ارزان‌ ترین عمل لاغری

ما درک می‌کنیم که جراحی کاهش وزن و لاغری، می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. بیماران بعد از جراحی کاهش وزن، تا 70 درصد اضافه وزن خود را از دست می‌دهند؛ همچنین سطح انرژی آن‌ها افزایش یافته و سبک زندگی سالم‌تر و شادتری را پیش رو می‌گیرند و در نهایت، نسبت به دوران قبل از جراحی، داروهای کمتری نیز باید مصرف کنند.

باید بدانید که جراحی لاغری، یک درمان جادویی نیست، اما می‌تواند قدم بسیار مفیدی در راه کاهش وزن چشم‌گیر و سالم باشد. با وجود تمامی هزینه‌هایی که باید برای جراحی چاقی پرداخت شود، این جراحی اقدامی مقرون به صرفه به شمار می‌رود؛ زیرا می‌تواند از هزینه‌های طولانی مدت ناشی از چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن جلوگیری کند. هزینه‌های جراحی لاغری به عوامل مختلفی بستگی دارد که متقاضیان این نوع عمل‌ها، باید با بررسی آن‌ها و مشورت با پزشک متخصص، ارزان‌ ترین عمل لاغری را برای کاهش وزن خود انتخاب کنند تا بار فشارهای مالی روی دوش آن‌ها، سنگینی نکند.

دکتر یاهو جراح لاغری

چرا عمل لاغری را باید انتخاب کرد؟

چاقی یکی از پدیده‌های مشکل‌زا و خطرآفرین است. این بیماری می‎تواند جنبه‌های مختلفی از جسم، روح و روان افراد را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین چاقی می‌تواند موجب ناکارآمدی و از بین رفتن پتانسیل‌های رشد در افراد شود که در نهایت موجب آسیب وارد شدن به روابط اجتماعی آن‌ها خواهد شد.

اضافه وزن و چاقی در واقع هم هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم در پی داشته و به فرد و اجتماع، آسیب اقتصادی وارد می‌کند. اما افراد برای کنترل و مبارزه با چاقی، روش‌ها مختلفی را می‌توانند در نظر بگیرند که از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین آن‌ها می‌توان به رژیم‌های غذایی متعادل و فعالیت بدنی و ورزشی اشاره کرد.

بعد از رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی متعادل، بیماران می‌توانند به سراغ دارو درمانی بروند؛ اما در بسیاری از موارد، هیچ روشی به غیر از جراحی مفید نخواهد بود. همین امر موجب شده تا افراد به سراغ انواع عمل‌های جراحی برای بهبود چاقی خود بروند؛ روش‌هایی که طیف وسیعی از تهاجمی بودن، مکانیسم عمل و فرآیندهای بعد از جراحی را شامل می‌شود.

ارزان‌ ترین عمل لاغری کدام است؟

ارزان‌ ترین عمل لاغری کدام است؟

اما ارزان‌ ترین عمل لاغری کدام است؟ برای پاسخ به این سوال که به مهم‌ترین دغدغه بیماران قبل از انجام عمل بدل شده است، باید هزینه‌های مربوط به هر نوع عمل لاغری را بررسی کرد. بر اساس مطالعات انجام شده، با اینکه جراحی‌ های لاغری می‌توانند موجب کاهش وزن چشمگیر و بهبود شرایط جسمی و روحی مرتبط با چاقی شوند، ولی اغلب آن‌ها، آنقدر گران هستند که بسیاری از بیماران، به سادگی نمی‌توانند هزینه‌های مربوطه با پرداخت کنند.

همین امر موجب شده تا بسیاری از جراحان نامی و باتجربه، نظیر دکتر ناصر یاهو، انواع مختلف جراحی‌ های لاغری را با بالاترین کیفیت و کم‌ترین قیمت، برای بیماران خود انجام دهند. جراحی‌های کاهش وزن به بیماران کمک می‌کند تا اضافه وزن خود را از بین ببرند و با بهبود کیفیت زندگی خود، با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور یابند.

طیف وسیعی از جراحی‌های چاقی توسط فلوشیپ‌های فوق تخصص به روش‌های لاپاراسکوپی پیشرفته یا معمولی انجام می‌گیرد که به شرح زیر هستند:

 • جراحی لاپاراسکوپی اسلیو معده
 • جراحی لاپاراسکوپی بای پس کلاسیک معده
 • جراحی مینی بای پس
 • عمل ساسی بای پس
 • عمل ساسج بای پس
 • عمل باندینگ یا حلقه معده
 • عمل بوتاکس معده (هنوز مورد تأیید قرار نگرفته است)

بعد از انجام معاینات لازم و مشاوره با پزشک متخصص، جراح به بیمار کمک می‌کند تا بهترین روش درمانی و جراحی را برای خود انتخاب کند تا در مدت زمان کوتاهی به اهداف کاهش وزن خود برسد. در واقع باید پزشک بهترین، ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین روش را برای بیمار خود ارائه دهد. جراحی‌ های لاغری مانند بای پس معده و اسلیو معده، برای کاهش وزن عمومی و درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین انواع جراحی‌های زیبایی و پلاستیک مانند ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن نیز برای کاهش وزن استفاده می‌شوند، ولی هدف از استفاده این نوع جراحی، کاهش سایز و لاغری موضعی است. هزینه انجام هر یک از این جراحی‌ها متفاوت بوده و قبل از انتخاب و انجام آن‌ها، باید هزینه‌ها را برآورد کرد.

به طور کلی، هزینه بای پس معده، به نسبت بیشتر از اسلیو است و هزینه هر دو این عمل‌ها، بسیار کمتر از انواع جراحی‌های پلاستیک و زیبایی خواهد بود. در این میان، از بین جراحی‌هایی که برای لاغری دائم و طولانی مدت استفاده می‌شود، جراحی اسلیو معده به عنوان ارزان‌ترین عمل لاغری شناخته خواهد شد. هزینه جراحی اسلیو معده در تهران حدودا بین 60 تا 120میلیون است.

اسلیو معده، مقرون به صرفه‌ ترین عمل لاغری

همانطور که اشاره شد، متوسط هزینه‌ های عمل لاغری، می‌تواند متغیر باشد؛ اما این هزینه‌ها به عوامل مختلفی نظیر نوع جراحی انتخابی، محل و خدمات ارائه شده بستگی دارد. در حالت کلی، در میان تمامی روش‌های جراحی لاغری، گاسترکتومی اسلیو لاپاراسکوپی، یا همان جراحی اسلیو معده، به عنوان ساده‌ترین و ارزان‌ترین جراحی چاقی شناخته می‌شود. هزینه عمل اسلیو، با توجه به تمامی اقدامات، نظیر آموزش‌های قبل از عمل، برنامه غذایی، مشاوره، هزینه جراحی، بیهوشی و هتلینگ بیمارستان، به طور قابل توجهی از میانگین هزینه‌های عمل‌های دیگر لاغری، کمتر بوده و ارزش آن نیز بیشتر است.

هزینه‌ های جراحی لاغری چقدر است؟

هزینه‌ های جراحی لاغری چقدر است؟

از آن‌جایی که اغلب عمل‌های جراحی لاغری و کاهش وزن، قیمت‌های گرانی دارند، گاهاً بیماران به دنبال ارزان‌ترین عمل لاغری می‌گردند. از آن‌جایی که کاهش وزن پایدار برای طولانی مدت می‌تواند برای بسیاری از بیماران نجات‌بخش باشد، بر همین اساس، هزینه‌ خدمات عمل لاغری نیز باید معقول و به صرفه باشد. اما فاکتورهای موثر بر هزینه جراحی‌های لاغری شامل موارد زیر می‌شوند:

 • موقعیت جغرافیایی و مکانی که خدمات درمانی و جراحی در آن انجام می‌گیرد.
 • میزان صلاحیت، تخصص و تجربه پزشک جراح
 • هزینه‌های جانبی

تلاش برای برآورده کردن همه فاکتورها می‌تواند کمی سخت و غیرممکن است. در اغلب موارد، بیمارستان‌ها دولتی، دارای لیست انتظار طولانی هستند که همین امر، بیماران را مجبور می‌کند تا به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه نمایند که این اقدام، هزینه‌های هنگفتی را به دنبال خواهد داشت.

مقاله مرتبط: هزینه جراحی چاقی

ریز هزینه‌ های ارزان‌ ترین عمل لاغری

قبل از آن‌که افراد به دنبال ارزان‌ ترین عمل لاغری باشند، بهتر است از لیست هزینه‌های این عمل‌ها، اطلاع یابند. لیست ریزهزینه‌های جراحی به شرح زیر است:

 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه‌های مربوط به بیمارستان و جراح
 • درمان‌های بعد از جراحی
 • ارزیابی و آزمایشات اولیه تغذیه‌ای
 • ارزیابی‌ها و آزمایشات روانشناختی
 • تست‌ها و آزمایشات معمول قبل و بعد از عمل مربوط به جراحی
 • هزینه‌های درمانی مرتبط با عوارض جانبی احتمالی
 • ویزیت‌های پیگیری و معاینات دوره‌ای
 • هزینه خرید داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی

ریز هزینه‌ های ارزان‌ ترین عمل لاغری

روی سلامت خود سرمایه‌گذاری کنید

قیمت جراحی لاغری ممکن است برای برخی ترسناک به نظر برسد، علی‌الخصوص اگر پوشش بیمه‌ای برای کنترل هزینه‌ها نداشته باشید. اما بهای رنج ناشی از چاقی، سلامتی افراد طی زمان از بین برده و کیفیت زندگی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. بنابراین بهتر است از خود بپرسید، آیا می‌توانید برای سلامت خود، سرمایه‌گذاری کنید؟. اگرچه ممکن است در نگاه اول، هزینه‌های جراحی بالا به نظر برسد، اما جراحی لاغری می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌های آتی، حفظ سلامتی و نجات جان خود در بلند مدت، کمک کند.

با توجه به تحقیقات انجام گرفته، به طور متوسط، افراد دارای اضافه وزن و چاقی، 81 درصد بیشتر از سایر افراد برای مراقبت‌های بهداشتی و دارویی هزینه می‌کنند که شامل فرانشیز بیمه‌ای بالاتر، داروهای تجویز شده بیشتر و ویزیت‌های متعدد پزشک خواهد شد. گذشته از این هزینه‌ها، جراحی لاغری به شما کمک می‌کند تا احساس سلامت و سرزندگی بیشتری داشته باشید و با سطح انرژی بالاتر، کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.

جمع‌بندی

این مقاله، به بررسی عوامل و فاکتورهای موثر در هزینه‌های عمل لاغری پرداخته است. در واقع عمل‌های جراحی، عمل‌هایی هستند که با هدف کاهش وزن و تناسب اندام انجام می‌شوند. هر کدام از روش‌های جراحی، مزایا و معایبی به دنبال دارند و به همان نسبت، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم به همراه خواهد داشت.

عوامل زیادی در هزینه‌های اعمالی جراحی دخالت دارد که در نهایت موجب می‌شوند تا عمل‌های جراحی مختلف، قیمت متفاوتی داشته باشند. البته بیماران باید توجه داشته باشند که در کنار هزینه، به هدف جراحی و بهره‌وری آن نیز توجه کنند. گاهی یک عمل جراحی لاغری ارزان، می‌تواند غیرمفید و حتی مشکل‌زا باشد. در مقابل، جراحی چاقی با هزینه کمی بالاتر، نتایج پایا و شگفت‌انگیزی به دنبال دارد. بنابراین، درست است که هزینه جزو موارد مهم است، ولی هدف جراحی نیز باید در نظر گرفته شود.

 

منبع:

bariatricsurgeryco

tijuanabariatrics

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *