بهترین بیمارستان برای عمل اسلیو معده

جراحی چاقی یکی از روش‌های رادیکال برای درمان چاقی و از بین بردن اضافه وزن است. زمانی از این روش استفاده می‌شود که روش‌های سنتی مانند رژیم غذایی و فعالیت ورزشی، کارساز نباشد. از جمله مهم‌ترین روش‌های جراحی چاقی، اسلیو معده است که در سراسر جهان، تأیید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درک این نکته مهم است که بدانید، جراحی چاقی، راه آسانی برای کاهش وزن نیست. بیماران بعد از عمل اسلیو نیز باید رژیم غذایی مخصوص را رعایت کرده و فعالیت ورزشی منظم داشته باشند. با این حال، جراحی اسلیو معده، می‌تواند روند کاهش وزن را آسان‌تر کرده و به سرعت این روند اضافه کند.

از مهم‌ترین عواملی که در زمان انتخاب عمل اسلیو معده برای کاهش وزن باید مورد توجه قرار گیرد، نوع بیمارستانی است که جراحی در آن انجام می‌گیرد. بیماران باید به بهترین بیمارستان برای عمل اسلیو معده خود مراجعه کنند تا به نتیجه مورد انتظار خود دست یابند. در این مقاله از دکتر یاهو به بررسی بهترین بیمارستان‌ها و معیارهای انتخاب کلینیک و بیمارستان مناسب برای جراحی می‌پردازیم. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه، با ما همراه باشید.

در انتخاب بیمارستان برای عمل اسلیو به چه عواملی باید توجه کرد؟

بیماران در زمان انتخاب بیمارستان برای عمل جراحی خود باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. آیا این بیمارستان دارای بخش چاقی اختصاصی است؟

وجود یک بخش تخصصی جراحی متابولیک چاقی در یک بیمارستان، نشان می‌دهد که این بیمارستان، بیماری چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن در نظر گرفته و خدمات مخصوصی را به بیماران خود ارائه می‌دهد. چنین بیمارستان‌هایی، رویکرد فرد به فرد را در نظر گرفته و علاوه بر این، این مراکز، دارای متخصصان مجرب و واجد شرایط بیشتری هستند.

آیا این بیمارستان دارای بخش چاقی اختصاصی است؟

2. آیا متخصصین تغذیه، فیزیوتراپیست و روانشناس در بیمارستان حضور دارند؟

از مهم‌ترین موارد در درمان چاقی و از بین بردن اضافه وزن، آماده‌سازی بیمار قبل از جراحی و پیروی از دستورات پزشک، بعد از اتمام عمل اسلیو است. بیماران به سختی می‌توانند وظایف خود را به تنهایی مدیریت کنند؛ بنابراین لازم است آن‌ها از متخصصان واجد شرایط کمک بگیرند.

متخصص تغذیه می‌تواند با تدوین یک رژیم غذایی مطلوب به بیمار خود کمک کند. فیزیوتراپ‌ها نیز می‌توانند نحوه ورزش و فعالیت بدنی بدون آسیب رسیدن به بدن را به بیمارانی که تحت عمل اسلیو قرار گرفته‌اند، آموزش دهند. همچنین یک روانشناس می‌تواند با یاد دادن نحوه کنار آمدن با استرس بدون نیاز به پرخوری، بیمار را در مسیر جراحی، هدایت کند.

3. میزان موفقیت جراحی در این بیمارستان چقدر است؟

مراجعه به بیمارستان‌هایی که درصد موفقیت جراحی چاقی و عمل اسلیو معده در آن‌ها بالاتر است، می‌تواند تضمینی بر موفقیت‌آمیز بودن جراحی برای شما باشد. شما می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری به این مراکز درمانی مراجعه کرده و جراحی اسلیو خود را بدون عارضه و برای رسیدن به نتایج مطلوب، انجام دهید.

تجربه جراح از جراحی چاقی و اسلیو معده چیست؟

4. تجربه جراح از جراحی چاقی و اسلیو معده چیست؟

با توجه به نتایج حاصل از مطالعات انجام شده، میان تجربه جراح و تعداد عوارض بعد از عمل، همبستگی مستقیم وجود دارد. پزشکانی که در یک سال بیشتر از 100 عمل جراحی چاقی انجام می‌دهند، نرخ عمل‌های بدون عارضه آن‌ها در حدود 6/97 درصد است. اما این درصد، برای جراحانی که بیش از 250 جراحی انجام می‌دهند، به حدود 1/98 درصد می‌رسد.

5. انواع جراحی‌های چاقی که در این بیمارستان انجام می‌شود، کدام‌ها هستند؟

انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود که شامل جراحی اسلیو معده، عمل بای پس، باندینگ و غیره می‌شود. درصورتی که تمامی روش‌های مدرن جراحی چاقی در بیمارستان مدنظر انجام شود، به این معنی است که بیمارستان می‌‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را در زمان بروز هرگونه اتفاقات غیرمتقربه برای هر بیمار در نظر بگیرد.

6. گواهی و تأییدیه‌های کیفی بیمارستان، شامل چه مواردی می‌شود؟

انواع گواهی‌های کیفیت و جوایز انجمن‌های پزشکی بین‌المللی نظیر ISO و EAES، نشان می‌دهند که بیمارستان دارای بالاترین معیارهای کیفیت بوده و بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه خواهند داد.

مقایسه بیمارستان دولتی و خصوصی برای عمل اسلیو معده

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بیمارستان‌های دولتی، برای جراحی اسلیو معده مناسب نیستند و باید برای جراحی خود، به کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی مراجعه نمایند. البته بر کسی پوشیده نیست که امکانات مراکز خصوصی، بسیار بهتر و عالی‌تر است، اما این امر از اعتبار بیمارستان‌های دولتی نمی‌کاهد.

در بیمارستان‌های خصوصی، نحوه پذیرش بیمار، رفتار پرستاران و تمیزی بیمارستان بسیار مورد توجه بیماران قرار گرفته و همچنین نوع خدماتی که به بیماران ارائه می‌شود نیز متفاوت و ویژه است که از جمله آن‌ها می‌توان به اتاق خصوصی، خط تلفن مستقیم به اتاق بیمار، تلویزیون، دستشویی و حمام اختصاصی و مرتب، امکانات و هتلینگ مناسب برای بیمار و همراه او و غیره اشاره کرد.

اگرچه ممکن است این امکانات در بیمارستان‌های دولتی وجود نداشته باشد و پرستاران و پرسنل از فرط خستگی و مسئولیت زیاد، رفتار توأم با طمأنینه‌ای با ارباب رجوع و بیماران نداشته باشند و همچنین برای نوبت‌دهی، بیماران ساعت‌ها منتظر بمانند، اما بسیاری از این بیمارستان‌ها در مراکز شهرها، با امکانات فوق‌تخصصی وجود دارند و با وجود پزشکان حاذق و کاربلد، خدمات باکیفیت و در عین حال مقرون به صرفه‌ای را به بیماران خود ارائه می‌دهند. با این وجود، برخی از بیماران، ترجیح می‌دهند برای نوبت‌گیری سریع‌تر و دریافت خدمات بهتر، به سراغ بیمارستان‌های خصوصی بروند.

بیمارستان برای عمل اسلیو معده

بیمارستان برای عمل اسلیو معده

دکتر ناصر یاهو، به عنوان یکی از بهترین جراحان حوزه چاقی در ایران، با‌تجربه بالا در این زمینه، بهترین نتایج را برای بیماران خود رقم می‌زند. ایشان با داشتن تجربه فراوان در انجام انواع عمل‌های جراحی لاغری، جراحی اسلیو معده را به بهترین نحو ممکن برای بیماران خود اجرا می‌کنند. دکتر یاهو در تهران مشغول به کار هستند و جراحی اسلیو را در بهترین بیمارستان‌های این شهر انجام می‌دهند. ایشان در حال حاضر با بیمارستان‌های امام رضا، عدل و آرمان، همکاری می‌کنند.

1. بیمارستان امام رضا

بیمارستان فوق‌تخصصی امام رضا تهران، جزو بیمارستان‌های آموزشی و دولتی این شهر بوده و انواع جراحی‌های چاقی از جمله اسلیو معده در این بیمارستان انجام می‌شود. کیفیت خدمات‌رسانی به بیماران و تجهیزات اتاق عمل بیمارستان امام رضا، در درجه یک و دو قرار می‌گیرد.

2. بیمارستان عدل

بیمارستان فوق‌تخصصی عدل، به عنوان یک بیمارستان نوساز و جدید، در سال 1400 شروع به کار کرده است. این امرکز، جزو بروزترین بیمارستان‌های فوق‌تخصصی، بر اساس آخرین استانداردهای بیمارستان تأسیس شده و به عنوان یک بیمارستان جنرال، دارای 6 اتاق عمل مجهز با بهترین امکانات است.

بیمارستان عدل دارای اتاق‌ عمل‌های تخصصی و جنرال است که بیماران را بعد از جراحی به بخش جراحی با 22 تخت فعال منتقل می‌شوند. در این بخش، بیماران تحت مراقبت قرار گرفته و آموزش‌های لازم در زمان بستری و در زمان ترخیص جهت بهبود روند درمان به آن‌ها داده می‌شود.

3. بیمارستان آرمان، بهترین بیمارستان برای عمل اسلیو معده

درحال حاضر، بهترین بیمارستان خصوصی برای انجام عمل اسلیو معده، بیمارستان آرمان است که دکتر ناصر یاهو نیز با این مرکز فوق‌تخصصی همکاری می‌کنند. این بیمارستان، در سال 1398 شروع به کار کرده است و دارای بخش تخصصی برای انجام جراحی‌های چاقی است.

 

منبع:
mediglobus

ncbi

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *