مصرف قهوه بعد از اسلیو معده

لذت بردن از نوشیدن یک فنجان قهوه در اول صبح، می تواند راهی برای شروع یک لذت بخش باشد. فرقی نمی کند که قرار است قهوه را به اجبار بخورید یا دوست دارید که از خوردن آن لذت ببرید؛ خوردن قهوه می تواند انرژی بسیار زیادی را به شما پس از بیدار شدن از خواب و برای انجام کارهای روزمره به شما بدهد. به همین خاطر، شاید این سوال برای شما مطرح شود که مصرف قهوه بعد از اسلیو معده امکان پذیر است یا خیر؟
قهوه دارای کافئین است. کافئین نیز به عنوان یک ادرار آور شناخته می شود که می تواند باعث کم آبی در بدن گردد. همچنین، مصرف قهوه باعث می شود که معده شما اسید بیشتری تولید کند. این در حالی است که رفلاکس و برگشت اسید معده پس از انجام جراحی اسلیو معده، یک اتفاق نگران کننده است.

پس از عمل اسلیو معده به خصوص در دو ماهه اول، بهتر است از مصرف قهوه و نوشیدنی های کافئین دار، خودداری کنید. اما مصرف قهوه بعد از اسلیو معده، تا حد زیادی بلامانع است. با این حال قوانین زیادی برای خوردن قهوه بعد از عمل چاقی وجود دارد که در ادامه این مقاله از وبسایت رسمی دکتر ناصر یاهو به آن ها اشاره می کنیم:

ممنوعیت مصرف قهوه بعد از اسلیو معده چگونه است؟

اگر عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده اید، بسیار مهم است که حدود 30 الی 90 روز پس از انجام عمل جراحی، از قهوه استفاده نکنید. بیماران باید صبر کنند تا معده آن ها به طور کامل بهبود پیدا کند و بدن نیز با معده کوچک شده آن ها سازگار گردد. دلایل مختلفی وجود دارند که اثبات می کنند خوردن قهوه بعد از عمل چاقی، اصلا ایده خوبی نیست. حتی نباید قهوه را قبل از جراحی اسلیو معده مورد استفاده قرار داد.

 • کافئین یک ماده اسیدی است که می تواند پوشش داخلی معده شما را تحریک کند.
 •  قهوه و سایر خوراکی های کافئین دار، می توانند باعث افزایش رفلاکس اسید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده شوند.
 •  مصرف کافئین می تواند باعث کاهش جذب کلسیم و آهن در بدن شما شود.
 •  کافئین بدن شما را کم آب می کند و می تواند اثر ادرارآور داشته باشد.
 • مصرف قهوه داغ، بلافاصله پس از جراحی، می تواند عوارض و خطرات بسیار زیادی را ایجاد کند.

ممنوعیت مصرف قهوه بعد از اسلیو معده چگونه است؟

همچنین بخوانید: همه چیز درباره چاقی مرضی

چه زمانی می توانم بعد از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟

پس از انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن، باید 2 الی 3 ماه صبر کنید و سپس قهوه را به برنامه غذایی روزانه خودتان اضافه کنید. این موضوع هم برای افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، صادق است و هم برای افرادی که عمل بای پس معده را انجام داده اند.
به طور کلی، بهبودی معده پس از انجام اسلیو معده، 2 تا 3 هفته پس از جراحی طول می کشد. تا آن زمان باید دستورالعمل های مختلفی را برای رعایت رژیم غذایی خود دنبال کنید. اگر قهه در چند ماه اول پس از انجام جراحی اسلیو معده مصرف شود، می تواند خطرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

قبل از اینکه به مصرف قهوه بعد از اسلیو معده فکر کنید، اجازه دهید که معده شما بهبود پیدا کند و بدن نیز خودش را با معده تنظیم کند.

چه زمانی می توانم بعد از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟

محدودیت مصرف قهوه بعد از اسلیو معده

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که دارای کافئین بسیار زیادی است. اگرچه قهوه بزرگ ترین مسئله، نیست؛ اما به دلیل داشتن کافئین، می تواند موفقیت پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده را به خطر بیندازد. پس از انجام عمل چاقی، مصرف بیش از حد کافئین می تواند در جذب مواد مغذی اختلال ایجاد کند و این موضوع نیز بر روی کاهش وزن طولانی مدت در افراد تاثیر بدی می گذارد.

محدودیت مصرف قهوه بعد از اسلیو معده

کافئین و جراحی اسلیو معده

به غیر از قهوه، نوشیدنی های مختلف دیگری نیز وجود دارند که دارای کافئین بالایی اند. نوشابه های انرژی زا، نوشابه های معمولی، چای و … همگی دارای کافئین اند که مصرف آن ها پس از جراحی اسلیو معده می تواند مضر باشد. پس از انجام جراحی اسلیو معده بسیار مهم است که بدن بتواند خودش را با محیط جدید وفق دهد.

به همین خاطر، تلاش برای مصرف چیزهایی که کافئین بالایی دارند، ممکن است بهترین ایده برای جراحی اسلیو معده نباشد.
شما می توانید یک تا دو فنجان قهوه معمولی را پس از انجام اسلیو معده بنوشید. حتما تحمل خود را نسبت به کافئین کنترل کنید و مطمئن شوید که آب زیادی را برای جلوگیری از دست رفتن آب بدن، مصرف می کنید.

شما می توانید به جای مصرف قهوه با آب جوش، از شیر که با کلسیم غنی شده و یا شیر بدون چربی، استفاده کنید و آن را به قهوه خودتان اضافه نمایید. با این کار، می توانید خطر از دست دادن کلسیم را جبران کنید.
اگر میزان کالری مورد نیاز در رژیم غذایی شما کم است، می توانید از شیرین کننده ها، طعم دهنده ها، خامه در فنجان قهوه استفاده کنید؛ اما این مواد می توانند باعث افزایش کالری در رژیم روزانه شما شوند.

کافئین و جراحی اسلیو معده

همچنین بخوانید: آیا می دانید اسلیو معده مناسب چه کسانی است ؟

آیا می توانم قبل از جراحی اسلیو معده قهوه بنوشم؟

مصرف قهوه قبل از جراحی اسلیو معده ممنوع است. اگر قرار است این عمل جراحی را انجام دهید، باید حداقل به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی، از مصرف قهوه خودداری کنید. چون قهوه ادرارآور است و می تواند باعث کم آبی در بدن شما و اسیدی شدن معده شما گردد.

مصرف قهوه بدون کافئین بعد از انجام جراحی

ممکن است شما عادت به مصرف قهوه داشته باشید و ترک کافئین برای شما سخت باشد. به جای اینکه مصرف قهوه را به طور کامل قطع کنید، می توانید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده از قهوه بدون کافئین استفاده کنید.

مصرف قهوه بدون کافئین بعد از انجام جراحی

خطرات و فواید نوشیدن قهوه

قهوه یک نوشیدنی عالی و منابع غنی از آنتی اکسیدان هاست. ثابت شده است که مصرف قهوه فواید بسیار زیادی در بهبود خلق و خو، عملکرد مغز و حتی عملکرد شناختی دارد. از جمله فواید مهم برای نوشیدن قهوه عبارتند از:

 1. تقویت حافظه
 2.  داشتن خلق و خوی مثبت
 3.  داشتن هوشیاری
 4.  افزایش سطح انرژی
 5.  عملکرد ذهنی بهتر
 6.  داشتن واکنش سریع تر به موضوعات

نوشیدن متوسط قهوه به اندازه 3 فنجان در روز، می تواند طول عمر را افزایش دهد. همچنین، با مصرف قهوه احتمال ابتلا به بیماری های کبدی، بیماری های قلبی و سرطان ها کاهش پیدا می کند. با این حال مصرف بیش از حد قهوه می تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد و باعث عصبی شدن شما شود.

خطرات و فواید نوشیدن قهوه

خطرات نوشیدن قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار بعد از اسلیو معده

یکی از بزرگترین دلایلی که نباید قهوه یا کافئین مصرف کنید این است باعث ضعیف شدن جذب مواد مغذی در بدن می شود.
افرادی که قبلا تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته‌ اند، مواد غذایی به صورت ضعیف به بدن آن ها جذب می شوند و مصرف قهوه این موضوع را بدتر می‌کند. قهوه همچنین می تواند باعث سوء هاضمه و ترشح اسید معده شود که این مشکلات می توانند منجر به عوارض جدی بعد از عمل شود.

خطرات نوشیدن قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟

همچنین بخوانید: درمان دیابت با عمل اسلیو معده

جایگزین های تایید شده برای قهوه

حال که با مضرات مصرف قهوه بعد از اسلیو معده آشنا شدید، حتما به دنبال مصرف نوشیدنی های دیگر که جایگزین قهوه می شوند، هستید. بهترین جایگزین قهوه همیشه آب است. آب نه تنها می تواند باعث افزایش میزان آب در بدن شما شود، بلکه فاقد کافئین یا مواد افزودنی است. به همین خاطر، آب بهترین و سالم ترین گزینه است.

شما همیشه می توانید لیمو و میوه را به آب خودتان اضافه کنید تا کمی طعم بیشتری به آن بدهید. ما می دانیم که نوشیدن همیشه آب سخت است، بنابراین در اینجا چند جایگزین دیگر برای آب آورده شده است. ولی باید به یاد داشته باشید که هرگز شکر به این نوشیدنی ها اضافه نکنید.

از جمله جایگزین های آّب و نوشیدنی های کافئین دار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •  مصرف آب فراوان
 •  مصرف چای گیاهی بدون کافئین
 •  مصرف دمنوش سیب
 •  مصرف اسموتی های انرژی زا
 •  مصرف نوشیدنی های گازدار و بدون کافئین

نکته مهم: اگرچه توصیه نمی شود، اما مصرف قهوه بدون کافئین در حد اعتدال و با مقادیر کم، پس از گذشت 2 الی 3 ماه از جراحی، بلامانع است.

جایگزین های تایید شده برای قهوه

نوشیدنی هایی که باید از مصرف آن ها اجتناب کنید

پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، بسیار مهم است که از نوشیدن برخی از نوشیدن ها خودداری کنید که عبارتند از:

 • قهوه
 •  جوش شیرین
 •  نوشیدنی های انرژی زا
 •  هر نوشیدنی با قند یا کافئین بالا

خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

دکتر ناصر یاهو با بیش از 3 دهه سابقه درخشان در انجام عمل های لاغری نظیر اسلیو معده و انواع تکنیک های مختلف پیکرتراشی، گزینه ای شناخته شده جهت این امر محسوب می شوند.برای کسب اطلاعات تکمیلی به صفحه خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو وارد شوید.

خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

نتیجه گیری

نیازی نیست که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، عمل بای پس و سایر عمل های جراحی که باعث کاهش وزن می شوند، مصرف قهوه را به طور کامل ترک کنید. قهوه به دلیل داشتن فواید مختلف برای سلامتی، می تواند باعث کاهش استرس و نگرانی نیز شود. با این حال بهتر است که پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، چند ماه از نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.
تمامی توضیحات ذکر شده برای مصرف قهوه بعد از اسلیو معده، اطلاعات علمی بودند. اما بهتر است که تمامی بیماران، قبل از مصرف قهوه حتما با پزشک خودشان مشورت کنند تا توصیه های فردی نیز به بیماران داده شوند.

منبع : mexicobariatriccenter.com

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *