آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با جراحی لیپوساکشن و اینکه آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟ یا نه؟ توضیح دهیم. به طور کلی هر شخصی که می‌خواهد این عمل را انجام دهد، بایست بایدها و نبایدهای لیپوساکشن را بداند تا بتواند یک جراحی موفقیت آمیز داشته باشد.

در رابطه با بایدها و نبایدهای لیپوساکشن و پاسخ به این سوال که آیا لیپوساکشن خطرناک است؟ یا نه سوال هایی مطرح کرده ایم و به پاسخ آن ها خواهیم پرداخت. برای آنکه یک تصمیم گیری درست و دقیق داشته باشید در این مقاله همراه ما باشید.

چه کسانی مناسب عمل جراحی لیپوساکشن نیستند؟

همانطور که می دانید لیپوساکشن یکی از پرطرفدارترین جراحی ها برای رسیدن به اندامی زیبا می باشد. این روزها آن را به اصطلاح پیکر تراشی نیز می نامند. اگر می خواهید بدانید که آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟ یا خیر؟ بایستی به این موضوع توجه کنید که چه کسانی برای این عمل مناسب نیستند.

چه کسانی مناسب عمل جراحی لیپوساکشن نیستند

مطمئنا اگر افرادی برای این عمل شرایط مناسب را نداشته باشند، پس می‌تواند عمل لیپوساکشن برای آن ها خطرناک باشد. به همین دلیل با بررسی این نکته می توانیم به راه حل مناسبی برای جلوگیری از خطرات احتمالی این عمل داشته باشیم.

لیپوماتیک باعث برداشته شدن چربی های اضافی در ناحیه شکم، پهلو و حتی سایر بخش‌های دیگر می باشد. به همین دلیل افرادی که توانایی گرفتن رژیم های سخت و دشوار را برای کاهش وزن ندارند و حتی توانایی انجام ورزش به صورت مداوم را نخواهند داشت، از این روش استفاده می‌کنند.

این روش مبنی بر ایجاد برش های کوچک در سطح شکم و قرار دادن لوله های کوچک در آن ها می باشد که پس از شکسته شدن چربی های قسمت شکم، این چربی ها وارد لوله شده و از بدن خارج می شوند. نیروهایی که باعث خارج شدن چربی ها از شکم می شوند، نیروی مکش موجود در این لوله ها می باشند.

روش لیپوساکشن یکی از جذاب ترین روش های لاغری است که می ‌تواند مناسب بخش‌ های مختلف بدن باشد. از جمله مهمترین این بخش‌ها ما می توانیم به شکم، پهلو، باسن، بازو و ران اشاره کنیم. همچنین صورت و گردن نیز می ‌تواند در خانم ها مورد عمل لیپوساکشن قرار بگیرد.

افرادی که عمل لیپوساکشن به آن ها توصیه نمی شود شامل موارد زیر می باشد:

 • اگر افراد سنی کمتر از ۲۰ سال داشته باشند، این عمل برای آن ها توصیه نمی شوند
 • افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند این عمل به آن ها توصیه نمی شود.
 • لیپوساکشن بیشتر برای افرادی مناسب است که وزن زیادی نداشته اما در برخی از مواضع خود چربی‌های تجمع یافته دارند.
 • پس به طور کلی باید ببینیم که عمل لیپوساکشن برای افرادی که وزن خیلی زیادی داشته و چربی های انباشته شده در تمامی قسمت های بدن آن ها موجود می باشد، مناسب نیست.
 • همچنین افرادی که استعمال دخانیاتی نظیر: سیگار و قلیان می ‌پردازند، بهتر است که این عمل را انجام ندهند یا اینکه حداقل مدتی قبل و بعد از عمل دخانیات مصرف نکنند.
 • افرادی که دارای پوست افتاده و شلی در ناحیه ی شکم خود دارند، افراد مناسبی برای انجام عمل لیپوساکشن نیستند.
 • افرادی که رژیم های سبک و ورزش های سبک می تواند به کاهش وزن آن ها کمک کرده و باعث از بین رفتن چربی در آن ها شود،
 • همچنین افرادی که دارای نقص ایمنی و اختلال های تشنجی و آریتمی قلبی هستند، اصلاً کاندید مناسبی برای این عمل نمی باشند.
 • افرادی که به صورت مداوم از داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی و همچنین از آسپرین استفاده می کنند.
 • برخی افراد نیز وجود دارند که با مصرف داروهای هایی مانع از اثر لیدوکائین بر آن ها می شوند. به همین دلیل بی حس بودن در آن ها ممکن است به زودی از بین رفته و یا اصلاً بی حس نشوند که باعث اختلال عمل لیپوساکشن خواهد شد.
 • افرادی که تصور می کنند لیپوساکشن یک روش دائمی برای لاغری است، افراد مناسبی برای این عمل نیستید، زیرا این عمل فقط می تواند باعث کاهش وزن شود، ولی نمی تواند باعث لاغری دائمی افراد گردد.

پس در پاسخ به این سوال که آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟ باید بگوییم که اگر فرد مناسبی با توجه به توضیحات بالا برای این عمل نیستید. این عمل می تواند برای شما خطرناک باشد، در غیر اینصورت هیچ خطری شما را در زمان این عمل تهدید نمی‌کند.

عوارض لیپوساکشن در دراز مدت و اینکه آیا لیپوساکشن بی خطر است؟

به طور کلی لیپوساکشن یک عمل بسیار ساده و راحت است. لذا با خود نمی ‌تواند عوارض درازمدت را به دنبال داشته باشد.

عوارض لیپوساکشن در دراز مدت

همانند هر عمل دیگری می تواند عارضه های کوچکی نیز با خود داشته باشد که این عارضه ها در زمان عمل و مدتی بعد از آن می باشد. لذا اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

ممکن است برای افراد نامناسب خطرناک باشد اما دارای عوارض درازمدت نیست و در رابطه با این موضوع افراد نباید جای نگرانی داشته باشند. این عمل می تواند با توجه به شرایط شما بی خطر یا خطرناک باشد.

خطرات احتمالی هنگام عمل لیپوساکشن

خطرات احتمالی هنگام عمل لیپوساکشن از فردی به فرد دیگر می‌ تواند متفاوت باشد. به طور کلی تیم جراح متخصص تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که از بروز خطرات احتمالی این عمل جلوگیری کنند اما گاهی اوقات این عوارض غیر قابل پیش بینی هستند و ممکن است با توجه به شرایط بدنی فرد به وجود آیند.

بسته به اینکه چه شرایط فیزیکی داشته باشید، ممکن است برخی از این خطرات که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت، شما را تهدید کنند. خطرات و عوارض ناشی از عمل لیپوساکشن می ‌تواند شامل خطراتی به شرح زیر باشد:

 • ایجاد جراحت و زخم در سایر اعضای بدن در حین عمل
 • به وجود آمدن عارضه هایی که از بیهوشی نشأت می گیرد
 • از آنجایی که در این عمل از امواج مافوق صوت استفاده می ‌شود، ممکن است گاهی اوقات سوختگی هایی در بدن دیده شود.
 • اعصاب در همه جای بدن وجود دارند که این عمل اگر توسط تیم حرفه‌ای صورت نگیرد، می تواند باعث آسیب دیدن اعصاب شما شود.
 • گاهی اوقات در موارد خیلی نادر شوک و مرگ نیز جز عوارض خطرناک هستند.

بهتر است که به برخی از عوارضی بپردازیم که ممکن است این عوارض بعد از عمل لیپوساکشن به وجود آیند که از جمله آن ها می توان گفت:

 • عفونت
 • خونریزی زیر پوستی
 • آماس و ورم
 • مشکلات کلیوی
 • لخته شدن چربی

و … می باشد. اگر شما عمل موفقیت ‌آمیزی داشته باشید اما در دوران نقاهت به خوبی از خود مراقبت نکنید، ممکن است با برخی از عوارض نظیر موارد فوق مواجه شوید:

 • شل و افتاده شدن پوست
 • کبودی و ورم
 • درد
 • عفونت
 • زخم شدن
 • نافرم شدن بخش عمل شده

پس در رابطه با این سوال که آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟ باید بگوییم اگر بعد از این عمل به خوبی از خود مراقبت نکنید، این عمل می ‌تواند برای شما خطرناک باشد. همچنین مراجعه به یک پزشک و جراح متخصص می ‌تواند این خطر را کاهش دهد، در غیر این صورت این عمل می تواند برای شما دارای خطر های فراوانی باشد.

کاربرد لیپوساکشن

این روزها همه با کاربرد لیپوساکشن آشنایی دارند. لیپوساکشن در واقع یکی از روش های موثر برای لاغری موضعی است.

کاربرد لیپوساکشن

افرادی که دارای وزن نسبتا ایده ‌آلی هستند اما در برخی از مواضع خود دچار تجمع چربی های ماندگار و ثابت هستند، می ‌توانند به راحتی با استفاده از جراحی لیپوساکشن به رفع این چربی ها بپردازند.

اگر چربی‌ ها در نواحی مختلف نیز باشند. با عمل لیپوساکشن می ‌توان آن ها را از بین برد. در بالا نحوه انجام عمل لیپوساکشن توضیح داده شد و شما می توانید دید بازتری نسبت به آن داشته باشید.

همچنین بخوانید : شناخت انواع روش های لاغری

آیا عمل لیپوساکشن قابل برگشت است؟

یکی از سوال های مهمی که در رابطه با عمل لیپوساکشن پرسیده می ‌شود، این است که آیا عمل لیپوساکشن قابل برگشت است یا خیر؟ به طور کلی باید بدانید عمل لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن و از بین رفتن چربی های تجمع یافته در نواحی شکم، پهلو و سایر بدن می باشد.

این عمل نمی تواند تضمین مناسبی برای لاغر ماندن افراد شود، زیرا تنها می‌ تواند باعث از بین رفتن چربی ها به صورت موقتی شود. اگر تصور دارید که بعد از جراحی عمل لیپوساکشن باز هم به روند تغذیه نامناسب خود ادامه دهید، ما به شما توصیه می‌ کنیم که اصلاً این عمل را انجام ندهید.

چرا که تنها به صورت کاملا بیهوده به صرف هزینه پرداخته و زمان کوتاهی از خود را برای انجام این عمل و دوران نقاهت آن هدر داده اید. پس اگر می‌ خواهید به عمل لیپوساکشن بپردازید، بهتر است یک تصمیم درست و مناسب گرفته و بعد از آن تغذیه خود را به صورت کاملاً سالم تغییر دهید.

همچنین بخوانید : بررسی تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

نتایج عمل لیپوساکشن و آیا لیپوساکشن بی خطر است؟

نتایج عمل لیپوساکشن می تواند با توجه به چندین معیار متفاوت باشد. اگر می خواهید به یک نتیجه عالی از عمل لیپوساکشن برسید، بهتر است که چند نکته را قبل و بعد از عمل رعایت کنید:

 • قبل از عمل ابتدا باید تصمیم خود را برای زیبا ماندن و زیبا شدن بگیرید و تصمیم بگیرید که قطعاً بعد از انجام این عمل یک روند سالم خواهید داشت.
 • سپس یک پزشک بسیار حاذق و مناسب را انتخاب کنید،
 • حتی اگر این پزشک دارای هزینه جراحی بیشتری باشد. چرا که سلامتی شما دارای ارزشی بالاتر از پول است.
 • بعد از آن شرایط فیزیکی خود را در نظر گرفته و اگر امکان این عمل را دارید، به انجام آن بپردازید.
 • بعد از انجام این عمل نیز بایستی به صورت کاملاً دقیق نکات مهم مراقبت را رعایت کنید تا به یک نتیجه عالی برسید.

در پایان پیشنهاد می کنیم در صورتی که تصمیم خود را برای انجام عمل لیپوساکشن گرفته اید می توانید به دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی چاقی و زیبایی مراجعه کنید و پس از مشاوره و اطمینان از یک تیم حرفه ای با خیالی آسوده عمل خود را انجام دهید.

دکتر ناصر یاهومشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر ناصر یاهو

اینجانب دکترناصریاهو متولد۱۳۴۰ رتبه ۱۳ کنکور، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشم. جراحی پلاستیک را پیش اساتید خود دکتر اصانلو، دکتر حسینیان، و دکتر رضوی فراگرفته و حدود ۲۹ سال سابقه کار دارم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.