قیمت عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده، یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های لاغری به حساب می‌آید، که با نتایج ماندگار خود، می‌تواند به درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی کمک نماید. اما قیمت عمل اسلیو معده، نسبت به سایر روش‌های لاغری شامل رژیم‌های غذایی، ورزش و انواع داروها و مکمل‌ها، بسیار بالاتر است؛ زیرا این روش، با یک جراحی نسبتا تهاجمی همراه است، که طی آن قسمتی از معده برداشته شده و حجم آن کاهش پیدا می‌کند!

هزینه عمل اسلیو معده، علاوه بر قیمت جراحی، شامل هزینه‌های جانبی از جمله هزینه آزمایش‌های قبل از عمل، و یا داروها و مراقبت‌های بعد از عمل نیز خواهد بود. بر همین اساس، بیماری که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارد، باید قبل از جراحی، درباره تمام هزینه‌های احتمالی با پزشک خود صحبت نماید. همچنین، درباره امکان استفاده از بیمه برای پرداخت هزینه عمل اسلیو معده، بهتر است با پزشک یا کارشناس بیمه مورد نظر مشورت نمایید.

خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

در قسمت‌هایی از این مقاله، به نکاتی درباره هزینه عمل اسلیو معده و امکان استفاده از بیمه برای این جراحی، اشاره خواهیم کرد.

فاکتورهای موثر بر قیمت عمل اسلیو معده

فاکتورهای موثر بر قیمت عمل اسلیو معده

عوامل مختلفی می‌توانند در تعیین هزینه جراحی اسلیو معده، تاثیرگذار باشند؛ با این حال، اصلی‌ترین فاکتوری که قیمت عمل اسلیو معده را مشخص می‌کند، شامل دستمزد پزشک و هزینه‌های مرتبط با بیمارستان یا کلینیک محل جراحی، خواهد بود. در ادامه، به توضیح تاثیر عوامل مختلف بر هزینه جراحی اسلیو می‌پردازیم.

 • دستمزد پزشک؛ اینکه شما بتوانید جراحی اسلیو معده را تحت نظارت یک پزشک جراح حرفه‌ای و مجرب انجام دهید، بسیار اهمیت دارد. زیرا تجربه کافی جراح، باعث می‌شود تا روند عمل جراحی دقیق‌تر بوده و عوارض عمل اسلیو معده، به حداقل برسد. مطابق با این مساله، هر چه شهرت و تجربه پزشک بیشتر باشد، قیمت عمل اسلیو معده نیز گران‌تر خواهد بود.
 • هزینه‌های کلینیک و بیمارستان؛ شما برای انجام جراحی، باید در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید. بنابراین، لازم است هزینه‌های اقامت در بیمارستان را نیز در محاسبه هزینه اسلیو، در نظر بگیرید. فاکتورهایی مانند موقعیت جغرافیایی کلینیک، شهر محل جراحی و خصوصی یا دولتی بودن آن، می‌توانند هزینه‌های مرتبط با کلینیک را تغییر دهند، که این موضوع، تاثیر قابل توجهی بر هزینه عمل اسلیو معده خواهد داشت.
 • آزمایش‌های قبل از جراحی؛ هر بیماری، باید قبل از انجام هر گونه عمل جراحی، آزمایش‌های کامل را مطابق با دستور پزشک انجام دهد. این کار برای بررسی وضعیت سلامت عمومی فرد، و میزان آمادگی او برای جراحی لازم است. هزینه آزمایش‌های قبل از عمل جراحی اسلیو نیز باید در محاسبه قیمت این عمل در نظر گرفته شود.
 • روش جراحی؛ روش‌های انجام عمل اسلیو معده، شامل جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی هستند. بسته به اینکه شرایط بیمار چگونه باشد، پزشک متخصص بهترین روش جراحی را برای وی انتخاب می‌کند. بر همین اساس نیز، ممکن است هزینه عمل اسلیو معده با هر یک از این روش‌ها متفاوت باشد.
 • دستمزد کارشناس بیهوشی؛ در عمل اسلیو معده، بیمار از ابتدا تا انتهای جراحی، در بیهوشی عمومی به سر می‌برد. در حین عمل، یک کارشناس یا متخصص بیهوشی باید شرایط بیمار را به طور کامل تحت نظر داشته باشد، تا از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کند. به این ترتیب، قیمت عمل اسلیو معده، متناسب با مقدار دستمزد کارشناس یا متخصص بیهوشی تعیین می‌گردد.
 • شهر محل جراحی؛ ممکن است هزینه عمل اسلیو معده در تهران، نسبت به شهرهای دیگر گران‌تر باشد! البته این موضوع تا حد زیادی، به پزشک جراح شما بستگی دارد. از طرفی، اگر از شهرهای دیگر به تهران سفر می‌کنید، تا این جراحی لاغری را انجام دهید، باید هزینه سفر و اقامت در پایتخت را نیز در نظر بگیرید.
 • هزینه ویزیت پزشک بعد از عمل؛ بیمار باید پس از جراحی، جلساتی را به پزشک مراجعه کند، تا وضعیت او از نظر وجود عوارض جراحی بررسی گردد. بنابراین، هزینه‌های ویزیت پزشک برای قبل و بعد از عمل باید محاسبه شوند.
 • هزینه‌های مراجعه به متخصص تغذیه و کلاس‌های ورزشی؛ بخش مهمی از فرایند لاغری با عمل اسلیو معده، به رژیم غذایی و برنامه ورزشی پس از آن مرتبط است! معمولا بیماران باید بعد از عمل جراحی، تحت نظارت یک متخصص تغذیه و مربی ورزشی، فرایند کاهش وزن خود را دنبال کند. هزینه مربوط به این اقدامات را باید در محاسبه قیمت عمل اسلیو معده حتما لحاظ کنید.

هزینه‌ های دوران نقاهت عمل اسلیو معده

حدود ۲ تا ۳ روز لازم است تا بیمار پس از جراحی، در بیمارستان بستری باشد؛ اما برخی از بیماران به دلیل شرایط خاصی که دارند، بیشتر از حد عادی باید در بیمارستان بستری بمانند، که این مساله می‌تواند قیمت عمل اسلیو معده را گران‌تر کند. نکته دیگر اینکه، بسته به شرایط شغلی بیمار در دوران نقاهت، امکان فعالیت وجود نداشته و این موضوع می‌تواند بر هزینه‌های او تاثیرگذار باشد.

هزینه‌ های دوران نقاهت عمل اسلیو معده

هزینه داروها بعد از عمل اسلیو معده

یکی از مواردی که بر هزینه‌های جراحی اسلیو معده تاثیرگذار بوده، و تا مدت‌ها ادامه پیدا می‌کند، خرید داروها و مکمل‌های غذایی تجویزی پزشک است. در واقع، بیمار باید علاوه بر استفاده از رژیم غذایی مناسب، در صورت لزوم، از مکمل‌های غذایی نیز استفاده کند، تا به مشکل سوء تغذیه دچار نگردد. برخی از مکمل‌ها، قیمت بالایی دارند و هزینه‌های این جراحی را افزایش می‌دهند.

دستمزد مراقب بهداشتی بعد از عمل اسلیو معده

برخی از افراد، در دوران نقاهت خود، به یک مربی شخصی، درمانگر یا متخصص تغذیه نیاز دارند، تا شرایط آن‌ها را تحت نظر گرفته و به بهبود سریع‌تر او کمک کنند. هزینه و دستمزد این گونه افراد نیز، باید در محاسبه قیمت عمل اسلیو معده در نظر گرفته شوند، که مسلما آن را گران‌تر خواهد کرد.

آیا بیمه، هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می‌کند؟

آیا بیمه، هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می‌کند؟

مهم‌ترین فاکتوری که نشان می‌دهد یک شخص، کاندید مناسبی برای عمل اسلیو معده است یا خیر، مقدار BMI او است. اگر مقدار این پارامتر از ۴۰ بیشتر باشد، شخص، کاندید مناسبی برای این عمل خواهد بود! همچنین، برای افراد با BMI بالای ۳۵، که به یکی از بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2، فشار خون و بیماری‌های قلب و عروق مبتلا هستند، انجام این عمل بلامانع است. در واقع، در مورد این افراد، جراحی اسلیو یا هر نوع عمل لاغری، به عنوان یک راه درمانی به حساب می‌آید. از این رو، ممکن است برخی از بیمه‌ها، هزینه عمل اسلیو معده را به صورت کامل یا جزئی، تحت پوشش قرار دهند.

شما می‌توانید پس از اطلاع از قیمت عمل اسلیو معده و مشورت با پزشک خود، با کارشناس بیمه در تماس باشید؛ زیرا اصول و قواعدی که به شما کمک می‌کند، تا هزینه اسلیو معده را از بیمه دریافت کنید، تنها از طریق بیمه گذار شما مشخص خواهد شد.

آیا عمل اسلیو معده ارزان، نشان دهنده کم مهارت بودن پزشک است؟

به طور کلی، در پاسخ به این سوال باید گفت خیر! زیرا با اینکه دستمزد پزشک می‌تواند به تجربه، دانش و شهرت او بستگی داشته باشد، اما لزوما ارزان بودن دستمزد یک پزشک جراح، به معنای بی‌مهارت بودن او یا بی‌کیفیت بودن نتیجه جراحی نخواهد بود. بسیاری از جراحان لاغری، که به تازگی تحصیلات خود را پایان رسانده‌اند، اما تجربه کافی برای انجام عمل جراحی را دارند، و آموزش‌های کاملی را دریافت کرده‌اند، دستمزدهای کمتری می‌گیرند. در حالی که اتفاقا انجام جراحی توسط این گونه جراحان، مطابق با روش‌های روز دنیا و با اطلاعات کامل انجام می‌گیرد، که تا حد زیادی منجر به کاهش عوارض جراحی خواهد شد!

بنابراین در صورتی که تحقیق کامل درباره سابقه پزشک، و رضایت بیماران او انجام داده‌اید، می‌توانید با خیال راحت و بدون در نظر گرفتن ارزان بودن قیمت عمل اسلیو معده، برای انجام آن اقدام نمایید.

آیا گران بودن عمل اسلیو معده، بیانگر مهارت پزشک است؟

مسلما خیر! همیشه گران بودن، به معنای بالا بودن کیفیت خدمات نیست. فاکتورهای متعددی می‌توانند قیمت عمل اسلیو معده را افزایش دهند. برای مثال، ممکن است یک پزشک بنا بر شهرت خود، دستمزد بالایی را از بیمار تقاضا کند. در عین حال، برخی از کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها نیز، به دلیل موقعیت جغرافیایی و اهداف تجاری خود، هزینه‌های اضافی از بیماران دریافت می‌کنند، که مجموع همه این عوامل، منجر به گران شدن قیمت عمل اسلیو می‌شود.

بنابراین گران بودن عمل اسلیو معده، لزوما به معنای کامل بودن یا خوب بودن صد درصدی آن نیست، و شما باید پزشک خود را بر اساس فاکتورهای زیر انتخاب نمایید:

 • سوابق تحصیلی و جراحی
 • رضایت بیماران قبلی او
 • تعداد جراحی‌هایی که تاکنون انجام داده است

قیمت عمل اسلیو معده چقدر است؟

با توجه به توضیحاتی که تا اینجا ارائه دادیم، قیمت عمل اسلیو معده، در شهرها و موقعیت‌های مختلف و بنا بر دستمزد پزشک شما متغیر است. چنانچه قصد انجام این جراحی را دارید، بهتر است قبل از هر چیز با دکتر یاهو ملاقات حضوری داشته باشید و درباره هزینه‌های جراحی و شرایط خود صحبت نمایید.

جمع‌بندی

تعیین قیمت عمل اسلیو معده، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد، که از جمله آن‌ها می‌توان به شهر محل جراحی، دستمزد پزشک جراح و هزینه‌های مرتبط با کلینیک یا بیمارستان، اشاره کرد. بنابراین برای محاسبه هزینه عمل اسلیو معده، باید ابتدا معاینات اولیه توسط پزشک انجام گرفته و سپس درباره آن با پزشک خود صحبت کنید. بیمه‌های درمانی نیز بنا بر شرایط خاص، تمام یا بخشی از هزینه‌های جراحی اسلیو را پرداخت خواهند کرد، که باید در این باره با بیمه گذار خود صحبت کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *