پیکر تراشی برای چه افرادی مناسب است؟

یک پدیده ی نوظهور برای تناسب اندام که سریع تر از سایر روش ها به نتیجه دلخواه می رسد این روش می باشد. کاندیدای این عمل، افرادی هستند که از چاقی موضعی رنج می برند و در قسمت هایی از بدن آن ها مانند شکم، بازوها، ران ، پهلو و یا باسن خود توده های چربی اضافه دارند. در ادامه به صورت جامع تر توضیح میدهیم که پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

این توده ها بیشتر اوقات منشا ژنتیکی داشته و با رژیم های لاغری و برنامه های ورزشی منظم هم آب نمی شوند. بیشتر مردم از تجمع چربی ها در  قسمت هایی از بدنشان ناراضی هستند و برای همین خاطر از تجهیزات و تکنیک های نوینی که در زمینه ی پزشکی ابداع شده اند، اقدام به تغییر ظاهر بدن خود به شکل دلخواه می کنند.

منظور از عمل پیکر تراشی، به مجموعه ای از عمل ها اطلاق می شود که با هدف شکل دادن به یک یا چند ناحیه  از بدن انجام می شود.

در بعضی مواقعی که حتی با وجود رژیم های غذایی و انجام ورزش های منظم، فردی هیچ گونه تغییر را در چاقی موضعی قسمت هایی از بدن خود مشاهده نمی کند، اقدام به استفاده از شیوه های لاغری موضعی با این روش می کند.

سن مناسب برای عمل لاغری

چون در برخی از افراد این چربی ها در گوشت آن ها رسوب پیدا می کند و تنها راه  برطرف کردم چربی های اشباع شده، تخلیه ی چربی می باشد.

لاغری با پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

لاغری با این روش مناسب همه ی افراد نمی باشد، پزشکان بعد از بررسی پرونده ی پزشکی بیماران و معاینه ی دقیق آن ها می توانند کاندیدای این عمل را انتخاب کنند. کاندیدای عمل لاغری باید دارای معیارهای زیر باشند:

1- عدم مصرف دخانیات

در دوران نقاهت بعد از عمل، استعمال دخانیات می تواند پروسه ی بهبود را به تاخیر بیندازد. چون سیگار کشیدن می تواند آثار نامطلوبی را بر روی گردش خون ایجاد کند.

2- قرار داشتن در محدوده ی وزن مورد نظر و یا نزدیک به آن

کاندیدای عمل بایستی رژیم غذایی سالم داشته و بعد از عمل هم آن را رعایت کند و نباید بیشتر از 20 درصد با وزن ایده آل خود فاصله داشته باشد. متقاضی عمل با رعایت عادت های سالم می تواند نتیجه ی به دست آمده از عمل را حفظ کند.

قرار داشتن در محدوده ی وزن مورد نظر و یا نزدیک به آن

3- داشتن پوست اضافی

یکی از اصلی ترین کاندیدای این عمل، افرادی هستند که، بعد از رعایت رژیم های لاغری و ورزش به نتیجه ی دلخواه رسیده اند و از افتادگی و شلی پوست بعد از زایمان رنج می برند.

همچنین بخوانید : رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو و بای پس معده

به کمک عمل های لاغری مانند ابدومینوپلاستی می توانند توده های چربی مقاوم و پوست اضافی را به صورت کامل از بین ببرند.

این روش برای چه کسانی مناسب نیست؟

از جمله دلایلی که برخی از افراد نمی توانند کاندیدای این عمل باشند، به صورت زیر هستند:

1- خانوم های باردار و یا شیرده

افرادی که در دوران بارداری می باشند و یا دوران شیردهی را به سر می برند، نمی توانند کاندیدای این عمل باشند.

2- ابتلا به بیماری های عفونی

افرادی که دچار بیماری های عفونی می باشند و از سیستم دفاعی خیلی ضعیفی برخوردار هستند، توانایی تحمل این عمل را ندارند. پزشک معالج بعد از بررسی نتیجه های آزمایشات انجام شده از بیمار، می تواند تشخیص دهد که آن فرد برای انجام این عمل مناسب است و یا نه.

3- چاقی مفرط

به دلیل این که عمل لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های موضعی مناسب است، افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، نمی توانند کاندیدای این عمل باشند. چون این جراحی برای افرادی که بدن آن ها به طور یکدست چاق است، به هیچ عنوان مناسب نمی باشد.

4- بیماران مبتلا به هموفیلی

بیماری هموفیلی موجب جلوگیری از انعقاد خون می شود. افرادی که دچار بیماری هموفیلی هستند، نمی توانند عمل کنند.

5- کمتر از 18 ساله و بیشتر از 60 ساله

این عمل با وجود این که محدودیت سنی ندارد، ولی توصیه می شود که، متقاضیانی که سن کمتر از 18 و یا بیشتر از 60 سال دارند، از جراحی استفاده نکنند.

6- داشتن بیماری های قلبی

افرادی که بیماری های قلبی دارند، نمی توانند این عمل انجام دهند.

7- حساسیت به مواد بی حس کننده

به دلیل این که در عمل از بیهوشی استفاده نمی شود، باید بیماران به مواد بی حس کننده حساسیت نداشته باشند.

8- داشتن فشارخون بالا

افرادی که دارای فشارخون بالایی هستند نمی توانند کاندیدای عمل باشند.

پیکر تراشی برای چه سنی مناسب است؟

عمل لاغری با این روش، محدودیت سنی نداشته و در صورتی که کاندیدای عمل دارای سلامت جسمی کامل باشد، می تواند از این روش لاغری بهره مند شود.

پیکر تراشی برای چه سنی مناسب است؟

ولی با این حال برای افراد زیر 18 سال انجام عمل به خاطر نرسیدن به بلوغ کامل جسمی توصیه نمی شود. در کل می توان گفت که عمل لاغری با این روش بین 18 تا 60 سال قابل انجام است.

این عمل برای چه افرادی در چه نقاطی از بدن مناسب است؟

افرادی می توانند عمل انجام دهند که از سلامت جسمی مناسبی برخوردار باشند. باید متقاضی این عمل دارای چربی موضعی در قسمت مورد نظر بوده و چاقی آن از نوع چربی احشایی نباشد. متقاضی باید انگیزه و توانایی ادامه ی رژیم غذایی سالم را داشته و بعد از عمل برای حفظ وزن خود ، تمرینات ورزشی انجام دهد.

جراحی باسن، پهلو و شکم مناسب چه افرادی می باشد؟

بهترین کاندیدای عمل  باسن افرادی هستند که در قسمت باسن خود، چربی بیش از حد داشته باشند. این افراد می توانند از روش های مختلف آن مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک و … استفاده نمایند.

بهترین کاندیدای ابن عمل برای  پهلو و شکم، افرادی هستند که قبل از این عمل از روش هایی مانند ورزش و رژیم لاغری نتیجه نگرفته اند و چربی شکم و پهلوی آن ها از نوع موضعی است. از همه مهم تر متقاضی باید از خاصیت کششی پوست مناسب جهت انجام عمل  برخوردار باشد.

کاندیدای عمل لاغری سینه

کاندیدای اصلی عمل لاغری سینه افرادی هستند که از سینه های بسیار بزرگی برخوردار باشند. البته کاندید مناسب باید توسط جراح تشخیص داده شود.

همچنین بخوانید :

بانوانی که دارای سینه های بزرگی هستند و یا دچار افتادگی سینه می باشند و این حجم از سینه موجب دردهای مزمن گردن و کمر در آن ها می شود، می توانند از این روش استفاده نمایند و از داشتن سینه های خوش فرم لذت ببرند.

کاندیدای عمل لاغری سینه

عمل ماموپلاستی با دو هدف انجام می شود، ماموپلاستی کاهشی با هدف کوچک کردن سینه انجام می شود، لیفت سینه یا بزرگ کردن سینه، با عمل ماموپلاستی افزایشی امکان پذیر است.

پیکرتراشی عمل لاغری ران

یکی از دغدغه های اصلی اکثر خانم ها در حجم و فرم نامناسب اندام خود در قسمت پایین تنه و ران ها می باشد. امروزه به دلیل رژیم غذایی نادرست و کم تحرکی، تجمع کالری های اضافی به شکل چربی موضعی در قسمت ران ها بسیار رواج پیدا کرده است.

فرم نامناسب ران ها علاوه بر این که موجب ایجاد ظاهری نامناسب می شود، راه رفتن را هم دچار مشکل می کند ، به این صورت که بعد از کمی پیاده روی، قسمت های داخلی ران ها، عرق سوز می شوند.

 عمل لاغری ران

متقاضیانی که قصد عمل لاغری ران را دارند، بایستی در قسمت داخلی و خارجی ران، دارای چربی تجمع یافته باشند. به این صورت که دیگر قسمت های بدن از حجم چربی بسیار زیادی برخوردار نباشد تا بعد از عمل تناسب اندام کلی بدن به هم نریزد.

چه کسانی می توانند عمل پیکرتراشی بازو انجام دهند؟

افرادی می توانند این عمل را برای بازو انجام دهند که در قسمت بازوی خود چربی زیادی داشته باشند.  تجمع چربی ها در قسمت بازوها منجر به شل شدن و افتادگی بازوها می شود.

خانم هایی که دچار این مشکل هستند، بیشتر اوقات از لباس های دو یا سه سایز بزرگتر از اندازه ی معمولی خود استفاده می کنند. این مشکل می تواند اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا دیابتی ها برای این عمل افراد مناسبی می باشند؟

افراد دیابتی نمی توانند این عمل انجام دهند. البته انجام این عمل برای افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده توصیه نمی شود، چون ممکن است عوارض نامطلوبی را به همراه داشته باشد.

با انتخاب یک فوق تخصص با تجربه و ماهر می توان عمل موفقیت آمیز و بدون عارضه ای داشت. جراح پلاستیک و زیبایی می تواند بهترین مشاور برای افرادی که دچار بیماری دیابت هستند، باشد. در طی جلسات مشاوره، افراد دیابتی می توانند همه ی سوالات خود را در مورد امکان انجام عمل و … از جراح مربوطه بپرسند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *