلی پوست در ناحیه ی شکم شده اند، بسیار مناسب است.

 

6. هورمون ها

به هم خوردن هورمون ها می تواند موجب افزایش و یا کاهش وزن شود. استرس زیاد و اختلالات هورمونی موجب افزایش اشتها می شود و امکان برگشت شکم میسر می سازد.

7. حذف ناقص پوست و چربی اضافی

در برخی موارد، بازگشت شکم ممکن است به دلیل خطای جراحی یا ارزیابی ناکافی قبل از عمل باشد. اگر پوست و چربی اضافی در طی عمل ابدو اولیه به طور یکنواخت یا کامل برداشته نشود، می تواند منجر به عود افتادگی یا بیرون زدگی شکم شود.

8. ژنتیک

برخی از افراد ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی مانند نوع بدن یا خاصیت ارتجاعی پوستشان در معرض افتادگی یا بیرون زدگی شکم باشند. در این موارد، حتی با وجود یک جراحی موفقیت آمیز ابدو، ممکن است موجب برگشت شکم به حالت قبل شود.

9. عادات و سبک زندگی

برای مثال استعمال دخانیات همچنین می تواند بهبودی پس از جراحی را مختل کند و خطر عوارضی از جمله عود افتادگی یا بیرون زدگی شکم را افزایش دهد.

10. جراحی حرفه ای

کیفیت عمل اولیه ابدو می تواند نقش مهمی در بازگشت شکم به حالت افتاده اولیه داشته باشد. انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بعد از عمل می‌تواند به کاهش خطر عوارض و تضمین بهترین نتایج ممکن کمک کند.

 

معرفی روش های پیشگیری از چاق شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برای اینکه بعد از ابدو چاق نشوید باید یک سری از مسائل مانند پوشیدن گن و … را رعایت کنید ما در این بخش بطور کامل در این مورد صحبت کرده ایم :

از نشستن زیاد پرهیز نمایید

یکی از مواردی که از برگشت شکم پس از این عمل پیشگیری می کند، پرهیز از نشستن زیاد است. توصیه می شود که هفته ی اول بعد از عمل را بیمار کلا به حالت خوابیده بماند.

 

البته نحوه ی دراز کشیدن بیمار خیلی مهم است، باید بیمار به پشت بخوابد، پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهد و قفسه ی سینه اش کاملا صاف باشد. فقط در مواقع ضروری بیمار می تواند برای چند دقیقه بنشیند. رعایت این مورد می تواند از تورم شکم هم پیشگیری کند.

پوشیدن گن های مخصوص

بعد از اتمام عمل، باید از گن های مخصوص بعد از عمل ابدو استفاده شود. سایز این گن ها حتما متناسب با سایز بدن بیمار تهیه گردد، نه بزرگ و نه کوچک باشد. گن های مخصوص به دلیل فشار ملایمی که بر روی شکم ایجاد می کنند، موجب جلوگیری از ورم می شوند.

داشتن رژیم غذایی مناسب

یک رژیم غذایی بعد از عمل جراحی ، غنی از پروتئین و سبزیجات تازه می تواند موجب ترمیم ماهیچه های آسیب دیده ی بدن شود. تا جایی که ممکن است از میوه و سبزیجاتی استفاده شود که دارای سدیم نباشند. به هیچ عنوان نباید غذاهای شور خورد و مصرف نمک را باید به حداقل رساند.

استراحت کافی

برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از عمل، در کنار رعایت رژیم غذایی، باید استراحت کافی هم داشت. البته باید به صورت دمر و بر روی پهلو نخوابید و به صورت طاق باز استراحت کرد. استراحت کافی موجب تسریع روند بهبودی می شود.

هیدارته ماندن

برای هیدراته ماندن بدن، باید پس از عمل آب فراوان نوشید. چون مصرف آب به اندازه ی کافی می تواند ادامه ی روند طبیعی متابولیسم بدن به صورت منظم شود.

درمان ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

برخی از افراد پس از عمل جراحی دچار ورم شکم می شوند اما این ورم شکم درمان دارد . ما در این بخش به درمان ورم شکم پرداخته ایم:

استفاده از داروی ضد التهاب

برای درمان ورم شکم بعد از عمل پزشک داروهای ضد التهاب تجویز می کند. ایندومتاسین و آناهیل از جمله داروهای ضد التهاب هستند. شما می توانید از داروخانه که دارای انواع داروهای ضد التهاب هستند، اقدام به تهیه ی آن کنید.  ولی توصیه می شود که  داروهای ضد التهاب و تورم گیاهی را انتخاب کنید، چون داروهایی که ترکیبات گیاهی دارند، از عوارض کمتری برخوردار هستند.

قدم زدن

قدم زدن نقش شایان به ذکری را، در درمان ورم شکم بعد از عمل دارد. البته باید قدم زدن به صورت آهسته و در گام های کوتاه انجام شود. باید زمان قدم زدن را هم به صورت دو دقیقه ای تنظیم کنید.

 

نوشیدن آب کافی

تامین آب کافی برای بدن در درمان ورم شکم بعد از عمل لاغری نقش به سزایی دارد. در صورتی که روزانه آب فراوان بنوشید، موجب افزایش سرعت و کیفیت روند بهبود ورم شکم بعد از عمل می شوید.

چون نوشیدن آب زیاد منجر به تسریع حرکات روده شده و بدن را از تمامی سموم پاکسازی می کند. مصرف داروهای تجویز شده ی دکتر ممکن است عملکرد روده را دچار اختلال کند، دریافت آب کافی عملکرد روده را آسان تر می کند.

علت ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

بعد از انجام عمل ابدو تا دو ماه امکان دارد که شکم بیمار دارای ورم باشد. دلیل این تورم هم به خاطر این است که ، بدن بعد از اتمام عمل جراحی، برای ترمیم برش های ایجاد شده واکنش نشان می دهد، تا زخم های ایجاد شده را ببندد.

برای این کار، گلبول های سفید بدن و دیگر سلول های ترمیم کننده در قسمتی که زخم ایجاد شده است، قرار می گیرند. هجوم ترکیبات ترمیم کننده، حجم زیادی از مایعات را به همراه دارد، برای همین خاطر است که شکم به تدریج بزرگتر می شود و ورم می کند. تورم ناشی از عمل کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

روند کاهش ورم بعد از عمل ابدو به صورت تدریجی بوده و بعد از دو ماه تقریبا هشتاد درصد ورم از بین می رود. از آن جایی که متابولیسم بدن همه ی افراد با یکدیگر فرق می کند، مدت زمان ورم شکم بعد از عمل ابدو، می تواند در افراد مختلف، متغیر باشد.

ورم شکم در برخی از افراد بعد از انجام عمل زیبایی شکم ممکن است تا یک سال هم باقی بماند.  برای کاهش مدت زمان تورم می توان از گن های مخصوص بعد از عمل استفاده کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *