بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که پس از زایمان برای بانوان ایجاد می شود، افتادگی و چاقی شکم است. که می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش اعتماد به نفس و زیبایی اندام بانوان داشته باشد. به همین دلیل است که امروزه عمل ابدومینوپلاستی از محبوبیت بسیار بالایی در میان بانوان برخوردار می باشد.

اما سوالی که ممکن است برای اکثر بانوان ایجاد شود، بهترین زمان بارداری بعد از ابدومینوپلاستی است. بسیاری از آن ها می خواهند بدانند که بهترین زمان برای ابدو قبل از بارداری و یا بعد از آن است. آیا بارداری می تواند تاثیری در نتیجه ابدو داشته باشد یا خیر.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیرات بارداری بر ابدو و بهترین زمان بارداری بعد از ابدومینوپلاستی به طور کامل آشنا کنیم.

ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین امکان پذیر است؟

این را میدانید که مهمترین هدق ما در این عمل سالم و سلامت ماندن مادر و ق=فرزند می باشد و در وهله ی دوم زیبایی ظاهری مادر برای ما اهمیت دارد. به گونه ای که هیچ خطری مادر و فرزندش را دنبال نکند.

از آن سمت میدانید که در صورتی که جراحی ابدومینوپلاستی به صورت کاملا حرفه ای و توسط پزشک متخصص صورت نگیرد، ممکن است باعث احتمال ایجاد لخته خونی و عفونت در مادر شود پس باید در انتخاب پزشک خود دقت لازم را به همراه داشته باشید.

میدانیم که جراحی سزارین توسط متخصص زنان انجام میگیرد، ولی جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین توسط جراح زیبایی و پلاستیک انجام می شود در نتیجه دو جراح به صورت همزمان باید در اتاق عمل حضور داشته باشند.
انجام عمل ابدومینوپلاستی در مواردی که افراد دارای پوست اضافی بسیار زیادی هستند و چربی در قسمت شکم آن ها جمع شده و بسیار زیاد می باشد باید توسط متخصص زیبایی همزمان با عمل های زیبایی دیگر از جمله لیپوساکشن اصورت گیرد.

ولی در صورتی که پوست اضافی ناحیه شکم زنان بسیار کم باشد و با اقدامات ساده و جزئی بتوان آن را از بین برد، زمانی که تحت زایمان سزارین است، میتوانند از پزشک زنان خود بخواهند که پوست اضافی ناحیه شکم را نیز بردارد.

بنابراین یکی از مهمترین شرایط انجام همزمان عمل ابدومینوپلاستی با زایمان سزارین این موضوع است که کشیدگی پوست و اضافات پوست و چربی-ها در این قسمت اندک باشد تا متخصص زنان و زایمان به راحنی بتواند این جراحی را انجام دهد. در غیر از این شرایط واجب است که از یک جراح پلاستیک کمک  ها لازم را بگیرید.

اثرات سزارین و بارداری بر عمل ابدومینوپلاستی

همانطور که گفته شد بسیاری از بانوان می خواهند بدانند که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است یا خیر. خوشبختانه هیچگونه مانعی برای حاملگی بعد از ابدو وجود ندارد. اما بهتر است بارداری بلافاصله پس از ابدومینوپلاستی نباشد، تا دوران نقاهت ابدومینوپلاستی کامل شود.

از طرفی این عمل زیبایی شکم در طول بارداری هیچ گونه تاثیرات منفی روی رحم و جنین نخواهند داشت. بنابراین جنین به صورت کاملا نرمال و طبیعی به رشد خود در رحم مادر ادامه خواهد داد. با این وجود اگر می خواهید صاحب فرزند شوید، بهتر است تا به دنیا آمدن آخرین فرزند خود صبر کنید و سپس برای ابدومینوپلاستی اقدام نمایید.

در صورت حاملگی بعد از ابدو ممکن است شکم دچار افتادگی شود و دوباره به حالت اول خود بازگردد. زیرا پوست شکم در طول بارداری به میزان قابل توجهی کشیده می شود. بنابراین پس از زایمان شاهد افتادگی پوست خواهیم بود که می تواند نتیجه عمل زیبایی شکم را مختل نماید.

در صورتی که انجام عمل ابدومینوپلاستی پس از چندین بار بارداری و زایمان، می تواند تمامی مشکلات ناشی از زایمان های متعدد را به یکباره برطرف نماید. به همین دلیل پس از چندین زایمان با ابدو می توانید تمامی مشکلات ناحیه شکم خود را برطرف نمایید.

اثرات بارداری بر عمل ابدومینوپلاستی

چاقی شکم بعد از بارداری بر روی عمل ابدومینوپلاستی

تمامی پزشک ها عدم تاثیرگذاری منفی ابدومینوپلاستی را روی بارداری تایید نموده اند. با این وجود بهتر است این عمل زیبایی پس از بارداری انجام شود. زیرا سزارین بعد از ابدو می تواند منجر به از بین رفتن نتیجه عمل ابدومینوپلاستی شود.

زیرا بارداری منجر به افزایش سایز شکم و کشیدگی پوست آن می شود. به همین دلیل تضمین قطعی برای بزرگ نشدن و عدم افتادگی پوست شکم پس از بارداری وجود ندارد.

نکته قابل توجهی که در رابطه با بارداری بعد از ابدو وجود دارد، دیرتر بزرگ شدن شکم در طول بارداری است. معمولا بانوانی که قبل از بارداری ابدوپلاستی انجام داده اند، در مقایسه با سایر بانوان باردار دیرتر شاهد بزرگ شدن شکم خود هستند.

این موضوع کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد. افرادی که قبلا ابدومینوپلاستی انجام داده اند، عضلات شکمی منقبض تری دارند و پوست شکم آن ها نیز از انعطاف پذیری کمتری برخوردار است. به همین دلیل نسبت به سایر افراد دیرتر متوجه بزرگ شدن شکم خود می شوند.

اما این موضوع تاثیری در روند رشد جنین و سلامت او ندارد. به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که در این روند تاثیرگذار می باشند. از مهم ترین آن ها می توان به سن بارداری، میزان انعطاف پذیری طبیعی پوست، وضعیت ژنتیکی بدن و وزن مادر پیش از بارداری اشاره نمود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در سزارین بعد از ابدو می توان به ویژگی های جسمی مادر در طول بارداری اشاره نمود. بسیاری از بانوان از نظر ژنتیکی پوست قوی و مستحکمی دارند. به همین دلیل در طول بارداری عضلات شکم آن ها نسبت به دیگران کمتر از هم فاصله می گیرند.

در نهایت احتمال افتادگی شکم و چاقی آن نسبت به سایر بانوان باردار کاهش می یابد. در این صورت سزارین بعد از ابدومینوپلاستی می تواند تاثیرگذاری کمتری روی نتیجه عمل زیبایی شکم داشته باشد.

همچنین بخوانید : بررسی تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

چند وقت بعد از عمل ابدو می توان سزارین شد؟

نکته دیگری که در رابطه با حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی باید بدانید، مدت زمانی است که پس از ابدو می توان برای بارداری اقدام نمود.

چند وقت بعد از عمل ابدو می توان باردار شد؟

در طول عمل جراحی ابدومینوپلاستی برش هایی روی شکم ایجاد می شود که از طریق آن چربی ها و پوست اضافی پوست خارج می شود. به همین دلیل پس از انجام جراحی ابدو، بدن نیاز به زمان کافی دارد تا بتواند بافت های برش خورده و برداشته شده شکم را ترمیم نماید.

به همین دلیل بهتر است برای بارداری بعد از ابدومینوپلاستی تا زمان ترمیم بافت های شکمی صبر کنید. حداقل زمان مورد نیاز برای ترمیم بافت های شکمی پس از ابدو حدود شش ماه است.

پس از آن می توانید برای بارداری اقدام کنید. فراموش نکنید هرچه این فاصله زمانی بیشتر باشد، احتمال آسیب رسانی به بافت های ترمیم شده شکم کمتر خواهد شد.

در صورتی که بخواهید پس از زایمان برای ابدومینوپلاستی اقدام نمایید نیز، باید حداقل شش ماه تا یک سال صبر کنید. زیرا در طول زایمان سزارین برش عمیقی روی شکم ایجاد می شود. که بدن برای ترمیم آن نیاز به زمان نسبتا طولانی دارد.

از طرفی ممکن است پس از مدتی شکم شما دچار افتادگی شود. به همین دلیل اجازه دهید بدن کاملا پوست و بافت های شکمی شما را بازسازی نماید و سپس برای عمل زیبایی شکم اقدام نمایید.

یکی از سوالات رایج در رابطه با انجام ابدو این است که آیا می توان آن را همزمان با سزارین انجام داد. بسیاری از پزشکان به بیماران توصیه می نمایند همزمان با سزارین عمل ابدومینوپلاستی را نیز انجام دهند.

در این صورت با یک بار تحت بیهوشی قرار گرفتن می توانند هر دو جراحی را انجام دهند. اما این روش معایب قابل توجهی دارد که شناخت آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از مهم ترین معایب انجام همزمان این دو جراحی با یکدیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فشار بیش از اندازه جراحی به بدن که می تواند عوارض جبران ناپذیری مانند مرگ را برای مادر به همراه داشته باشد.
  • افزایش احتمال عفونت های شکمی
  • از طرفی در هنگام زایمان رحم هنوز بزرگ بوده و برای بازگشت به حالت طبیعی خود به چند ماه زمان نیاز دارد.

این موضوع موجب می شود تا نتیجه جراحی زیبایی شکم به صورت صد درصدی و رضایت بخش نباشد. بنابراین بهتر است بارداری بعد از ابدومینوپلاستی و یا قبل از آن رخ دهد.

همچنین بخوانید : عوامل شایع در آب آوردن شکم بعد از لیپوماتیک

آیا بعد از زایمان می توان عمل ابدومینوپلاستی انجام داد؟

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد انجام همزمان سزارین و ابدو می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل معمولا انجام همزمان این دو جراحی به همه توصیه نمی شود.

به همین دلیل بهترین زمان برای انجام ابدو مدتی پس از زایمان است. قطعا می توان برای بارداری بعد از ابدومینوپلاستی اقدام نمود. اما با توجه به امکان بازگشت شکم بهترین زمان برای انجام این جراحی، پس از زایمان است. که با توجه به نوع زایمان باید حدود 6 ماه تا یک سال برای انجام ابدومینوپلاستی صبر کنید.

اگر زایمان سزارین داشته باشید، بدن برای ترمیم بافت های شکمی به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل بهترین زمان برای جراحی شکم پس از زایمان یک سال پس از زایمان است.

از آنجایی که پس از هر بارداری عضلات و پوست شکم دچار کشیدگی می شود، احتمال بزرگ شدن و افتادگی شکم بعد از زایمان بسیار زیاد است. البته این میزان افتادگی شکم در افرادی که عضلات قوی دارند، کمتر مشاهده می شود.

همچنین بخوانید : 3 دلیل برای برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

بنابراین بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام جراحی زیبایی شکم، حدود شش ماه تا یک سال پس از زایمان است. در این صورت تمامی عضلات و پوست های اضافی شکم برداشته می شود و شکم فرم مناسبی پیدا می کند.

مزایای ابدومینوپلاستی بعد از بارداری

به طور کلی توصیه پزشکان برای افرادی که قصد بارداری بعد از ابدو دارند، این است که پس از به دنیا آوردن فرزند خود برای انجام این جراحی اقدام نمایند. اما اگر به هر دلیلی قصد بارداری بعد از ابدومینوپلاستی را دارید، بهتر است حدود شش ماه فاصله زمانی ایجاد نمایید.

از طرفی در فاصله زمانی میان ابدومینوپلاستی و بارداری، از تغذیه مناسب و سالمی پیروی نمایید. این کار احتمال بازگشت بافت های اضافی شکم در صورت بارداری بعد از ابدو را کاهش می دهد.

با این وجود بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی شکم، پس از آخرین بارداری است. از مهم ترین مزایای پیکر تراشی بعد از بارداری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انجام عمل ابدو می تواند به بهبود بی حسی و بی اختیاری ادرار ناشی از زایمان سزارین کمک نماید.
  • همچنین تاثیر بسیار زیادی در برطرف نمودن عیوب ظاهری و زیبایی بیشتر شکم دارد.
  • از طرفی بسیاری از بانوان پس از زایمان دچار دردهای مزمن در قسمت پشت و زیر شکم می شوند. که انجام این جراحی می تواند در تسکین این دردها موثر باشد.
  • عدم بازگشت افتادگی و بافت های اضافی شکم از دیگر مزایای انجام جراحی زیبایی شکم پس از زایمان است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *