عمل اسلیو معده، یک روش جراحی لاغری کم تهاجم محسوب می شود است که در آن اندازه معده را کاهش می دهند و در طول جراحی، بخش بزرگی از معده برداشته شده و یک معده کوچک آستین‌شکل باقی می‌ماند. این کار منجر به کاهش قابل توجه ظرفیت معده می شود که و موجب احساس سیری با مقادیر کمتر غذا می شود.

تحقیقات نشان داده که جراحی مذکور، باعث کاهش وزن قابل توجه در افراد شده و به بهبود شرایط سلامت افراد و افزایش کیفیت لایف استایل می شود.

دکتر ناصر یاهو متخصص جراحی اسلیو معده با بیش از ۲۷ سال سابقه درخشان در تهران می باشد. ایشان فارغ التحصیل رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانش آموخته دوره لاپاراسکوپی چاقی (Bariatric) در دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. افراد زیادی با انجام عمل کوچک کردن معده توسط دکتر ناصر یاهو توانسته اند به وزن ایده آل خود برسند.

خدمات اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

عمل اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده، نوعی عمل لاغری است که برای کاهش وزن شدید در مدت زمان کوتاه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، قسمت زیادی از معده برداشته شده و عملی غیرقابل برگشت است. با برداشته شدن حدود 80 درصد از حجم معده، فرد با خوردن مقدار غذای کمتری، احساس سیری می‌کند. البته در این نوع جراحی، آسیبی به روده وارد نشده و مسیر آن تغییر نمی‌کند.

علاوه بر این، با کوچک‌تر شدن معده، سطح کمتری از هورمون گرسنگی (گرلین)، ترشح می‌شود که در نهایت موجب سرکوب اشتهای فرد خواهد شد. این جراحی با هدف کاهش وزن و از بین بردن بیماری‌های مرتبط با چاقی نظیر دیابت نوع دو، پرفشاری خون، بیماری‌های قلبی عروقی و غیره انجام می‌گیرد.

هرچند اسلیو معده، کاهش وزن چشمگیری را به دنبال دارد، اما با خطرات و عوارض احتمالی نیز همراه است. از همین رو، تصمیم‌گیری برای انجام این عمل، برعهده پزشک متخصص جراحی چاقی است و بیمار، تنها زمانی می‌تواند از این عمل استفاده کند که سود آن برای او، از ضررش بیشتر باشد.

 

جدول اختصاری اسلیو معده
اسامی معروف عمل اسلیو گاسترکتومی، گاسترکتومی آستینی، عمل معده
نام لاتین جراحی sleeve gastrectomy
تکنیک های مورد استفاده جراحی باز و لاپاراسکوپی
اهداف کاهش وزن، بهبود مشکلات مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون و بیماری‌های قلب و عروقی
نوع تغییرات برش 80 در صدی معده، کاهش ترشح میزان هورمون گرلین
مدت زمان جراحی حدود 1 تا 2 ساعت
مدت اقامت در بیمارستان 1 تا 2 روز
شاخص توده بدنی(bmi) لازم برای جراحی بالای 35
مدت زمان جراحی حدود 1 تا 2 ساعت
میزان کاهش وزن 60 تا 70 درصد وزن اضافی
بهبودی بعد عمل حدود 2 تا 3 هفته
میزان مرگ و میر کمتر از 1 درصد
پزشک مربوطه جراح چاقی و متخصص لاپاراسکوپی

عمل اسلیو معده چگونه انجام می‌شود؟  

جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی و توسط متخصص جراحی چاقی انجام می‌شود که مراحل انجام عمل به شرح زیر است:

 • این جراحی نیمه‌تهاجمی در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی آغاز می‌شود.
 • سپس پنج برش کوچک و عمیق روی شکم بیمار ایجاد خواهد شد تا از این طریق، دستگاه‌های لازم به حفره شکمی وارد شوند.
 • جراح برای برداشتن 80 درصد حجم معده، نیاز به تلسکوپ بلند و نازک دارد که در انتهای آن نیز یک دوربین قرار گرفته تا تمامی مراحل زیر نظر پزشک و به درستی انجام گیرد.
 • در این مرحله، حفره شکمی با کمک گاز دی‌اکسید‌کربن متورم شده و از ابزار تروکار برای ورود به شکم استفاده خواهد شد.
 • سپس با وارد کردن لوله سیلیکونی از طریق دهان به خروجی معده، عرض معده تنظیم شده و از بافت چربی، عروق خونی و طحال دور می‌شود.
 • حال وقت آن رسیده است تا قسمت اضافی معده توسط منگنه، جدا شود. بعد از آن، این قسمت اضافی از شکم خارج می‌شود تا امکان کنترل خونریزی وجود داشته باشد.
 • در صورت نیاز، جراح برای جلوگیری از خونریزی، داروهای مخصوصی روی زخم می‌گذارند. در غیر این صورت، یک درن سیلیکونی برای تخلیه مایعات جمع شده در محل جراحی قرار می‌گیرد و با بستن زخم، فرآیند عمل اسلیو به پایان می‌رسد.

علت نامگذاری عمل لاغری اسلیو چیست؟

عمل اسلیو معده یک روش جراحی برای کاهش وزن است که در آن، بخشی از معده برداشته می‌شود. بخش باقی‌مانده معده، تغییر شکل داده و شبیه موز یا آستین لباس است. از آن‌جایی که آستین در زبان انگلیسی، اسلیو (Sleeve) خوانده می‌شود، به همین دلیل در تمامی زبان‌ها، به این جراحی اسلیو گفته می‌شود.

انواع جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده، یک جراحی بسیار حساس و مهم است و بنابر تشخیص پزشک، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. هرکدام از این روش‌ها، مناسب بیمارانی است که شرایط جسمی آن‌ها، با ویژگی‌ها روش جراحی سازگار است.

1. اسلیو معده نوع گشاد

یکی از انواع روش‌های انجام جراحی اسلیو، نوع گشاد است. در این روش، حدود 60 درصد از معده بیمار خارج شده و اغلب برای افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها، بین 30 تا 35 است، مناسب خواهد بود.

2. اسلیو معده نوع تنگ

روش تنگ، نوع دیگری از جراحی اسلیو معده است که در آن، تقریباً 80 درصد معده بیمار برداشته خواهد شد. این روش مناسب افرادی که شاخص توده بدنی بالاتری دارند و BMI آن‌ها بین 35 تا 40 است.

جدول مقایسه انواع تنگ و گشاد اسلیو معده

اسلیو معده گشاد اسلیو معده تنگ ویژگی‌ها
بیشتر از حجم معده تنگ بسیار کمتر از حجم معده گشاد حجم معده
همان عملکرد خود را ادامه می دهد کمتر به اندازه قبل قابلیت هضم غذا دارد عملکرد معده
گاز، دل درد، تهوع و استفراغ گاز، دل درد، تهوع و استفراغ عوارض جانبی
بهترین گزینه برای تنگ شدن دوباره است کمتر برای تنگ شدن دوباره مناسب است قابلیت انجام دوباره جراحی

هزینه عمل اسلیو معده در تهران چقدر است؟  

به طور کلی، هزینه عمل جراحی اسلیو معده، میانگین بین 60 تا 120 میلیون تومان است. البته باید توجه داشته باشید که هزینه‌های این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • شهر و منطقه زندگی بیمار: به طور کلی، هزینه جراحی در شهر تهران به دلیل وجود پزشکان حرفه‌ای و باتجربه، بیشتر است.
 • محل کلینیک و بیمارستان: انجام عمل در کلینیک‌های خصوصی، گران‌تر از بیمارستان‌های دولتی است.
 • میزان مهارت و تجربه پزشک: دستمزد جراحان با دانش، مهارت و تخصص بالاتر، کمی بیشتر است.
 • تجهیزات و وسایل مورد استفاده: استفاده از ابزار و وسایل پیشرفته و به روز، هزینه بیشتری به دنبال دارد.
 • سایر دلایل: هزینه‌های ویزیت قبل و بعد از جراحی، دارو و آزمایشات لازم و غیره

هزینه عمل اسلیو معده در تهران چقدر است؟  

هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی

عمل اسلیو معده یک جراحی نسبتاً گران محسوب می‌شود. با این وجود اگر بیمه تکمیلی داشته باشید بخشی از هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود. این به نوع بیمه، فرانشیز و قرارداد شما با بیمه بستگی دارد. در اکثر موارد اگر جراحی اسلیو معده با هدف درمان انجام شود بیمه تکمیلی بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را به عهده خواهد گرفت. برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی شما باید مدارک خود را قبل از عمل به بیمارستان طرف قرارداد برده تا کاهش هزینه‌ها برای شما اعمال شود. در صورتی که بیمارستان طرف قرارداد با بیمه نباشد می‌توانید فاکتور هزینه‌ها را به بیمه برده تا هزینه عمل به شما برگردانده شود.

در موسسات بیمه‌ای مختلف سقف تعهد بیمه متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است یک شرکت بیمه‌ای سقف تعهدش ۲۰ میلیون تومان باشد و درصد فرانشیز آن حدود ۲۰ درصد باشد. در این صورت بیمه ۱۶ میلیون تومان از هزینه عمل را پرداخت می‌کنند و ۴ میلیون باقی را خودتان باید بپردازید.

برای آگاهی دقیق از چگونگی پرداخت هزینه‌ها توسط بیمه قبل از اقدام به جراحی با نمایندگی بیمه طرف قرارداد خود صحبت کنید تا با خیالی آسوده و بدون نگرانی از هزینه‌ها جراحی را انجام دهید.

کادر دکتر ناصر یاهو هنگام عمل اسلیو معده

آیا اسلیو معده برگشت پذیر است؟  

با توجه به پیچیدگی‌های جراحی و برش‌هایی که روی معده انجام می‌شود باید گفت که اسلیو معده یک جراحی کاملاً برگشت ناپذیر است و پس از انجام جراحی و کاهش وزن شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که معده به حالت اولیه برگردد، زیرا بخش بزرگی از معده برش داده و از آن جدا شده است. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به این جراحی با انجام مشاوره و تحقیقات لازم تصمیم نهایی خود را بگیرید. شما با یک معده کوچک نیز می‌توانید مانند افراد عادی به زندگی خود ادامه دهید، فقط نحوه دریافت مواد غذایی شما نسبت به گذشته کمتر خواهد شد.

البته در صورت عدم رعایت مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های بعد جراحی مانند رعایت رژیم غذایی، حجم معده پس از مدتی بیشتر خواهد شد. این می‌تواند نتایج بعد عمل را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. با این وجود اگر نگران چنین تغییرات گسترده‌ای روی معده هستید می‌توانید تکنیک‌های دیگر جراحی متابولیک مانند باندینگ معده یا بالون را انجام دهید. استفاده از این روش‌ها نتایج سریع و موفقیت آمیز مانند اسلیو معده به همراه ندارند. اما با این وجود روش‌های برگشت پذیر محسوب می‌شویم و شما بعد از انجام عمل و رسیدن به وزن دلخواه می‌توانید معده خود را به شکل اول برگردانید.

آمادگی قبل از انجام عمل اسلیو معده چگونه است؟  

آمادگی قبل از عمل می‌تواند به تسریع روند بهبودی بیمار، بعد از انجام جراحی کمک کند:

 • بهتر است قبل از عمل اسلیو معده، تمامی سوالات خود را از پزشک جراح بپرسید.
 • توصیه می‌شود، حدود یک ماه قبل از جراحی، مصرف سیگار و انواع دخانیات را قطع کنید.
 • حداقل یک هفته قبل از عمل، از مصرف انواع نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • رژیم غذایی تجویز شده توسط پزشک برای قبل از اسلیو معده را رعایت نمایید.
 • آمادگی جسمانی قبل از انجام عمل را فراموش نکنید و برنامه ورزشی منظمی داشته باشید.
 • از مصرف داروهایی که پزشک آن‌ها را برای شما ممنوع کرده است، خودداری کنید.

تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

در ادامه ویدئوی نظرات برخی از مراجعه کننده هایی که توسط دکتر ناصر یاهو، این جراحی را انجام داده اند و به نتیجه دلخواه خود رسیده اند را مشاهده می کنیم

فیلم عمل اسلیو معده توسط دکتر ناصر یاهو

در ادامه فیلم عمل کوچک کردن معده توسط دکتر ناصر یاهو، جراح و متخصص چاقی را مشاهده می نمایید که در آنها دکتر، حین انجام عمل ، مراحل جراحی را تشریح می کند. افراد دارای چاقی مرضی (چاقی مفرط) گزینه مناسبی برای انجام این عمل محسوب می شوند. طبق فیلم عمل لاپاراسکوپی معده که در زیر مشاهده می نمایید، در آخرین مرحله از جراحی، دکتر ناصر یاهو، پس از بریدن 80 درصد معده ، قسمت های بریده شده را از شکم فرد خارج می کند.

گاسترکتومی اولین بار در سال ۱۸۸۱ توسط تئودور بیلروت (به انگلیسی: Theodor Billroth) جراح شهیر آلمانی صورت پذیرفت. این عمل برای درمان سرطان معده انجام شد.

عکس قبل و بعد از عمل اسیلو معده

عکس قبل و بعد از عمل اسلیو معده

عکس قبل و بعد از عمل اسلیو معده

 

عکس قبل و بعد از عمل اسلیو معده

 

اسلیو معده یا بای پس کدام بهتر است؟  

یکی دیگر از روش‌های جراحی لاغری استفاده از تکنیک بای پس معده است. در این روش پزشک علاوه بر ایجاد تغییرات بر روی معده، تغییراتی را نیز در روده کوچک ایجاد می‌کند. در بای پس اتصال جدیدی بین معده برش داده شده و روده کوچک ایجاد شود. در واقع پس از اسلیو، کیسه کوچک معده مستقیم به روده کوچک متصل می‌شود. در این صورت غذای بلعیده شده قسمت اعظم معده و بخشی از روده کوچک را دور زده تا علاوه بر کاهش دریافت مواد غذایی جذب نیز کمتر اتفاق بیفتد. برای اینکه بدانید کدام تکنیک بهتر است، بهتر است شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو جراحی را به صورت اجمالی مورد بررسی قرار دهیم:

شباهت اسلیو و بای پس 

 • در هر دو روش، معده برش داده شده و به شکل آستین لوله‌ای در می‌آید
 • نیاز به بستری شدن در بیمارستان بعد از اسلیو و بای پس خواهد بود
 • ۶۰ و ۷۰ درصد وزن اضافی بدن کاهش پیدا خواهد کرد

تفاوت اسلیو و بای پس

 • کاهش وزن در بای پس سریع‌تر اتفاق می‌افتد
 • علاوه بر معده، تغییرات روی روده کوچک نیز انجام میشوند
 • انجام بای پس برای افرادی که ریفلاکس معده یا سوزش سر دل دارند، گزینه بهتری می‌باشد.
 • بای پس نتایج طولانی مدت و ماندگار بیشتری برای لاغری و کاهش وزن به همراه دارد

پزشک با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، شرایط سلامتی  شاخص توده بدنی و نوع سبک زندگی فرد تصمیم خواهد گرفت که کدام جراحی انجام شود.

آیا خطر مرگ با اسلیو معده وجود دارد؟  

مرگ با اسلیو معده یکی از نگرانی‌های افراد قبل از جراحی است، اما این تا چه حد واقعیت دارد؟ چاقی با مسائل و خطرات بسیاری برای سلامتی همراه است. امروزه برخلاف گذشته چاقی و اضافه وزن در بین کودکان و نوجوانان بسیار شایع شده، طوری که شرایط جدی برای سلامت جسمی و حتی روحی آنها ایجاد نموده است. با افزایش سن مشکلات مرتبط با سلامتی نیز بیشتر خواهند شد. افرادی که از چاقی و اضافه وزن بالا رنج می‌برند بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی، دیابت، و فشار خون  قرار دارند. هر کدام از این‌ها به تنهایی می‌توانند تهدید کننده زندگی فرد باشند. اسلیو معده با هدف کنترل این شرایط انجام می‌شود. با این وجود هر جراحی خطرات و ریسک مرتبط به خود را دارد، اما مرگ با اسلیو معده بسیار نادر است. مطالعات انجام شده در بیش از 3.6 میلیون نفر نشان داد که خطر مرگ پس از انجام این جراحی کاهش وزن کمتر از یک درصد بوده است. بنابراین یک جراحی بی‌خطر و امن شناخته می‌شود که می‌تواند به بهبود وضعیت سلامتی افراد بسیار کمک کند.

پس با خیال راحت و بدون هیچگونه نگرانی می‌توانید این جراحی را انجام داده و از مزایای سلامتی مرتبط با آن تا آخر عمر بهره‌مند شوید.

عمل اسلیو معده اقساطی

دکتر ناصر یاهو برای افزایش رضایت مراجعه کنندگان ، امکان عمل اسلیو معده اقساطی فراهم نموده است.برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شرایط پرداخت اقساطی، با شماره های ۸۸۶۵۱۳۷۵-۰۲۱ | ۰۹۱۲۲۰۵۶۶۴۲ تماس بگیرید.

تجربه و تخصص پزشک، دولتی یا خصوصی بودن مرکز درمانی و بسیاری از عوامل دیگر همگی در هزینه این عمل تاثیر می گذارند. به همین علت شما برای مطلع شدن از قیمت این عمل جراحی باید به پزشک و جراح مورد نظرتان مراجعه کنید و پس از معاینه از مبلغ دقیق این عمل مطلع شوید. برای کسب اطلاعات تکمیلی ویدئوی زیر را حتما ببینید:

 

بعد از عمل اسلیو در ماه چند کیلو وزن کم میشود؟

پاسخ به این سوال که بعد از عمل اسلیو معده در ماه چند کیلو وزن کم می کنیم به فاکتورهای مختلفی از جمله ویژگی های بدنی شما، روش انجام عمل جراحی، و برنامه ریزی مراقبت های پس از عمل، بستگی دارد.

اما به طور کلی، پس از انجام عمل لاغری معده یا عمل اسلیو، برای بیمارانی که دارای اضافه وزن زیاد هستند، کاهش وزن نسبتاً سریع خواهد بود. در صورتی که برنامه تمرینی و تغذیه مناسب پس از عمل برای حفظ وزن جدید شما در نظر گرفته شود، ممکن است بتوانید وزن خود را حتی بیشتر از چند کیلو کم کنید.

نحوه انجام عمل توسط متخصص جراحی لاغری دکتر ناصر یاهو

فیلم برداشتن معده هنگام عمل اسلیو

شیردهی بعد از عمل اسلیو معده چگونه است؟

در ماه های ابتدایی پس از عمل به علت بی اشتهایی مادر و رژیم غذایی که فرد باید پس از این عمل رعایت کند و عمدتا شامل مواد آبکی و مایع جات است.

بنابراین بدن مادر دچار کمبود موادمغذی می شود که کیفیت شیرمادر را پایین می آورد که این موضوع برای نوزاد شیرخوار خطرناک است و احتمال خشک شدن شیر مادر وجود دارد.

بنابراین توصیه اکثر جراحان برای شیردهی بعد ار عمل اسلیو این است که باید تا اتمام دوران شیردهی، این عمل لاغری را انجام ندهند.

مدت زمان عمل کوچک کردن معده

 

7 علت شایع استپ وزنی بعد از اسلیو

استپ وزنی دلایل مختلفی دارد که در ادامه به  علت آن اشاره می کنیم:

۱. رعایت نکردن رژیم غذایی بعد از جراحی

پایبند بودن به رژیم غذایی که پزشک برای شما در نظر می‌گیرد، اهمیت زیادی در کاهش وزن پس از عمل دارد.

۲. کمبود پروتئین در رژیم غذایی

۹۰ درصد فعالیت‌های بدن توسط پروتئین‌ها انجام می‌شود. اگر روزانه کمتر از ۶۰ الی ۹۰ گرم پروتئین مصرف کنید، واضح است که آنزیم‌ها (نوعی پروتئین) نمی‌توانند سوخت‌وساز بدن را سازمان‌دهی کنند.

۳. کم‌آبی بدن

برای اینکه سموم و مواد غیرضروری بدن بتوانند به‌راحتی از بدن دفع شوند، می‌بایست روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

۴. مصرف نوشابه و نوشیدنی‌های الکی

نوشیدنی‌های غیرطبیعی سرشار از قند و کالری هستند. مصرف این نوشیدنی‌ها علاوه بر افزایش قند خون و احساس سیری کاذب، روند کاهش وزن شما بعد از جراحی اسلیو را متوقف می‌کنند.

۵. استرس و اضطراب

استرس می‌تواند تولید هورمون کورتیزول در بدن را افزایش دهد. افزایش این هورمون در بدن می‌تواند منجر به افزایش تولید سلول‌های چربی، کاهش سوخت‌وساز بدن و حتی افزایش سطح هورمون چاقی در بدن شود.

۶. افراط و تفریط در مصرف غذا

همان‌طور که زیاد غذا خوردن برای بدن ضرر دارد، کاهش میزان خوردوخوراک نیز می‌تواند تأثیرات بدی برای بدن داشته باشد. لطفاً به بهانه لاغر شدن، مصرف مواد ضروری برای بدن را کاهش ندهید.

7. کاهش فعالیت‌های بدنی و ورزش نکردن

متأسفانه اغلب افراد فکر می‌کنند که جراحی اسلیو یک وِرد جادویی‌ست و پس عمل باید گوشه‌ای بنشینند و منتظر باشند تا تأثیر جراحی را ببینند! واقعیت این است که پس از عمل اسلیو باید فعالیت بدنی خودتان را بیشتر کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید.

 

مراجعه کننده عمل اسلیو معده دکتر ناصر یاهو

خوردن قهوه بعد از عمل جراحی اسلیو چگونه است؟

به طور کلی، بهبودی معده پس از انجام عمل اسلیو و لیپوساکشن ، ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی طول می کشد. تا آن زمان باید دستورالعمل های مختلفی را برای رعایت رژیم غذایی خود دنبال کنید.

طبق تحقیقات وبسایت mexicobariatriccenter:

پس از انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن، باید ۲ الی ۳ ماه صبر کنید و سپس قهوه را به برنامه غذایی روزانه خودتان اضافه کنید. این موضوع هم برای افرادی که این عمل را انجام داده اند، صادق است و هم برای افرادی که عمل بای پس معده را انجام داده اند.

ورزش بعد از عمل اسلیو معده

چه مکمل هایی را باید بعد از جراحی اسلیو بخوریم ؟

پس از انجام این عمل، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و مغذی برای حمایت از روند بهبودی و حفظ سلامتی ضروری است. در حالی که نیازهای غذایی هر فرد ممکن است متفاوت باشد، برخی مکمل‌ها وجود دارند که معمولاً پس از جراحی اسلیو معده توصیه می‌شوند در ادامه به مکمل های لازم بعد از جراحی اسلیو معده می پردازیم.

1. مولتی ویتامین

جراحی اسلیو معده می تواند میزان جذب مواد مغذی را محدود کند، بنابراین مصرف روزانه مولتی ویتامین می تواند به شما کمک کند تا ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

2. کلسیم

از آنجایی که انجام این جراحی، می تواند جذب کلسیم را نیز محدود کند، مصرف مکمل های کلسیم برای کمک به جلوگیری از کمبودهایی که می تواند منجر به پوکی استخوان یا تحلیل استخوان شود، ضروری است.

3. ویتامین B12

بدن برای تولید گلبول های قرمز خون و پشتیبانی از عملکرد مغز به ویتامین B12 نیاز دارد، اما ممکن است این ویتامین پس از جراحی اسلیو معده به اندازه کافی جذب نشود. مصرف مکمل های ویتامین B12 می تواند به جلوگیری از کمبود کمک کند.

4. آهن

این جراحی لاغری می تواند خطر کم خونی ناشی از فقر آهن را افزایش دهد، بنابراین مصرف مکمل های آهن برای اطمینان از سطح کافی این ماده مغذی مهم ضروری است.

5. ویتامین D

سطوح کافی ویتامین D برای سلامت استخوان و عملکرد سیستم ایمنی ضروری است، اما بدن ممکن است این ماده غذایی را پس از جراحی  به خوبی جذب نکند. مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به جلوگیری از کمبود کمک کند.

چه مکمل هایی را باید بعد از جراحی اسلیو بخوریم ؟

پاسخ به سوالات متداول درباره اسلیو معده

عمل اسلیو معده هیچ ربطی به بارداری ندارد و هیچ اختلالی در بارداری ایجاد نمی کند اما بهتر است بعد از یکسال اقدام به بارداری شود.

۲ روز در بیمارستان و ۳ روز در خانه. و بعد از ۲ هفته می توانید فعالیت های روزانه و حتی فعالیت های ورزشی را انجام دهید.

انتظارات غیر واقعی در مورد نتایج کاهش وزن، چالش های روحی و عاطفی، عوارض جانبی ناشی از جراحی، محدودیت های رژیم غذایی و سبک زندگی سخت می تواند باعث بروز پشیمانی بعد از عمل شود.

در ماه اول ۱۰ تا ۱۵ درصد وزن خود را از دست می دهید. ۳۰ درصد کاهش وزن در سه تا شش ماه، اما کاهش وزن می تواند تا دو سال طول بکشد.

ماهیت کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو در مقایسه با سایر روش ها باعث می شود که پوست بیش از حد آویزان نشود، اما ورزش منظم و شنا می تواند به طور قابل توجهی به کاهش پوست کمک کند.

در مقایسه با سایر عمل های کاهش وزن این عمل ، یک جراحی نسبتا کوتاه و ساده است و حدودا این جراحی بین ۱ تا ۱.۵ ساعت طول می کشد. بسته به نظر دکتر شاید لازم باشد، بیمار ۱ الی ۲ روز در بیمارستان بستری شود.

برخلاف سایر عمل های لاغری مانند بای پس معده، کاهش وزن با جراحی اسلیو دائمی بوده و وزن کم شده برنمی گردد.

در عمل اسلیو بخش عمده معده برداشته می شود. درنتیجه افراد دیگر مانند قبل از عمل نمی توانند به صورت افراطی غذا بخورند. بعد از مدتی با کاهش غذای ورودی به بدن، کاهش وزن انجام خواهد گرفت.

اکثر افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته اند، مقدار اندکی درد در ساعات اولیه بعد از عمل اسلیو تجربه کرده اند و طبق گزارشات در روز بعد عمل هیچ گونه دردی حس نکرده اند و درد آنها کاملا از بین رفته است.

طبق تحقیقات بعمل آمده پس از انجام عمل اسلیو، مشکلات بیماران از قبیل: فشار خون بالا، دیابت نوع دو و مشکلات بی خوابی کاملا بهبود یافته است.

بهتر است بیمار بعد از انجام این عمل نوشیدن سودا ، نوشابه و کلیه نوشیدنی های گاز دار را کنار بگذارد.

دو یا سه روز قبل از جراحی، بیمار باید تنها مایعات مصرف کند. تنها خوردن مواد غذایی آبکی مانند: آب، آبگوشت، ژلاتین و نوشیدنی های کم کالری (بدون گاز) مجاز می باشد. بیمار باید از نیمه شب روز جراحی خود باید کاملا ناشتا باشد.

34 نظرات

  • کاهش وزن در افراد مختلف مشابه هم نیست ولی معمولا افراد در هفته اول کاهش وزن 1 تا 2 کیلو را تجربه می کنند.

 • میخواستم بدونم هزینه جراحی لاغری اسلیو ارزانتر هست یا بای پس؟ و کدوم روش موثرتر هست؟

  • قبل از انجام هر گونه عملی آزمایش ها و معاینات لازم صورت می گیرد تا بررسی شود که شما برای انجام کدام عمل مناسب تر هستید.

 • سلام خدمت دکتر یاهو عزیز ، ببخشید من میخواستم عمل لاغری اسلیو انجام بدم و ساکن مشهد هستم. طبق نظرات مثبتی که راجب شما شنیدم اکثر افراد می گفتند که برای انجام عمل اسلیو معده تهران بهترین گزینه شما هستید. من میخواستم ببینم هزینه عمل حدودا چقدر است و آیا امکان انجام عمل اسلیو معده قسطی وجود دارد یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز برای انجام عمل اسلیو باید معایناتی صورت بگیرد و بررسی شود که آیا شما کاندیدای مناسب برای عمل هستید یا نه. برای اطلاع از قیمت و شرایط پرداخت اقساطی از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *